Přestřelka skončila po nájezdech. Rangers neuspěli

Na odpolední zápas, který byl věnován dětem, dorazil jeden z nejofenzivnějších týmů aktuální ligy - Florida Panters. Na konci první třetiny vstřelili hosté dva rychlé góly, čímž otočili průběh zápasu. Ve druhé části pak během sedmi minut padlo celkem pět gólů a do poslední třetiny šli ve vedení Rangers. Zápas však rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli hosté lepší.

Aktivněji začali hosté a zatlačili Chytilovu lajnu do obrany. Rangers si ale úvod zápasu nenechali uniknout a po několika akcích na obou stranách, kde první větší zákrok si připsal Henrik Lundqvist, se ujali vedení Rangers v páté minutě.

Střelu Artemi Panarina nejprve vytlačila lapačka hostujícího gólmana mimo, ale Rangers dál pokračovali v akci. Puk se od Panarina dostal k Ryanu Stromovi, který našel přihrávkou přes brankoviště najetého Ryana Lindgrena a ten pod víko zavěsil svůj první gól v NHL.

Na konci osmé minuty minul Ryan Strome puk a podrazil hráče hostí. Rangers se tak poprvé v zápase bránili. Florida má 8. nejlepší přesilovku a v posledních pěti zápasech vždy proměnili.

Rangers ale skvěle bránili, a přestože hosté vystřelili celkem 5x, vždy narazili na připraveného Lundqvista.

Hra se nadále poměrně vyrovnaně přelévala z jednoho konce hřiště na druhý.

Dvě minuty před koncem třetiny nejprve trochu zatlačili Rangers, ale gól padl na druhé straně. Dadonova sice Hájek odtavil, ale Floridský hráč stihl přihrát Barkovovi, který střelou přes Fasta trefil přesně nad vyrážečku.

Ani ne o půl minuty později už Panthers vedli. Lundqvist nejprve zasáhl proti střele, následně se snažil puk zalehnout, ale ten projel pod ležícím Lundqvistem a Toninato se přetlačil s Foxem a puk do branky dopíchnul. Fox se místo hráče snažil najít puk.

Hned v první minutě druhé třetiny krásně uvolnil Trouba Fasta, ale jeho teč skončila nad brankou.

Rangers nemuseli smutnit, protože o půl minuty později bylo srovnáno. Nejprve zasahoval Lundqvist a byl u toho faulován. Při poskytnuté výhodě se na polovině dostal puk k Filipu Chytilovi, který udělal rychlou kličku Antonu Stralmanovi a zavěsil nad lapačku Montemeaulta.

Ve čtvrté minutě rozhodčí vyloučili zcela nepochopitelně Stroma. Ani při opakovačce na kostce nikdo faul nemohl najít. Nicméně Rangers se museli bránit a Dadonov poslal opět Floridu do vedení.

Brady Skjei se o necelou minutu později protáhl po pravém mantinelu a nahození před branku se lehce otřelo o Mathesonovu hůl a bylo opět srovnáno.

O další chvíli později McKegg hitoval u mantinelu Ekblada, což se rozhodl pomstít Toninato. Po krátké bitce dostali oba pět minut a hostující hráč další dvě minuty za vyprovokování. Rangers se tak dostali k první přesilovce. Předtím ale ještě odjel do kabiny Weegar, kterého trefil puk přímo do oblasti ucha.

Hra Rangers v oslabení byla v porovnání s Panthers výrazně pomalejší, ale nakonec přesto úspěšná. Kappo Kakko si podržel puk, najel si do lepší pozice a zamířil naprosto přesně k tyčce.

Vedení bylo opět na straně Rangers.

Gólová přestřelka pokračovala. Nejprve zasáhla tyčka domácí bránky po odrazu puku od kolene Libora Hájka, hra se dostala na druhou stranu, kde byl tvrdě od puku odstaven Brendan Smith. Dadonov poslal dlouhou nahrávku na Malgina, který bekhendovou kličkou pod břevno srovnal na 4-4.

Pátý gól během sedmi minut.

V polovině zápasu opět zazvonila tyčka domácí brány.

Osm minut před koncem třetiny dostali další přesilovku Rangers. Buchnevich šlápl na hůl Mathesonovi a vykoledoval mu dvě minuty.

V této přesilovce se Rangers nepovedlo zhola nic. Jediná střela přišla vteřinku před koncem přesilovky.

Další vyloučení Floridy bylo zcela zřejmé. Connolly zahákoval Panarina.

A Rangers ji využili. Po buly byl možná Boyle faulován Kreiderem, ale rozhodčí to pustili. Kreider si sjel před branku, kde tečoval nahození Adama Foxe od modré čáry.

Po konci druhé třetiny zřejmě Boyle něco vysvětloval rozhodčím a Rangers tak začali třetí třetinu v početní převaze. Boyle dostal dvě minuty za nesportovní chování.

Změna skóre se v početní výhodě nekonala.

V sedmé minutě se vydal za obranu hostí Fox, po pěkném prostrčení od Filipa Chytila, ale byl velmi těsně bráněn, a tak se mu nepodařilo pořádně vystřelit. Hra se dostala na druhou stranu a střelu Yandlea tečnul mimo dosah Lundqvista Brian Boyle. Bylo opět srovnáno.

V polovině třetiny měli Rangers tři obrovské šance vzít si vedení zpět. Nejprve se k teči dostal Kreider. Hostující gólman na poslední chvíli vykopl puk z brankoviště. Další dvě šance měl Jesper Fast. První z nich mu překazil obranný zákrok holí jedním z obránců. Druhou mu sebral gólman, když se Fast snažil z úrovně brankové čáry trefit branku.

Sedm minut před koncem dostala Florida další přesilovku. Smith šel na dvě minuty za vysokou hůl, přičemž to dost vypadalo, že mu hokejku nadzdvihl sám faulovaný hráč.

Rangers v oslabení nepustili hosty k jediné střele.

Šedesát minut bylo nakonec na určení vítěze málo.

Většinu prodloužení měli puk ve své moci Rangers. Šance byly na obou stranách, ale gól nepadl.

V nájezdech se za Rangers trefil jen Kakko, hosté skórovali dvakrát.

Platnost uložené stránky vyprší: 11. 12. 2019 04:02:30