Rangers zabrali a neškodné kačery poslali domů s pěti góly

Anaheim má na marodce řadu hráčů, pro Rangers se tak otevřela velká šance na zisk dvou bodů. A to si nenechali domácí, před zraky mnoha dětí, ujít. Zápas odstartovaly góly mladíků Chytila a Howdena. Doplnil je pak především dvougólový Kreider a mazácky v oslabení Mika Zibanejad. Přesilovky tak zůstávají jedinou noční můrou.
Zápasové statistiky

Jako první se z Rangers k útočení dostala řada Artemi Panarina. Pavel Buchnevich sice gólmana nepřekonal, ale po faulu na Panarina hráli Rangers velmi brzo první přesilovku.

V přesilovce se opět dostal k zakončení Buchnevich, bekhendem ale přestřelil. Dělovkou pak otestoval hostujícího brankáře Mika Zibanejad. Zbytek přesilovky byl bohužel marným bojem o útočné pásmo.

Pátá minuta přinesla první ostrý a důležitý zákrok Henrika Lundqvista, který vychytal v nájezdu Deslaurierse. Rangers se okamžitě dostali do přečíslení na druhé straně, ale přihrávka Stromea na volného Panarina byla hodně nepřesná.

V sedmé minutě se Rangers vyhrabali z potíží ve své třetině, Chytil přebral nahrávku od Lemieuxe, profrčel středním pásmem a krásně bekhendem zavěsil do levého horního růžku Millerovy branky. Filip se dočkal gólu po jedenácti zápasech.

Další bezgólová série skončila o minutu a půl později. Brett Howden hned po vystřídání vpadl do úročné třetiny, aby dorazil puk do odkryté branky po střele DeAngela. Obrana hostí byla rozhozená a nově vystřídavšího hráče nikdo nezaregistroval. Howden se trefil po patnácti zápasech.

Chaos v obraně Rangers o minutu později potrestal Sam Steel. Nejrychleji se zorientoval před Lundqvistem a trefou ze vzduchu snížil.

Osm minut před koncem třetiny byli za vzájemnou potyčku vyloučeni Ryan Lindgren a Max Comtois.

Při hře ve čtyřech obral na své modré Kreider o puk Mansona, ujel mu, nenechal se rozhodit a Chris Kreider kličkou do bekhendu překonal Millera a vrátil Rangers vedení o dva góly.

Těsně po skončení hry ve čtyřech se k zakončení u Lundqvista dostal Ondřej Kaše, Lundqvist si ale s jeho pokusem poradil.

Lundqvist si pak připsal další zákrok proti Deslauriersemu.

Dvě minuty před koncem třetiny začala druhá přesilovka Rangers. Gól v ní sice nepadl, ale sehraná byla výrazně lépe a šancí bylo dost.

První třetina tak skončila 3-1 s poměrem střel 18-6.


Druhá třetina začala poměrně rychle.

Ve čtvrté minutě se do přesilovky dostali hosté, když byl vyloučen McKegg za hákování.

Ducks se k ničemu nedostali, jedinou střelu zaznamenali domácí, po dobrém napadání Brendana Lemieuxe.

V sedmé minutě měli Rangers štěstí. Po dvojitém odrazu se puk odkutálel těsně vedle branky.

Lundqvist zatím v prostřední třetině moc práce neměl.

V desáté minutě Rangers trochu zatlačili a donutili hostující obranu vyhodit puk. Ten šel mimo hřiště, a tak se domácím naskytla třetí přesilovka.

První přesilovková pětka dvakrát Millera ohrozila, druhá pětice už více bojovala o pásmo, než aby dokázala zakončit. Procento využití přesilovek tak dál padalo.

Další hra ve čtyřech se odehrála ve třinácté minutě po vzájemné potyčce Howdena a Del Zotta.

Blesk z čistého nebe udeřil čtyři minuty před druhou sirénou. Rangers rychle přešli do útočného pásma, chytře se vyhnuli postavení mimo hru. Zibanejad pak zpoza brankové čáry nahodil před Millera, kde puk ztečoval do branky Chris Kreider.

O chvíli později dostali dvě minuty Lemieux a Gudbranson. Lemieux asi za to, že chtěl vyprovokovat bitku a v okamžiku, kdy jeho soupeř shodil rukavice, tak domácí hráč dělal jakoby nic. Na to Gudbranson vzteky zlomil hůl a dostal osobní trest.

Ve čtyřech se hrálo jen chvilku. DeAngelo podrazil jednoho z hostí a Ducks hráli přesilovku 4 na 3.

Rangers se celkem v pohodě ubránili.

Hosté byli neskutečně podráždění. Manson minul hit na Lemieuxe. Kompenzovat se tak pokoušel Rowney. Manson se pak ještě na Lemieuxe snažil dostat. Naprosto spravedlivě byl vyloučen pouze hráč Rangers, který se víceméně jen bránil, a dostal 2+10 minut.


Závěrečnou část tedy odstartovala přesilovka hostí, ve které nejprve bolestivě zblokoval střelu Brett Howden (zásah do ruky) a pak Mika Zibanejad dal gól v oslabení. Rangers skórovali v oslabení letos již posedmé.

Skvěle odehrané oslabení.

Carrick následně zlomil McKeggovi hokejku, což bylo posouzeno jako v rámci pravidel.

Ondřej Kaše se pak znovu dostával sám před Lundqvista, ale ten jak první pokus, tak dorážku skvěle pokryl.

V sedmé minutě se porval Haley a Deslaurierse. Na zádech první skončil hráč hostí, oba hříšníci si šli odpočnout na pět minut. K tomu dostal Larson dvě minuty za sekání a Rangers měli čtvrtou možnost hrát v početní výhodě.

V polovině přesilovky zůstal na ledě za brankou hostí ležet Filip Chytil a držel si levé koleno. Holzer ho v souboji po puku zřejmě lehce kontaktoval bruslí, Chytilovi se podvrtla noha, následoval pád do hrazení. S pomocí odjel Chytil na lavičku, kde se ho ujal Jim Ramsey. Pozitivní bylo, že nemusel Filip hned do šatny, na druhou stranu za jasného stavu nebylo asi potřeba Chytila dál nasazovat, ale Chytil po chvilkové pauze dál hrál.

Přesilovka zůstala nevyužita.

V desáté minutě si přesilovku zahráli opět hosté. Vyloučen byl Lindgren. Ducks byli neškodní.

Přesilovka střídala přesilovku. Další výhodu měli Rangers. Domácí tým tlačil, ale ne a ne se prosadit. Kousek od třetího gólu byl také Kreider, ale mohl jen zvrátit hlavu ke stropu.

Platnost uložené stránky vyprší: 7. 8. 2020 15:10:28