Rangers odevzdali kontrolu nad zápasem v patnácté minutě. Ottawa poprvé vyhrála na hřitšti soupeře

Jako Robin Hood. Když do MSG přijede tým, kterému se momentálně nedaří, mohou si být fanoušci téměř jistí, že se jejich nedobrá série zlomí. Nejinak tomu bylo i dnes, kdy do MSG přijel aktuálně nejhorší tým ligy, který navíc na hřištích soupeřů zatím nevyhrál. Rangers sice rychle vedli, ale do konce první třetiny nechali Senators dvakrát skórovat a pak zkolabovali ve druhé třetině. V závěrečné části místo snahy o rychlý gól a dostání se zpět do zápasu přišla dvě rychlá vyloučení a bylo po zápase. Jediným pozitivem tak jsou dva body pro Kappa Kakka, jeho první vícebodový zápas. Zklamáním je (alespoň pro mě) dosavadní přínos osmimilionového Jacoba Trouby. Nebo jsou snad tito top obránci prokletím Rangers? Vladislav Namestnikov se poprvé představil proti svému bývalému týmu.

Úvodní pětiminutovka byla jasně pod taktovkou Rangers. Artemi Panarin se dostal k nebezpečné teči, Nilsson ale sklapnul včas betony. Senators se ke Georgievovi dostal jen jednou. Převaha Rangers vyústila v první přesilovku, ve které se ale gólu domácí publikum nedočkalo. Přesto bylo vidět, jak o sobě obě přesilovkové formace mají přehled.

V osmé minutě se DeAgelovi nelíbil hit Beaudina u hrazení, a to zažehlo jiskru prvnímu pěstními souboji. Na body by zřejmě vyhrál hráč Ottawy, ale bylo pěkné vidět, že se toho Tony moc nebojí.

Kappo Kakko si v té samé minutě nejdříve povodil soupeře, ale Zaitsev ho o puk připravil. Hosté ovšem nevyhodili, puk se dostal k obránci Foxovi, který střílenou přihrávkou našel před brankou právě finského mladíka. Kakko se rychlou kličkou zbavil Nilssona a otevřel skóre zápasu.

Druhá bitka na sebe nenechala dlouho čekat. Ve čtrnácté minutě to nejprve vypadalo na vyřizování účtů mezi Lemieuexem a Pageauem. Nakonec si Lemieuexe doslova našel Borowiecki a po krátké výměně názorů oba dostali pět minut. V tomto souboji měl navrch Brendan Lemieux.

Pět minut před koncem třetiny bylo srovnáno. Georgiev zastavil první střelu, ale při pokusu o odehrání puku došlo k nedorozumění. Georgiev nechával puk Hájkovi, který k němu byl nejdříve čelem, ten se ale nakonec rozhodl bránit hráče na brankovišti. Puk si vzal Anthony Duclair, objel branku a ze skrumáže puk do brány dotlačil Pageau.

Ottawa se najednou začala dostávat do útočení a převaha byla najednou pryč.

Tři minuty před koncem třetiny se po závaru a chaosu před Georgievem do sebe ve finále pustili Strome a Tkachuck. K překvapení nebyl hráč hostí ani vyloučen. Rangers naopak přišli o dva hráče. Za Ottawu byl vyloučen Duclair. Rangers tak hráli oslabení.

Na trestné lavici domácích nebylo už skoro místo, a to se ke trojici hráčů v modrém ještě přidal Brady Skjei. Domácí tak šli do třech. Hned po buly byl naprosto jasně podražen Brendan Smith dojíždějícím hráčem. Bez následků. Senators převahu dvou hráčů využili. Střela Chabota se odrazila k Ennisovi, který poslal Senators do vedení. Georgiev neměl nárok, protože chtěl zasahovat proti původní střele.

Klasickou přesilovku Rangers pak ubránili. Po dobrém vstupu do zápasu ale do první přestávky šli Rangers s jednogólovým mankem.

Po dvou minutách druhé třetiny byl vyloučen Jacob Trouba za hákování. Oslabení Rangers celkem kontrolovali, ale nepohlídali si obránce Hanseyho, který si vteřinku po skončení oslabení najel do odkrytého prostoru před brankou a nedal Georgievovi šanci.

Rangers se nedostávali k pořádnému zakončení a když už se to jednou povedlo, byla proti gólu lapačka Nilssona.

V osmé minutě byl pak vyloučen Libor Hájek za nedovolené bránění. Oslabení Rangers opět zvládli a bylo na čase se pokusit snížit.

Ale stal se opak. Rangers se sice usadili v útočné třetině, ale Fox se nedostal ke střele z první. Na modré pak byl sám Pavel Buchnevich, jehož střelu zblokoval Pageau a pak sám ujížděl na Georgieva. Zamířil přesně o tyčku a Senators vedli 4-1.

Šanci na kontakt dostali Rangers v přesilovce přesně osm minut před koncem druhé třetiny. Nejblíž se ke gólu Rangers dostali nastřelením tyčky. Jinak tomu chyběla jakákoliv střela z první, která by prošla na branku.

Rozklad domácích pokračoval. V patnácté minutě nejdřív puk přeskočil branku, aby se od zadního mantinelu dostal do brankoviště, kde byl zcela sám Brady Tkachuck a nadvakrát překonal Georgieva.

Jak se brání v brankovišti pak viděli Rangers na druhé straně, kdy se Strome ani k puku nedostal.

Další přesilovku Rangers odehráli tři minuty před koncem třetiny. A konečně se dočkali. Kappo Kakko nahrál napříč třetinou na Panarina, který si puk srovnal, vystřelil přesně mezi tyčku a beton a snížil na 2-5.

V dalším střídání se Rangers dostali opět na dostřel. Nahrávka Filipa Chytila zpoza brány se odrazila od Haleyho, ale Nilsson ji stihl zakleknout.

V posledních minutách třetiny se domácí nadechli a byla velká škoda, že nedokázali přidat ještě jeden gól. Do třetí třetiny tak chybí ve skóre tři góly.

Senators dobře bránili střední pásmo.

Po čtyřech minutách byl vyloučen Panarin za hákování poté, co ve střední třetině ztratil puk. Rangers se v oslabení dostali k útoku, ale Trouba nezvládl poslední nahrávku, následnou střelu Skjeiho hosté zblokovali a založili protiútok, který gólem ukončil Namestnikov.

Dalším vyloučeným byl Ryan Lindgren.

Chvíli to trvalo, ale Tkachuck byl nakonec za své zákroky také vyloučen. Minutu a půl se hrálo ve čtyřech.

Kreider v rychlém protiútoku chtěl najít Chytila, ale jeho nahrávku nakonec z dosahu mimo Chytilovu hůl odklonil Zaitsev.

Z krátké přesilovky Rangers překvapivě nic nebylo.

Tkachuk vs. Lemieux jako za starých časů. K bitce nakonec nešlo, ale rozhodčí měli co dělat. Oba dostali dvě minuty, Tkachuck za držení, Lemieux za hrubost. Domácí hráč k tomu vyfasoval desítku.

Zápas měla Ottawa pod kontrolou a v pohodě ho dohrála.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 11. 2019 09:35:39