Příprava před startem playoff skončila těsnou prohrou

Přestože je půlka léta, hokej je zpět. Týmy mohly mít na soupisce dva extra hráče, kterými byli Brendan Lemieux a Libor Hájek. Oba si nakonec zahráli celkem dost. Hájek především ve třetí třetině, do které nenastoupil Marc Staal. Šancí měli Rangers v úvodních 40 minutách dost, ale nedařilo se jim najít recept na výborného Varlamova v brance Islanders. Soupeř překonal po dvou podobných akcích jednou jak Shesterkina, který utkání zahájil a měl by začít také proti Hurricanes, tak také veterána Lundqvista. Jediným střelcem Rangers nakonec byl Filip Chytil.
Zápasové statistiky

První přerušení hry přišlo po 75 vteřinách. Úvod se odehrával v obranné třetině Islanders a Rangers prověřili Varlamova střelami Buchneviche a Trouby. Mezitím ještě hledal Strome Panarina u volné tyčky, ale ruský útočník byl pokrytý.

Jen co se na led dostala třetí řada s Filipem Chytilem, seknul DeAngelo Martina a na světě bylo první oslabení Rangers. Po minutě a půl, kdy se Rangers dobře bránili, byl navíc vyloučen Jesper Fast za faul na Brassarda a Rangers museli na půl minuty do tří.

Dlouhé minuty v oslabení Rangers úspěšně odbránili.

V úvodní desetiminutovce byli Rangers při hře ve stejném počtu hráčů na ledě lepší. Další střely na Varlamova vyslali Brett Howden a Filip Chytil.

Ve dvanácté minutě ukázal svou novou tvář Pavel Buchnevich, když se rychle vrátil do obranného pásma a krásně tělem odstavil Johnyyho Boychuka. Buchnevich se po návratu z výluky prezentuje tvrdší hrou od kempu. Po hitu dokázal navíc vyslat do protiútoku Kreidera a Zibanejada, americký útočník ale nepřesně přihrál a akce tak skončila hned za útočnou modrou.

Lemieux, který se točil ve čtvrté řadě jako extra útočník, vyzval na pěstní potyčku Buychuka poté, co jej soupeř namáčkl na mantinel.

Do šestnácté minuty měl Igor Shesterkin jen dva zákroky. V šestnácté minutě přišly další dva, a především faul Kaapa Kakka, který fauloval střílejícího Beauvilliera.

Oslabení trvalo jen tři vteřiny, protože Barzal zahákoval Lindgrena a síly se vyrovnali.

V poslední vteřině ještě Rangers špatně rozehráli a Nelson se z ostrého úhlu dostal ke střele, ale Shesterkin si tyčku pohlídal.

Velkým negativem první třetiny byl pohled na vyhraná buly: 26 %.


Druhou třetinu rozehráli Rangers jako první. Aktivně a před soupeřovou brankou. Střelecky se činil Kakko, což mu v základní části trochu scházelo.

Ve čtvrté minutě Varlamov totálně vychytal první řadu Rangers třemi skvělými zákroky, kdy to už už vypadalo, že každá další střela si cestu do poloodkryté branky musí najít. Nenašla.

V šesté minutě byl vyloučen Mayfield za faul na Lemieuxe, který ovšem moc okatě upadl a dostal také dvě minuty.

Při hře ve čtyřech se Barzal a Lee dostali za obranu Rangers, ale přihrávku vystihl Adam Fox a k ohrožení Shesterkina tak nedošlo.

Těsně před výměnou gólmanů se za obranu Rangers dostal Beauvillier a tak dlouho naznačoval přihrávku až se odhodlal ke střele, trefil se přesně k pravé tyčce a poslal Islanders do vedení.

Lundqvista hned vyzkoušeli Cizikas a dorážející Martin, švédský gólman si ale puk pohlídal.

V jedenácté minutě byl nedovoleně zadržen Adam Fox a Rangers se dostali k první přesilovce. V základní části patřila Rangers v procentuální úspěšnosti využití přesilovek sedmá pozice, v počtu vstřelených branek pak pozice čtvrtá.

Tato přesilovka ale přímé ohrožení branky hostí nepřinesla.

Přesilovku si následně zahráli Islanders při vyloučení Trouby, ale hosté předvedli jen jednu střelu, kterou Lundqvist v klidu vykopl.

Blízko k vyrovnání byl minutu před koncem třetiny Kaapo Kakko po nahrávce zpoza brány od Filipa Chytila. Varlamov byl ovšem opět velmi pozorný a přesný.

Ve druhé třetině byli střelecky aktivnější Islanders a po lehkém zaváhání v obraně Rangers se také ujali vedení.


Na třetí třetinu vyměnili gólmana také Islanders – Varlamova vystřídal Greiss.

Do třetí třetiny nenastoupil Marc Staal, více prostoru tak připadlo Liboru Hájkovi.

Prvních pět minut závěrečné třetiny bylo hodně nepřesných a hra byla rozkouskovaná.

V sedmé minutě se Islander provinili špatným střídáním a šesti hráči v poli. Rangers tak dostali možnost vyrovnat při druhé přesilovce.

Po minutě ovšem v obranné třetině fauloval Panarin a bylo po přesilovce.

Minutová přesilovka Islanders byla výrazně nebezpečnější než minuta Rangers. Ani jeden tým ovšem neskóroval.

Po polovině třetiny se dvakrát ukázal Libor Hájek, jednou dlouhou přihrávkou na Bretta Howdena a pak zblokováním střely Cala Clutterbucka.

Čtyři a půl minuty před koncem provedli Islanders rychlý protiútok. Z obranné modré přeloboval Brassard obranu Rangers, k puku si rychle dojel Toews a přesně umístěnou střelou z levého kruhu nedal Lundqvistovi šanci.

Rangers rychle odpověděli. Drobné přeskupení útoků, kdy se k Chytilovi postavil Fast a Kakko se posunul k Zibanejadovi, přineslo snížení. Jesper Fast se probil skrz obranu, jeho zakončení sice Greiss zastavil, ale k dorážce se dostal Filip Chytil a odkrytou branku neminul.

Dvě a půl minuty před koncem si David Quinn vyžádal timeout a Lundqvist zůstal na lavičce.

Bohužel celé zbylé dvě a půl minuty odehráli Rangers se stejnou útočnou čtveřicí, což byla asi škoda. Vyrovnat se nepodařilo a stejně jako Carolina dříve odpoledne, prohráli svou přípravu také Rangers.

Platnost uložené stránky vyprší: 6. 8. 2020 02:46:45