New York Rangers.CZ
Aktuality      Analýzy      Drby      Historie      Komentáře      Profily      Prospects      Rozhovory      Zajímavosti      Zápasy     
Úvod
Tipovačka

Onlajny.cz


od 19. 10. 2003

Počítadlo
od 10. 3. 2000

Ikonka New York Rangers.CZ:
New York Rangers.CZ

 

Počet zobrazených článků: 43 (z celkem 43 nalezených)

Chaos s centry, Vigneault nic nezměnil - souhlasit nemusíte
(mess, Komentáře, 24.10.2017)
Sezóna začala. Co jiného napsat, že naprosto katastrofálně. Bohužel zatím není vidina rapidního zlepšení ani na doslech natož pak v dohledu. Vedení klubu zatím neučinilo nic, co by změnu mohlo přinést a já tak trochu napíšu myšlenky, které se mi honí hlavou.

Proč to opět nevyšlo? Souhlasit nemusíte
(mess, Komentáře, 14.05.2017)
Skončila další sezóna, opět po roce jsme zklamaní sice o kolo dál, ale očekávání byla určitě větší. Co víc mě osobně naplňuje zklamáním je to, že tento tým na postup přes Senátory měl. Bohužel nedokázal dotáhnout dobře rozehrané zápasy a tak píši tyto řádky.

Minimum změn, ale identita může být jiná
(mess, Komentáře, 25.07.2016)
Před letošní sezónou se čekaly změny a ne malé. Zatím jich moc neproběhlo. Mimo výměny Brassarda za Zibanejada jsou v podstatě minimální. I tak může být projev týmu výrazně odlišný a to zejména v útočné fázi. Co tedy změny přinesly a napovídají o týmu?

Vyměnit trenéry a omladit tým - souhlasit nemusíte
(mess, Komentáře, 02.05.2016)
Sezóna je za námi a před námi skoro dva měsíce čekání na zajímavou fázi v podobě draftu a otevření trhu s volnými hráči. Jenže vedení bude mít napilno už teď. Nejdříve musí rozhodnout, zda zůstane trenérský tým ve stejném složení a následně začne skládat sestavu pro novou sezónu. Škodit mu při tom bude hlavně platový strop. Zde vám nabízím můj názor na očekávaná rozhodnutí.

Neuspěl ani záložní tým, čeká ho velká obměna
(mess, Komentáře, 28.04.2016)
Jak už jsem předesílal v minulém článku o záložním týmu těsně po vánocích, záložní tým opět předvedl nevyrovnanou sezónu. Opět nepostoupil do play off a to s výjimkou loňské sezóny od roku 2013 tedy jednou za čtyři sezóny. Může se říct, že se vlastně nic neděje, první tým nám až do letošní sezóny fungoval a každou sezónu byl zapracován nějaký ten mladík do NHL. To bude platit i letos (McIlrath a Lindberg) a pravděpodobně i pro příští sezónu díky Bredy Skjeiovi a možná Pavlu Buchnevichovi.

Nepanikařit, po sezóně jednat - souhlasit nemusíte
(mess, Komentáře, 07.02.2016)
Dlouho jsem nepsal, ale nyní mi situace nedá a napíšu svůj názor. Tým nehraje dobře, to je prostě fakt. Díky výsledkům ze začátku soutěže se pořád drží hned za lídry obou divizí ve východní konferenci. Bohužel se situace za námi v tabulce hodně vyrovnala. V rozmezí pár bodů jsou týmy od třetího do devátého místa a o fous dál jsou další dva. Mezi těmito kluby jsou i Jezdci ač jsou momentálně nejvýše z nich, dvě tři prohry za sebou budou znamenat výrazný pokles možná i mimo osmičku pro vyřazovací část.

Chris Kreider je na dobré cestě, aby byl hvězdným powerforwardem
(David, Komentáře, 13.07.2015)
Na Chrise Kreidera začíná spoléhat čím dál více fanoušků manhattanských Blueshirts. Není divu, byl vybrán v prvním kole draftu, má všechny předpoklady k tomu uspět. Má mohutné tělodokáže střílet góly, clonit před bránou a je neskutečně rychlý. Fanouškovský web v zámoří - fulltiltnyr.com – nedávno napsal pěkný blog o roli Chrise Kreidera. Rozhodl jsem se ho přeložit, a tak ho tady máte:

Tanner Glass stanovil nový rekord!
(David, Komentáře, 26.03.2015)
Po přečtení titulku vás určitě musí zajímat, jaký že to rekord stanovil hráč, který je neefektivní, zbytečný a hraje ve čtvrtém útoku, jménem Tanner Glass. Co mohl udělat? Co dokázal? No, nikdo neřekl, že to je rekord v pozitivním slova smyslu. Gratulujeme Tanneru Glassovi, který nyní drží rekord zápasů, ve kterých útočník nedal gól. Číslo k 26. 3. je 56 utkání. Jenom by se hodilo říct, že originál je z fanouškovské stránky a překladatel se s ním ztotožňuje.

Kroky vedení – souhlasit nemusíte
(mess, Komentáře, 18.10.2014)
Čím dál víc se pozastavuji nad politikou našeho vedení. Tým je postaven na rychlosti, ale trenér Alain Vigneault potřeboval do týmu tvrdost. Vedení se snažilo mu jí přivést trojicí Hayes, Malone a Glass. Do teď v pořádku, jenže je tu hodně kluků, kteří si řekli loni a letos v kempu o místo v sestavě a bohužel na ně nezbyde na úkor nově přivedených hráčů. Proč když mám v týmu pod smlouvou na křídlo prcky Hagelina, St. Louise, Zuccarella přivedlo vedení Stempniaka (ikdyž za málo peněz a určitě ku prospěchu týmu) nejde pochopit. Tým trpaslíků pohár nikdy nevyhraje. Navíc Stempniak ač si to kdo připustí nebo ne sebral šanci na první tým typově velmi podobnému Jesperu Fastovi.

Souhlasit nemusíte zase tu
(mess, Komentáře, 08.10.2014)
Jsem tu po delší době, ale zase se svými pohledy na aktuální dění okolo týmu. Vzhledem k uzavření soupisky pro začátek základní části, nemohu začít jiným tématem. Dotknu se i postupu vedení při podepisování hráčů, kterým budou končit smlouvy a volbě nového kapitána jeho asistentů. A teď už konkrétně k věci.

Dejme prostor mladíkům na postu třetího centra - souhlasit nemusíte
(mess, Komentáře, 26.06.2014)
V poslední době se objevuje hodně názorů na možná řešení situace kolem budoucích volných hráčů a možného posílení týmu právě podpisem některého z těchto hráčů po 1. červenci. Hodně se řeší post centra uvolněný po vyplacení Brada Richardse. Já vám teď přináším můj názor na tento problém.

Smutek, zklamání – není důvod (souhlasit nemusíte)
(mess, Komentáře, 15.06.2014)
V tuto chvíli už opadly největší emoce, přesto ve většině z nás oddaných fandů klubu ze středu New Yorku převládají negativní emoce. Jsou i ve mně, ačkoliv jsem v obrat finále po stavu 0:3 nevěřil a jen tajně doufal. Jenže i samotná účast ve finále je úspěch, velký úspěch a je třeba ji ocenit. Navíc tato sezóna přinesla spoustu dalších pozitiv alespoň v mých očích.

Vigneault jedním z faktorů úspěchu – souhlasit nemusíte
(mess, Komentáře, 31.05.2014)
Po dvaceti letech opět ve finále. Stejně jako před dvaceti lety s novým koučem, který má spoustu zkušeností, čímž ale podobnosti končí. Tenkrát jím byl legendární tvrďák Mike Keenan, který naplno pouštěl ven své emoce, a spousta hráčů u něj byla v nemilosti. Letos vyrovnaný sympaťák s neobvyklou trpělivostí a chováním anglického gentlemana Alain Vigneault.

Sather jedná správně – souhlasit nemusíte
(mess, Komentáře, 02.02.2014)
Už několik dní se objevují nové informace ohledně vyjednávání nové smlouvy kapitána Ryana Callahana s vedením klubu. Zatím velká mezera mezi nabídkou a požadavky vedla generálního manažera Glena Sathera nabídnout Callahana k výměně ostatním klubům a některým dokonce právo jednat o nové smlouvě, což vyvolává velké emoce u fanoušků Jezdců.

Pololetní hodnocení pohledem New York Rangers.CZ (2. část)
(Phlambo, Komentáře, 25.01.2014)
Ve druhé části půlsezónního hodnocení se podívejme na to, co lze čekat od Rangers v blízké budoucnosti. Postoupí Blueshirts do playoff? Pokud ano, jak daleko to v něm dotáhnou? A dá v tomto ročníku gól i Anton Stralman?

Pololetní hodnocení pohledem New York Rangers.CZ (1. část)
(Phlambo, Komentáře, 24.01.2014)
Polovinu sezóny máme již dávno za sebou a před očima se nám budou promítat venkovní zápasy Stadium series, olympiáda a rychlý, zhruba dvacetizápasový finiš základní části. Připravili jsme pro vás krátký report, jak vidí probíhající sezonu redaktoři www.newyorkrangers.cz (Ranger, Mišón, mess, visnicka81, Monika a J. K. Kožíšek) + oslovený host – pravidelný čtenář fanouškovského fóra Pogec. Hned poté vás čeká malý pohled do křišťálové redakční koule, jak by mohl vypadat zbytek sezóny. Odpovědi vznikaly v průběhu zhruba 14 dnů, takže nemusí reflektovat výsledky a náladu vzniklou z posledních zápasů.

Jsme tým otloukánků – souhlasit nemusíte
(mess, Komentáře, 01.12.2013)
Po posledních dvou zápasech s Bostonem a Vancouverem už musím reagovat. Nechápu vedení klubu, že mu to je lhostejné a nechá své důležité hráče „řezat“ od kdekoho, kdo má hokejku jen na opírání a puku se dotkne párkrát za sezónu.

Opět Kreider, nově Del Zotto, Miller a prohry Vlků – souhlasit nemusíte
(mess, Komentáře, 16.11.2013)
Zase jsem tu a opět budu psát svůj názor na dění okolo týmu. Zase se událo celkem dost událostí, které by si zhodnocení zasloužili a tak pojďme na to. Začneme hráčem, jenž byl zmíněn už minule Chrisem Kreiderem.

Hagelin, Boyle, Kreider a brankářská změna - souhlasit nemusíte
(mess, Komentáře, 08.11.2013)
Od začátku sezóny udělalo vedení klubu a trenér Alain Vigneault hodně rozhodnutí, která vyvolala spoustu reakcí fanoušků. Některé byly pozitivní jiné negativní. Já vám přináším svůj pohled na většinu událostí. Nemusíte s ním souhlasit, ale aspoň bude o čem psát a diskutovat.

New York City? To se nedá popsat, to se musí zažít
(Monika, Komentáře, 21.10.2013)
Redaktorkou tohoto webu jsem už nějaký ten pátek. Přiznám se, že nevím přesně, ale odhaduji to na tři roky. Ještě o poznání déle ve mně tkvěla touha podívat se do New York City. Letos jsem se definitivně smířila s několika fakty - že pro tuto cestu nenajdu kvůli finančním nákladům a lenosti parťáka, že mě pět dní pod křídly cestovní kanceláře vyjde na padesát tisíc a že budu muset překonat obrovský strach z létání a strávit tolik hodin v ocelovém ptáku. Do Big Apple jsem vyrazila na konci září. Už měsíc tak slýchávám otázku: „Jaké to tam bylo?“ A já odpovídám: „Těžko se to popisuje, každý si to musí prožít sám. Ale upřímně? Sem tam pořádný bordel a smrad. Ale taky výborné jídlo a skvělí lidé.“ New York City je neskutečně specifické místo plné kontrastů, které se na každém podepíše.

Hertlův čtvrtý gól? Rangers se ztrapňují sami
(J. K. Kožíšek, Komentáře, 11.10.2013)
V hokeji mě již z míry vyvede málo co. Rangers fandím velkou většinu svého života a zažil jsem úspěchy i velké výbuchy. A protože toho druhého bylo za posledních dvacet let o mnoho více, považuji se již za značně otrlého fanouška, se kterým jen tak něco nepohne. Dva trapné debakly ve třech dnech to však dokázaly, stejně jako pro mě nepochopitelná kritika některých zámořských novinářů, hráčů i trenérů na adresu Tomáše Hertla.

Na co se těšit v nové sezoně
(J. K. Kožíšek, Komentáře, 03.09.2013)
Když se 11. září budou hráči Jezdců hlásit v tréninkovém centru Rangers, odstartuje oficiální příprava na novou sezonu. Tu Blueshirts odstartují po sérii přípravných zápasů 3. října ve Phoenixu. Start nového ročníku provází pokaždé velká očekávání, tentokrát ale důvodů, proč se na start ligy těšit, je ještě více než obvykle. Fanoušci se podle všeho mohou těšit na nebývale zajímavý rok.

Skončí Brad Richards v Rangers? Rozhodnutí se blíží
(J. K. Kožíšek, Komentáře, 25.06.2013)
Nejistota ohledně budoucnosti Brada Richardse v dresu Blueshirts potrvá maximálně už ani ne dva týdny, skončit by však mohla mnohem dřív. Během pondělní noci vybojovalo Chicago (za který hrál i bývalý Jezdec Michal Rozsíval) vítězství nad Bostonem ve finále Stanley Cupu a dva dny po konci sezony se oficiálně otevírá časové okno, ve kterém týmy mohou dle nové kolektivní smlouvy bez sankcí rozhodnout o vykoupení hráčů z jejich stávající smlouvy. Tento časový rámec se uzavírá den před otevřením trhu s volnými agenty, tedy 4. července a do té doby bude jisté, zda 33letý kanadský útočník bude nadále pokračovat v dresu Jezdců.

POLEMIKA: Zaslouží si Richards "áčko"?
(Collin, Komentáře, 20.09.2011)
V pondělí 12. září 2011 spatřila světlo světa zpráva, že 26. kapitánem v historii New York Rangers se stal Ryan Callahan. Jeho pomocníky, jejichž dresy bude od nadcházejícího ročníku zdobit červené či modré "áčko", byli určeni Marc Staal a Brad Richards. Nikdo z přemýšlejících fanoušků Blueshirts si nedovolí tvrdit, že Staalovi symbolické písmenko, které stvrzuje jeho vůdčí roli v mužstvu, nepatří. U Richardse, jenž navštívil Madison Square Garden pouze v dresu cizího klubu nebo možná při koncertu rockové hvězdy, je to však něco jiného. Zde se obec příznivců Rangers dělí na dva tábory. Jedni tvrdí, že funkce alternativního kapitána Richardsovi rozhodně patří, druzí si kvůli tomu klepají na čelo. Kdo má pravdu?

Jak je nebezpečné míti Richardse
(Collin, Komentáře, 25.05.2011)
Brad RichardsRok nazpátek se hokejisté Rangers do vyřazovacích bojů nedostali vůbec, tentokrát se tam přeci jen trošku ohřáli. Snažili se, ale po pěti zápasech jim Washington vystavil nemilosrdnou stopku. Smutní poražení si však ještě nestačili vyzout zpocené brusle a na internetových diskuzích už se vyrojily tucty generálních manažerů, kteří zosnovali plány manhattanského klubu na následující ročník. Všechny tyto mimosezónní strategie na zaručený zisk poháru lorda Stanleyho měly často něco společného. Nebo spíš někoho – útočníka a spasitele Brada Richardse.

Šťastné výročí, New York Rangers, je tomu deset let, co přišel Glen Sather, aby vybudoval vítěze
(DaTeL, Komentáře, 01.06.2010)
Glen Sather při nástupu do funkceMožná to byl poslední den, kdy hokej skutečně dominoval newyorkské sportovní scéně. To samo o sobě vypovídá hodně o dopadu oné události. Byl to červnový čtvrtek a o kousek dál v Bažině severního Jersey se Ďáblové připravovali na druhý zápas finále Stanley Cupu, v němž mohli získat vedení 2-0 v sérii proti Dallasu. Ale ve městě, které jednoznačně podporovalo Rangers, přicházela významnější zpráva z druhého břehu řeky, z centrálního Manhattanu, kde Rangers v MSG pořádali tiskovou konferenci. Na ní představili Glena Sathera, bývalého křídelníka Jezdců, jako svého prezidenta a celkově 10. generálního manažera v klubové historii.

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne
(Collin, Komentáře, 16.04.2010)
Henrik Lundqvist dělal, co mohl, ale dotlačit Rangers do play-off nedokázal.Slovy známého českého přísloví v titulku článku by se rovněž dala zjednodušeně popsat hra newyorských Rangers v posledních čtyřech ročnících. Klub z mrakodrapy naplněného Manhattanu totiž třikrát za sebou postoupil do vyřazovacích bojů nejslavnější hokejové ligy světa na poslední chvíli, jenže napočtvrté to nevyšlo. Ucho se utrhlo a Jezdcům poprvé od výluky končí sezona už v dubnu.

Zatímco v prvním ročníku po výluce si Jezdci včele s Henrikem Lundqvistem, Jaromírem Jágrem a českou kolonií zajistili lístky do bojů o Stanleyův pohár už sedm zápasů před koncem základní části, další léta se nesla ve znamení boje a nervů takřka až do posledního duelu. V sezoně 2006-07 slavil tým vedený tehdejším koučem Tomem Renneym postup až v předposledním utkání základní části. O rok později měl finančně nejhodnotnější americký klub NHL jistotu play-off o zápas dříve a v ročníku 2008-09 rozhodovalo znovu až předposlední klání.


Poslední hodnocení řečí čísel
(mess, Komentáře, 14.04.2010)
Posledních jedenáct utkání základní časti lze brát jako povedené období, a to i přes celkový neúspěch v podobě nepostupu do vyřazovací části soutěže. Snad jediným nepovedeným, ale dost možná rozhodujícím utkáním tohoto období byla prohra proti přímému konkurentovi v boji o postupovou osmičku, Bostonu, hned v prvním utkání této části. Jinak tým Jezdců získal 16 bodů za sedm výher, dvě prohry a dvě prohry po prodloužení či v samostatných nájezdech.

Další souhrn řečí čísel
(mess, Komentáře, 21.03.2010)
Další část sezóny je za námi a tým Jezdců v ní odehrál 13 utkání rozdělených olympijskou přestávkou. Před OH získali Rangers šest bodů ze čtyř zápasů, což jim dávalo slušné šance na pozice zajišťující play off. Po OH však bohužel tým z centra New Yorku navázal na období nedávno minulé a získal pouhých osm bodů v devíti utkáních, když zvítězil pouze ve třech případech.

Celkově tedy ve 13 utkáních tým získal 14 bodů, při poměru vstřelených a obdržených branek 36:33. Co se obdržených branek týče, je průměr 2,54 na jedno utkání a pokud nebudeme počítat hrubě nepovedený zápas s Devils (3:6) je to jen 27 branek ve 12 utkáních, což dělá průměr 2.25. Tým inkasoval pouze čtyřikrát více než 2 branky (a to jednou 3, 4, 5 a 6 branek). V ofenzivě to bylo horší, pouhých 36 vstřelených branek tvoří průměr 2,77 na utkání, což ukazuje, kde byl v tomto období problém. Pouze ve čtyřech případech (dvakrát 5 a dvakrát 4 branky) vstřelili Jezdci v jednom utkání více než tři branky. Aby byl výčet kompletní, je nutno zmínit, že tým vstřelil tři branky v pěti utkáních a ve zbylých pak třikrát jednu branku a jednou vyšel střelecky naprázdno.


Mizérie posledních dní
(mess, Komentáře, 08.02.2010)
Po 12 úspěšných utkáních z přelomu starého a nového roku, v nichž se tým Jezdců díky 19 získaným bodům vyhoupl na 6. místo ve Východní konferenci, asi málokdo čekal, co bude následovat. Tragédie a bída, jiná slova nemohou výkony v tomto období lépe charakterizovat. Ze 14 utkání získali jezdci pouhých 9 bodů. Proč tomu tak bylo?

I přes velkou snahu prvního brankáře Henrika Lundqvista a mladíka Chada Johsona, tým inkasoval hodně branek. Celkem jich bylo 42 což jsou v průměru rovné tři branky na utkání. Jednička týmu, švédský „mág“ Lundqvist si značně pohoršil své statistiky, když měl průměr tři branky na zápas a vychytal pouhé tři výhry z jedenácti utkání. Jeho náhradník Johnson odchytal tři utkání s průměrem slušných 2,67 branek na utkání a jednou výhrou. Do branky se dostal i druhý mladík kryjící záda Lundqvistovi Matt Zaba, bohužel si odbyl smutnou premiéru v debaklu proti Montrealu, kdy inkasoval za necelých 34 minut dvě branky.


Rangers na rozcestí
(Collin, Komentáře, 30.01.2010)
Glen Sather je v očích fanoušků Rangers stále méně oblíbený. Někdo říká, že k cestě na samotný vrchol je třeba sáhnout si na dno. Kus pravdy v tom určitě každý najde. Pokud tuto myšlenku převedeme do hokejových sfér žití, zářný příklad najdeme v Pittsburghu nebo Washingtonu. Krčení se na posledních příčkách v NHL zajistilo Penguins i Capitals přední místa na draftu, ze kterých vzešli Crosby s Malkinem nebo Ovečkin s Bäckströmem. I díky těmto hráčům hrají oba zmíněné mančafty špičku ligy. Newyorští Rangers se pokaždé v posledních čtyřech letech dostali do bojů o stříbrný pohár, což je sice hezké, jenže téměř pokaždé tomu bylo s odřenýma ušima nebo přispěním výměn talentovaných mladíků a draftů za zkušené borce.

Nová sezóna, noví hráči, nový trenér a stejné déjà vu. Základní část letošního ročníku nabídne fanouškům svou poslední třetinu a 3. březen je dnem uzavření všech přestupů. Před tímto termínem však ještě zastaví kolotoč NHL olympijská pauza a dá se čekat, že horlivá jednání o transakcích budou probíhat právě v této době. Jedzcům zbývá do olympijského turnaje ve Vancouveru odehrát osm zápasů a jejich umístění je znovu na hraně vyřazovacích bojů. Současné deváté místo zároveň není příliš velkým příslibem, pokud se podíváme na poslední výsledky a hlavně výkony slavného manhattanského klubu, které je podle mě zbytečné rekapitulovat.


Co je moc, to je moc
(hokejka91, Komentáře, 23.01.2010)
Poslední prohraný zápas proti Philadelphii byl typickou ukázkou toho, proč Rangers rok co rok nedokáží projít v play off dál než přes první kolo. Týmům, které hrají hokej, zvládnou Jezdci naložit pět šest branek, ale v zápasech se soupeři, jakými jsou obranářští Devils nebo tvrdší hru preferující Philadelphia, se gólově neprosazují. „Týmová houževnatost“ je k něčemu jen v případě, že máte dobrý zastrašovací prostředek. A právě hráč tohoto typu mužstvu Rangers schází a tým to stojí cenné body, píše ve svém nejnovějším článku pro OutsideTheGarden.com Michael Ramos.

Bylo až bolestné sledovat, kolik si toho soupeř dovolí na klíčového hráče, brankáře Henrika Lundqvista. Každý jiný tým se okamžitě vrhne po protivníkovi, který se odváží dotknout jejich gólmana. Rangers prostě potřebují obranáře, jenž by této neschopnosti konečně učinil přítrž! Je skvělé mít obránce, kteří to umí s pukem, ale „tvrďák“, který bude zůstávat blízko Henrikovi a chránit ho, je holou nezbytností. Tento hráč by měl také mít tvrdou střelu, z níž by měli soupeřovi křídelní hráči respekt, a napomáhal by vytvářet větší prostor na ledě a tím lepší podmínky pro útočící spoluhráče. (Když bránící protihráč ví, že může dostat vystřeleným pukem opravdovou pecku a být zraněn, dvakrát si rozmyslí, zda si do střely chce lehnout nebo nikoli – tak by se mohl výše popsaný Ranger dostat i k přímému ohrožení branky soupeře.)


Kde jsi, Sathere?
(hokejka91, Komentáře, 19.12.2009)
Redden, Rozsíval, Drury Každý čtenář mých článků ví, že když přijde na Rangers, bývám obvykle pozitivní, píše Michael Ramos ze stránek OutsideTheGarden.com. Ovšem tenhle rok už toho mám tak akorát dost. Sather si na draftu vedl dobře, ovšem jaký má smysl mít v týmu dobré mladé hráče, když máte hodně peněz? Hráči za zenitem, jakými jsou Drury, Redden, Rozsíval, Kotalík a Brashear, berou mladíkům čas na ledě i místo na soupisce.

Velkým předsezónním tahem byl podpis střelce, který mužstvu v loňské sezóně scházel; proto byl v červenci do týmu přiveden Marián Gáborík. Ovšem namísto výměny, vyplacení ze smlouvy nebo odeslání na farmu hráčů jako jsou Redden, Drury či Rozsíval vyměnil Sather tvůrce hry Gomeze a přeplatil Kotalíka. Takže minulý rok jsme měli tvůrce hry bez střelce a letos sice střelce máme, ale není tu nikdo, kdo by mu vypracovával šance. Sather odmítá přijít za Dolanem a přiznat, že přeplatil hráče, kteří nezapadají do systému trenéra, jehož sám přivedl. Kouč Tortorella už sám uvedl, že post brankářské dvojky je přeplacený. Je to opravdu ten problém? Tým poslední dobou působí jako Keystone Cops (neschopná policejní jednotka z němých grotesek - pozn. překl.).


Prvních dvanáct utkání: jak funguje nová receptura?
(hokejka91, Komentáře, 29.10.2009)
Del ZottoVypadá to, že Rangers konečně našli svou rovnováhu v kombinaci mladíků s nově podepsanými volnými agenty - tahle sestava funguje v duchu trenérových přání. Všechna ta setkání a diskuse, které Glen Sather absolvoval v Kanadě s vyšším managementem Rangers, by tedy mohly přinést ovoce. Před dvěma lety se Sather rozhodl přivést do týmu ofenzivní hráče. Začali dobře, ale nakonec pod bývalým koučem Tomem Renneym hráli velmi defenzivním způsobem. John Tortorella řekl, že sháněl určitý typ hokejisty a generální manažer mu naslouchal. Ačkoli se sám Sather přikláněl spíše k Heatleymu, vyšel vstříc přání hlavního kouče a do týmu přivedl Gáboríka. Tortorellu do New Yorku následoval také Prospal, o němž je známo, že právě pod Tortorellou předváděl v Tampě své nejlepší výkony. Kouč se také nebál zariskovat a do obranných pozic postavil dva nováčky, Gilroye a Del Zotta. Dosud to vypadá, že letní teorie se v praxi ubírají správnou cestou.

Reakce na článek z NHLpro.cz - Rangers za smrt Čerepanova nemohou
(J. K. Kožíšek, Komentáře, 15.10.2008)
Alexej Čerepanov už nikdy dres Rangers ani jiného klubu neoblékne. Některé otázky ohledně jeho smrti ale přetrvávají.Tragické úmrtí Alexeje Čerepanova, nesmírně talentovaného hokejisty a hlavně mladého kluka, který měl mít většinu života teprve před sebou, mě zasáhlo stejně silně jako všechny ostatní. Protože jsme se nechtěli pouštět krátce po jeho smrti do žádných spekulací a vypouštět ven nepravdivé informace jako mnohá jiná média, rozhodli jsme se jako redakce omezit na krátký smuteční článek a více odchod Alexeje z tohoto světa prozatím nekomentovat. Dnes jsem si ale na serveru NHLpro.cz přečetl článek Martina Veselého, ve kterém autor připisuje hlavní část viny za smrt hráče lékařům Rangers. Tato ohavnost mě vyprovokovala k reakci, kterou si doufám přečte i autor článku (odkaz dávám do diskuse pod článek na NHLpro.cz).

Lze hodnotit jako pozitivní, že autor článku přinesl vlastní pohled na věc a nelze než mu dát za pravdu s hodnocením zpravodajství TV Nova. To jsou ale bohužel jediné klady, které jsem zde nalezl, neboť se autor dopouští stejných nepřesností jako zmíněná televize, snad jen s tím rozdílem, že nemá zapotřebí svůj článek uvést nehorázně bulvárním nadpisem (budiž toto také přičteno autorovi k dobru).


NHL v Praze: Jaká byla?
(DaTeL, Komentáře, 08.10.2008)
Nedělní rozloučeníNuda. Bída. To že byl hokej? A co ta atmosféra? Bez Jágra to nebylo ono. BLA-BLA-BLA. Čeští novináři a jejich senzacechtivé titulky a komentáře. Neprocházel jsem je všechny, ale narazil jsem na jediné objektivní hodnocení – to od Karla Knapa v MF Dnes. Děkuji mu za něj.

Ve svém komentáři totiž projevil znalost problematiky. Tedy to, co většině profesionálně placených pisálků žurnalistů naprosto chybí – vhled do problému, odstup a snaha informovat o věcech, jaké skutečně jsou. Díky získané akreditaci a rozhovorům s jejich americkými kolegy máme dostatek informací na to, abychom to mohli tvrdit. Čeští sportovní novináři neví o NHL ani co by se za dětský nehtík vešlo. A co hůř – oni se ani pořádně nepřipravili.


Co v novinách nepíšou
(J. K. Kožíšek, Komentáře, 03.10.2008)
Má Chris Drury všechny předpoklady k tomu, aby se stal dalším kapitánem Rangers? Zápasy Rangers v Praze mi stejně jako mnoha fanouškům poskytnou šanci vidět poprvé v životě své oblíbené hráče naživo. Pro mě osobně však turné Jezdců po Evropě znamenalo další příležitost – díky novinářské akreditaci jsem mohl poznat hráče zblízka a díky kontaktům naší redakce jsem měl tu čest pohovořit si o Blueshirts s několika osobnostmi mediálního světa, které už po řadu let náš oblíbený tým sledují. Díky tomu jsem mohl za velmi krátkou dobu poznat řadu věcí, o kterých jsem předtím nevěděl, neboť se o nich v novinách nedočtete. O některé z nich se nyní s vámi podělím.

Rangers uzavřeli Jágrovu éru, tým se proměnil
(DaTeL, Komentáře, 09.07.2008)
Jaromíra Jágra v Praze neuvidíme

Největší hemžení pomalu utichá, draft je zapomenut a čerstvý prach začíná dopadat na právě podepsané smlouvy. Přichází okurková sezona, nejneoblíbenější údobí fanouška NHL.

Stále je však o čem mluvit. Pohyb volných agentů se nevyhnul ani Rangers, kteří významně překopali osu týmu. Jedna éra skončila. Jágr Král je mrtev, ať žije král.


Rangers: čeká nás čtvrtý rok pod heslem „mládí vpřed“?
(hokejka91, Komentáře, 29.06.2008)

Managementu týmu New York Rangers se hodinu od hodiny krátí doba na rozhodnutí, jakou cestou se bude klub ubírat. Hnutí pod heslem „mládí vpřed“, iniciované po zlomové stávce NHL pány Maloneym, Davidsonem a Rosenem, nadchlo především skalní příznivce Jezdců. Důkazem budiž předsezónní prodej lístků, kdy vstupenky na domácí utkání Rangers v domovské Madison Square Garden byly rozebrány během necelé hodiny.


Neuspokojivé výsledky konečně přinesly změnu
(DaTeL, Komentáře, 24.01.2008)
Po posledních zápasech, ze kterých lze považovat za úspěšný jen málokterý, se trenér Tom Renney rozhodl udělat změny v sestavě. Tyto se ukázaly v prvním utkání nadějně. Bude však zapotřebí pár dalších utkáních počkat, abychom zjistili, jestli je sezóna zachráněna, nebo se zde jen opráší vousaté rčení o tom, že nové koště dobře mete.

Složení řad pro první ze dvou duelů s Atlantou bylo vcelku překvapivé a pro většinu z nás i nečekaně odvážné. Možná šlo o poslední zoufalý pokus trenéra, jak tým nastartovat, protože něco se stát prostě už muselo. To že si na ledě nerozumí Drury a Shanahan bylo patrné snad každému už před mnoha západy Slunce. A to i přesto, že to ani jeden z nich v rozhovorech nepřipouštěl. Přesunout Dubinskyho k Shanahanovi některé z nás jistě také napadlo. Ostatní změny však ani Tolkienova fantazie nevyprodukovala.


It's not hockey anymore
(DaTeL, Komentáře, 27.11.2007)

Dnes přinášíme po nějaké době opět pohled ze zámoří. Autor článku Pete Vickers je přispěvatelem neoficiálních stránek New York Rangers s názvem Outside The Garden. Za spolupráci mu patří náš dík.

Sledování NHL Network vám opravdu otevře oči. Poslední dva roky mě pronásleduje pocit, že nesleduji hokej takový, jaký byl, když jsem vyrůstal. Nicméně nemohl jsem svá podezření doložit a mnoho mých kolegů na diskusních fórech (včetně dobrých lidí na Outside The Garden) mi tvrdilo, že jsem přespříliš kritický a nepřátelský vůči jakékoliv změně. Ale když se dívám na opakovačky zápasů NHL z 80. a začátku 90. let, kteréžto osobně považuji za zlatý věk hokeje, nemohu jinak než říci: už to není hokej co dnes sledujeme.


Příprava: není důvod k panice
(DaTeL, Komentáře, 27.09.2007)
Zatím není důvod ke smutkuPředsezónní kemp Jezdců zatím fanouškům moc radosti nepřinesl. Příznivci, namlsaní vítězstvím na turnaji prospektů v Traverse City, přijímají dosavadní výsledky Rangers s rozčarováním a někdy i značnou dávkou negativity. Podíváme-li se však dále než jen na výsledek, chmury se rychle rozplynou.

Nejprve bychom si měli ujasnit jednu věc – v přípravě nejde o výsledky. Jejím účelem je zjistit, v jaké formě hráči do kempu dorazili, ohodnotit talentované mladíky, dát ostříleným borcům prostor k rozehřátí, poodhalit, komu to s kým na ledě klape, vyzkoušet různé herní varianty a styly a experimentovat s některými hráči v nezvyklých pozicích.


Nastupující generace Jezdců
(hokejka91, Komentáře, 16.09.2007)

V rozvláčných rozhovorech o týmových prospektech ředitel personálního oddělení Gordie Clark nikdy nepoužil k popisu žádného z hráčů slova „charakter“, jenž je základem většiny podobných rozmluv. Víte, proč se tak nikdy nestalo?

Charakter je při hodnocení prospektů prvním rozhodujícím kritériem v očích generálního manažera Glena Sathera, jeho asistenta Jima Schoenfelda i kouče Toma Renneyho, tvrdí Clark. Ve vstupním draftu NHL je každým rokem pár hráčů, v jejichž popisu najdete charakteristiky typu „nutnost vedení“ či „nedostatečná pracovní morálka“ – a některé týmy si mezi těmito výzvami úspěšně vybraly. Rangers to neudělají, říká Clark. Dobrý charakter je prvořadým nárokem.


Partneři serveru:
MLB CZ.com - Major League Baseball česky a slovensky Hokejový svět aktuálně Hockeytown Blog
| Převodník měn | MVP Baseball 2005 | Kalkulátor arbitráží a surebetů |
| Převodník kurzů | Nadměrné oblečení | Evidence tiketů | Sportovní výsledky live |

©2000-2018 redakce, webdesign by Radek Krejsa
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.

Verze webu: klasická / mobilní