Král rozhodně není mrtev. Lundqvist vychytal výhru na ledě Hurricanes

Jen, co Rangers porazili Red Wings, sedli na letadlo a vypravili se do Caroliny, kde je 23 hodin po začátku zápasu v MSG čekal další duel. Do brány se postavil opět Henrik Lundqvist a byl to jednoznačně jeho zápas. Celé utkání by se dalo shrnout jako když vám hurikán buší na vrata domu, ale ne a ne ho poslat k zemi.

Po úvodním oťukávání se ve čtvrté minutě oťukávali trochu víc Lias Andersson McGinn. Zatímco Andersson schylat dva krosčeky a sám pouze přistrčil McGinna do vrátek na střídačku, byl vyloučen právě mladý Švéd za hrubost.

Oslabení Rangers ubránili, ale Hurricanes se i po nevyužité dvouminutovce na delší dobu usadili v útočném pásmu a dost tlačili na Lundqvista.

Prvních devět minut moc útočných manévrů ze strany Rangers nepřineslo. Zato přišlo druhé oslabení, kdy za podražení dostal dvě minuty Marc Staal. Skvěle zatím chytal Henrik Lundqvist. Hurricanes v pohodě v útočné třetině kombinovali, gól ale nedali.

Po skončení přesilovky hráči Caroliny ještě více přidali a Rangers ve své obranné třetině měli co dělat, aby se ubránili a nebyli při obranných zákrocích znovu vyloučeni. Vše se točilo před Lundqvistem a jen díky jemu byl stav 0-0. Až moc příležitostí měla Carolina.

Ve druhé polovině první třetiny Rangers dokázali vystřelit na Mrázka v domácí bráně až v poslední minutě a jak to předpověděl Michelleti, Rangers z ničeho nic otevřeli skóre zápasu. Ryan Strome zpoza brány našel Artemi Panarina, který se přes obránce prosadil. Mrázek nestihl zareagovat.

V posledních vteřinách ještě zahrozili domácí, ale Lundqvist si připsal 22. zákrok a při odchodu do kabiny dal najevo, že těch zákroků bylo (nejen) na jeho vkus až příliš.

Druhá třetina začala tak, jak probíhala ta první. Carolina střílela, Lundqvist zasahoval. Pět minut čekali Rangers na svou první střelu třetiny.

V osmé minutě po buly fauloval Gardiner Lemieuxe a Rangers tak rozehráli svou první přesilovku, ve které donutili Mrázka dvakrát zasáhnout, vedení ale nenavýšili.

Chvíli to vypadalo, že by Rangers mohli držet krok, ale útočné snahy Rangers neměly dlouhého trvání. Carolina byla herně lepší, přesnější a rychlejší.

Snaha domácích přinesla vyrovnání pět minut před koncem druhé třetiny. Střelu od modré, která letěla lehce nad ledem, tečoval mezi kruhy Hamilton a poslal puk přímo pod břevno. Lundqvist již nemohl nic dělat, přestože reflex lapačkou přišel.

Dvě minuty před koncem třetiny byl před Mrázkem podražen Kappo Kakko a na světě byla druhá přesilovka Rangers a trvala jen dvacet vteřin. Střelu Tonyho DeAngela přesně tečnul Brendan Lemieux. Možná nejlepší hráč v poli Rangers si gól opravdu zasloužil.

Rangers se ještě pokusili navázat na vstřelený gól a Chytilova řada nebyla od gólu daleko. Nakonec v posledních deseti vteřinách ještě musel zasahovat Lundqvist, ale do šaten šli opět s vedením Ragners.

Rangers letos popáté vstupovali do třetí třetiny s vedením. Předchozí čtyři zápasy dotáhly k vítězství.

Hned v druhé minutě podpořili tuto statistiku třetím gólem v Mrázkově síti. Pavel Buchnevich si vybojoval puk, natlačil se před Mrázka a kličkou přes brankáře zasunul k tyčce. Situaci jistil Filip Chytil, ale puku se nedotkl.

Domácí byli chvilku opaření, ale pak opět spustili kolotoč příležitostí a zákroků Lundqvista. V páté minutě závěrečné třetiny jich měl již 38.

V desáté minutě Mrázek vyjel proti puku až k modré čáře. Jednak tím narušil možný samostatný únik na jeho branku, ale hlavně založil rychlou akci na druhé straně. Nino Niederreiter jel sám na Lundqvista, ten ale vytáhl další skvělý zákrok.

Pět minut před koncem Lundqvist obral o gól Foegela dalším výtečným zákrokem, ale o minutu později se nahrávka Aha odrazila od hole Liase Anderssona přímo mezi betony Henrika Lundqvista a bylo sníženo.

Dvě minuty před koncem odjel Mrázek na střídačku.

Kakko pod tlakem netrefil z půlky prázdnou bránu, ale z následného „tlaku“ vstřelil do prázdné brány gól Adam Fox, který přišel do Rangers právě z Caroliny.

Kreider pak před prázdnou bránou kličkoval tak dlouho, až mu Hamilton sebral puk. Naštěstí pro některé tipéry.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 11. 2019 09:18:28