New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy     
Úvod
Tipovačka

Onlajny.cz


od 19. 10. 2003

Počítadlo
od 10. 3. 2000

Ikonka New York Rangers.CZ:
New York Rangers.CZ

 

Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 70 nalezených)

|0-50|50-70|

Dalších pět hráčů vybraných Jezdci v draftu 2017
(mess, Prospects, 24.06.2017)
Po úvodním dni, kdy byla vybrána dvojice Evropanů Lias Andersson ze Švédska a Filip Chytil z České Republiky, pokračovalo vedení v podobném trendu a postupně vybralo pětici hráčů po jednom ze Švédska, Česka, Kanady, USA a Finska. Postupně byli vybráni obránci Brandon Crawley a Calle Sjalin, útočníci Dominik Lakatoš, Morgan Barron a Patrik Virta. Pojďme si je postupně představit.

V prvním kole hned dva výběry
(mess, Prospects, 24.06.2017)
V prvním kole nevybírala organizace Jezdců z New Yorku plných pět let, poslední volbou byl v roce 2012 Bredy Skjei. Letos si konečně zase ponechala svůj výběr na 21. místě a přidala výběr na 7. místě celkově po velké výměně Dereka Stepana a Antti Raanty. Ze 7. pozice byl vybrán švédský útočník Lias Andersson a z 21. pro nás české fanoušky zajímavý Filip Chytil ze Zlína.

Mladíci ze systému v Evropě i za mořem
(mess, Prospects, 10.06.2017)
Jako každý rok i letos přináším přehled a informace o výkonech a zlepšení jednotlivých mladíků ze systému, kteří hráli v juniorských ligách, univerzitních soutěžích nebo působí v Evropě. Letos je jsou to 3 brankáři a 4 obránci a 6 útočníků. Pojďme postupně k jednotlivým hráčům.

Kemp prospektů: Buchnevich je připraven na NHL, Ronning chce být jako Zuccarello
(Monika, Prospects, 09.07.2016)
V tréninkovém centru Rangers bylo minulý týden hodně živo. Konal se tam totiž tradiční kemp takzvaných prospektů. Zúčastnili se ho také hráči, kteří patří mezi absolutní top naděje Jezdců jako třeba Pavel Buchnevich, Ryan Gropp, Robin Kovacs nebo Ryan Graves. Celkem bylo na soupisce kempu jednatřicet hokejistů. Byla mezi nimi i pětice, kterou si organizace vybrala na letošním draftu, tedy Sean Day, Gabriel Fontaine, Tim Gettinger, Ty Ronning a Tyler Wall. Kdo na kempu zazářil a co na něm zaznělo?

Jezdci si vybrali ve vstupním draftu šest hráčů
(mess, Prospects, 26.06.2016)
Letošní draft byl podobný těm předchozím, zejména v tom, že pro klub začal až druhý den. To znamená, že opět jako vloni neměl volbu v prvním kole. Letos začal až ve 3. kole 81. volbou v celkovém pořadí kde si vybral obránce Seana Daye. Ve 4. kole 98. Celkově finského obránce Termo Reunanena, v 5. kole 141. celkově křídelníka Timothyho Gettingera, v 6. kole 171. celkově středního útočníka Gabriela Fontainea a 174. celkově brankáře Tyllera Walla. V 7. Kole pak útočníka Tyho Ronninga. Nyní si pojďme jednotlivé hráče představit.

Čerstvý start pro Jensena. O výměně jsem se dozvěděl před zápasem, říká
(David, Prospects, 01.02.2016)
Po počátečním šoku, který musel Nicklas Jensen, dánský útočník, vstřebat z toho, že byly plné zprávy toho, že byl vyměněn z Vancouveru do New York Rangers, přesněji si ho vyměnily farmy obou týmů – Utica a Hartford, se rychle nastěhoval a z nové příležitosti je vzrušený. „Když se to stalo, byli jsme v Binghamtonu a převlékali jsme se před zápasem. Najednou to přišlo a byl to šok,“ řekl Jensen v telefonickém rozhovoru poté, co osmého ledna přišel za Emersona Etema

Traverse City, den 4: Shrnutí turnaje
(David, Prospects, 17.09.2015)
Turnaj v Traverse City mají mladíci za sebou, teď některé z nich čeká přípravný kemp. Že by ale měli mít dobrou náladu, to se říct určitě nedá, vlastně ani nemůže, protože v posledním zápase opět prohráli, tentokrát s Jestřáby s Chicaga. Z turnaje tak odjeli Jezdci s bilancí jedné výhry a tři prohry. Sportovci vždycky chtějí, přirozeně, aby na jejich kontě svítilo zelené V, tedy výhra. I když se to tedy letos moc nepovedlo, je určitě mnoho věcí, které se hodí si z tohoto týdenního turnaje odnést.

Traverse City, den 3: K první výhře pomohl brankou Zámorský
(David, Prospects, 16.09.2015)
Konečně! Po dvou zápasech svítila Jezdcům v tabulce v kolonce bodů nula. Prohry s Wild 2:5 a Blues? To nejsou zrovna výsledky, kterými by se mladíci z organizace Rangers měli chlubit. V posledním utkání v rámci skupiny však dokázali porazit své protějšky z Columbusu jednoznačně 4:0, bylo to však více vítězství, které bylo o hrdosti, protože i přes tři získané body Jezdci zůstali na posledním místě tabulky, o umístění tak budou hrát s Chicagem Blackhawks. Na 2:0 zvyšoval Petr Zámorský, který má tak bilanci dva zápasy, dva body (1+1).

Traverse City, den 2: Další prohra, trenér vidí zlepšení
(David, Prospects, 15.09.2015)
Další den, další prohra. Jezdcům to v Traverse City zatím moc nejde, tentokrát padli se St. Louis Blues 0:2 a zatím mají průměr gólu na zápas bídný – jeden jediný. V zápase proti Bluesmanům z St. Louis – mimochodem, toto město má přezdívku Brána na Západ – nenastoupil český bek Petr Zámorský, jenž byl společně s Callem Andersonem a Brandonem Lindbergem pouze na lavičce. Na ledě se ale proháněl v dresu soupeře Čechům dobře známý Adam Musil. Nedá se nic dělat, prohra je prohra, a tak vidí Rangeři alespoň pozitiva.

Traverse City, den 1: Skjei kapitánem, Zámorský asistoval
(David, Prospects, 14.09.2015)
Organizace New York Rangers se letos – jako již tradičně – účastní turnaje nadějných mladých hráčů v Traverse City, kde jsou kromě Jezdců také organizace Caroliny Hurricanes, Columbusu Blue Jackets, Chicaga Blackhawks, Minnesoty Wild, Dallasu Stars, St. Louis Blues a Detroitu Red Wings. A Jezdci nezačali vůbec slavně. První zápas odehráli proti minnesotským Divočákům a prohráli 2:5, zajímavostí je, že svými góly Rangers orámovali celý zápas; otevřeli i zavřeli totiž gólový účet utkání. Brady Skjei byl jmenován kapitánem, asistenty jsou Adam Tambellini a Ryan Graves.

Rangers oznámili soupisku pro turnaj v Traverse City. Poprvé jede i Brady Skjei
(Monika, Prospects, 01.09.2015)
Rangers odtajnili podobu soupisky pro každoroční turnaj takzvaných prospektů, který se hraje v Traverse city ve státě Michigan. Na akci, na které se představí celkem osm týmů, si mladíci Jezdců zahrají už podeváté za sebou. Vše začíná v pátek 11. září.

Startuje kemp mladých talentů. Chybět na něm nebudou největší naděje
(Monika, Prospects, 29.06.2015)
Jen co skončil draft, začíná u Rangers každoroční kemp takzvaných prospektů. Tradiční záležitost, na které můžou mladíci nabrat další hokejové zkušenosti a předvést se, začíná dnes a potrvá do pátku. Zázemím bude tréninkové centrum Jezdců ležící na předměstí Big Apple. Kempu se zúčastní i několik top prospektů organizace, například Brady Skjei, Adam Tambellini, Brandon Halverson nebo Ryan Graves. Chybět nebudou ani tváře letošního draftu, který se konal v pátek a v sobotu.

Jak jsou na tom mladíci hrající v záložním týmu
(mess, Prospects, 21.06.2015)
Pokračování seriálu informací o prospektech pokračuje popisem situace o hráčích nastupujících v záložním týmu Hartford Wolf Pack v AHL. Vlci došli až do finále konference a do vyřazovací části postoupili po hodně dlouhé době., takže tým byl úspěšný a o jednotlivcích níže.

Jak jsou na tom mladíci hrající v Evropě a ECHL
(mess, Prospects, 07.06.2015)
Po úvodní části hodnocení mladíků hrajících na univerzitách a juniorských soutěžích, přichází čas na ty hrající v Evropě a v záložním celku hrajícím ECHL Greenville Road Warriors. Začněme těmi hrajícími v Evropě.

Jak jsou na tom mladíci v juniorských soutěžích a na univerzitách
(mess, Prospects, 06.04.2015)
Ve všech juniorských soutěžích a na univerzitách skončili základní části soutěží a pokračují vyřazovacími boji nebo boji o univerzitní primát formou souboje čtyř nejlepších týmů. Je proto vhodný čas napsat pár vět o mladicích ze systému jezdců.

Před pěti lety málem přišel o hokej, teď si Skapski hýčká svoji příležitost
(David, Prospects, 25.11.2014)
Mackenzie Skapski byl v draftu 2013 vytažen až jako stosedmdesátý v pořadí. Tento kanadský brankář se snaživá prosadit v kempech, ale ne a ne to vyjít. Teď chytá v AHL za Hartford, kde soutěží o místo s Cedrickem Desjardinsem. Oba k 22. 11. odchytali stejně zápasů, ale lepší statistiky měl právě Skapski. Ať už se jedná o počet obdržených branek, nebo procentuální úspěšnost. Takhle se ale věci vůbec nemusely vyvíjet, protože Skapski málem o hokej přišel…

Jezdci skončili na turnaji v Traverse City šestí
(David, Prospects, 17.09.2014)
Mladíci Rangers po zápase s Buffalem hráli další dva zápasy, a to s Carolinou a Minnesotou. Jeden ještě ve skupině a druhý o umístění. Ani jeden nedokázali vyhrát a tudíž skončili šestí. Turnaj vyhrál tým Columbusu, který si vedl po celou dobu turnaje suverénně.

Jezdci napravili zaváhání a porazili Buffalo
(David, Prospects, 14.09.2014)
Mladíci Rangers si v druhém zápase v Traverse City poradili s týmem Buffala Sabres. I druhý zápas museli jít do prodloužení, ale napodruhé už se jim podařilo zvítězit. Branky vstřelili Saumuel Noreau a Adam Tambellini. Jezdce čeká poslední zápas ve skupině proti Carolině, která má stejně bodů jako Rangers.

Mladíci Rangers padli v prvním zápase v Traverse City
(David, Prospects, 13.09.2014)
Včera hráli mladíci Rangers svůj první zápas na turnaji v Traverse City, který je určen mladým nadějím. Turnaje se letos zúčastňují kromě Jezdců i Detroit Red Wings, Buffalo Sabres, Carolina Hurricanes, Columbus Blue Jackets, Dallas Stars, Minnesota Wild a St. Louis Blues. Turnaj nezačali nejlépe, protože v prvním zápase podlehli týmu Dallasu.

Jezdci vybrali sedm hráčů z letošního draftu
(mess, Prospects, 30.06.2014)
Sobotní odpoledne vstupovali do výběru nadějných mladíků Jezdci s pěti volbami. Po dvou výměnách kdy vždy vyměnili svou volbu za dvě v nižším kole, nakonec zvolili sedm nových hráčů. Jsou to brankáři Brandon Halverson (59. Pozice) a Igor Shesterkin (118.), obránci Ryan Mantha (104.), Daniel Walcott (140.), Tyler Nanne (142.) a útočníci Keegan Iverson (85.)s Richardem Nejezchlebem(122.).

Pohled na hráče v systému
(mess, Prospects, 22.06.2014)
Nyní když už skončil první tým svou cestu vyřazovacími boji, je vhodný čas napsat pár řádků o hráčích, které klub draftoval anebo podepsal jako volné hráče v minulých letech, ale ještě stále hráli juniorské či univerzitní soutěže nebo působí v Evropě.

Pohled na záložní tým
(mess, Prospects, 11.04.2014)
Pomalu končí letošní základní část AHL, kde působí záložní tým Jezdců Hartford Wolf Pack. Bohužel s koncem základní části končí Vlčí smečka své účinkování úplně. Už několik týdnů je znám fakt, že se do bojů o Calder Cup neprobojovali. Proč tomu tak je? Jak si vedli hráči, kteří mají šanci zahrát si za první tým? Na tyto otázky se vám pokusím odpovědět v následujících řádcích.

Anthony Duclair odpovídal otázkám fanoušků na Twitteru
(David, Prospects, 03.03.2014)
Anthony Duclair je uprostřed své skvělé sezóny v týmu Quebecu (QJMHL) - na svém kontě má už 99 bodů (50+49) v 59 zápasech. Duclair byl draftován ve třetím kole jako celkově osmdesátý v draftu 2013. Tento osmnáctiletý útočník měl ale podle mnohých potenciál výběru v prvním kole, ale před draftem se zranil a to způsobilo jeho propad do třetího kola. Anthony si našel chvilku času, aby odpověděl na dotazy fanoušků prostřednictvím svého účtu na Twitteru.

„Nikdy nechcete být na straně poražených,“ říká Brady Skjei
(David, Prospects, 25.02.2014)
Minnesotský rodák Brady Skjei hrající druhým rokem na Minnesotské univerzitě vyrůstal jako hokejista ve Vývojovém programu Spojených států a na začátku tohoto roku reprezentoval svoji zemi na Mistrovství světa juniorů. V uplynulých dvou týdnech sledoval své možné budoucí spoluhráče v dresu Blueshirts Ryana Callahana, Ryana McDonagha a Dereka Stepana, jak reprezentují barvy USA na Olympijských hrách v Soči. Nedávno si Brady popovídal s Jimem Cernym z BlueshirtsUnited.com.

Rozhovor s nadějným Jezdcem Ryanem Gravesem
(David, Prospects, 24.02.2014)
Posledních osm měsíců byla pro Ryana Gravese jedna velká zkušenost. Poté, co si ho Rangers vybrali ve čtvrtém kole červnového draftu, strávil týden na tzv. Prospect Campu, aby se pak mohl vrátit do tréninku v Nové Scotii. Poté se zúčastnil turnaje talentů v Traverse City, po němž se přidal do předsezónního kempu prvního týmu, kde dostal možnost bruslit vedle Dana Girardiho či Ricka Nashe. 183 centimetrů vysoký a téměř metrák vážící obránce už poznal i byznys tohoto sportu. Na počátku tohoto kalendářního roku byl vyměněn z Charlottetownu do Val-d'Or. Pro server BlueshirtsUnited.com ho vyzpovídal Matt Calamia.

Mladí Jezdci očima Jesse Rubensteina
(J. K. Kožíšek, Prospects, 21.07.2013)
Příliš novinek okolo hlavního týmu Rangers k dispozici není, Mats Zuccarello je stále beze smlouvy i přes optimismus jeho agenta a do arbitráže zbývá stále deset dní, situace kolem Dereka Stepana je nejasná ještě více a nelze ani vyloučit, že se v jeho případě dají věci do pohybu teprve v momentě, kdy začne reálně hrozit, že talentovaný útočník vynechá tréninkový kemp Blueshirts. V období novinkového sucha tak může být nejlepší doba poohlídnout se dovnitř organizace Jezdců a rozebrat, do koho lze vkládat naděje, že by se již v nadcházející sezoně mohl objevit v prvním týmu. Rozsáhlý rozhovor na toto téma nedávno Miku Murphymu z webu blueshirtbanter.com poskytl Jess Rubenstein, který je expertem na slovo vzatým právě přes mladé hráče v systému Rangers. Protože nám rozhovor přišel velmi zajímavý, přinášíme jej v překladu i našim čtenářům.

Představujeme hráče vybrané v draftu
(mess, Prospects, 01.07.2013)
Včerejší draft přinesl Jezdcům pětici nových hráčů do systému, jsou jimi brankář Mackenzie Skapski (170. celkově), obránce sympatického příjmení Ryan Graves (110. celkově) a útočníci Adam Tambellini (65. celkově), Pavel Buchnevich (75. celkově) a Anthony Duclair (80. celkově). U každého z nich se vám nyní pokusím popsat potenciál a silné slabé stránky.

Jak si vedou mladí hráči ze systému?
(mess, Prospects, 19.06.2013)
V tomto článku bych vám rád popsal situace, v nichž se nacházejí mladící ze systému a to jak z Evropy, tak juniorských soutěží či univerzit. Začněme juniorskými soutěžemi.

Michael St. Croix (Edmonton Oil Kings WHL) 72 zápasů 37+55

St. Croix už má smlouvu s Jezdci v kapse a bude se hlásit v letním kempu v boji o místo v prvním nebo záložním týmu. Jeho ofenzivní schopnosti jsou na juniorském levelu skvělé, otázkou je zda li je dokáže přenést i mezi dospělé. Názory na zlepšení jeho hry v defenzivě a u mantinelů se různí. Ke zlepšení určitě došlo, ale bude to dostatečné? To ukáže až další sezóna, kterou odehraje nejspíše mezi Vlky v Hartfordu.


Jak si vedli mladíci v juniorských soutěžích a Evropě
(mess, Prospects, 20.03.2012)
Základní části juniorských soutěží jsou u konce a tak nastal čas seznámit a trochu zhodnotit výkony hráčů ze systému klubu. Pojďme postupně dle roku, kdy byly jednotlivý hráči draftováni.

Hráči draftovaní v roce 2007

Dane Hobbs (7. kolo), centr, univerzity (32z 12+12)
Ano je to až s podivem, ale celých 5 let po draftu vydržel na univerzitě Dane Hobbs, který momentálně kapitánuje v týmu Massachusetts Minutemen. Jeho výkony se rok od roku postupně zlepšovaly a letos byl opravdu oporou svého týmu, ale jestli to bude stačit na podpis profesionální smlouvy, není jisté. Očekává se, že by mohla přijít nabídka zkušebního kontraktu do záložního týmu v AHL.


Mistrovství dvacetiletých je za dveřmi. Otevřou je i Miller a Čerešňák
(Collin, Prospects, 21.12.2011)
Kanada je na nohou. Od 26. prosince do 5. ledna totiž hostí juniorské mistrovství světa. V Calgary a Edmontonu se ve dvou skupinách představí celkem deset národních týmů a nebudou chybět ani zástupci newyorských Rangers. Ačkoliv budou konečné nominace zveřejněny až těsně před začátkem turnaje, je téměř jisté, že v barvách Spojených států se představí J. T. Miller a Slovensko bude reprezentovat Peter Čerešňák.

Kdo z Traverse City posílí hlavní tým?
(Collin, Prospects, 10.09.2011)
„Tim Erixon přebírá na modré čáře kotouč od Sauera a rozhlíží se, komu by mohl poslat puk. Nakonec ale střílí a… Rangers využívají přesilovku.“ I tyto slova byste v blížící se sezoně mohli slyšet z úst televizních komentátorů. Právě Erixon je totiž jedním z nejvážnějších adeptů na posílení hlavního týmu Jezdců. Stejně jako ostatní ho ale ještě čeká dlouhá cesta, která nezačne nikde jinde než v Traverse City.

Proti komu se Rangers v Traverse City postaví?
(Collin, Prospects, 05.09.2011)
V roce 2007 přivezli Rangers do Traverse City velmi silnou soupisku. A bylo to znát. Tým kolem Brandona Dubinského, Artěma Anisimova a Marca Staala vyhrál všechny čtyři zápasy na turnaji a po právu se mohl radovat z celkového prvenství. Může se stejný kousek povést i letošnímu výběru mladých Jezdců? Možná. Nebude to však záležet jen na něm. Do konečného pořadí zářijové akce jistojistě promluví i kvalita ostatních mužstev. Kdo vlastně proti „zelenáčům“ Blueshirts nastoupí?

Tradiční turnaj mladíků v Traverse City je za dveřmi
(Collin, Prospects, 02.09.2011)
Již 10. září odstartuje v michiganském Traverse City turnaj mladých nadějí. Této akci se na rozdíl od juniorského mistrovství světa nepřikládá takový význam, což je škoda, neboť se jí v minulosti účastnilo mnoho stálic současné NHL. Byl to například Pavel Dacjuk, Henrik Zetterberg nebo Brandon Dubinsky. Výjimečnost turnaje spočívá v tom, že se koná zhruba v polovině září. To je doba, kdy se pomalu rozbíhají přípravné kempy před novou sezonou. Hokejisté, jenž na kemp dorazí z Traverse City tak mají výhodu v tom, že jsou rozehraní. V takovém případě je pak o něco snadnější oslnit trenéry a vybojovat si šanci v hlavním mužstvu.

Další hráči vybraní v letošním draftu
(mess, Prospects, 05.07.2011)
Fogarty pózuje pro novináře těsně po svém výběruPo představení prvního výběru letošním draftu J.T. Milllera, vám nyní ikdyž s trochou zpoždění představím dalších pět výběrů. Jedná se o dva obránce Samuela Noreaua a Petera Čerešňáka a trojici útočníků Steven Fogarty, Michael St. Croix a Shane McColgan. Zajímavostí je že v letošním draftu bylo vybráno jen osm hráčů vyšších než 195 cm a dalších osm menších než 175 cm a z obou těchto skupin vybrali Jezdci jednoho hráče. Tím malým je Shane McColgan (172 cm) a tím velkým pak Samuel Noreau (196 cm). Začněme postupně dle výběru na draftu.

Sen Tomáše Kundrátka se stále více blíží k realitě
(Monika, Prospects, 11.06.2011)
Tomáš Kundrátek v dresu Connecticut WhaleMožná bude dalším Čechem v dresu slavných Rangers, možná ho budou fanoušci milovat, možná zvedne nad hlavu Stanley Cup a pak se s ním na střeše autobusu projde po manhattanských ulicích. Dost všech těch možná. Pojďme k jistotám. Jisté je, že Tomáš Kundrátek bude v příští sezoně znovu naplno makat, aby jednoho dne naplnil svůj dávný sen o startu ve slavné NHL. Třetí volba Rangers v draftu v roce 2008 strávila celou minulou sezonu v týmu Connecticut Whale, který slouží jako farma Jezdců. Z ní už je to jen kousek, i co se týče kilometrů, do soutěže, v níž chtějí hrát miliony kluků. Talentovaný český obránce jde ve stopách svého vzoru Tomáše Kaberleho a jednou se s ním chce potkat na ledě.

Zack Phillips - možná první volba draftu
(Laďka, Prospects, 29.05.2011)
Zack PhillipsDatum příštího draftu se nekompromisně blíží. Pojďme si tedy představit jednoho kandidáta pro možnou první volbu 24. června. Tým Rangers má nyní čtyři obránce, kteří nedosáhli věkové hranice 28 let a další mladíci si dělají zálusk do zadních řad. Proto je největší pravděpodobnost, že New Yorský celek vybere někoho, kdo by měl posílit útok. Jedním ze žhavých kandidátů je Kanaďan Zack Phillips.

Nahoru, dolů a možná zpět, aneb dejme mu ještě šanci
(mess, Prospects, 24.01.2011)
Jevgenij při draftuPřed dvěma a půl lety si ho Jezdci vybrali ve třetím kole draftu a v následující sezóně se přesunul za moře a v Ontario Hockey League dresu Bramptonu Battalion překvapil snad všechny. V 60 utkáních nasbíral úctyhodných 40 branek a stejný počet přihrávek. To pasovalo obrovitého forvarda z Chabavorsku do role jednoho z nejnadanějších hráčů v systému týmu z Manhattanu. V té době nikdo nečekal, že po této skvělé sezóně přijde postupný pád až na samé dno. Určitě jste již poznali, o kom budou tyto řádky, a pokud ne, jeho jméno je Jevgenij Gračev.

MSJ 2011: Závěrečné zhodnocení
(Collin, Prospects, 08.01.2011)
Chris Kreider (vpravo) byl jedním z nejlepším Američanů na šampionátu.Juniorské mistrovství světa na americké půdě okořeněné alkoholickým večírkem zlatých Rusů skončilo. Je tedy čas zrekapitulovat si snažení jednotlivých hráčů z organizace New York Rangers. Zejména v zámoří sledovaného turnaje na přelomu roku se zúčastnili celkem čtyři kmenoví hráči Jezdců – Ryan Bourque, Chris Kreider (oba USA), Jesper Fasth (Švédsko) a Roman Horák (Česká republika). Zatímco pro Bourqua, Kreidera a Horáka to bylo již druhé MSJ, Fasth si světový šampionát hokejistů do 20 let zahrál poprvé.

Čtyři nadějní Jezdci a americká obhajoba. Buffalo se připravuje na juniorské mistrovství světa
(Collin, Prospects, 24.12.2010)
MSJ 2011.We just kicked your fucking ass! (V překladu: Právě jsme vám nakopali pr…!) Tak zněl závěr vítězného pokřiku zlatých amerických juniorů na posledním mistrovství světa hráčů do 20 let. V barvách vítězů se tehdy představil Derek Stepan, Chris Kreider a Ryan Bourque. Zatímco prvně jmenovaný už válí za Rangers, Kreider a Bourque si svou účast na mezinárodní scéně zopakují. Měli by být oporami reprezentace Spojených států na domácím juniorském MS. Z kmenových hráčů newyorských Jezdců se na turnaji představí rovněž Roman Horák (Česká republika) a Jesper Fasth (Švédsko). Šampionát odstartuje 26. prosince a jeho vítěz bude znám 5. ledna.

USA

Američané mají být na co hrdí. Na minulém mistrovství juniorů ukořistili zlaté medaile a ukončili pětileté kralování Kanady, která nesla porážku v domácím prostředí těžce. Nadějní hokejisté Spojených států tak získali již své druhé zlato z posledních sedmi let. Vděčí za to národnímu rozvojovému programu (US-NTDP), jehož vznik se datuje do roku 1996. Letošní šampionát se uskuteční v americkém Buffalu a Lewistonu. Domácí tým bude opět patřit mezi největší favority turnaje. Jeho největší zbraní bude brankář Jack Campbell a osm hokejistů, kteří mají v paměti úspěch z minulého roku.


Talentovaný Hagelin zazářil v historicky nejsledovanějším hokejovém utkání
(Collin, Prospects, 12.12.2010)
Carl Hagelin v dresu Michiganské univerzity.Dva góly a přihrávka. Takový byl podíl Carla Hagelina, nadějného mladíka Rangers, na výhře Michiganské univerzity nad Michiganskou státní univerzitou v poměru 5:0. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by se zápas nehrál na stadionu v Ann Arbor a pokud by ho přímo z tribun nesladovalo 113 411 lidí.

Velkolepá divácká návštěva nemá v hokejových kruzích obdoby, a proto byla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. Souboj dvou michiganských univerzit tak překonal návštěvnost z úvodního duelu posledního mistrovství světa, při kterém se na fotbalový stadion v Gelsenkirchenu vměstnalo 77 803 fanoušků.


Nejdříve školácky chyboval, poté nekompromisně rozhodl. Sauer dál přesvědčuje o svém přínosu pro Rangers
(Collin, Prospects, 10.12.2010)
Šťastný Michael Sauer.Se zdravotními lapáliemi se potýkal již od juniorského věku. Přesto se nenechal zlomit a dál na sobě tvrdě pracoval. Vlastní úsilí ho vyneslo až mezi defenzivní trumfy farmářského týmu Rangers v Hartfordu. Jenže jeho poctivá obranná hra byla vedením newyorského celku dlouho nedoceněna. V této sezoně se však karta obrátila. Michael Sauer je právoplatným členem sestavy Jezdců a ve svém posledním zápase se poprvé výrazně zapsal do paměti fanoušků manhattanského klubu.

A co se vlastně přihodilo? Rangers odcestovali do Ottawy, aby odčinili čtyři dny starou porážku právě s kanadským celkem, což se jim nakonec podařilo. Vyhráli 5:3. Vyrovnaný zápas pravděpodobně nejvíce ovlivnil skromně vyhlížející bek s číslem 38 na zádech, Michael Sauer.


Jeden, druhý, třetí. A Stepan vstoupil do historie
(Collin, Prospects, 10.10.2010)
Rozradostněný Derek Stepan.Na co sáhne, to se mu daří. Tato slova v posledních měsících sedí na Dereka Stepana stejně, jako třináct vodorovných pruhů pasuje k americké státní vlajce. Rodák z minnesotského Hastingsu táhl wisconsinskou univerzitu, zazářil na juniorském mistrovství světa, oslnil v přípravném kempu Rangers a v newyorském klubu také odehrál rekordně úspěšnou premiéru.

Protože Stepanova juniorská hokejová dráha už je drtivé většině příznivců Jezdců dobře známa (můžete se o ní dočíst ZDE), přejděme k přípravnému kempu Blueshirts, kde Stepan rychle všechny ujistil, že je příliš dobrý na to, aby strávil ročník v nižší American Hockey League.


Stepan a Gračev zářili, stačilo to ale jen na páté místo
(J. K. Kožíšek, Prospects, 16.09.2010)
Jevgenij Gračev se stal nejlepším střelcem turnaje v Traverse City.Naděje Jezdců už mají za sebou letošní ročník turnaje v Traverse City. Jako tým zůstaly lehce za očekáváním – páté místo z osmi účastníků lze těžko brát jako úspěch, nicméně fanoušky Blueshirts zase mohou těšit některé individuální výkony; Derek Stepan skončil se sedmi body (2+5) ze čtyř zápasů na děleném prvním místě kanadského bodování turnaje a Jevgenij Gračev se stal nejúspěšnějším střelcem, když ve čtyřech zápasech vstřelil stejný počet branek.

Derek Stepan režíroval první výhru mladých Jezdců na turnaji v Traverse City
(Collin, Prospects, 12.09.2010)
Derek Stepan v dresu wisconsinské univerzity.V michiganském Traverse City začal hokejový turnaj, kterého se v letošním roce účastní mladíci Rangers, Detroitu, Caroliny, Atlanty, Columbusu, Dallasu, St. Louis a Minnesoty. Na úvod turnaje si to mezi sebou rozdaly naděje Jezdců a Modrokabátníků z Columbusu. Těsnou výhru Rangers 5:4 režíroval Derek Stepan, jenž vstřelil gól a na další tři nahrál. Blueshirts tak úspěšně vstoupili do turnaje, který v roce 2007 vyhráli.

V dalších kolech draftu se Rangers zaměřili na útočníky, jedním z nich je syn slavného Thomase
(Collin, Prospects, 28.06.2010)
Právo své první volby využili Rangers na získání ostrého obránce Dylana McIlratha, tím však draft z jejich strany neskončil. Slavný klub si vyhlédl dalších pět jmen, přičemž se zaměřil výhradně na útočníky. Není totiž tajemstvím, že Jezdci mají se střílením gólů nemalé problémy. Vzpruží některý z draftovaných mladíků ofenzivu Blueshirts? Následující řádky vám mohou leccos napovědět.

Christian ThomasChristian Thomas, 2. kolo, 40. celkově
Pravé křídlo, 175 cm, 73 kg

Rangers si po Ryanu Bourqueovi z minulého draftu vybrali další slavné jméno. Otec Christiana Thomase, Steve, odehrál v nejvyšší zámořské soutěži 1235 zápasů a nasbíral 933 bodů, z toho 421 gólů. Jeho syn, draftovaný Jezdci ve druhém kole, hokejový talent zdědil. I přes drobnou postavu patří Christian Thomas mezi nejlepší střelce juniorské OHL (s 41 trefami letos překonal i jedničku draftu Taylora Halla): „Jsem šťastný. Vybral si mě skvělý tým. Rád střílím góly každý zápas a budu se snažit skórovat co možná nejčastěji.“

„Hrál v lize 20 let, takže mi s mnohými věcmi pomáhá,“ vypráví Christian o svém otci. „Poplácá mě po zádech, když se mi daří, ale dá mi vědět, když hraju špatně. Z každé kritiky si snažím něco vzít.“ Potomek Steva Thomase ještě o pár centimetrů povyroste, ale i přesto se bude muset vypořádat s údělem malého hráče. Mimo to musí zapracovat na síle a pokrytí kotouče. Jeho chloubou je střelba, šikovnost a rychlost. Thomasovými herními vzory jsou Daniel Briere a Phil Kessel.


Nejtvrdší hráč draftu se představuje. Uvítejte Dylana McIlratha
(Collin, Prospects, 27.06.2010)
Dylan McIlrath“Kdo to je?” ptali se mnozí příznivci Rangers poté, co si vedení jejich oblíbeného klubu vybralo z desátého místa na draftu Dylana McIlratha. Na výběru nadějí v Los Angeles totiž stále byli k dispozici supertalentovaní Cam Fowler nebo Vladimir Tarasenko. McIlrath měl být tažen nejdříve až ve druhé polovině prvního kola. Celkově desáté místo tak překvapilo i hráče samotného: “Abych byl upřímný, příliš jsem to nečekal.” Byl tento krok Jezdců promyšleným tahem nebo zbytečně promrhaným draftem?

Hlavní náplní letošního galapředstavení v L. A. byl souboj o jedničku draftu mezi Taylorem Hallem a Tylerem Seguinem. S chutí vítězství nakonec odcházel prvně jmenovaný Kanaďan, avšak tím úvodní den výběru nadějí nekončil. Naopak. Do centra dění se postupně dostávali další potencionální hvězdy NHL. Tuto plejádu ukončili při volbě desátého hráče New York Rangers, kteří si vybrali… Dylana McIlratha. Hokejové veřejnosti nepříliš známý, skauty jednotlivých klubů však bedlivě pozorovaný tvrdý obránce. Hodně tvrdý obránce. Mimo Rangers si na něj dělali zálusk Dallas, Vancouver, Anaheim a Florida.


Dvacet nejnadějnějších Jezdců: 1. - 5. příčka
(Collin, Prospects, 20.04.2010)
hockeysfuture.comServer hockeysfuture.com se podrobně zabývá mladými nadějemi a budoucími hvězdami hokejového světa. S klidným svědomím lze říci, že v této kategorii nemá mezi ostatními internetovými stránkami konkurenci. A protože redaktorský tým hockeysfuture.com dbá na nadějné hráče všech klubů NHL, výjimkou nejsou ani Rangers. Anglicky rozumějící čtenáři si tedy v případě zájmu přijdou na své. My jsme pro vás připravili čtyřdílný překlad nejnovějšího článku o mladících newyorského klubu, který se zaobírá dvaceti nejperspektivnějšími “zelenáči“ Rangers. Najde se mezi nimi nový Lundqvist, Leetch nebo Gilbert?

Dvacet nejnadějnějších Jezdců: 6. - 10. příčka
(Collin, Prospects, 10.04.2010)
hockeysfuture.comServer hockeysfuture.com se podrobně zabývá mladými nadějemi a budoucími hvězdami hokejového světa. S klidným svědomím lze říci, že v této kategorii nemá mezi ostatními internetovými stránkami konkurenci. A protože redaktorský tým hockeysfuture.com dbá na nadějné hráče všech klubů NHL, výjimkou nejsou ani Rangers. Anglicky rozumějící čtenáři si tedy v případě zájmu přijdou na své. My jsme pro vás připravili čtyřdílný překlad nejnovějšího článku o mladících newyorského klubu, který se zaobírá dvaceti nejperspektivnějšími “zelenáči“ Rangers. Najde se mezi nimi nový Lundqvist, Leetch nebo Gilbert?

Dvacet nejnadějnějších Jezdců: 11. - 15. příčka
(Collin, Prospects, 03.04.2010)
hockeysfuture.comServer hockeysfuture.com se podrobně zabývá mladými nadějemi a budoucími hvězdami hokejového světa. S klidným svědomím lze říci, že v této kategorii nemá mezi ostatními internetovými stránkami konkurenci. A protože redaktorský tým hockeysfuture.com dbá na nadějné hráče všech klubů NHL, výjimkou nejsou ani Rangers. Anglicky rozumějící čtenáři si tedy v případě zájmu přijdou na své. My jsme pro vás připravili čtyřdílný překlad nejnovějšího článku o mladících newyorského klubu, který se zaobírá dvaceti nejperspektivnějšími “zelenáči“ Rangers. Najde se mezi nimi nový Lundqvist, Leetch nebo Gilbert?

Dvacet nejnadějnějších Jezdců: 16. - 20. příčka
(Collin, Prospects, 27.03.2010)
hockeysfuture.comServer hockeysfuture.com se podrobně zabývá mladými nadějemi a budoucími hvězdami hokejového světa. S klidným svědomím lze říci, že v této kategorii nemá mezi ostatními internetovými stránkami konkurenci. A protože redaktorský tým hockeysfuture.com dbá na nadějné hráče všech klubů NHL, výjimkou nejsou ani Rangers. Anglicky rozumějící čtenáři si tedy v případě zájmu přijdou na své. My jsme pro vás připravili čtyřdílný překlad nejnovějšího článku o mladících newyorského klubu, který se zaobírá dvaceti nejperspektivnějšími “zelenáči“ Rangers. Najde se mezi nimi nový Lundqvist, Leetch nebo Gilbert?

|0-50|50-70|

Partneři serveru:
MLB CZ.com - Major League Baseball česky a slovensky Hokejový svět aktuálně Hockeytown Blog
| Převodník měn | MVP Baseball 2005 | Kalkulátor arbitráží a surebetů |
| Převodník kurzů | Nadměrné oblečení | Evidence tiketů | Sportovní výsledky live |

©2000-2018 redakce, webdesign by Radek Krejsa
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.

Verze webu: klasická / mobilní