Rangers si připisují sedmou venkovní výhru v řadě. Carolina nevyhrála ani na čtvrtý pokus

Poslední výkony Rangers pomaličku přibližují playoff a možná přidělávají vrásky vedení klubu zda prodat nebo podepsat. Rangers nastupovali do zápasu se sedmnácti ubráněnými oslabeními v řadě v posledních osmi zápasech a tuto statistiku dnes rozšířili o dvě oslabení než Hurricanes jednu přesilovku využili. Artemi Panarin překonal hranici 400 bodů v NHL. Igor Shesterkin v brance čaroval. Filip Chytil většinu třetí třetiny chyběl.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a žádné větší šance nenabídl. Až v sedmé minutě se výrazněji ukázali oba gólmani. Mrázek zblokoval střelu Brendana Lemieuxe do rohu a z následné akce, kdy Rangers ztratili puk ve středním pásmu, Shesterkin vyrazil pokus domácích po přečíslení dvou na jednoho.

V osmé minutě se do šance dostával Nečas, jeho pokus ale zblokoval DeAngelo. Domácí se pak rychle dostali zpět do útočné třetiny a to už musel Shesterkin zasahovat.

Rangers měli problémy se dostat ven ze své obranné třetiny. Povedlo se to víceméně až první řadě a také Mrázek musel ukázat výborný zákrok.

Ve dvanácté minutě šli Rangers poprvé do oslabení. Za nedovolené bránění Nečase byl vyloučen Jacob Trouba.

V početní nevýhodě Shesterkin čaroval. Střela a dvě rychlé dorážky, střela zcela volného Svechnikova a ani teč Nino Niederreitera se do branky Rangers díky gólmanovi nedostaly. Zvlášť efektně pak zakončil oslabení lapačkou právě proti teči Niederreitera, který sám nevěřil, že to není gól.

Tři minuty před koncem třetiny zblokoval Mika Zibanejad na vlastní modré střelu Jordana Staala a dostal se do samostatného úniku, který zakončil blafákem a otevřel skóre zápasu.

Další dvouminutové oslabení připravil Rangers opět Jacob Trouba a opět za nedovolené bránění. Také v tomto oslabení ovšem Rangers potvrdili, že hra v početní nevýhodě patří k nejlepším v lize. Toto ubráněné oslabení bylo 18. z 18 v posledních osmi zápasech.

Po první třetině tak Rangers vedli 1-0.

Po minutě druhé třetiny byl vyloučen domácí Staal za sekání a Rangers si tak mohli poprvé v zápase zahrát přesilovku. Dobrou teč usměrnil na branku Kreider, Mrázek byl ale přesný.

Ani Rangers přesilovku nevyužili a po jejím skončení inkasovali. McGinn si s pukem počkal, najel mezi kruhy a přes Troubovu hokejku trefil horní roh branky Rangers.

Jesper Fast byl v úvodu páté minuty vyloučen za podražení. Pozičně hráli domácí přesilovku dobře, ale bez zakončení.

V polovině zápasu se Rangers opět rozhodli zatlačit a výsledkem byl gól. Panarin obral na útočné modré domácí hráče, kteří se snažili vyvézt puk, ale neuspěli, a naopak se tím Rangers dostali do lehké výhody. Panarin nahrál Fastovi, jehož střelu si do vlastní branky kopnul Pesce. Mrázek byl bez šance. Pro Panarina nahrávka znamenala 400. bod v NHL.

Třináctá minuta byla nešťastnou opět pro Troubu, který byl vyloučen za hrubost. Naštěstí spolu s ním také Svechnikov a hrálo se tak ve čtyřech.

V plném počtu se pak Rangers opět dostali do několika šancí, které Mrázek zastavil.

Čtyři minuty před koncem třetiny nakonec českého brankáře překonal opět jeho spoluhráč. Brady Skjei objížděl Mrázkovu branku, v pádu nahazoval před ní, kde trefil brusli jednoho z domácích hráčů a puk se od ní odrazil do branky.

Druhý šťastný gól poslal Rangers do dvougólového vedení.

Půl minuty před koncem třetiny vysekl Williams Zibanejadovi hokejku a Rangers mohli opět hrát početní výhodu, kterou si přenesli do závěrečné třetiny.

Přesilovku Rangers přeci jen využili. Mrázek nejprve sice zastavil DeAngela, Rangers se ale vrátili do útočné třetiny. Chytil posunul na Panarina, který s ledovým klidem přidal svůj 31. gól v sezóně, čímž vyrovnal své střelecké maximum. Další bod za asistenci si připsal také Mika Zibanejad.

Ve třetí minutě závěrečné části rozhodčí přehlédli Williamsovu hůl v obličeji Lindgrena a následně vyloučili Gauthiera za vyhození puku a zdržování.

V přesilovce domácí trefili tyčku a po dlouhém obléhání branky Rangers našel Aho puk v brankovišti, který propadl Shesterkinovi mezi betony, a snížil na 2-4.

Rangers dostali další přesilovku v osmé minutě, když Foegele zcela mimo hru podkopl Adama Foxe.

Po krásných nahrávkách mezi Zibanejadem a Panarinem Mrázek obral o gól Miku Zibanejada. Přesilovka nakonec zůstala nevyužita.

Domácí se snažili o kontaktní gól, ale někteří, především Svechnikov, to s agresivitou dost přeháněli. Svechnikovovi toho procházelo poměrně dost. Vyfauloval se nakonec Aho, který podrazil útočícího hráče Rangers. Do konce zápasu chybělo něco přes sedm minut.

Vedení Rangers nenavýšili. Adam Fox alespoň před koncem přesilovky složil čistým hitem k ledu McGinna.

Tři a půl minuty se šlo opět do čtyř. Niederreiter dostal dvě minuty za napadení, DeAngelo za seknutí.

Mrázek záhy odjel na střídačku a domácí hráli powerplay.

Necelé dvě minuty před koncem se do prázdné branky trefil Ryan Strome po dobré práci Trouby v obranné třetině.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 8. 2020 05:02:52