Rangers porazili Hurricanes také ve třetím zápase sezony

Rangers zvládli návrat po vánoční přestávce a porazili Hurricanes potřetí. Domácí tým gólově odkočil ve druhé třetině, když v ní střelil tři branky. Carolina na začátku závěrečné třetiny rychle snížila na rozdíl jedné branky. Rangers obdržený gól naštěstí nepoložil a ve čtrnácté minutě dal definitivní podobu výsledku Ryan Strome. Mika Zibanejad přidal další dvě branky, což se mu v posledních sedmi zápasech povedlo potřetí. Rangers k tomu využili dvě přesilové hry.
Zápasové statistiky

Začátek byl ze strany Rangers poznamenán nepřesnostmi, ale Hurricanes toho naštěstí nedokázali využít.

Ve třetí minutě se v útočné třetině pěkně uvolnil Mika Zibanejad, ale Reimer v hostující bráně si s jeho pokusem poradil.

O minutu později se do útoku dostala dvojice Chytil Kakko, ale českému útočníkovi nesedla první nahrávka a druhá byla zblokována.

Hurricanes se přeci jen ujali vedení. V páté minutě chybně po mantinelu rozehrál Skjei, puk na modré zachytil Nečas, který puk zatáhl více do třetiny, mezi kruhy našel Wallmarka a ten nedal Lundqvistovi šanci.

Rangers se tlačili za vyrovnáním, ale další jasnější šance měli hosté.

V desáté minutě Kreider podrazil Niederreitera a Hurricanes dostali k dispozici první přesilovku, ve které ovšem Lundqvista střelecky neohrozili.

Třináctá minuta přinesla krásnou akci Artemi Panarina, který na vlastní modré vypíchl puk jednomu z hráčů Hurricanes. Bohužel obránce se stihl vrátit a Panarinovi překazit pořádné zakončení. Akce pokračovala dalšími střelami Fasta a DeAngela, ale vyrovnání nepřišlo.

Druhé oslabení přivodil Adam Fox vyhozením puku do hlediště.

Rangers byli nedůrazní při vyhazování a mohlo je to stát druhý gól. Haula naštěstí puk ve vzduchu minul a ten se tak odkutálel od tyčky za branku. Druhá minuta oslabení pak přinesla čtyři zákroky Henrika Lundqvista.

Rangers se své první přesilovky dočkali tři a půl minuty před koncem třetiny. A Mika Zibanejad ji proměnil po pěti vteřinách. Po vyhraném buly se puk dostal od modré čáry za branku, kde zadovkou vrátil puk před bránu Kreider na volného Zibanejada a ten pěkně zavěsil. Gólman již očekával hru na druhé straně branky.

Dvě minuty před koncem třetiny rozhodčí pustili faul Jacoba Trouby na Wallmarka.

V úvodu poslední minuty zazvonila tyčka Reimerovy branky po střele Ryana Stromea.


Druhá třetina začala seknutím Svechnikova do Lundqvista, což sudí nechali bez povšimnutí.

Po minutě a půl zariskoval při buly v útočné třetině Hurricanes jejich obránce na modré, což mělo za následek únik dvojice Zibanejad Kreider. Mika Zibanejad naznačil střelu, Reimer mu to zbaštil i s navijákem a po rychlé nahrávce střílel Kreider do odkryté branky. Rangers se rychle ujali vedení.

Po další minutě byl vyloučen Strome za hákování. Rangers v oslabení dobře bránili a blokovali a oslabení ubránili.

Nicméně tři vteřiny před koncem oslabení projížděl Lemieux za brankou hostí a při pokusu obskočit gólmana za brankou jej srazil. A protože je to Lemieux, dostal dvě minuty.

Gól ve druhé přesilovce padl, ale Rangers si vzali challenge na postavení mimo hru. A challenge byla úspěšná. Čas se tak vrátil a pokračovalo osmaosmdesát vteřin oslabení Rangers. V oslabení gól nepadl.

V osmé minutě se Rangers rychle dostali do útočné třetiny, Filip Chytil dojel puk, neukvapil se, u branky zastavil a poslal puk do skrumáže do brankoviště. Tam ho jako první našel Panarin a z blízkosti zavěsil přesně pod víko.

Filip Chytil ukázal při gólové i při další akci, ve které mu přihrávku nakonec zblokoval ležící obránce, skvělé bruslení.

Další odpuštěné vyloučení pro Carolinu se odehrálo v deváté minutě, když prudkou nahrávku Kreidera vyhodil ze hřiště jeden z bránících hráčů.

O pár vteřin později byl ale za sekání Kreidera vyloučen Edmundson. Zibanejad se dostal do dvou šancí, ale gól v přesilovce Rangers nevstřelili.

Velmi rychle následovala další početní výhoda Rangers, když Gardiner po své chybě nedovoleně bránil Buchnevichovi v pokračování akce.

Přesilovku Rangers opět využili. Po šťastném přechodu do útočné třetiny Rangers dokázali puk podržet. Střelu od modré někdo zblokoval, puk se ztratil z očí všech. Nejrychleji jej našel Mika Zibanejad a trefil přesně do pravého růžku branky Hurricanes.

Hosté snížili necelé tři minuty před koncem třetiny. Rychlé přečíslení zakončil gólem Pesce.

Ryan Strome mohl téměř okamžitě vrátit Rangers třígólové vedení, ale oba jeho pokusy zastavil Reimer.


Chaos v obraně v úvodních dvou minutách závěrečné třetiny znamenal snížení na rozdíl jedné branky. Sebastian Aho vstřelil 22 branku v sezoně.

V páté minutě byl v úniku dvou na jednoho faulován Jesper Fast a Rangers tak mohli opět posílit své vedení v přesilovce. Útočné aktivitě ovšem chyběly střely, a tak se skóre zápasu neměnilo.

Carolina byla výrazně aktivnější, Rangers si chvílemi doslova koledovali o vyrovnání.

Panarinova řada se pravidelně dostávala do útočení. Ryan Strome se jednu akci pokoušel zakončit střelou mezi nohama, Svechnikov mu ale dokázal trochu zblokovat hůl a Reimer si tak s jeho pokusem poradil.

Pohodu Artemi Panarina naplno ukázala třináctá minuta. Trouba vyhodil obloukem puk, Panarin přehrál bránícího Pesceho, nahrál přesně na dojíždějícího Stromea a Rangers se mohli radovat z pátého gólu večera. Ryan Strome se gólově prosadil po dlouhé době.

Tři minuty před koncem sudí opět nevylučovali po zásahu do obličeje Miki Zibanejada, ale odpískali až dojetí Kreidera do Hamiltona, což byla trochu msta za předchozí neviděnou vysokou hůl. Místo přesilovky se tak Rangers museli bránit.

Po necelé minutě odjel Reimer na střídačku. Následně si vzali hosté také timeout.

Oslabení Rangers ubránili, pokračovala tak power play, ale skóre se již nezměnilo.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 7. 2020 01:10:11