Výborný zápas přinesl šest gólů v síti Sabres

Buffalo má skvělý vstup do sezóny. Carter Hutton vychytal šest výher v šesti startech. Na druhou stranu Rangers mají v posledních 19 zápasech proti Buffalu bilance 15-4-0. V dnešním výborně odehraném zápase přidali šestnáctou výhru z dvaceti posledních vzájemných utkání. Rangers výrazně zpřesnili a zrychlili hru ve vlastní obranné třetině. Výborná byla především první dvacetiminutovka. Nejlepší, jakou zatím Rangers letos odehráli. Ani zbytek utkání domácí tým pouze neodbruslil a nakonec vstřelil Huttonovi přestně tolik gólů, kolik zápasů letos vyhrál.

Hned z kraje zápasu se Rangers dostali k přesilovce po špatném střídání soupeře, který hrál v šesti.

V přesilovce si Rangers dokázali jen přihrávat, k ohrožení Huttona se vůbec nedostali.

První desetiminutovka se vyznačovala vysokým tempem obou týmů. Rangers vůbec neztráceli, naopak byli častěji na puku.

K první větší šanci se ale v deváté minutě dostali Sabres a trefili břevno domácí branky.

Skóre zápasu však otevřeli přeci jen Rangers. Artemi Panarin vypíchl puk Dahlinovi a z pravého křídla se sám dostával před branku. Naznačil střelu, vytáhl gólmana ven a pak mu udělal velkou kličku a do zcela prázdné branky v pohodě zavezl puk.

Třetí řada Rangers si vybojovala puk za Huttonovou brankou, jmenovitě Brendan Lemieux. Puk se dostal k Fastovi, který jej přes brankoviště procpal na Howdena. Brett Howden nadvakrát překonal Huttona a zvýšil vedení na 2-0.

První vyloučeným domácím hráčem byl čtyři minuty před koncem Chris Kreider za hákování. Sabres vstřelili již 12 přesilovkových gólů, což je nejvíc v aktuální NHL. Svou první dnes večer ale nevyužili, Rangers dobře bránili.

V poslední minutě Rangers znovu zatlačili na hostující obranu. Puk se zpoza brány dostal na modrou čáru, DeAngelo posunul na Skjeie. Jeho střelu skvěle tečoval před brankou Ryan Strome a uzavřel první třetinu na 3-0.

Nejlepší první třetina Rangers v sezoně.

Úvod druhé třetiny byl v režii Sabres. Lundqvis si připsal několik zákroků včetně vychytaného nájezdu dvou na jednoho při kterém střílel Jimmy Vesey.

Ve čtvrté minutě ale již Rangers kapitulovali. Lundqvist vyrazil střelu před sebe, puk měl na holi Kappo Kakko, který ovšem pod tlakem nahrál Scandellovi, který prostřelil vše a snížil.

V sedmé minutě Lemieux dojel puk do levého rohu, z první našel Jespera Fasta, který okamžitě střílel. Carter Hutton jej doslova okradl o gól a připsal si pro Buffalo důležitý zákrok, protože Rangers se po vlažnějším úvodu do druhé třetiny opět více rozehrávali.

Za dvanáct minut druhé třetiny sice Rangers vystřelili jen dvakrát, ale druhá řada Panarin – Strome – Buchnevich hrála výborně.

Marc Staal podržel pásmo, puk se dostal přes Bradyho Skjei k Buchnevichovi, který uviděl sjíždějícího Tonyho DeAngela a obránce Rangers si tak k narozeninám přibalil gólový dárek. Rangers odskočili na tři góly.

Těsně předtím napálil Panarin tyčku.

Následně byl vyloučen Lias Andersson za vysokou hůl. Oslabení bylo opět dobře ubráněné.

Vladimír Sobotka nakonec ještě v poslední minutě druhé třetiny snížil střelou přes Troubu, na kterou Lundqvist nestihl pořádně zareagovat, protože se otřela o Troubovu hokejku.

Podruhé v sezoně Rangers nastoupili do závěrečné třetiny s vedením na své straně.

Po minutě třetí třetiny fauloval Skinner DeAngela a umožnil Rangers početní výhodu.

Druhá přesilovková řada nejprve umožnila soupeři akci dvou na jednoho. Z nepřesného zakončení vzniklo přečíslení na druhé straně, ve kterém Kakkovu kličku zastavila tyčka brány Cartera Huttona. Z přesilovky nakonec nic nebylo.

Přesně po pěti minutách zasáhl vysokou holí Skinner Zibanejada, za což dostal dvě minuty. A protože hulákal na rozhodčí, dostal další dvě minuty.

Bohužel po minutě se v rychlé akci Kreider dostal do brankoviště, viditelně dělal všechno pro to, aby se vyhnul faulu na brankáře. Rozhodčí to ovšem vyhodnotil opačně a Krediera vyloučil.

Při hře ve čtyřech Sabres dlouho obléhali domácí branku. Až deset vteřin před koncem této herní situace ujeli Howden se Stromem proti jednomu obránci, Howden přesně přihrál a Strome vstřelil druhý gól v zápase.

Čtyři minuty před koncem zápasu seknul DeAngelo Shearyho a Rangers se ještě museli bránit. A ani třetí přesilovku Sabres nevyužili, a to díky obětavé obranné hře a v pohodě chytajícímu Lundqvistovi.

Chris Kreider se konečně dočkal gólu. Pětasedmdesát vteřin před koncem zápasu se jeho střela odrazila od zad obránce hostí a překutálela se přes Huttona do branky. První bod v NHL za přihrávku zaznamenal Adam Fox.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 11. 2019 09:21:48