New York Rangers.CZ - Forum

| WEB | Rozpis zápasů | Soupiska | Transakce | Tabulky | Klub | Loga | Dresy | Tipovačka |

Právě je úte 11. srp 2020, 02:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Draft 2020
PříspěvekNapsal: sob 21. bře 2020, 19:16 
Veterán
Veterán

Lancer píše:
habidek píše:
krasne napsane a vsechno, nicmene bohuzel my na nikho v top 10 nedosahneme podle me... to bychom museli mit po roce mega stesti v loterii nebo prepalit trejd, protoze v takovem draftu se nekdo dobrovolne vzda volby jenom jestli je ta hodnota fakt velka

Souhlas. Taky nevěřím v posun. Dal jsem je sem pro pořádek. Kdybychom mohli dosáhnout jen o pár pozic víc, nebo kdyby se třeba propadl, líbil by se mi Anton Lundell

ja bych naopak zase z te "druhe ci treti vlny" bral marca rossiho

PříspěvekNapsal: sob 21. bře 2020, 20:03 
Stálý hráč
Stálý hráč

habidek píše:
Lancer píše:
habidek píše:
krasne napsane a vsechno, nicmene bohuzel my na nikho v top 10 nedosahneme podle me... to bychom museli mit po roce mega stesti v loterii nebo prepalit trejd, protoze v takovem draftu se nekdo dobrovolne vzda volby jenom jestli je ta hodnota fakt velka

Souhlas. Taky nevěřím v posun. Dal jsem je sem pro pořádek. Kdybychom mohli dosáhnout jen o pár pozic víc, nebo kdyby se třeba propadl, líbil by se mi Anton Lundell

ja bych naopak zase z te "druhe ci treti vlny" bral marca rossiho

Se bojím, že ten půjde v top 5.. i když nikdy nevíš. Ale byla by to bomba. Lundella jsem chtěl taky kvůli Kakkovi..

PříspěvekNapsal: sob 21. bře 2020, 20:27 
The Great One
The Great One

Ono, teorie jsou to pěkný, mě nicméně dlouhodobě připadá, že v druhé polovině prvního kola umíme vybírat lépe, než v první polovině. Takže by mě vůbec nepřekvapilo, kdybychom mnohem lepšího hráče ve výsledku vzali tím pickem od Caroliny. :mrgreen:

Každopádně děkuji Lancerovi za pěkný a zajímavý rozbor.

PříspěvekNapsal: sob 21. bře 2020, 20:28 
Veterán
Veterán

J.K.Kožíšek píše:
Ono, teorie jsou to pěkný, mě nicméně dlouhodobě připadá, že v druhé polovině prvního kola umíme vybírat lépe, než v první polovině. Takže by mě vůbec nepřekvapilo, kdybychom mnohem lepšího hráče ve výsledku vzali tím pickem od Caroliny. :mrgreen:

hele ja bych rekl ze letos tam fakt nejde vybrat spatne :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: sob 21. bře 2020, 21:17 
Stálý hráč
Stálý hráč

habidek píše:
J.K.Kožíšek píše:

Tak schválně co řekneš, až na pódium přijde gordie clark a pujde totálně off board a pickne 2 golmany kteri podle odhadu měli jit ve 3. Kole :D :D

PříspěvekNapsal: sob 21. bře 2020, 22:02 
Veterán
Veterán

Rezen10 píše:
habidek píše:
J.K.Kožíšek píše:

Tak schválně co řekneš, až na pódium přijde gordie clark a pujde totálně off board a pickne 2 golmany kteri podle odhadu měli jit ve 3. Kole :D :D

snad jsou tyhle casy pryc :E ale takovy Gropp misto treba Hintze prinasi krasne vzpominky

PříspěvekNapsal: sob 21. bře 2020, 22:33 
Stálý hráč
Stálý hráč

habidek píše:
Rezen10 píše:
habidek píše:

snad jsou tyhle casy pryc :E ale takovy Gropp misto treba Hintze prinasi krasne vzpominky

Dej tomu 2 roky a gropp bude paltnym hracem a stalice týmu... V Hartfordu :D

PříspěvekNapsal: sob 21. bře 2020, 22:52 
Veterán
Veterán

nevim jestli je na tom vic zarazejici to, ze se na podzim odmitl pripojit k tymu v ECHL, nebo to ze Clark ho mel jako sesteho nejlepsiho utocnika v draftu 2015... v draftu, kde byl McDavid, Eichel, Rantanen, Marner, Meier, Gurianov, DeBrusk, Barzal, Connor nebo Konecny :E

PříspěvekNapsal: ned 22. bře 2020, 10:11 
Stálý hráč
Stálý hráč

habidek píše:
nevim jestli je na tom vic zarazejici to, ze se na podzim odmitl pripojit k tymu v ECHL, nebo to ze Clark ho mel jako sesteho nejlepsiho utocnika v draftu 2015... v draftu, kde byl McDavid, Eichel, Rantanen, Marner, Meier, Gurianov, DeBrusk, Barzal, Connor nebo Konecny :E

To je právě to nejtěžší na draftu. Hodně mladých (kluků) vypadá v 17 jako pracanti a velký naděje... Draft může být tím vrcholem, který chtěl celé "dětství" dosáhnout a když je draftován do top týmu, tak si přijde, jako by všechno dosáhl.. a tak nějak netuší, že je na začátku. A takhle to funguje skoro všude.. kolikrát jsem viděl absolventy, kteří si mysleli, že ví všechno. A přitom to jediné, co měli vědět bylo, že neví skoro nic.
Trochu přehnaný filozofování .. vím, ale podstatou je, že je to vždycky jenom kvalifikovaný odhad. Neexistuje záruka toho, jaký budeš za pár let .. a to hlavně přechod mezi dospíváním a dospělostí.

K věci. Draft 2015 měl jasnou jedničku, generační talent Connora McDavida. Od prvního okamžiku dokazuje, že je to naprostá extra třída na úrovni opravdu největších legend NHL. Druhý šel Jack Eichel do Buffala a to, že má v takovým týmu skoro bod na zápas dokazuje, že tento draft byl opravdu naprosto výjimečný. Přesto že má o 132 bodů méně než McDavid. Trojka tohoto draftu Dylan Strome se dost trápí a až teprve v Chicagu ukázal, že je velmi dobrý hráč. Marner je podobná bodová mašina jako Eichel, stejně tak Mikko Rantanen, který šel z 10. místa. Barzal dost překvapil, stejně jako Kyle Connor. Trevis Konecny i třeba Brock Boeser hrají taky hodně nadprůměrně.

My jsme měli volbu 41. Dnes s odstupem času je možné říct, že kdybychom vzali třeba Roope Hintze, bylo by líp.. Ale prostě to dopadlo takhle... je to loterie. Informace o tom kolikátý byl který hráč na seznamu Clarka bývají většinou jen "tutové" informace "insiderů" z HF boardu. Nevím odkud je zdroj... Každopádně Gropp byl velký a relativně silný levý křídlo a měl slušné statistiky:

D-2: Seattle Thunderbirds WHL 59z 18+24=42
D-1: Seattle Thunderbirds WHL 67z 30+28=58
D+1: Seattle Thunderbirds WHL 66z 34+36=70
D+2: Seattle Thunderbirds WHL 66z 35+49=84
D+3: Hartford Wolf Pack AHL 59z 14+7=21
D+4: Hartford Wolf Pack AHL 61z 11+15=26

Potenciál tam byl, dokonce i dvě sezóny po draftu se zlepšoval, i přechod mezi profíky nebyl úplně nejhorší... akorát to vypadá, že mu odpadla motivace.. Nebo prostě usoudil, že tohle jeho zdrojem obživy nebude.. co já vím.

Je to loterie... podívej se na Kravtsova (snad se to otočí a začne se vyplácet), Anderssona, nebo třeba Eeli Tolvanena, nebo Jesse Puljujarviho..

PříspěvekNapsal: ned 22. bře 2020, 10:29 
Stálý hráč
Stálý hráč

J.K.Kožíšek píše:

V to tajně doufám :mrgreen: Takže první desitka je jen pro pořádek, náš board se asi nudí, tak možná vymyslí nějaký ten trejd, aby pobavil nás, nudící se fanoušku...
Věřím v kvalitní volby jak na 13., tak na 23. a časem zkusím dohledat nějaké info o vhodných útočnících (doufám v útok), kteří padají do úvahy.
Asi by mně udělalo největší radost, kdybychom od někoho koupili hoooodně nadějné RFA, na které by neměli prachy.. nenapadá mně kdo by to mohl reálně být .. a taky vím, že je to nesmysl .. ale proč nemít přání, že jo :twisted: .

PříspěvekNapsal: ned 22. bře 2020, 10:41 
Stálý hráč
Stálý hráč

Nereálný top 10 pick

Marco Rossi
C, 18 let, 176 cm / 81 kg
D-2: Ottawa 67's (OHL) - 53z, 29+36=65, +51
D-1: Ottawa 67's (OHL) - 56z, 39+81=120, +69

Velice pěkný článek je na NHL.cz, který popisuje silné i slabé stránky. Výše jsem dal jeho statistiky za poslední 2 sezóny, které hraje v juniorské lize v Kanadě. Na to že je menší postavy má famózní čísla a statistika +- je neskutečná. Roli hraje i to, že Ottawa je velmi úspěšný tým, který letos z 62 zápasů 50 vyhrál.. Něco jako byl před loňským draftem tým, ve kterém hrál Jack Hughes... vypadalo to na samé super talenty, ale zatím se nikdo z nich nijak neprosadil.. nesýčkuju, jen vyjadřuju obavy. Osobně bych bral Rossiho všemi deseti, stejně jako Cola Perfettiho. Výhoda Rossiho třeba proti Kravtsovovi je ta, že je už 2 roky v Americe a problémy s přechodem do jiné země a na jiný rozměr kluziště už má za sebou. Podle mně by rozhodně dával smysl.

http://novy.nhl.cz/rakusanum-roste-velka-hvezda-rossi-v-juniorce-dominuje/5020930
https://www.eliteprospects.com/player/293179/marco-rossi

PříspěvekNapsal: ned 22. bře 2020, 11:06 
MVP
MVP

Lancer píše:
habidek píše:

To je právě to nejtěžší na draftu. Hodně mladých (kluků) vypadá v 17 jako pracanti a velký naděje... Draft může být tím vrcholem, který chtěl celé "dětství" dosáhnout a když je draftován do top týmu, tak si přijde, jako by všechno dosáhl.. a tak nějak netuší, že je na začátku. A takhle to funguje skoro všude.. kolikrát jsem viděl absolventy, kteří si mysleli, že ví všechno. A přitom to jediné, co měli vědět bylo, že neví skoro nic.
Trochu přehnaný filozofování .. vím, ale podstatou je, že je to vždycky jenom kvalifikovaný odhad. Neexistuje záruka toho, jaký budeš za pár let .. a to hlavně přechod mezi dospíváním a dospělostí.

K věci. Draft 2015 měl jasnou jedničku, generační talent Connora McDavida. Od prvního okamžiku dokazuje, že je to naprostá extra třída na úrovni opravdu největších legend NHL. Druhý šel Jack Eichel do Buffala a to, že má v takovým týmu skoro bod na zápas dokazuje, že tento draft byl opravdu naprosto výjimečný. Přesto že má o 132 bodů méně než McDavid. Trojka tohoto draftu Dylan Strome se dost trápí a až teprve v Chicagu ukázal, že je velmi dobrý hráč. Marner je podobná bodová mašina jako Eichel, stejně tak Mikko Rantanen, který šel z 10. místa. Barzal dost překvapil, stejně jako Kyle Connor. Trevis Konecny i třeba Brock Boeser hrají taky hodně nadprůměrně.

My jsme měli volbu 41. Dnes s odstupem času je možné říct, že kdybychom vzali třeba Roope Hintze, bylo by líp.. Ale prostě to dopadlo takhle... je to loterie. Informace o tom kolikátý byl který hráč na seznamu Clarka bývají většinou jen "tutové" informace "insiderů" z HF boardu. Nevím odkud je zdroj... Každopádně Gropp byl velký a relativně silný levý křídlo a měl slušné statistiky:

D-2: Seattle Thunderbirds WHL 59z 18+24=42
D-1: Seattle Thunderbirds WHL 67z 30+28=58
D+1: Seattle Thunderbirds WHL 66z 34+36=70
D+2: Seattle Thunderbirds WHL 66z 35+49=84
D+3: Hartford Wolf Pack AHL 59z 14+7=21
D+4: Hartford Wolf Pack AHL 61z 11+15=26

Potenciál tam byl, dokonce i dvě sezóny po draftu se zlepšoval, i přechod mezi profíky nebyl úplně nejhorší... akorát to vypadá, že mu odpadla motivace.. Nebo prostě usoudil, že tohle jeho zdrojem obživy nebude.. co já vím.

Je to loterie... podívej se na Kravtsova (snad se to otočí a začne se vyplácet), Anderssona, nebo třeba Eeli Tolvanena, nebo Jesse Puljujarviho..

Hele Groppa bych neřešil nepovedl se, podobně jako minimálně 60% lidí z druhýho kola toho roku a podobně je to každý rok. Ono místo něj šlo vzít někoho, kdo NHL hraje, ale takovejch bylo pár. Taky takový mame/měli jsme Hagelin, Callahan a další.

PříspěvekNapsal: ned 22. bře 2020, 11:53 
Stálý hráč
Stálý hráč

Další možná volba na pozici 13:

Dawson Mercer
RW/C, 18 let, 183 cm / 81 kg
D-2:Drummondville Voltigeurs (QMJHL) - 68z, 30+34=64, +31
D-1:Drummondville Voltigeurs (QMJHL) - 26z, 18+24=42, +3
Chicoutimi Saguenéens (QMJHL) - 16z, 6+12=18, +2

Svoji důležitou sezónu před draftem musel přerurušit kvůli zranění zápěstí. V jeho hře nebyly vidět žádné zásadní nedostatky, hraje přirozeně křídlo i centra, má hokejový cit a velmi často je u zakončení. Je skvělý nahrávač schopný přihrávek na jeden dotek. Má občas tendenci víc přihrávat, pokud není ve vyložené šanci. Jeho výhodou je okamžité zrychlení (první krok), je velmi mrštný, hbitý a důrazný zejména okolo branky. Je využíván při oslabení, kdy číhá na možné protiútoky. V bránění se zaměřuje na střední pásmo, kde zastavuje průchody protihráčů.. O slabinách jsem nic nenašel (neznamená to, že je nemá).

Na MS do 20 let hrál v 7 zápasech, ale neprosadil se.

https://www.eliteprospects.com/player/320305/dawson-mercer
https://www.youtube.com/watch?v=M6IM85SxKgQ

PříspěvekNapsal: ned 22. bře 2020, 16:05 
MVP
MVP

Lancer píše:
Další možná volba na pozici 13:

Dawson Mercer
RW/C, 18 let, 183 cm / 81 kg
D-2:Drummondville Voltigeurs (QMJHL) - 68z, 30+34=64, +31
D-1:Drummondville Voltigeurs (QMJHL) - 26z, 18+24=42, +3
Chicoutimi Saguenéens (QMJHL) - 16z, 6+12=18, +2

Svoji důležitou sezónu před draftem musel přerurušit kvůli zranění zápěstí. V jeho hře nebyly vidět žádné zásadní nedostatky, hraje přirozeně křídlo i centra, má hokejový cit a velmi často je u zakončení. Je skvělý nahrávač schopný přihrávek na jeden dotek. Má občas tendenci víc přihrávat, pokud není ve vyložené šanci. Jeho výhodou je okamžité zrychlení (první krok), je velmi mrštný, hbitý a důrazný zejména okolo branky. Je využíván při oslabení, kdy číhá na možné protiútoky. V bránění se zaměřuje na střední pásmo, kde zastavuje průchody protihráčů.. O slabinách jsem nic nenašel (neznamená to, že je nemá).

Na MS do 20 let hrál v 7 zápasech, ale neprosadil se.

https://www.eliteprospects.com/player/320305/dawson-mercer
https://www.youtube.com/watch?v=M6IM85SxKgQ

Na MS hrál jako 13 útočník, takže toho moc nenahrál. Pravidelněji nastupoval jen při zranění Lafreniera. Ale do oslebení nastupoval celý turnaj.

PříspěvekNapsal: ned 22. bře 2020, 19:56 
Stálý hráč
Stálý hráč

U řady rankingů jsem si všiml, že Anton Lundell by mohl být v našem dosahu. Hockeyprospect.com ho řadí na 13., McKeen na 11, Craig Button z TSN na 14.

Anton Lundell
C / LW, 18 let, 185 cm / 83 kg
D-2: HIFK (Liiga) - 38z, 9+10=19, +6
D-1: HIFK (Liiga) - 44z, 10+18=28, +11

Jeden ze starších hráčů letošního draftu. Před začátkem sezóny byl občas umísťován do top 5 letošního draftu, během sezóny ale byl trochu odsunut do pozadí. Možná skvělými výkony Stutzela, nebo švédské dvojice Raymond - Holtz. Také Rossi a Perfetti hodně poskočili..
Hrál stejně jako Kaapo Kakko ve finské nejvyšší soutěži Liiga, v poslední sezóně ale získal o 10 bodů méně než KK, na rozdíl od Kakka hraje Lundell stabilně již druhou sezónu dospělý hokej - působivé. Spolu s Kakkem také získal zlaté medaile na WCJ18 a WCJ20. Jako parťák pro Kakka by byl dokonalý.

Další two-way center s top 6 potenciálem NHL, vysokou pracovní morálkou a nevyhýbá se tvrdé hře. Má velmi dobré zrychlení na své rozměry, dokáže před sebou tlačit soupeřovi obránce a má velmi dobrou střelu zápěstím. Má velmi slušné vhazování (okolo 53%) na svůj věk, zapojuje se do soubojů u hrazení a velmi slušně zvládá defenzivní hru. Jeho elitní střela z něj dělá spíš střelce než nahrávače - má jen několik primárních asistencí. Má průměrně 3.7 střely na zápas a to dostává cca 15 minut hracího času.

Moc velkou šanci na 13. pozici nevidím..

https://www.eliteprospects.com/player/360145/anton-lundell
https://www.youtube.com/watch?v=F4BezExQdgw

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]