New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy     
Úvod
Tipovačka

Onlajny.cz


od 19. 10. 2003

Počítadlo
od 10. 3. 2000

Ikonka New York Rangers.CZ:
New York Rangers.CZ

 

Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 90 nalezených)

|0-50|50-90|

Úplně jiný Pitsburgh
(mess, Analýzy, 12.04.2016)
Ano je to tak, díky modelu skládání dvojic pro vyřazovací části sezóny, třetí sezónu po sobě narazí Jezdci na Tučňáky z Pitsburghu. Letos to bude úplně jiný soupeř. Několik výměn a hlavně změna trenéra dělá z party kolem Crosbyho úplně jiný tým. Výrazně lepší, plný energie a strašidelně rychlý. Kdo je tím novým koučem? Mike Sullivan, který byl asistentem Johna Tortorelly při působení u týmu z centra New Yorku. A ještě jeden velmi známý a dost oblíbený hráč má možnost výrazně ovlivnit tuto sérii. Carl Hagelin se stal po výměně v druhé polovině sezóny novou posilou Tučňáků.

Jiní hráči, podobné výsledky – záložní tým posledních sezón
(mess, Analýzy, 05.01.2016)
Ve třech sezónách po sobě záložní tým Jezdců zažil povedený start do soutěže, který vystřídal pád k samému dnu tabulky AHL. Předloni to i přes mohutný finiš nestačilo, loni díky dobrým brankářským výsledkům a produktivitě Chrise Bourqua ano. A jak to bude letos?

Pohled na tým před sezónou – II. část útočníci
(mess, Analýzy, 23.08.2015)
Druhý díl představení hráčů týmu včetně záložního týmu a ostatních ze systému se zaměří na útočníky. V útoku je situace odlišnější než u obránců a brankářů. Přeci jen tým opustila dvojice Martin St. Louis a Carl Hagelin, kteří patřili do sestavy a ležela na nich velká část zodpovědnosti.

Pohled na tým před sezónou – I. část brankáři a obránci
(mess, Analýzy, 16.08.2015)
Už jen necelý měsíc a začne před sezónní kemp. Po podpisu Jarreta Stolla vypadá tým až do zmiňovaného kempu hotový. Ve svých článcích bych vám chtěl postupně představit možnosti složení týmu na všech postech včetně potřebných hráčů pro záskok ze záložního týmu a hráče ze systému.

Bývalí kapitáni proti sobě
(mess, Analýzy, 15.05.2015)
Ve finále východní konference svedou souboj týmy, které minulou sezónu před uzávěrkou přestupů vyměnili své kapitány Ryana Callahana a Martina St. Louise. Aby nebylo rivality málo, podepsali jako volní hráči s Tampou Bay defenzivní útočník Brian Boyle a obránce Anton Stralman. Na druhé straně získal s Tampou nejcennější trofej Dan Boyle.


Obvyklý soupeř posledních let
(mess, Analýzy, 30.04.2015)
Jako souboj rychlosti a síly se dá nazvat série s týmem z hlavního města USA. Ano zase Washington po čtvrté za posledních pět sezón. Mohlo by se jednoduše napsat staří známí, ale není tomu úplně tak. Nový kouč, velmi slušně doplněná obrana a další rozdílový útočník, jak jinak než, ruské národnosti. Poslední dvě série postoupili Jezdci shodně 4:3, ale v sezóně 10-11 vypadli hladce 4:1. V sezóně pak vyhráli newyorští tři zápasy ze čtyř (3:1, 4:1. 2:5 a 4:2).

Splní Jezdci roli favorita proti Tučňákům?
(mess, Analýzy, 13.04.2015)
Staří známí z loňské vyřazovací části Pittsburgh Penguins, jsou prvním soupeřem Jezdců v letošním play off. Na papíře před sezónou vypadal Pittsburgh mnohem lépe než loni, nový generální manažer, nový hlavní trenér, hodně jiných hráčů. To podstatné se však nezměnilo, pořád to je hlavně tým dvou osobností Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina. Teď se podíváme na to, v jakém rozpoložení do této části sezóny oba týmy vstupují a co by mělo vézt k potvrzení role favorita týmu z New Yorku a postupu do druhého kola.

Rangers čekají těžká rozhodnutí ohledně Zuccarella a St. Louise
(David, Analýzy, 16.02.2015)
Martin St. Louis a Mats Zuccarello. Dva křídelníci, kterým po sezoně končí smlouva. Situace je ale naprosto rozdílná. Zuccarello válí, St. Louis se trápí. Výměna, prodloužit, nechat odejít…. Na toto velké a podstatné téma se zaměřil i známý novinář, jenž se pohybuje v prostředí Rangers už dlouho. Každý den píše Sean Harnett pro stránku CBS New York sloupky o Rangers. Ví, o čem mluví. Překlad jeho sloupku na toto téma vám nyní přinášíme.

Muž s nejistou budoucností aneb Co dělat s Marcem Staalem
(David, Analýzy, 04.12.2014)
Marc Staal – stabilní obránce, který nepodá vždy skvělý výkon. Jeden ze slavných bratrů Staalů. V roce 2005 vybraný jako celková dvanáctka draftu. Považován za defenzivního beka, který dokáže pomoct útoku. V nizozemštině – odkud rod Staalů pochází – znamená Staal ocel. Budoucnost Marca ale zase tak ocelově pevná není, protože pokud v průběhu sezony nepodepíše novou smlouvu, nebo nebude vyměněn, tak se v létě 2015 stane nechráněným volným hráčem.

Možné nové složení útoků
(David, Analýzy, 22.11.2014)
Už několik týdnů fanoušci Rangers museli sledovat, jak se neustále točí sestava, jak každým dnem někdo putuje mezi farmou a prvním týmem. Pořád jakoby se nenašlo to nejideálnější složení útoků. Alain Vigneault už je trenérem Rangers druhým rokem. Když se musíte vypořádat se zraněními, tak je práce trenéra ještě náročnější, pořád musíte promíchávat hráči tam a zpátky. Ale vypadá to, že útočníci jsou pořád zdraví a jsou připraveni k hraní. Problém je, že někdy to vypadá, jako by sestava byla dělaná „narychlo“. Zde je možné rozvrhnutí útoků, které by mohly fungovat.

Budoucnost J. T. Millera v Rangers
(David, Analýzy, 07.11.2014)
Po sezoně 2013/14 se na soupisce Rangers po odchodu Benoita Pouliota, Brada Richardse a Briana Boyla otevřela místa pro mladíky ze systému. Všechny oči se v ten moment upíraly na největší naději Jezdců J. T. Millera, jestli konečně dokáže prorazit a dostat sám sebe do skupinky top devíti útočníku Blueshirts. Jeho cílem bylo nebýt pořád cestovatelem mezi prvním týmem a farmou, jako tomu bylo minulou sezonu. Chtěl potvrdit, že nebyl draftovaný v prvním kole pro nic za nic.

Alain Vigneault: Skvělý motivátor, hokejový génius nebo obojí?
(David, Analýzy, 07.11.2014)
Alain Vigneault prokázal skvělé hokejové myšlení. Má za sebou dlouhé působení v týmu Vancouveru Canucks, ve kterém trénoval několik velmi dobrých mužstev a stanovil klubový rekord v počtu vítězství (313). Rangers dovedl do finále Stanley Cupu v jeho prvním roce, coby trenér týmu z Broadwaye. Mezi jeho největší přednosti nepatří ani tak taktika a ofenzivní pojetí hry, jako jeho schopnost motivovat hráče.

Preview Metropolitní divize: Pittsburgh Penguins
(David, Analýzy, 04.10.2014)
Posledním týmem, který si představíme, budou Tučňáci z Pittsburghu. Tým plný talentů – od Sidneyho Crosbyho, přes Jevgenije Malkina až po mladého obránce Olliho Määtu. Minulý rok sice dominovali Metropolitní divizi, ale v playoff ztroskotali na Jezdcích, což vedlo k vyhazovu Dana Bylsmy, kterého nahradil Mike Johnston. Pro Penguins je určitě cílem Stanley Cup, takže budou opět velkým soupeřem nejen Rangers.

Preview Metropolitní divize: Washington Capitals
(David, Analýzy, 03.10.2014)
Dalším týmem jsou hráči z hlavního města USA. Tým postavený okolo Alexe Ovečkina bude letos bojovat, stejně jako Flyers nebo Blue Jackets, o poslední místa v playoff. Minulou sezónu se to nepovedlo a hodně kritiky se sneslo na padesáti gólového Ovečkina, který střílel góly jako na běžícím páse, ale vůbec nebránil. Na vysvětlení bude stačit jedno číslo… -35. Taková číslovka mu svítí v kolonce +/-. Sezóna 2014-15 se bude dát charakterizovat jako nový začátek. Rychle zapomenout na tu minulou a s novým trenér se vrhnout do té následující.

Preview Metropolitní divize: Philadelphia Flyers
(David, Analýzy, 02.10.2014)
Letci platí už několik sezon za největšího rivala Rangers. Vzájemné duely jsou pořádně vyhecované na ledě i v hledišti. Rangers s nimi minulý ročník nejenže hráli v základní části – jinak by to ani nešlo -, ale dokonce i v playoff, kde na sebe tyto dva týmy narazily hned v prvním kole. Všechny zápasy byly vyhecované a málokdo z ledu odcházel bez toho, aniž by neměl nějaký konflikt s někým ze soupeřova mužstva. To můžeme očekávat i letos, i příští rok, i za dva roky… Tahle rivalita bude trvat věčně.

Preview Metropolitní divize: New York Islanders
(David, Analýzy, 01.10.2014)
V dnešním díle si představíme dalšího z rivalů. New York Islanders. Islanders se minulý rok vůbec nedařilo, nedostali se do playoff, skončili v dolních patrech Východní konference a navíc se jim na olympiádě zranil hvězdný John Tavares, takže šance na playoff definitivně klesla. Islanders nemůžeme podceňovat, protože hodně posilovali a s uzdraveným Tavaresem a skvělým Kylem Okposem můžou překvapit i ty největší týmy.

Preview Metropolitní divize: New Jersey Devils
(David, Analýzy, 30.09.2014)
Pokračujeme v představování soupeřů z Metropolitní divize. Dnes se zaměříme na snad největšího rivala Ranegrs. New Jersey Devils. Klub z druhého břehu řeky Hudson. Devils zatím pořád přestavují kádr, který se jim víceméně rozpadl na začátku minulé sezóny, když odešel Ilja Kovalčuk. Místo mladších a perspektivnějších přicházejí zatím starší, dokonce až se statusem veteráni. Jeden odešel, ale byl to odchod velké legendy, protože odešel Martin Brodeur, který zatím stále nemá angažmá. Devils budou mezi těmi týmy, které se budou rvát o poslední příčky, které zaručují playoff.

Preview Metropolitní divize: Columbus Blue Jackets
(David, Analýzy, 29.09.2014)
Dalším týmem, který vám přestavíme, je Columbus Blue Jackets. Columbus se jeví jako hlavní tah trejdů Ranegrs, protože jak na jednu, tak na druhou stranu putovalo hodně hráčů a většina z nich hraje v prvních týmech. Ať už je to Rick Nash a Derick Brassard v Rangers, tak Brandon Dubinsky a Arťom Anisimov v Columbusu. Na lepší stranu se zatím jeví cesta na Manhattan, protože tamní hráči se letos dostali až do finále Stanley Cupu.

Preview Metropolitní divize: Carolina Hurricanes
(David, Analýzy, 28.09.2014)
V následujících několika dnech vám představíme všechny týmy z Metropolitní divize, s kterými budou Rangers bojovat v nadcházející sezóně 2014/15. Složení zůstává stejné jako v minulé sezóně, ve které Rangers skončili na druhém místě. Největšími favority podle sázkových kanceláří jsou Pittsburgh Penguins, Rangers a Philadelphia Flyers. Nejméně se věří Carolině Hurricanes, kterou si představíme dnes.

Rébus pro Rangers: Co bude s Nashem, pokud se Malone dostane do sestavy?
(Mišón, Analýzy, 21.09.2014)
Před pár dny přišel Larry Brooks, známý novinář z NY Post často píšící o Rangers, s článkem, ve kterém se zamyslel nad tím, jaké místo v sestavě by měl zaplnit nejlépe placený hokejista Blueshirts po brankáři Henriku Lundqvistovi - hvězdný křídelní útočník Rick Nash. Rozhodli jsme se Vám volný překlad článku přinést i v počeštěné verzi a byli bychom rádi, pokud byste v komentářích pod článkem či na Facebooku nechali svůj vlastní pohled na věc - s kým v útoku by měl podle Vás Nash na začátku příští sezóny ideálně nastupovat?

Snaží se Rangers vystrnadit Tannera Glasse ze sestavy?
(Mišón, Analýzy, 09.09.2014)
Snaží se Rangers vystrnadit Tannera Glasse ze sestavy ještě předtím, než za ně odehrál své první střídání?
Byl to od Glena Sathera velmi zvláštní krok, když dal letos v létě Tanneru Glassovi tříletou smlouvu na 1,45 milionu dolarů za rok. Glass totiž během minulé sezóny byl co do statistik v držení puku a poziční hře jeden z nejhorších hráčů NHL. Už jen z toho důvodu nikdo příliš nechápal, co by takový hokejista mohl posledním finalistům nabídnout. Objevily se také spekulace, že Glass byl podepsaný proto, že si to přímo vyžádal trenér Alain Vigneault - stejný trenér, kterého zpočátku všichni kritizovali za přivedení Daniela Carcilla, který však nakonec do týmu skvěle zapadl a pomohl Rangers až do finále - a tedy že jeho předražený podpis může být dalším geniálním Vigneaultovým tahem. Čím dál tím více to ovšem vypadá, že hlavní trenér Jezdců s Glassovým podpisem nemá nic společného.


Tým na příští sezonu: Kdo zůstane a kdo skončí, část 2. - útočníci
(J. K. Kožíšek, Analýzy, 20.06.2014)
Situace řady útočníků Jezdců pro příští sezonu je hodně zamotaná. U některých je velkou otázkou, zda budou příští sezony stále oblékat dres Blueshirts, u jiných jako například Brada Richardse a Briana Boyla je již nyní velmi pravděpodobné, že se stanou soupeři Henrika Lundqvista a dalších svých bývalých spoluhráčů. Naopak zacelit mezery v sestavě by mohl i Lundqvistův bratr Joel, který již dříve hrál NHL za Dallas a na letošním mistrovství světa byl kapitánem švédské reprezentace.

Tým na příští sezonu: Kdo zůstane a kdo skončí, část 1. - obránci
(J. K. Kožíšek, Analýzy, 19.06.2014)
Největšího úspěchu za posledních dvacet let dosáhli hokejisté New York Rangers v uplynulé sezoně NHL. Mužstvo které si získalo sympatie napříč ligou by příští rok rádo dotáhlo svou fantastickou jízdu play off až do vítězného konce. Lze říct, že Jezdcům chyběly z velké části ve finále play off zkušenosti, které proti Králům nasbírali a tak mohou být za rok ještě lepší. Ale není to tak snadné, hned deseti hokejistům z prvního týmu končí v červnu smlouva a je téměř jisté, že někteří z nich již v říjnu dres Blueshirts neobléknout. Která jména nejspíše zmizí ze soupisky Rangers a na které hráče se můžeme těšit i příští rok? Odpovědi přináší následující řádky.

Král se spoluhráči nebo Králové, aneb kdo získá Stanley Cup
(mess, Analýzy, 03.06.2014)
Posledním soupeřem Jezdců v letošní sezóně budou Králové z Los Angeles. Dle většiny odborníků je tým ze západní konference, která se pokládá za silnější (z posledních osmi vítězů je jich pět ze západní a tři z východní konference) favoritem série. Navíc tým z centra New Yorku byl pasován k vyřazení už v sérii s Pittsburghem i Montrealem. Jenže tyhle předpoklady zatím neplatily.

Finále konference: boj týmů z original six
(mess, Analýzy, 16.05.2014)
Soupeřem Jezdců ve finále konference bude Montreal Canadiens, historicky neúspěšnější a jeden z nejoblíbenějších týmů soutěže. Celkově bylo mezi těmito kluby odehráno mnoho bitev ve vyřazovací části soutěže. Dnešním způsobem hraných sérií odehrály oba kluby deset a mírně úspěšnější v nich je tým z frankofonní Kanady, který vyhrál šest z nich. Poslední série se datuje do sezóny 95-96 a úspěšnější byl tým Jezdců v poměru 4:2.

Zlomí Jezdci historii?
(mess, Analýzy, 01.05.2014)
Po postupu do druhého kola vyřazovací části mají hráči pouhé dva dny na odpočinek a přípravu. V noci z pátku na sobotu už musejí být připravení na první měření sil s Tučňáky z Pittsburghu. S těmi odehráli historicky čtyři série hrané dnešním způsobem a ve všech padli. Poslední sérii z roku 2007-08 pamatuje trojice Staal, Girardi a Lundqvist (prohra 4:1 ve druhém kole). Jediný úspěch proti týmu z Pittsburghu (tenkrát Pirates) je z dávné minulosti, kdy se hrály ještě dva zápasy, při čemž se skóre obou zápasů sčítalo. Bylo to v sezóně 1927-28 a po vítězství 6:4 nakonec Jezdci dokráčeli k výhře v celém Stanley Cupu.

Po zemi nebo vzduchem aneb Jezdci proti Letcům
(mess, Analýzy, 15.04.2014)
Ve čtvrtek začne série dvou týmů, o nichž napsat že jsou rivalové snad ani nevystihuje dokonale, co se během jejich utkání běžně odehrává. Střetne se velmi fyzicky hrající tým Letců z Philadelphie s ofenzivním souborem Jezdců z New Yorku.

Vysvědčení hráčů po sezoně, kdo zůstává a kdo by měl odejít? (2. část)
(J. K. Kožíšek, Analýzy, 27.06.2013)
Přinášíme pokračování článku hodnotícího hráče Jezdců po uplynulé sezoně. Jak si vedli? Co od nich lze čekat v příštím ročníku? A zůstanou vůbec u Rangers nebo pravděpodobně změní dres? To jsou otázky, na které se článek snaží hledat odpovědi u hráčů jako je Lundqvist, Stepan, Kreider či třeba Richards.

Vysvědčení hráčů po sezoně, kdo zůstává a kdo by měl odejít? (1. část)
(J. K. Kožíšek, Analýzy, 26.06.2013)
Od vyřazení Rangers ve druhém kole play off už uplynula dostatečná doba, aby se mohla uplynulá sezona s patřičným odstupem a chladnou hlavou analyzovat. Zároveň proto nyní přichází i pravá chvíle, neboť po skončení play off přichází doba, kdy mohou týmy obchodovat s hráči a blíží se otevření trhu s volnými hráči. Někteří hokejisté v příštích týdnech Jezdce opustí a je tedy pravý čas zamyslet se nad tím, kteří by to měli být.

Seznam adeptů na asistenta trenéra je dlouhý a nejasný
(J. K. Kožíšek, Analýzy, 17.06.2013)
Již uběhly dva dny od doby, co na veřejnost prosákly zprávy, že novým hlavním trenérem mužstva bude ostřílený Alain Vigneault. Od té doby nevíme ale prakticky nic nového, 34. trenér v historii klubu ještě stále nebyl oficiálně jmenován a o dalších personálních změnách v trenérském týmu lze pouze spekulovat. Přitom zatímco seznam uchazečů na pozici hlavního trenéra byl prakticky jasný hned od začátku včetně několika hlavních adeptů, mezi nimiž se rozhodovalo, tak na pozici asistentů trenéra je zdá se nepřeberné množství adeptů. U řady hráčů přitom nejde ani o to, koho by Vigneault a Jezdci na tento post chtěli, ale i o to, zda by všichni vytipovaní adepti byli ochotni být pouhými asistenty.

Rangers čeká velká změna, zlepšit by se mohla hlavně ofenziva
(J. K. Kožíšek, Analýzy, 16.06.2013)
Alain Vigneault střídá Johna Tortorellu na pozici hlavního trenéra Rangers, na odchodu je i dosavadní asistent Mike Sullivan. Jelikož kanadský trenér je v mnoha ohledech protikladem k impulzivnímu Tortorellovi, lze čekat, že výměna na střídačce přinese větší než pouze kosmetické změny.

Ruff, Vigneault, Messier nebo dokonce Gretzky? Kdo ze střídačky povede Rangers?
(J. K. Kožíšek, Analýzy, 01.06.2013)
Sotva fanoušci a média překonali počáteční šok ze středečního odvolání trenéra Jezdců Johna Tortorelly, začaly se objevovat spekulace, kdo se stane nástupcem bouřlivého kouče na střídačce Blueshirts. Generální manažer Glen Sather, na němž nyní leží hlavní odpovědnost za rozhodnutí, se nechal slyšet, že by nového trenéra do klubu přivedl ještě před letošním draftem, který se uskuteční 30. června. Ať se stane 34. trenérem v sedmaosmdesátileté historii klubu kdokoliv, bude mít před sebou náročný úkol pozvednout Rangers ještě o stupínek výš a dovést je v nejbližších letech až ke Stanley Cupu. Sather také při výběru bude čelit konkurenci Vancouveru a Dallasu, dalších dvou klubů, které jsou momentálně bez trenéra. Kdo patří mezi největší favority na místo na střídačce Jezdců?

Tortorella zřejmě ztratil podporu mezi hráči, proto musel odejít
(J. K. Kožíšek, Analýzy, 30.05.2013)
Středeční propuštění trenéra Johna Tortorelly po více jak čtyřech letech na lavičce Jezdců byl pro mnohé šok. Po prvotním překvapení se postupně začínají množit informace o tom, co k nečekanému rozhodnutí organizaci Rangers vedlo a která jména jsou uvažována na místo nástupce bouřlivého trenéra.

Tři osobnosti, disciplína a výměna s Columbusem – důležité faktory postupu
(mess, Analýzy, 14.05.2013)
Série proti Washingtonu Capitals je vítězně za námi, všichni jsme plni pozitivních emocí, ale život jde dál. Proto je tu zhodnocení série a vyzdvihnutí jejich klíčových faktorů a hráčů. Předem je třeba napsat, že herně byla série velmi vyrovnaná a výsledkově až na poslední zápas také. Pojďme tedy postupně.

Washington Capitals – staří známí
(mess, Analýzy, 28.04.2013)
V prvním kole letošních vyřazovacích bojů narazí Jezdci na staré známé tváře, hráče Washingtonu Capitals. Z posledních pěti sezón postoupil klub ze středu New Yorku do závěrečné fáze sezóny počtvrté a počtvrté změří síly s hráči okolo Alexandra Ovečkina. Ti jsou za poslední období úspěšnější, když postoupili dvakrát (4:3 a 4:1) a to v letech 2008-09 a 2010-11. Loňskou sérii si většina z nás pamatuje jako postup v poměru 4:3.

Jaké soupeře mohou Jezdci dostat pro první kolo play-off?
(Mišón, Analýzy, 26.04.2013)
V noci ze čtvrtka na pátek svěřenci Johna Tortorelly zvítězili na ledě Caroliny poměrem 4:3 po prodloužení, přičemž zisk dvou bodů jim zajistil účast ve vyřazovacích bojích. V sobotu večer našeho času pak odehrají Jezdci poslední utkání základní části. Mnoha fanouškům již toto utkání přijde zbytečné - Devils totiž šanci na prodloužení sezóny ztratili v posledním zápase s Rangers hraném minulý víkend, a Blueshirts díky vidině jistého play-off již nemají nůž na krku. Opak je ale pravdou - právě poslední hrané zápasy určí konečné pořadí, a tím pádem i soupeře pro první kolo vyřazovacích bojů.

Polovina sezóny - jak si zatím vede Rick Nash, největší letní posila?
(Mišón, Analýzy, 11.03.2013)
Jezdci mají od výluky v roce 2005 tým, který dlouhodobě patří ke špičce ligy. Každý tým ve vyrovnané NHL má nějakou Achillovu patu. A pomyslné paty mají Jezdci oněch 8 let hned dvě - přesilové hry a málo střílených branek. A právě kvůli oběma těmto problémům se generální manažer Glen Sather rozhodl v létě měnit s Columbusem Blue Jackets. Na Manhattan přišel Rick Nash, jeden z nejlepších křídelních útočníků na světě. Začátek nové sezóny zbrzdila výluka, ale v lednu se nejlepší hokejová soutěž světa přecejen rozběhla. Z osmačtyřicet zápasů dlouhého rozpisu jsou Rangers právě přesně v polovině. A jakou známku si po prvních čtyřiadvaceti zápasech zaslouží Nash? Na to se podívejme hezky zápas po zápasu.

Podle barvy poznej lajny (aneb jak budou vypadat řady na začátku ročníku?)
(Mišón, Analýzy, 10.01.2013)
Start dalšího ročníku nejslavnější hokejové ligy této planety je doslova za dveřmi. Celky se proto naplno pustili do intenzivních tréninků, přičemž ani Jezdci nejsou výjimkou. Drilům se hráči Brodway Blueshirts věnují každý den již od začátku týdne a to samozřejmě nemohlo ujít pozornosti všudypřítomným žurnalistům, kteří každý trénink pečlivě sledují. I na stránkách www.blueshirtsunited.com, která je oficiálním serverem pro všechny příznivce Jezdců, se pravidelně objevují potréninková videa a rozhovory s hráči, či fotografie z tréninků samotných.

Co dosud přineslo otevření trhu s volnými hráči
(mess, Analýzy, 16.07.2012)
Ač už je za námi přes dva týdny od otevření trhu s volnými hráči, žádná výrazná změna se v kádru jezdců neudála. I přesto, jak určitě většina z vás ví, došlo k obměně kádru a je na čase tyto změny zhodnotit.

Další výzva, velký rival ze samotného pekla
(mess, Analýzy, 13.05.2012)
Velký boj NYR vs NJD Ano ve finále konference narazíme na jednoho z největších rivalů a to New Jersey Devils. Po výluce je to již třetí série s tímto soupeřem podobně jako u Washingtonu, ale s rozdílnými výsledky, kdy si v celkem v jednoznačných sériích podělili rovnoměrně výhry a prohry oba soupeři. Obě tyto série absolvovaly jiné týmy, Rangers táhl oběma Jaromír Jágr a Devils mají ve svém středu Ilju Kovalčuka a výrazně starší opory v podobě brankáře Brodeura nebo Patrika Eliáše.

Jak na Senátory?
(mess, Analýzy, 10.04.2012)
Klíčoví hráči soupeře Karlsson a SpezzaSoupeře pro 1. kolo play off jsme vám již představili v předcházejícím článku a teď je na řadě trochu se zamyslet nad tím, co může vézt ke zdárnému konci této série a postupu do kola dalšího. Jelikož defenziva není silnou stránkou ottawských a brankář patří svými výkony do průměru ligy, zní klíčová otázka: „jak zastavit ofenzivu soupeře?"

Co je klíčem k ofenzivě Senátorů? Jednoznačně nelze než nejmenovat švédského obránce Erika Karlssona, který byl suverénně neproduktivnějším obráncem soutěže po základní části. Druhou silnou stránkou pak je první útok soupeře zkušený kapitán Daniel Alfredson, mozek týmu první centr Jason Spezza a český střelec Milan Michálek. Ano ani druhá řada soupeře není úplně špatná, ale za zmínku stojí zmínit zejména Kyla Turrise, který po přestupu z Phoenixu výrazně ožil a Nicka Foligna. Poslední zmínka pak bude o ofenzivním obránci Sergeji Gončarovi, ruský veterán už není, co býval, ale pořád stojí za zmínku.


Rangers po 82 letech narazí na Ottawu. Vyhraje obrana, nebo útok?
(Collin, Analýzy, 08.04.2012)
Psal se rok 1930 a Rangers nastoupili v prvním kole bojů o Stanley Cup proti původní Ottawě. Jezdci přes Senátory postoupili a v nadstavbové části NHL je nepotkali dlouhých 82 let. Až letos. Ryan Callahan a spol. vyzvou Ottawu jako nejlepší tým Východu. Diváci uvidí konfrontaci dvou mužstev s totálně odlišným stylem hry – defenzivní Rangers a ofenzivní Senators.

Plní Richards očekávání?
(mess, Analýzy, 11.02.2012)
Medii často zmiňovaný, všemi možnými lidmi hodnocený a v poslední době spíše kriticky, to je papírově největší posila týmu za poslední dvě sezóny centr Brad Richards. V tomto článku zkusím i já ze svého pohledu zhodnotit jak si vede a jestli plní to, proč byl Glenem Satherem v létě podepsán.

Nejdříve je potřeba si srovnat činnosti a věci, u nichž se očekávalo, že svým příchodem k týmu pomůže vylepšit. Asi na prvním místě to byla produktivita týmu, pak zlepšení přesilových her, x faktor v klíčových momentech, zlepšení a vedení týmu na vhazování, přínos v kabině týmu a pomoc dalším hráčům kolem něj být lepšími.


Biron dokazuje, že je pro Rangers ideální dvojkou
(Mišón, Analýzy, 02.02.2012)
Před několika dny se na stránkách NHL.com objevil článek od jednoho z kmenových pisatelů oficiálních stránek Národní Hokejové Ligy. Dave Lozo se ve své stati zaměřil na brankářskou dvojku momentálně nejlepšího celku ligy. Martin Biron na Manhattanu kryje již druhým rokem záda neotřesitelné jedničce Henriku Lundqvistovi a Lozo se zamyslel nad tím, jestli právě Biron a jeho hra není jedním z důvodů, proč Rangers již dlouhou dobu okupují nejvyšší ligové příčky a jestli také nestojí za tím, že král Henrik dokázal ještě o třídu vylepšit své již tak hvězdné výkony. My jsme se rozhodli Vám článek o charismatickém a přátelském brankáři přeložit, takže si ho budou moci užít nejen ti, kterým originál článku utekl, ale zároveň i fanoušci méně znalí angličtiny.

Pololetní hodnocení týmu redakcí NYR.cz 2011/2012
(Phlambo, Analýzy, 29.01.2012)
Hráči Rangers se v průběhu ledna probojovali do druhé poloviny základní části soutěže, a tak redakce NYR.cz mohla v průběhu přestávky pro All Star Game, která zastavila kolotoč zápasů, zhodnotit dosavadní průběh sezony a vystavit hráčům tradiční pololetní vysvědčení. Na otázky tentokrát odpovídala celá redakce, jmenovitě Ranger, Collin, Monika, Mišón, Mess a DaTeL.

Podepsání Richardse zvýšilo očekávání Jezdců
(Mišón, Analýzy, 26.09.2011)
Dnes Vám přinášíme překlad článku Dave Loza, který je redaktorem píšícím pro oficiální stránky National Hockey League, NHL.com. Dave Lozo se ve svém článku, jehož originál si můžete přečíst zde, zaobírá otázkou, jak asi bude vypadat složení jednotlivých řad a zda-li mají Blueshirts šanci na větší úspěch, nebo alespoň na výraznější posun k lepšímu, oproti ročníku minulému. Celý článek je rozdělený do čtyř hlavních kategorií – nejdříve se Lozo zaměřil na shrnutí sezóny minulé plus přidal pohled na letní změny. V dalších třech částech se pak postupně zaměřil na útok, obranu a v neposlední řadě také na situaci v brankovišti.

Pět otázek k tréninkovému kempu
(Collin, Analýzy, 17.09.2011)
Přípravný kemp Jezdců, který v pátek odstartoval, slibuje mimořádně zajímavou podívanou, neboť uplynulý ročník se stabilitou soupisky Rangers znatelně zamíchal. Mladíka Michaela Del Zotta zasáhl syndrom druhé sezony, stárnoucí Sean Avery pokračoval v klesající tendenci svých výkonů, hvězdný Brad Richards přišel na Manhattan jako volný hráč a mladíci Blueshirts se ujali zásadní role v hierarchii mužstva. Tato fakta dávají vzniknout pěti hlavním otázkám, na které bude trenérský tým Jezdců hledat v průběhu tréninkového kempu odpověď.

Brad Richards z jiného pohledu
(mess, Analýzy, 03.07.2011)
I takto si lze představit hodnotu Brada RichardseDne 2.7. se stal podpis hvězdného centra skutečností a fanouškovská obec Jezdců se rozdělila na dva tábory. První jsou nadšeni a věří, že Brad pomůže týmu k výraznému úspěchu a pozvedne letos nevýrazného Mariána Gáboríka. Druhá je pak naštvaná, že Glen Sather opět přivedl hvězdu za mnoho milionů dolarů, což se mu již x krát nevyplatilo. Přiznám se hned, jsem zastáncem druhého tábora a tento podpis moc neschvaluji.

Posezonní hodnocení hokejistů Rangers
(Collin, Analýzy, 17.06.2011)
Jak si vedli hráči Jezdců?Bylo to drama. Rangers proklouzli do bojů o Stanley Cup poslední možnou skulinkou a v samotném play-off pak sváděli vyrovnané bitvy s favorizovaným Washingtonem. Nakonec však padli a ledová plocha v Madison Square Garden musela být rozpuštěna. Nyní nastal čas na zhodnocení výkonů jednotlivých hráčů. Někteří zazářili, jiní vyhořeli. V tomto článku naleznete hodnocení všech 35 hokejistů, kteří v letošním ročníku oblékli dres Jezdců. Každý hráč je na základě svých výsledků zařazen do jedné z pěti skupin, přičemž ho doprovází krátký komentář.

Jak dopadl Satherův výlov v moři švédských talentů?
(Collin, Analýzy, 05.06.2011)
Švédský hokej zažívá nebývalý rozkvět.V posledních čtyřech letech si švédští junioři odvezli ze světových šampionátů celkem tři medaile. Lepším výsledkem se může pochlubit pouze Kanada. Na draftu NHL se tak jména reprezentantů Tre kronor ozývají stále častěji. Od roku 2006 jich bylo celkem 93. Takové číslo nemá mezi evropskými zeměmi konkurenci. Pro srovnání – českých mladíků bylo za stejné období draftováno jen 24. To je téměř čtyřikrát méně. Nebývalý rozkvět švédského hokeje nenechal chladným ani prezidenta a generálního manažera Rangers Glena Sathera.

|0-50|50-90|

Partneři serveru:
MLB CZ.com - Major League Baseball česky a slovensky Hokejový svět aktuálně Hockeytown Blog
| Převodník měn | MVP Baseball 2005 | Kalkulátor arbitráží a surebetů |
| Převodník kurzů | Nadměrné oblečení | Evidence tiketů | Sportovní výsledky live |

©2000-2018 redakce, webdesign by Radek Krejsa
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.

Verze webu: klasická / mobilní