Po dlouhé herní pauze se Rangers radují z výhry nad Red Wings

V domácí brance se podle očekávání objevil Igor Shesterkin, který byl, na rozdíl od dua Lundqvist – Georgiev, v zápasovém zápřahu v Hartfordu. V brance hostí nastoupil Jimmy Howard, kterému se letošní sezona, jako celému Detroitu, nedaří. Howard ale proti Rangers umí zachytat a přesto, že dnes opět připisoval prohru, chytal skvěle a půl zápasu držel domácí útočníky zkrátka.

Tak, jak se v posledních dnech děje na různých místech, tak také v MSG se před samotným zápasem držela minuta ticha za tragicky zesnulého Kobe Bryanta, jeho dceru a dalších sedm obětí havárie vrtulníku.

Rangers hned v první minutě zavřeli hosty před jejich branku. Hned po patnácti vteřinách poslal puk skrz brankoviště Jesper Fast.

Pavel Buchnevich byl po 85 vteřinách první, kdo pořádně vyzkoušel Howarda, ale trefil ho přímo o náruče.

Také Shesterkin poměrně záhy předvedl dva skvělé zákroky.

Hra se pak uklidnila. Dvě střely na hostující branku vyslal Artemi Panarin.

V osmé minutě zahákoval Filppula Filipa Chytila a Rangers si tak jako první zahráli přesilovku. Tu bohužel nevyužili. Detroit prvních půlminuty držel puk na mantinelu a ve zbytku oslabení odolal tlaku Rangers.

Po skončení přesilovky Rangers dál útočili a poté, co se puk po střele odrazil zpoza brány přesně na hůl Filipa Chytila, vytáhl Howard skvělý zákrok lapačkou.

Rangers dál tlačili, ale také si museli dávat pozor na rychlé protiútoky. Jeden takový zakončoval necelých šest minut před koncem třetin Erne střelou mimo.

Buchnevich platí zatím za maximálního smolaře. Tři minuty před koncem třetiny měl dvě obrovské šance. První dělovku vyrazil Howard, druhou pak srazil jeden z bránících hráčů.

Rangers se postupně přibližovali ke gólu. V dalším střídání trefil Panarin tyčku.

V posledních vteřinách po rychlém přechodu do útoku našel Kreider Zibanejada, který přestřelil.

První třetina tak gól nepřinesla.

Druhá třetina začala tak, jak první skončila – tlakem Rangers. Howard však přiváděl domácí hráče k šílenství. Dalším, kdo si na něm vylámal zuby byl Kaapo Kakko, kterého mezi kruhy našel Filip Chytil. Chytil sám se později pokoušel zpoza brány odrazit puk o někoho v brankovišti, což se téměř povedlo, ale hostující hráči puk rychle našli a uklidili do bezpečí.

V páté minutě Shesterkin vyšvihl svou rychlou lapačku a předvedl další pěkný zákrok.

V polovině zápasu konečně Buchnevich protrhl střelecké trápení. Puk rychle vyvezl z obranné třetiny Kreider, nahrál Zibanejadovi, který po prvém křídle zatáhl puk až na brankovou čáru a přihrávkou do mezikruží našel Buchneviche, který v plné rychlosti dokázal usměrnit puk do branky.

Ve dvanácté minutě vyhrál v útočné třetině Zibanejad buly, puk si vzal Fox a od modré nahodil. Puk ztečoval Kreider mimo dosah Howarda a Rangers se ujali vedení 2-0.

Před gólem sestřelil Bertuzzi Larkina, když se jeho dělovka zastavila o Larkinovo koleno. Larkin odešel do kabiny, ale do třetí třetiny se vrátil.

V poslední minutě uzavřel účet třetiny další svou parádičkou a výkopem brusle nad hlavu Artemi Panarin. Panarin sám založil akci v obranné třetině. Najel si po levé straně, dostal puk zpět, kličkou oklamal obránce a lehce bekhendem překonal Howarda v hostující brance.

Ve čtvrté minutě spálil dvě šance McKegg. A především tu druhou, kdy netrefil odkrytou branku, bude dlouho rozdýchávat.

V následné minutě vybojoval Lemieux druhou přesilovku v zápase a po necelé půlminutě propálil Mika Zibanejad vše, co bylo mezi ním a síťkou v brance hostí. Zaznamenal tak svůj 200. bod jako Ranger.

Shesterkin ani dnes nulu nevychytal. Rangers si nepokryli Fabbriho, který po necelé minutě snížil na 4-1.

Lemieuxe v následné akci zahákoval Filppula a Rangers šli opět do početní výhody.

V jedenácté minutě se Red Wings dostali do útočné třetiny po situaci, která se možná dala posoudit jako faul na Filipa Chytila. Nicméně se nepískalo a krátkém pobytu před Shesterkinem se Detroit nakonec prosadil. Filppula překonal domácího gólmana.

Hosté se začali tlačit do útoku.

Minutu a půl před koncem odjel Howard na střídačku.

Shesterkin se pokusil trefit branku, ale puk na polovině hřiště hosté ztlumili. Hosté se sice tlačili, ale nakonec se sami vyhnali z pásma.

V poslední vteřině ještě Shesterkin podruhé vystřelil, puk ale skončil dva metry vedle branky a stejně by to časově nestihl. Shesterkin předvedl ale dobrou práci s holí, což gólmanům Rangers delší dobu chybí.

Platnost uložené stránky vyprší: 10. 7. 2020 09:21:14