Do playoff vkročili Rangers levou nohou

Rangers vsadili v brance na Henrika Lundqvista, náhradníka mu překvapivě dělal Alexandar Georgiev. Shesterkin? Kouzelná formulka "Unfit to play". Hosté na Petra Mrázka. Celkem osm hráčů Rangers zažívalo premiéru v playoff. Filip Chytil se objevoval ve druhé přesilovkové formaci a také v oslabeních. Libor Hájek začal playoff mezi zdravými náhradníky. Rangers bohužel byli horším týmem a Mrázka téměř neotestovali. Nyní musí potvrdit, že statistika nuda je, a zařadit se mezi 27 % týmů, které v sérii na tři výhry dokázaly sérii vyhrát přesto, že první zápas nezvládly.

První řada Rangers na konci první minuty nepokryla polovinu obranného pásma a obránce Slavin, který si sjel z modré čáry do volného prostoru zavěsil přesně nad rameno Henrika Lundqvista. Carolina se tak velmi rychle ujala vedení.

První vyloučení na sebe také nenechalo dlouho čekat. Brett Howden byl vyloučen za držení hole, která se mu spíš zasekla v dresu. Současně s tím odešel Jesper Fast, který byl v prvním střídání hitován, do kabiny.

Oslabení netrvalo dlouho, ukončilo ho vyloučení hostujícího XX. Současně se poprali Smith a Williams. Smith musel odejít na ošetření krvavé rány.

Tři čtvrtě minuty přesilovky, která následovala po hře ve čtyřech, Rangers nevyužili.

Těžko říct, jak si hráči představují zůstat mimo trestnou lavici, ale v páté minutě byl vyloučen Pavel Buchnevich. Pokračovalo se ovšem v pěti, protože šlo o oplácení.

V šesté minutě zazvonila tyčka branky Rangers. Předcházel tomu pokus Filipa Chytila, který ovšem bekhendem minul branku.

První celou přesilovku Rangers rozehráli v deváté minutě po sekání do Gauhtiera. Hurricanes v základní části vstřelili 10 branek v oslabení, takže Rangers museli být pozorní.

Rangers se vůbec nedokázali usadit v útočné třetině a přesilovka tak rychle vyčpěla.

Osm minut před koncem třetin Lundqvist zasahoval proti Ahovi, Svechnikovův pokus naštěstí hostujícímu hráči nesedl a puk zaplachtil mimo branku.

V patnácté minutě byl vyloučen Kreider a Rangers se opět museli bránit. Opticky neměli Rangers v oslabení šanci, ale ubránili se.

Až v poslední dvouminutovce Rangers ohrozili Mrázkovu branku, ale větší nebezpečí bylo opět před Lundqvistem, který první střelu pokryl a odražený puk odkopl do bezpečí Smith.

Svechnikov před koncem třetiny tak dlouho držel a hákoval různé protihráče, až rozhodčí pět vteřin před koncem třetiny hráče Caroliny vyloučili. V první třetině z ní gól nepadl.

V první třetině Rangers nedokázali najít protihru, Hurricanes byli nebezpečnější a zaslouženě vedli.

Se začátkem druhé třetiny přišla informace, že Fast do zápasu již nezasáhne.

Přesilovka zůstala nevyužita.

V polovině čtvrté minuty podrazil Trocheck Lindgrena a Rangers tak mohli znovu do přesilovky. Carolina se skoro dostala do přečíslení tří na jednoho, ale na druhou stranu nakonec ujížděl Kakko. Jeho střelecký pokus Mrázek pokryl.

Přesilovka vypadal lépe. Na jejím konci Zibanejad tečoval Panarinovo nahození do brankové konstrukce.

Po skončení přesilovku se srazil Smith a rozhodčí a Foegele se dostal do samostatného úniku, který zastavil Henrik Lundqvist.

Na konci sedmé minuty se Rangers opět bránili v oslabení. Početní nevýhoda nemělo dlouhého trvání. Aho tečovat Svechnikovovu střelu a Hurricanes vedli 2-0.

Po chvilce následovala další přesilovka Rangers. Sudím hokej také evidentně chyběl, a tak vylučovali za všechno.

Adam Fox byl vyloučen půlminuty před koncem přesilovky za podražení.

Po krátké hře ve čtyřech tak následovala přesilovka Hurricanes, která zůstala nevyužita. Téměř ihned po jejím skončení zasál Svechnikov Foxe holí do hlavy a do početní výhody tak šli opět Rangers.

Skóre se během dvouminutové přesilovky nezměnilo.

Pět a půl minuty před koncem třetiny se Rangers konečně prosadili. Lindgrenovo nahození tečoval přesně Mika Zibanejad a Mrázek neměl nárok. Důležité před gólem bylo, že Rangers dobře napadali a udrželi útočné pásmo.

Po reklamní přestávce se k zakončení dostával Kakko, Vatanen jej podrazil a Rangers se mohli pokusit vyrovnat v sedmé přeilovce.

Tato přesilovka byla ovšem opět dost kostrbatá, a tak jen uběhly další dvě minuty.

Minutu a půl před koncem třetiny se obranou Rangers probil Brady Skjei a Lundqvist musel opět po nějaké době hasit.

Do konce třetiny ještě šel zahřívat trestnou lavici Ryan Strome za hákování. Minutu oslabení v prostřední části Rangers zvládli.

Také zbytek oslabení v úvodu závěrečné třetiny Rangers ubránili. Lundqvist si připsal oblíbenou hlavičku a zákrok lapačkou těsně po konci oslabení.

Úvodní pětiminutovka přinesla střely Buchneviche, Zibanejada a Kakka. Bohužel se ani v jednom případě nenašel někdo, kdo by dorážel puk, který Mrázek vyrazil.

Na druhé straně se skvěle přesunul Lundqvist proti střele Gardinera.

V deváté minutě přibrzdil snahy Rangers o vyrovnání Greg McKegg faulem u mantinelu. Dvě minuty oslabení gól sice nepřinesly, ale do střely Nečase dal brusli Marc Staal, Lundqvist neměl šanci zareagovat a Hurricanes vedli opět o dva góly.

V následné akci vychytal Lundqvist Aha, kterého na brankovišti uvolnil Svechnikov.

Ve třinácté minutě jeden z hráčů Hurricanes přesekl hůl Buchnevichovi, což zůstalo ze strany rozhodčích zcela opominuto.

V závěru zápasu naskakoval s Chytilem a Kakkem Artemi Panarin.

Pokud chtěli Rangers ještě alespoň zkoušet štěstí při hře bez brankáře, nesměl by se nechat vyloučit další hráč. Sedmou přesilovku Carolině poskytl Tony DeAngelo faulem na Aha.

Rangers se překvapivě dostali po minutě na dostřel. Marc Staal se rozhodl udělat něco, co moc často nedělá, vystřelit, puk se lehce otřel o koleno bránícího hráče a Rangers slavili gól v oslabení. Do konce třetiny chyběly dvě minuty.

Minutu před koncem odjel Lundqvist na střídačku. Rangers se bohužel nedokázali pořádně dostat do pásma.

Platnost uložené stránky vyprší: 8. 8. 2020 01:49:45