Rangers vybojovali čtvrtou výhru v řadě na ledě Blue Jackets

Čtyři výhry v řadě uhráli Rangers v letošní sezóně poprvé. Vyhráli všechny tři zápasy na hřištích soupeřů v tomto krátkém tripu a když se podíváme na posledních pět venkovních zápasů, jsou to všechno výhry. Během dne povolaný Keane do zápasu ještě nezasáhl, do obrany se tak vrátil Brendan Smith. Rangers zápas orámovali góly v první minutě a dvěma v poslední trojminutovce. Domácí Columbus v závěru srazilo do kolen špatné střídání a vítězný gól Chrise Kreidera těsně po skončení početní výhody.

Dvaadvacet vteřin a domácí halou to jen zaječelo. Pavel Buchnevich umě tečnul nahození od modré, které vyslal Jacob Trouba, a Rangers se ujali vedení 1-0.

Rangers opět zahrozili ve čtvrté minutě, domácí ale střelu Panarina zblokovali.

O minutu později se Blue Jackets dostávali do úniku dvou na jednoho, ale Brady Skjei stihl napravit své zaváhání z útočné modré a puk domácím vypíchl.

Někteří domácí fandové stále nerozdýchali letní odchod Panarina do Rangers a v sedmé minutě si trochu hlasitěji zabučeli.

Domácí ve střelbě nezaostávali, ale Georgiev na vše, co prošlo, viděl.

První řada Rangers byla velmi aktivní. Čtyři minuty před koncem třetiny nejvíce zahrozil dvěma pokusy Mika Zibanejad.

Po reklamní přestávce musel dobrý zákrok pravým betonem předvést také Georgiev.

Dobré střídání pak měla ze strany Rangers také řada mladíků s Chytilem a Kakkem. Jejich pobyt v útočné třetině ukončila lapačka domácího brankáře po střele Filipa Chytila.

První přesilovku v zápase vybojoval Buchnevich, kterého podrazil Robinson. Domácí kouč se rozčiloval, protože si myslel, že hokejka, o kterou Buchnevich přepadnul, byla jeho vlastního spoluhráče. A z opakovaného záběru se potvrdilo, že Tortorella měl pravdu. Nicméně přesilovka platila.

Minuta přesilovky se nakonec přenesla do druhé třetiny.

Z přesilovky nakonec nic nebylo, přestože dvě vteřiny před jejím koncem musel zasahovat Merzlikins.

Po ubráněné přesilovce byli domácí aktivnější a nebezpečnější.

V osmé minutě dostali přesilovku také domácí. Buchnevich se rukou dotknul ruky soupeře a dostal dvě minuty. A protože se divil, dostal ještě další dvě. Snad to Tortorellu potěšilo.

Ani ne po minutě přesilovky dávalo domácí publikum hlasitě nespokojenost s herním projevem Blue Jackets v početní výhodě.

Nakonec se domácí do útočné třetiny dostali a s koncem druhé minuty výhody dvakrát pořádně otestovali pozornost Georgieva.

Rangers dobře bránili a navíc se nebáli soupeře rychle napadat. Domácím tak čtyři minuty výhody doslova utekly jako voda.

Šest minut před koncem třetiny byl pukem do úst zasažen Lindgren. Ten ale hrál další minutu než Rangers vyhodili na zakázané uvolnění. K tomu hrál Kakko bez hole, kterou půjčil právě Lindgrenovi. Georgiev těsně před vyhozením vytáhl ze svého arzenálu další rychlý zákrok a držel Rangers ve vedení.

Tlak a střelecká převaha domácích ve druhé třetině nakonec vedla k vyrovnání minutu a osm vteřin před koncem třetiny. Střelu Nyquista Georgiev ještě vyrazil, ale Bjorkstrandovo bekhendové plácnutí do puku přeskočilo Georgievovo rameno a spadlo do branky.

Po dvou třetinách tak bylo vyrovnáno 1-1.

Oba gólmani se v úvodu třetí třetiny překonávali a drželi vyrovnaný stav a velmi nízké skóre.

Sedmá minuta přinesla rychlé akce na jedné a druhé straně. Zatímco Rangers nezakončili, protože poslední přihrávku v přečíslení tří proti dvěma zblokovala domácí obrana, následnou akci dvou na jednoho na druhé straně musel zastavit až Georgiev. Přečíslení samotné nebylo tak nebezpečné, ale následovaly další pokusy domácích o vstřelení druhého gólu.

V polovině závěrečné třetiny se také více připomenula první řada Rangers, ale ani Kreider ani Zibanejad puk do branky nedostali.

Ve třinácté minutě byl tvrdě naražen na mantinel Lindgren, protože se ovšem otáčel s pukem, nebylo to posouzeno jako faul.

O dvě minuty později se pak domácí střídačka provinila při střídání a za šest hráčů v poli tak museli do čtyř. Tortorella si silně ulevil.

Bylo na čase konečně využít přesilovku. Jenner se však dostal do samostatného úniku na Georgieva a trefil tyčku!

Dlouho se Rangers nemohli vůbec dostat ke střele. Domácí skvěle pozičně bránili a agresivně napadali. Neměli však šanci vystřídat a byli tak unavení, že přesně s koncem přesilovky přišly tři rychlé nahrávky a Chris Kreider prostřelil pod domácím gólmanem a poslal Rangers do vedení.

Dvě minuty před koncem šli domácí do hry bez gólmana.

Do prázdné branky se minutu před koncem zápasu trefil Ryan Strome.

Domácí to ještě zkusili bez gólmana. Faulovali ovšem Kreidera, šli do oslabení a zápas tím definitivně skončil.

Platnost uložené stránky vyprší: 27. 2. 2020 02:51:45