Rangers tahali za kratší konec. Poslední dvouminutovka dojem ze zápasu nezlepšila

Přestože Rangers měli být odpočatí, a to nejen kvůli tomu, že Sabres včera hráli a museli cestovat, ale také proto, že Rangers hrají pět zápasů doma, působili téměř celý zápas unaveněji a pomaleji. První dvě řady nebyly, až na pár výjimek, vidět. Buffalo pokračuje ve slušných obranných zápasech a také dnes se jim dařilo blokovat hodně střel a nahrávek. Rangers prohrávali 0-3 a až v 58. minutě dokázali skórovat. O minutu později dokonce snížit na jeden gól, ale k vyrovnání se již nedostali.

Úvod zápasu byl velmi rychlý, a především hosté byli hodně aktivní.

V páté minutě se pak dostala k velké šanci třetí řada domácích. Di Giuseppe vystřelil, Hutton puk nekontroloval a ten zůstal v brankovišti. Těsně před dojíždějícím Chytilem jej do bezpečí odpálil jeden z obránců. Útočná akce nekončila, puk si znovu vzal Filip Chytil, ale jeho rychlá klička před Huttonem skončila mimo branku.

První řada hostí byla nadále velmi nebezpečná a po jejím útočném tlaku v desáté minutě padl první gól. Rangers se sice s námahou dostali ze své třetiny, nicméně hráči Buffala hned po vystřídání opět najeli před Georgieva. Colin Miller na sebe natáhl čtveřici hráčů, puk nahrál Girgensonsovi, který se natlačil před domácí branku a nedal Georgievovi šanci.

Ve čtrnácté minutě poslal lehkou nahrávkou do zakončení Panarin Stroma, ale s jeho střelou si Hutton dokázal poradit.

Tři minuty před koncem první třetiny minul domácí bránu Jimmy Vesey.

V posledních vteřinách se ještě snažila vyrovnat první domácí řada, ale Buchnevich trefil jen boční síťku.

První polovina druhé třetiny byla na šance, z obou stran, výrazně chudší a hra celkově byla nepřesnější. Pokud na Sabres mohla dolehnout trochu únava ze včerejšího zápasu, je otázkou, co stálo za slabším výkonem Rangers.

Hosté velmi dobře blokovali střelecké pokusy Rangers a mnohdy také pokusy o dlouhé pasy.

V jedenácté minutě druhé třetiny se poprvé vylučovalo a potrestaným hráčem byl Artemi Panarin za držení, které „napadený“ Miller velmi dobře prodal.

V polovině oslabení parádně zasáhl Georgiev proti střele Reinharta. Ten střílel do odkryté branky. Georgiev puk zastavil bruslí u tyčky a z otočky jej pak „vykopnul“ z brankoviště. Rozhodčí se pak na videu ujistili, že puk se do branky opravdu nedostal.

V přesilovce Buffalo druhý gól nepřidalo.

Pět minut před druhou přestávkou se do útočení dostala řada s Chytilem a Kakkem. Gólem ale skončil rychlý protiútok hostí, který zakončil bekhendem do horního růžku domácí branky Reinhart.

O minutu později mohlo být sníženo, ale puk se po teči Panarinova nahození zasekl ve výstroji hostujícího gólmana.

V poslední minutě se ještě Rangers pokusili o gól, ale Kakko po pěkné akci trefil gólmana a Zibanejada před dorážkou zastavila hostující obrana.

Ve čtvrté minutě poslal Skeji Zibanejada mezi dvojici bránících hráčů. Domácí útočník byl v posledním okamžiku zadržen nedovoleným způsobem a domácí tým se tak dostal do přesilové hry.

Přes několik dobrých příležitostí gól nepadl.

Osmá minuta přinesla několik dalších šancí útoku Filipa Chytila. Málo z nich se však dostalo až k Huttonovi. Hosté hráli precizní obranu a zblokovali či jinak zastavili velké množství šancí.

Osm minut před konce zápasu vyslal Eichel do útoku Veseyho. Ten si najel mezi tři hráče a rychlou kličkou zakončil mezi betony Alexandara Georgieva. Ani Lemieux ani Trouba nebyli schopni Veseyho odstavit od puku.

Hrozbu prvního zápasu s nevstřelenou brankou v sezoně odvrátil Mika Zibanejad po skvělé nahrávce faulovaného Artemi Panarina necelé tři minuty před koncem.

Šestice hráčů Rangers se pokoušelo o srovnání dvě minuty před koncem. Kaapo Kakko byl navíc faulován, a tak se hrálo šest proti čtyřem.

Po dvaceti vteřinách snížil na rozdíl jedné branky Chris Kreider. Puk se dostal za brankovou čáru o pár centimetrů, ale jasně celým objemem.