#2Brian Leetch

Brian Leetch

#2Brian Leetch

Brian Leetch
 • Držení hole
  L
 • Narozen
  3. 3. 1968
 • Místo narození
  Corpus Christi (USA)
 • Výška
  183 cm
 • Váha
  86 kg
 • Aktivní
  Ne
 • V hlavním týmu
  Ne
 • V systému Rangers
  Ne
 • Ceremoniál v MSG, dres s Leetchovým číslem 2 už žádný Ranger nikdy neoblékneVe čtvrtek 24. ledna 2008 se velké pocty dostalo jednomu z největších hokejistů v historii organizace i celé NHL. Obránce, který učaroval divákům svými gólovými průniky přes celé hříště, perfektní rozehrávkou a zodpovědnou hrou dozadu, ale také gentlemanským chováním a vystupováním na úrovni. Jeden ze symbolů týmu New York Rangers, zosobnění tradice a věrnosti a důležitý člen týmu, jenž zlomil 54leté prokletí, se před utkáním s Atlantou dočkal oficiální pocty v podobě umístění svého dresu s číslem dvě pod strop Madison Square Garden.

  Události se mezi jinými účastnili legendy jako Gilbert, Giacomin, Howell a Brianovi současníci Messier, Richter, Domi, Beukeboom a Adam Graves, jemuž Leetch ve svém projevu sdělil, že on je další na řadě.

  Za svou úchvatnou kariéru posbíral řadu individuálních ocenění a rekordů. Mezi nejvýznamnější rozhodně patří zisk Norris Trophy pro nejlepšího obránce ligy v letech 1992 a 1997. Zároveň je jediným americkým hráčem, který kdy pozvedl nad hlavu Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play-off. Stalo se tak samozřejmě v roce 1994, kdy pomohl dovést tým z Manhattanu k prvnímu titulu po 54 letech. Jako jeden z pěti obránců v historii NHL se pak může pyšnit tím, že v jedné sezoně posbíral 100 bodů (102 v ročníku 1991/92). Potenciál ukázal už ve své nováčkovské kampani, během níž nastřílel 23 branek, čímž ustanovil stále platný nováčkovský rekord pro obránce.

  Mladý Brian LeetchPřestože se narodil 3. března 1968 ve státě Texas, již po třech měsících se s rodinou přestěhoval do města Cheshire v Connecticutu, čímž se přiblížil místu, v němž strávil 17 hokejových sezón. K tomu však byla ještě dlouhá cesta. Začala právě v Cheshire na stadionku, kde byl správcem jeho otec. Ještě na střední škole nebylo jasné, kterému sportu dá Brian přednost – dařilo se mu totiž jak v hokeji, tak v baseballu. Nicméně na ledě byl více doma a ve své druhé středoškolské sezoně zaznamenal 53 branek a 50 asistencí.

  Po střední škole následoval příklad svého otce Jacka a zamířil na Boston College. Svého otce ctil a tak, stejně jako on, se dostal jako zástupce BC Eagles do celoamerického národního výběru. U Orlů však nevydržel dlouho – po roce si připsal svou premiéru v NHL a celkem zaznamenal v 17 utkáních 14 kanadských bodů. Rok poté, v ročníku 1988/89, již odehrál v modrém dresu 68 zápasů, 71krát se objevil v zápise jako bodovač, získal Calder Trophy a byl zvolen do All-Rookie Teamu.

  Na svou premiéru rád vzpomíná. Odbyl si ji po návratu z olympiády v Calgary, kde Spojené státy skončili až na sedmém místě. Před zápasem MSG skandovala „USA, USA“. Hned po zahajovacím buly se jeho spoluhráč Chris Nilan vrhl na soupeře. „Rvali se od jejich pozice na křídle až k mantinelu přímo přede mnou. Já na ně tak koukám, pomyslím si ‚Já jsem v NHL. To je blázinec.‘ A začal jsem se smát. Garden skandovala USA, USA a Chris Nilan se tu pere po vhození puku 2 vteřiny po začátku mého prvního zápasu. A já jsem si říkal: ‚Tohle je šílený!‘“

  Brian LeetchS tím, jak se tým Jezdců pomalu měnil v jednoho z favoritů na pohár, i Leetch získával postupně respekt fanoušků za své klidné vystupování na ledě i mimo něj a za ofenzivní pojetí, které bavilo davy. Pozornost a respekt ligy pak korunoval zisk první ze dvou Norris Trophy v roce 1992. Jeho bilance 22+80 byla prvním stobodovým počinem mezi americkými beky vůbec. V mistrovské sezoně pak vyrovnal svůj nováčkovský počet střeleckých zářezů a tým získal Presidentovu trofej. V následném play-off si Leetch důrazně řekl o titul nejužitečnějšího hráče, když ve 23 zápasech dokázal jedenáctkrát skórovat a byl u dalších 23 branek, což dává dohromady u obránce neuvěřitelnou produktivitu se 34 body a téměř 1,5 bodem na utkání.

  Když sám Leetch vypráví, jak se z něj stal ofenzivní zadák, mnohé tím překvapí. „Když jsem vyrůstal v Connecticutu, neměl jsem žádný vzor, žádný styl, který bych napodoboval. Týmy, v nichž jsem hrál, mě vždy nabádaly k tomu, abych používal své schopnosti ke střílení branek – v dětství, na střední škole, dokonce i olympijský tým v roce 1988,“ prohlásil Brian. A Rangers jeho talent ihned rozpoznali také.

  „Když mě poprvé povolali, Michel Bergeron na mě křičel ‚Potřebujeme gól, potřebujeme gól‘. A já vždycky řekl, že jo, a šel jsem na led s tím, že musím dovézt puk na druhou stranu jak nejrychleji to dovedu,“ vzpomíná Leetch. „Říkávali mi ‚doruč tu poštu, doruč tu poštu‘ a ostatním klukům pak ‚zajistěte ho, zůstaňte zpátky‘. To bylo to, co se po mně chtělo. A pak zase začali ‚nemůžeš být v útoku pořád‘. A já odpověděl – ‚Dobře, cokoliv budete chtít. Jen mi hlavně řekněte, co po mně chcete.‘“

  Leetch byl nejen ofenzivním hráčem, byl také výborným obráncemO Leetchovi se často mluví jako o vynikajícím útočném obránci, nicméně důraz je pouze na prvním slově tohoto spojení. A to je chyba. Brian byl totiž vynikající také ve hře ve svém pásmu. Byl nasazován proti nejlepším hráčům soupeře, beze strachu blokoval střely a pokračoval ve hře i přes zranění.

  Jeho spoluhráči rádi vypráví jednu historku. Při utkání v Tampě v roce 1999 dostal Leetch dělovku Fredrika Modina ve snaze o blok přímo do zápěstí. Měl ho zlomené, ale zůstal na ledě, pak ještě několikrát šel na led a zblokoval další ránu, než zápas definitivně opustil. Po utkání se omlouval, že nechal svůj tým na holičkách.

  „Slyšel jsem, jak ho to trefilo,“ vzpomíná Richter. „A on ‚Ohhhh‘, soupeř nás mlel v pásmu a znělo to, jako že je opravdu zraněný. Hra pokračovala, no bylo to skoro jako týden a on povídá ‚Ricky, musíš přerušit hru.‘ A já odpověděl ‚Je to tak zlý?‘ a on na to ‚Jo, je to dost zlý.‘ Prostě jsme si takhle vykládali. Po přerušení hry odjel na střídačku, pozvracel se a při dalším střídání byl zpátky na ledě. A blokoval další střelu. Netušil jsem, že ten chlap má zlomenou kost!“

  Leetch s trofejí pro nejlepšího zadáka ligyPřes svůj obrovský talent, který ukazoval na ledě, zůstal neuvěřitelně skromný mimo něj. Odrážel poklony všemi směry a vždycky rád nechával spoluhráče užívat si pozornost veřejnosti. „Nikdy nechválil sám sebe,“ řekl Mike Richter. „Měl tolik charakteru… Často se to říká o hráčích, kteří nemají talent. Ale on to měl všechno.“

  Adam Graves připomíná, že Leetch opravdu nebyl jen ofenzivním démonem. „Vážil kolem 85 kilo a hrál proti hráčům, kteří vážili 110 a víc, ale byl to on, kdo vyhrával souboje jeden na jednoho. A dělal to 30 minut za zápas.“

  Ve stávkou zkráceném ročníku se Rangers dostali do druhého kola play-off, kde však podlehli Flyers ve čtyřech zápasech. Leetch zaznamenal celkem 14 bodů v 10 utkáních, ale týmu se nepodařilo dostat se blíže k zopakování předchozího úspěchu. A bohužel pro Briana se tak nestalo ani v sezónách následujících. Ročník 95-96 skončil opět vyřazením ve druhém kole, tentokráte se o to postarali Tučňáci. Poslední účast v play-off v dresu Rangers si Leetch prožil o rok později, ale stopku těsně před branami finále vystavili v pětizápasové bitvě opět Letci.

  I v dresu reprezentace USA předváděl Leetch vynikající výkonyNedostatek týmového úspěchu v NHL si Leetch alespoň částečně kompenzoval alespoň na poli mezinárodním. V roce 1996 se jako kapitán týmu USA spolu s Mikem Richterem radoval ze zisku Světového poháru a v roce 2002 byl klíčovým hráčem reprezentace při zisku stříbra na olympiádě v Salt Lake City.

  Ani přes jeho stále kvalitní herní i bodový příspěvek se však Jezdcům nedařilo postoupit do vyřazovacích bojů. GM týmu se tak před uzávěrkou výměn v sezoně 2003/04 rozhodl vymést veterány a postavit mužstvo zcela nové. Tato čistka se nevyhnula ani týmové ikoně.

  Leetch prohlásil, že vždycky po ročníku bez play-off doufal, že následující sezona bude lepší. V okamžiku, kdy však zjistil, že to lepší nebude, se rozhodl, že chce být součástí řešení, že chce být v NY při obnově zašlé slávy. K tomu už příležitost nedostal.

  „Hořký na tom byl právě způsob, jakým jsem tým opouštěl. Prostě mi jen zavolali, že jsem byl vyměněn. To bolelo nejvíc. A Glen dřív naznačoval, že bych měl v New Yorku zůstat po zbytek kariéry. To je ta jedna věc, která mě zranila. Protože jinak byli v historii vyměněni mnohem lepší hráči. Získali jsme Marka Messiera výměnou. A Wayne Gretzky se tu objevil z podobných důvodů. A já vím, že je to součást NHL, takže nemám problém s tím, že jsem byl vyměněn. Často je to dobrá věc pro organizaci, pro budování budoucnosti. Nebo aby se tým dostal ze špatných časů. Takže jsem byl zklamán jen tím, jak k tomu došlo, jak to proběhlo. A to se nikdy nezmění, stejně tak jako se nikdy nezmění moje pocity ohledně toho, že jsem byl Ranger a co to pro mě znamenalo,“ říká pohnutě Leetch.

  „Pravdou je, že…mě to pořád trápí. A vždycky bude. Tom Renney mi volal před dvěma lety a říkal, že bych se hodil do obrany. Bylo na mě, jestli dokončím kariéru v New Yorku. A já jsem se v té době rozhodl, že to už stačilo.“

  Jen pro připomenutí, Rangers tenkrát od Toronta dostali za Leetche obránce Maxima Kondratěva, centra Jarkko Immonena, 1. kolo draftu 2004 (Lauri Korpikoski) a 2. kolo v roce 2005 (Michael Sauer). Brian dohrál sezonu v Torontu a po výluce podepsal jednoletý kontrakt s Bostonem, kde také zaznamenal svůj 1000. bod v NHL.

  Po vypršení kontraktu s Medvědy měl řadu nabídek, ale žádnou nepřijal. Status hráče si podržel až do 24. května 2007, kdy oficiálně ukončil kariéru.

  Snad nejvýstižnějším popisem Briana Leetche jako člověka i hokejisty jsou jeho následující slova: „Někdo se mě kdysi zeptal: ‚Až jednou skončíte s hokejem, jak chcete být uchován v paměti lidí?‘ A já řekl ‚Pokud si někdo bude pamatovat, že jsem byl Ranger, tak to pro mě bude dostatečně dobré.‘“

  Top 10 momentů kariéry Briana Leetche podle Johna Dellapiny (Daily News)

  10. Návrat do MSG jako soupeř, 20. března 2006 – 2 roky a 17 dní po výměně do Toronta se Brian vrací na místo činu v dresu Bostonu. Byl to pro něj památný večer plný satisfakce. Pocta v podobě videa na kostce nad ledem, dlouhé ohlušující předzápasové ovace a nekonečné vyvolávání jeho jména v průběhu třetí třetiny.

  9. Draft v roce 1986 – hlavní skaut Ray Clearwater se snažil ve snaze zachránit si židli přesvědčit GM Craiga Patricka, aby udělal výměnu a posunul se výše, aby mohl vybrat Joe Murphyho nebo Jimmyho Carsona. Patrick to však odmítl, protože měl na seznamu jako jedničku Leetche.

  8. Hattrick v play-off proti Flyers, 22. května 1995 – sám držel Rangers ve hře, ale tým stejně padl 3:4.

  7. Calder Trophy v roce 1989 – celou sezonu soupeřil se svým kamarádem Tony Granatem, ale nakonec to dokázal. Poprvé od Steva Vickerse v roce 1973 získal hráč Rangers trofej pro nejlepšího nováčka. Zatím naposledy.

  6. Norris Trophy v roce 1997 – v sezoně, jejímiž hlavními vrcholy bylo opětovné spojení Messiera s Gretzkym a nenadálý postup do finále konference, si jako jediný hráč v historii organizace připisuje druhou trofej pro nejlepšího beka.

  5. Norris Trophy v roce 1992 – první Brianova sezona po Messierově boku byla bodově nejlepší. Týmový rekord v podobě 102 bodů a 17zápasové šňůry asistencí ozdobila teprve třetí trofej v týmové historii.

  4. Kapitán přebírá Světový pohár v roce 1996 – vítězství z roku 1980 (Lake Placid, ZOH) je sice ještě o stupeň výš, ale bylo to poprvé, co USA vyhrály turnaj, v němž se střetli opravdu nejlepší hráči.

  3. Gól z otočky v 7. zápase finále konference 1994 proti Devils – nebýt vyrovnání Zelepukina 7,7 sekundy před koncem, byl by to býval jediný gól toho zápasu. Stál za to i tak. Leetch se řítil po levém křídle za branku, zasekl, zpětnou otočkou zpoza branky se bleskurychle a nečekaně dostal před svatyni Devils a zasunul puk mezi betony překvapeného Brodeura.

  2. První branka 7. finále v roce 1994 – ten gól můžete vidět na videu výše. Finále bylo o prvním zásahu a Leetch se postaral o to, aby to tam opravdu padlo.

  1. Conn Smythe Trophy – 34 bodů ve vyřazovacích bojích (z toho 11 branek včetně 3 zásahů, které rozhodli sérii)? Od obránce? Připočtěte to, že jeho ruka byla tak zválcovaná, že ji ani nemohl zvednout k oslavě své finálové branky. A že ho Mike Keenan vyřadil ze hry ve 4. zápase série s Devils. Messier, který viděl hodně kvalitních výkonů v play-off zrovna ten Brianův označil za nejlepší ze všech.

  Řekli o něm:

  „Neexistuje dres, který by si zasloužil vyřazení víc než ten jeho. Ze všech těch hráčů, jejichž čísla byla vyřazena, si to on zasluhuje nejvíc. Takže kdybyste to měli udělat znovu od začátku a řekli si ‚Vyvěsíme jenom jednoho, ale koho?‘ tak by to musel být Leetch.“
  -- Neil Smith, někdejší GM Rangers

  „Brian, řekl bych, byl nejdynamičtější hráč, jehož hra současně nejvíce vzrušovala diváky, jaký kdy za Rangers hrál. Říkával jsem mu po každém zápase ‚Ty mě doženeš na čele (bodování týmu). Jen pokračuj!‘“
  -- Rod Gilbert

  „Říkám Leetchovi tichá superstar. Nikdy na sebe neobracel pozornost. A přesto jej každý sledoval, protože byl takovou přirozenou hvězdou.“
  -- Sam Rosen, hlasatel stanice MSG

  „Dejte mu puk do slepé uličky a on z toho dokáže vykouzlit dálnici. U většiny hráčů to je tak, že mají otevřenou dálnici, ale udělají z toho slepou uličku.“
  -- John Cunniff, někdejší trenér Devils

  „Draftován Rangers, strávil tu prakticky celou kariéru, udělal všechno pro tým na ledě i mimo něj. Vůdce. Jeho způsob chování. Prostě od A do Z všechno, co byste chtěli od hráče, když ho draftujete. A samozřejmě završeno tím maximálním cílem – dovést tým ke Stanley Cupu jedním z nejlepších výkonů ve vyřazovacích bojích v celé historii.“
  -- Mark Messier

  „Jeden z nejlepších výkonů v play-off všech dob. Měl 34 bodů ve 23 zápasech a kontroloval hru ve všech třech pásmech. To je to, v čem tak vynikal. Nevím o nikom, kdo kdy nosil hokejový dres, kdo by takovým způsobem jako on kontroloval hru. A dělal to každou minutu, co hrál, celou svoji kariéru.“
  -- Adam Graves

  „Podívám se na Briana a přiřadím ho k těm nejlepším hráčům ze všech sportů. Jsou schopni vidět hru unikátním způsobem – možná trochu pomaleji než my ostatní. Možná vidí věci dopředu, dřív než se stanou. Joe Montana to měl při těch obrátkách zápasů ve čtvrté čtvrtině. Gretzky to měl ofenzivně. Brian to měl ofenzivně i defenzivně zároveň – opravdu četl hru jako nikdo jiný. A měl neuvěřitelně vysoko nastavenou laťku než začal panikařit nebo se cítil, že už nemá jiné možnosti.

  Stanley Cup, Conn Smythe Trophy, dvakrát Norris Trophy, kapitán týmu vítěze Světového poháru. A já myslím, že Brian byl mnohem lepší než všechno to železo ukazuje.“
  -- Mike Richter, dlouholetý spoluhráč a přítel

  Počet článků, ve který je zmíněn Leetch: 63
  Report jinak: víkendové zápasy aneb je to proces
  Na Manhattan se vrací oblíbený tvrďák. Beukeboom bude asistentem Vigneaulta
  Lundqvist proti Carolině překonal několik rekordů. Fanoušci se poprali o jeho hokejku
  Zabilo to atmosféru v hale, řekl Lundqvist o Lindbergově gólu. Ten těžko hledal slova
  15 LET S VÁMI: Původně fanynka Habs i učitel. Kdo je v redakci webu?
  Seznamte se aneb Zajímavosti o Danu Boyleovi
  Začátek u šampionů i „přestupný“ zápas. Rangers mají kompletní rozvrh příští sezony
  Chraňte Lundqvista, vzkázal Vigneault rozhodčím před druhým zápasem s Pens
  Jezdci včera odpovídali na dotazy fanoušků
  Souhlasit nemusíte zase tu
  TOP 5 přehmatů Rangers v prvním kole draftu
  Neprůstřelný Lundqvist dovedl Rangers do finále Stanley Cupu
  Tečku za základní částí napíšou Rangers v pro sebe neoblíbené Mekce hokeje
  Kletba roku 1940 strašila Rangers přes půl století
  Seznam adeptů na asistenta trenéra je dlouhý a nejasný
  Rangers čeká velká změna, zlepšit by se mohla hlavně ofenziva
  Jak vznikl vítězný tým z roku 1994
  New York Rangers po 18 letech ovládli Východní konferenci!
  Alumni Game, předkrm k Winter Classic, dopadl lépe pro "starou gardu" Philadelphie
  Zápas plný kobylek a univerzitní bitvy. I to předcházelo Winter Classic
  Má tvrdá práce se vyplatila, těší Callahana
  Posezonní hodnocení hokejistů Rangers
  Jedenáct. Lundqvist si znovu vylepšil kolonku čistých kont
  Nové dresy Rangers oficiálně spatřily světlo světa
  Vítěze duelu se Senátory musely rozhodnout nájezdy
  Šťastné výročí, New York Rangers, je tomu deset let, co přišel Glen Sather, aby vybudoval vítěze
  Dvacet nejnadějnějších Jezdců: 1. - 5. příčka
  Posezonní vysvědčení hráčů
  Dvacet nejnadějnějších Jezdců: 6. - 10. příčka
  Dvacet nejnadějnějších Jezdců: 11. - 15. příčka
  Dvacet nejnadějnějších Jezdců: 16. - 20. příčka
  Bývalí hráči Rangers na OH 2010
  ...a dost!
  Na Brodway vázaný Sanguinetti uskutečňuje svůj sen o NHL
  Neobyčejný příběh Matta Gilroye
  Představujeme Chrise Kreidera, první volbu Rangers v letošním draftu
  Brian Leetch bude uveden do Síně slávy
  The Garden čeká noc Adama Gravese. Anisimov a Reitz si proti Atlantě odbudou svou premiéru
  Bobby Sanguinetti se blíží svému snu
  Madison Square Garden byla svědkem další trpké prohry
  Seznamte se, Michael Del Zotto, první volba Rangers v letošním draftu
  Korpikoski se dočká své premiéry v NHL + další informace o sestavě na příští zápas, zdravotním stavu hráčů atd.
  ...občas dští síru, ale vyslance Pekla rád nemá
  Největší Ranger všech dob: Díky, Briane!
  Jezdci oslavili Leetchův večer vítězstvím
  Tomíkova cesta
  ...je dnes raději bez nadpisu
  Rangers letos stále čekají na vítězství v newyorském derby
  Nastupující generace Jezdců
  Jak jsem potkal Čechy
  Balada o Jaromíru Jágrovi
  Sather a Renney před důležitým rozhodnutím
  Nylander s Jágrem zařídili vítězství v Bostonu
  Rangers porazili Boston s Leetchem v sestavě
  Rangers jsou na cestě k historické sezóně
  Profil: Jarkko Immonen
  Sýkora rozhodl při nájezdech
  Predstavujeme vám najlepšieho obrancu WJC U20 2006 Marca Staala
  Rangers nezvládli úvod ani v Bostonu
  Rangers otočili zápas s Bostonem
  Rangers vstupují do přechodného stádia
  NHL ožívá, Rangers tvoří novou sestavu
  Rangers vstupují do jubilejní sezóny
  Počet zpráv, ve který je zmíněn Leetch: 9
  McDonagh byl nejužitečnějším Rangerem
  11. 4. 2014 (16:26:43), J. K. Kožíšek
  Obránce Ryan McDonagh byl ve dvou klubových anketách vyhlášen nejužitečnějším hráčem Rangers v základní části. V první anketě získal nejvíce hlasů od novinářů, ve druhé od svých spoluhráčů. Čtyřiadvacetiletý obránce jako první hráč od 2003, kdy zvítězil Brian Leetch, uspěl v obou souběžných anketách. Zároveň Americký hokejista v novinářské anketě přerušil sedm let trvající kralování Henrika Lundqvista.

  McDonagh nyní doléčuje zranění levého ramene a měl by být k dispozici pro první zápas play off, který se bude hrát pravděpodobně ve čtvrtek 17. dubna v Madison Square Garden.

  Leetch bude pomáhat Shanahanovi
  31. 8. 2013 (11:27:51), J. K. Kožíšek
  Bývalý obránce a ikona Blueshirts Brian Leetch bude od nadcházející sezony spolupracovat s dalším bývalým hráčem Jezdců Brendanem Shanahanem v oddělení pro hráčskou bezpečnost NHL, tedy v disciplinární komisi. Pětačtyřicetiletý Leetch bude zastávat pozici manažera, ve které nahrazuje odcházejícího Roba Blaka.
  Pozice asistentů: Sulliven na odchodu, Allaire zůstává
  16. 6. 2013 (10:12:03), J. K. Kožíšek
  Jmenování Alaina Vigneaulta novým hlavním trenérem Blueshirts již je dle všeho hotovou záležitostí, ačkoliv stále ještě nebylo oficiálně oznámeno. Větší pozornost se tak nyní bude upírat k tomu, kdo spolu s ním bude tvořit trenérský tým. Za téměř jisté se zdá, že organizaci opustí Mike Sulliven, kterého si přivedl Tortorella a který měl v kompetenci přesilové hry, v nichž Rangers v sezoně nehráli dobře. Naopak téměř jistě zůstane dlouholetý kouč brankářů Benoit Allaire.

  O nástupci Sullivena se jistě povede ještě dlouhá řeč, teoretickou možností je současný asistent z Los Angeles John Stevens, se kterým dostali Jezdci povolení vyjednávat a také dvě velké klubové legendy - Mark Messier a Brian Leetch, i když zvlášť u Messiera se zdá nepravděpodobné, že by se spokojil s rolí asistenta.
  Brian Leetch členem Síně slávy NHL
  9. 11. 2009 (23:19:50),
  Legendární obránce New York Rangers a výrazná postava světového hokeje Brian Leetch bude dnes večer uveden do hokejové Síně slávy v Torontu. Za svou bohatou kariéru zaznamenal mnoho milníků -- namátkou uveďme, že jako první a doposud poslední americký hokejista získal Conn Smythe Trophy pro nejlepšího hráče play-off (1994), drží nováčkovský rekord pro obránce v počtu vstřelených branek, jako jeden z pěti obránců dokázal získat v základní části přes 100 bodů, je držitelem dvou Norris Trophy pro nejlepšího beka a také pomohl své zemi vybojovat Světový pohár v roce 1996.

  V NHL si v 1 025 zápasech připsal 1 028 bodů a dalších 97 přidal v 95 utkáních play-off. V lednu 2008 bylo jeho číslo vyřazeno a pamětní dres pověšen pod strop Madison Square Garden. Profil ikony NY Rangers si můžete přečíst ZDE.

  Nejlepší formace Rangers všech dob
  18. 8. 2008 (13:24:42),
  Fanoušci Rangers měli díky serveru MSG.com možnost vybrat nejlepší šestici hráčů z bohaté historie týmu, která čítá na 900 hokejistů. K tomu se volil nejlepší trenér.

  V brance dostal místo Ed Giacomin, nicméně hlasování bylo tak těsné, že byl vybrán i Mike Richter.

  Obrannou dvojici tvoří Brad Park a Brian Leetch.

  Do útoku pak byli zvoleni Jean Ratelle, centr slavné GAG line, a jeho pozdější pravé křídlo Rod Gilbert. K nim se připojil Mark Messier.

  Za historicky nejlepšího trenéra vybrali fandové Emila "Cat" Francise.

  Rangers uctí příští rok Gravese
  25. 1. 2008 (1:28:30),
  Brian Leetch při své ceremonii ohlásil, že v nadcházející sezóně bude pod strop Madison Square Garden vyvěšen i dres s číslem 9, se kterým hrál jeho bývalý spoluhráč Adam Graves. Nejvyššího klubového ocenění se tak dočká v pořadí už čtvrtý hráč mužstva, které v roce 1994 vyhrála Stanley Cup.
  Brian Leetch ukončil kariéru
  24. 5. 2007 (18:02:04),
  Bývalý obránce NY Rangers Brian Leetch dnes oznámil oficiální konec své 18leté kariéry.

  Brian byl v roce 1986 draftován Jezdci jako celkově devátý hráč a v dresu Blueshirts strávil 16 sezon, během nichž pomohl týmu vyhrát po 54letech Stanley Cup a sám si připsal dvakrát Norris Trophy, Calder Trophy a Conn Smythe Trophy. Stal se teprve pátým obráncem v historii, který zaznamenal sto bodů v jedné sezoně, a sedmým, který za kariéru nasbíral 1000 bodů.

  Manhattan opustil při velké čistce v sezoně 2003/04 a zakotvil v Torontu. Svůj poslední ročník odehrál v sezoně 2005/06 v barvách Bostonu Bruins.

  Již dnes je jistým kandidátem hokejové Síně slávy a bez pochyb se mu dostane náležité pocty v podobě dresu s číslem 2 pod střechou Madison Square Garden.

  Brian Leetch, pan Obránce
  19. 10. 2005 (19:27:48),
  Bývalý hráč Jezdců a jeden z jistých budoucích členů Síně slávy Brian Leetch překonal další mezník ve své bohaté kariéře. V nočním utkání Boston—Montreal zvýšil americký obránce v medvědích službách na 2:0 a zaznamenal svůj 1000. bod v kariéře. Je tak teprve sedmým obráncem, kterému se to podařilo. Gratulujeme!
  Jarkko Immonen míří k Jezdcům
  22. 8. 2005 (18:49:46),
  Rangers pravděpodobně podepsali Jarkko Immonena. Jedná se o 23 let starého centra, kterého získali z Toronta při výměně Briana Leetche. V poslední sezoně ve finském JYP HT Jyväskylä nasbíral v 54 zápasech 47 bodů za 19 branek a 28 asistencí. Oficiální potvrzení klubu zatím není k dispozici.

  NHL

  Sezóna Tým Z B G A +/- TOI Střely S % PG PB VG OTG Hity Bloky Střídání
  1987/1988 17 14 2 12 5 40 5 % 1 8 1 0
  1988/1989 68 71 23 48 8 268 8.6 % 8 31 1 0
  1989/1990 72 56 11 45 -18 222 5 % 5 34 2 1
  1990/1991 80 88 16 72 2 206 7.8 % 6 51 4 0
  1991/1992 80 102 22 80 25 245 9 % 10 46 3 1
  1992/1993 36 36 6 30 2 150 4 % 2 24 1 0
  1993/1994 84 79 23 56 28 328 7 % 17 53 4 0
  1994/1995 48 41 9 32 0 182 4.9 % 3 21 2 0
  1995/1996 82 85 15 70 12 276 5.4 % 7 44 3 0
  1996/1997 82 78 20 58 31 256 7.8 % 9 30 2 0
  1997/1998 76 50 17 33 -36 1525:14 230 7.4 % 11 34 2 0 114 0 2202
  1998/1999 82 55 13 42 -7 1630:31 184 7.1 % 4 29 1 0 173 0 2379
  1999/2000 50 26 7 19 -16 941:15 124 5.6 % 3 11 2 1 82 0 1269
  2000/2001 82 79 21 58 -18 1530:54 241 8.7 % 10 37 3 1 112 0 2449
  2001/2002 82 55 10 45 14 1392:45 202 5 % 1 26 3 2 104 0 2291
  2002/2003 51 30 12 18 -3 887:46 150 8 % 5 16 2 1 15 39 1467
  2003/2004 57 36 13 23 -5 1012:02 165 7.9 % 4 19 1 0 43 0 1633
  2003/2004 15 15 2 13 11 276:12 41 4.9 % 1 11 1 0 26 0 421
  2005/2006 61 32 5 27 -10 978:30 130 3.8 % 4 17 0 0 28 91 1648

  NHL - PlayOffs

  Sezóna Tým Z B G A +/- TOI Střely S % PG PB VG OTG Hity Bloky Střídání
  1988/1989 4 5 3 2 -4 25 12 % 2 4 0 0
  1990/1991 6 4 1 3 -2 13 7.7 % 0 2 0 0
  1991/1992 13 15 4 11 -5 67 6 % 1 10 0 0
  1993/1994 23 34 11 23 19 88 12.5 % 4 14 4 0
  1994/1995 10 14 6 8 -1 46 13 % 3 6 1 0
  1995/1996 11 7 1 6 -11 34 2.9 % 1 6 0 0
  1996/1997 15 10 2 8 5 56 3.6 % 1 4 1 0
  2003/2004 13 8 0 8 1 241:28 23 0 % 0 4 0 0 16 0 380

  Ostatní

  Sezóna Tým Z B G A +/- TOI Střely S % PG PB VG OTG Hity Bloky Střídání
  1983/1984 Cheshire 28 101 52 49
  1984/1985 AOF 26 76 30 46
  1984/1985 USA 7 0 0 0
  1985/1986 AOF 28 84 40 44
  1985/1986 USA 7 5 1 4
  1986/1987 BCE 37 47 9 38
  1986/1987 USA 7 3 1 2
  1986/1987 USA 10 9 4 5
  1987/1988 USA 6 6 1 5
  1988/1989 USA 10 7 3 4
  1990/1991 USA 7 4 1 3 0
  1995/1996 USA 7 7 0 7
  1997/1998 USA 4 2 1 1
  2001/2002 USA 6 5 0 5

  Ostatní - PlayOffs

  Sezóna Tým Z B G A +/- TOI Střely S % PG PB VG OTG Hity Bloky Střídání

  Rychlé zprávy

  Novým prezidentem Davidson, Rykov Jezdcem

  18. 5. 2019 (8:33:29), mess

  Očekávaný nástup nového prezidenta klubu Johna Davidsona se stal skutečností. Vedení klubu dále podepsalo dalšího mlasého obránce Yegora Rykova,l ktrerého získalo výměnou MIchaela Grabnera během loňské sezóny.

  Fox podepsal smlouvu

  3. 5. 2019 (7:32:39), mess

  Jen dva dny po jeho výměně do Newyorského týmu, podepsal Adam Fox nováčkovskou tříletou smlouvu.

  Jezdci získali Foxe

  1. 5. 2019 (15:13:36), mess

  Vedení klubu poslalo do Caroliny svou druhou volbu v letošním draftu (celkově 37.) spolu s podmíněným draftem ve 3. kole draftu 2020, který se může změnit na 2. kolo v tomtéž roce pokud odehraje v další sezóně 30 utkání v prvním týmu za práva na Adama Foxe, rodáka z Jericha ve státě New York. Fox do letoška odehrál na universitě 3 sezóny s bilancí 97 utkání (21+95). POslední sezónu měl statistiky nejlepší 9+39 v 33 zápasech.

  Statistiky

  goals

  30
  Mika Zibanejad
  28Chris Kreider
  21Pavel Buchnevich
  19Ryan Strome
  17Jimmy Vesey

  assists

  44
  Mika Zibanejad
  26Tony DeAngelo
  26Kevin Shattenkirk
  24Chris Kreider
  20Vladislav Namestnikov

  points

  74
  Mika Zibanejad
  52Chris Kreider
  38Pavel Buchnevich
  35Ryan Strome
  35Jimmy Vesey

  wins

  18
  Henrik Lundqvist
  14Alexandar Georgiev

  Zranění

  10. 3. Hájek Libor
  vykloubené rameno, do konce sezóny
  22. 3. Fast Jesper
  zraněné rameno, do oonce sezóny
  24. 3. Kreider Chris
  zranění dolní části těla, day-to-day

  Poslední transakce

  18. 5. 2019 Podpis smlouvy - Jegor Rykov Více...

  3. 5. 2019 Podpis smlouvy - Adam Fox Více...

  16. 4. 2019 Podpis smlouvy - Vitali Kravtsov Více...

  16. 4. 2019 Podpis smlouvy - Igor Shesterkin Více...

  5. 4. 2019 Povolání z farmy - Ryan Lindgren Více...

  31. 3. 2019 Podpis smlouvy - Newell Více...

  Tipovačka TOP 5

  Uživatel Body 4 3 2 1
  1. kolousek 64 1 4 0 48
  2. Pogec 61 0 6 0 43
  3. Vancelot 59 0 3 1 48
  4. hooory 56 1 2 2 42
  5. 2610 55 0 6 0 37
  Uloženo do paměti: 27. 5. 2019 10:05:23