Výhru pro svůj tým vychytal Carter Hart

Zápas byl dlouho vyrovnaný, ikdyž při pohledu na konečný stav to tak nevypadá. Rangers se ujali vedení gólem v oslabení. Domácí vyrovnali necelé dvě vteřiny před koncem druhé třetiny. Ve třetí třetině po druhém a třetím gólu Ranges vsadili vše na útok, ale v domácí brance kouzlil Carter Hart. Vyprávět o tom bude dlouho především Pavel Buchnevich. Vánoční přestávku tak Rangers musí přestát s prohrou v zádech.

Domácí Flyers měli rychlý start do zápasu. Henrik Lundqvist hned po buly zasahoval proti Girouxovi. Než uběhla první půlminuta, zasahoval Lundqvist znovu. A s koncem první minuty přišlo první vyloučení. Za podražení byl vyloučen Pavel Buchnevich.

Rangers první oslabení ubránili.

Hra v pěti byla vyrovnaná a ani jeden tým neměl vyloženě navrch. V sedmé minutě byl za podražení Brendana Lemieux vyloučen Sanheim a Rangers tak mohli začít korigovat svá nepěkná čísla v přesilovkách (0/14). Flyers dostali v posledních 4 zápasech 6 gólů při vlastním oslabení.

První minuta nic moc nepřinesla. Teda kromě dalšího vyloučeného hráče domácích. Minutu tak hráli Rangers proti třem.

Tři čtvrtě minuty se snažila top lajna o ohrožení branky, ale ne a ne uspět. Ve zbytku dvojnásobné přesilovky měl puk v moci Kevin Hayes.

Ani klasická přesilovka nic nepřinesla v útočné třetině. Filip Chytil musel naopak nahánět Clauda Girouxe, který ujížděl do nájezdu. Český útočník se stihl za domácím kapitánem vrátit, rozhodit ho a nedovolit mu pořádně zakončit.

Sotva přesilovka skončila, byl vyloučen Greg McKegg a Rangers se museli opět bránit.

Flyers nevyužili ani druhou přesilovku, ale byli o poznání nebezpečnější. Lundqvist si připsal čtyři zákroky.

V patnácté minutě Rangers pěkně zamotali hlavy bránícím hráčům, ale domácí na poslední chvíli stihli zblokovat pokus Filipa Chytila.

Domácí pak na skoro dvě minuty zatlačili Rangers před Lundqvista, ale ani oni neotevřeli skóre zápasu.

Zámek pak také, i díky zakázanému uvolnění, předvedli Rangers, ale Hart v domácí brance odolával a skvěle vychytal pokus Adama Foxe, když pravým betonem vyrazil jeho dorážku.

První třetina gól nepřinesla.

Rangers jako první ve druhé třetině testovali pozornost domácího brankáře, ale také jako první šli do čtyřech. Po minutě a půl byl za hákování vyloučen Ryan Strome. Byla to víceméně taková odveta za hit na Panarina.

V úvodu přesilovky vychytal Lundqvist Couturiera. Lemieux a Zibanejad se dostali v oslabení do úniku proti jednomu bránícímu hráči, ale Lemieux netrefil bránu. Na to fauloval Voráček a několik vteřin se hrálo ve čtyřech.

Ani Rangers však svou část přesilovky nevyužili.

V šesté minutě se Howden dotknul hokejkou rukavice domácího hráče a byl vyloučen za sekání.

Do dalšího úniku v oslabení se dostali Rangers. Dokonce ve třech. První střelu Skjeiho Hart skvěle vychytal a vypadalo to na rychlý úprk na druhou stranu. Puk ale skončil znovu u obránce Rangers, který rychle našel Fasta a ten otevřel gólový účet večera.

Rangers vstřelili v oslabení již osmou branku. A zbytek oslabení ubránili.

Skvělý zákrok v šanci dvou na jednoho si připsal Lundqvist v osmé minutě, když vychytal pokus Frosta.

Sedm minut před druhou sirénou zahákoval Konecny Kreidera a Rangers mohli rozehrát další přesilovku. První minuta gól nepřinesla. V té druhé měl velkou šanci Chytil po zavezení puku od Lemieuxe, ale bekhendem nějak trefil Harta.

V plném počtu hráčů se nehrálo dlouho. McKegg vysekl hokejku Gostisbeherovi a přesilovku tak měli pro změnu domácí.

Rangers výborně bránili a ve dvou posledních oslabeních nedovolili Flyers ohrozit Henrika Lundqvista.

Domácí tlačili i po skončení přesilovky. Byl to ale zápas gólmanů. Jak Lundqvista, tak Harta, který v posledních vteřinách maskou zastavil pokus Bradyho Skeji.

Domácí nakonec stihli vyrovnat necelé dvě vteřiny před koncem třetiny. Senheimovu střelu stihl před Lundqvistem někdo tečovat. Nakonec to byla hůl Miki Zibanejada, která lehce změnila směr letu puku.

Gólmanská show pokračovala i ve třetí třetině. Buchnevichův pokus ve čtvrté minutě z mezikruží skryl do lapačky Hart.

Co se nepovedlo na Hartově straně, tedy vstřelit gól do domácí branky, se povedlo na té druhé. Zatímco Rangers překypovali potřebou si přihrávat až do prázdné brány, Kevin Hayes zavezl puk za modrou a zamířil naprosto přesně nad lapačku Henrika Lundqvista.

Buchnevich měl další tutovku v jedenácté minutě, ale domácí Hart byl jasnou hvězdou zápasu.

Když už byl Hart překonán, zastavila střelu Miki Zibanejada tyčka domácí branky.

Snahu Rangers nelze odepřít, ale další gól přidali domácí. Couturierův nájezd Lundqvist pokryl, ale domácí hráč se dostal k odraženému puku, našel Sahneima a ten měl před sebou odkrytou branku.

Vzhledem k tomu, jak těsný zápas to byl a jak skvěle chytal Hart, čtyři minuty před koncem se zdálo být hotovo.

Navíc o minutu později se proháčkoval Kevin Hayes přes dvojici Skjei Trouba a zvýšil na 4-1.

V poslední minutě ještě domácí využili přesilovku a přesto, že zápas byl dlouho vyrovnaný, třetí třetina byla jasnou gólovou záležitostí domácích.

Platnost uložené stránky vyprší: 10. 4. 2020 09:11:07