Strome a Georgiev zastavili vítěznou šňůru Leafs

Ryan Strome si připsal 4 body (2+2), což je jeho nejlepší kariérní zápas. Alexandar Georgiev ukázal, že rád proti Torontu chytá. Byl to pro poslední dva roky typický zápas proti Torontu, protože Maple Leafs byli prostě aktivnější a nebezpečnější. Nicméně Rangers domácím nedali prostor zadarmo a Georgiev se rychle dostal do tempa a hráči Toronta tak jen bušili na branku Rangers. Leafs sice v poslední minutě vyrovnali, ale rozhodnutí v prodloužení přišlo z hole Tonyho DeAngela.
Zápasové statistiky

Rangers začali velmi aktivně, a ještě než se stihly vystřídat všechny řady, ujali se vedení. Ryan Strome našel mezi kruhy Bretta Howdena, který akorát vystřídal Panarina, a ten prostřelil Andersena.

O minutu později zasáhl Trouba hokejkou do hlavy Timashova a domácí tým rozehrál první přesilovku. Toronto v posledních 4 zápasech hrálo 14 početních výhod a 6 proměnilo v gól. Naproti tomu Rangers ubránili 8 z posledních 11 oslabení.

Toronto bylo v totálním tlaku, a přestože Georgiev zneškodnil několik jasných šancí, dvě vteřiny před koncem oslabení si sjel Nylander mezi obránce a vyrovnal.

Hrálo se ve vysokém tempu, více šancí měli domácí, ale druhou branku nakonec slavili Rangers. Panarin ukradl puk domácím nahrávajícím si ve vlastní třetině, stihl nahrát na Stromea a ten rychlou kličkou překonal mezi betony domácího brankáře.

Domácí skvěle útočili a hráči Toronta o sobě věděli aniž by se na sebe dívali. Neméně skvěle ale chytal Alexandar Georgiev, který v jedenácté minutě zastavil pět obrovských šancí Leafs z holí Nylandera (2), Tavarese, Hymana a Barrieho.

Ve dvanácté minutě poslal Kreider do úniku Buchneviche, který byl faulován a dostal k dispozici náhradní nájezd, který ale neproměnil.

Pět a půl minuty před koncem třetiny se Buchnevich opět dostal za obranu, ale zřejmě chtěl nakonec ještě nahrát Zibanejadovi a tím se celá akce zkazila. Ruský útočník vypadal na lavičce dost zmateně.

Tempo první třetiny se trochu uklidnilo a do první přestávky šli Rangers s jednogólovým vedením.


Hned v první minutě druhé třetiny uvolnil Zibanejad Buchneviche, který ale ani netrefil branku. Jeho střela mohla být lehce tečovaná bránícím hráčem.

V páté minutě umlčel Scotiabank Arenu druhým gólem Ryan Strome. Nečekanou a hlavně nechytatelnou dělovkou z vršku kruhu pro vhazování trefil přesně pravý horní roh domácí branky.

O minutu později byl vyloučen Kakko za hákování, když se možná jeho hůl svezla na rukavici domácího hráče při pokusu nadzdvihnout mu hokejku.

Oslabení Rangers doslova ustáli. Jen Matthews si na Georgievovi vylámal zuby ve dvou skvělých šancích.

V osmé minutě se již Matthews dočkal. Po zakázaném uvolnění se vhazovalo u branky Rangers. Tři hráči Rangers se nemohli po buly domluvit, jak naložit s pukem, až ho Matthews napálil do branky.

Na druhé straně pak Andersen zastavil Fasta po krásné Panarinově nahrávce napříč brankovištěm.

Ve čtrnácté minutě se Toronto dostalo na 30 střel na Georgieva, jejich tlak na chvíli ale uťalo oslabení za faul v útočné třetině.

Zibanejad měl neskutečnou smůlu. Nejdříve zřejmě trefil nějakého bránícího hráče, ve druhé šanci pak tyčku domácí branky.

Přesilovka nebyla špatná, ale gól nepřinesla.

Dvoubrankové vedení zařídil tři minuty před koncem třetiny Mika Zibanejad. Vše začal Kreider vybojovaným pukem a přihrávkou na rozjetého Zibanejada. Ten se vřítil do obranné třetiny, naznačil střelu, na kterou mu Andersen skočil, a v klidu pak zakončil do volné části domácí brány.

Závěr druhé třetiny odehráli Rangers v útočné třetině. Ubohým zákrokem holí mezi nohy se zviditelnil domácí Marincin, Strome si nic nenechal líbit a seknul soupeře do nohy. Oba dostali 2+2 minuty za sekání a hrubost.


Do závěrečné třetiny nastupovali Rangers s dvougólovým vedením a určitě s vědomím, že Toronto dokáže spustit smršť a otočit zápas.

Úvod závěrečné třetiny byl ve znamení neproměněných šancí. Jednak Tavares netrefil branku, a pak Andersen zastavil Howdena.

V sedmé minutě se Leafs přiblížili na jednu branku poté, co Barrie na modré rychlou stahovačkou oklamal jednoho z hráčů Rangers a pak přes několik clonících hráčů vystřelil. Puk ztečoval Engvall a Georgiev tak byl bez šance.

Téměř veškerá aktivita se odehrávala v obranné třetině Rangers. Především první řada domácích pálila opravdu ze všech pozic.

Sto vteřin před koncem začala domácí powerplay.

Minutu a deset vteřin před koncem trefil Matthews břevno. Vyrovnal nakonec o dalších dvacet vteřin později, když jeho střelu tečoval Ryan Lindgren a Georgiev již nestihl zareagovat.

Šedesát minut vítěze neurčilo.


Z prodloužení se odehrálo jen 52 vteřin. Druhý bod si připsali Rangers. Georgiev vychytal Riellyho, puk nezastavil a předal jej Stromeovi. Ten se štěstím našel Panarina. Ruský útočník spolu s Tony DeAngelem přečíslili domácí obranu, Panarin přesně nahrál a DeAngelo uzavřel zápas.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 7. 2020 01:47:46