DeAngelo oslavil stý zápas dvěma góly. Stačilo to jen na bod

Phoenix se chtěl pokusit rozšířit svou šňůru výher na čtyři, zatímco Rangers chtěli utnout svou sérii právě na aktuálních čtyřech porážkách. Tony DeAngelo nastoupil do stého zápasu v dresu Rangers a byl jediným střelcem domácích. Rangers nakonec prohráli zápas, ve kterém rozhodně nedělali to, o čem mluvili po zápase posledním, v prodloužení. V domácí brance se ukázal Alexandar Georgiev. Také lajny Rangers doznaly zvláštních změn. Do prvního útoku se posunul Jesper Fast, Lias Andersson spadl na centra čtvrté řady. Změny, které řada fanoušků považuje více za výsměch, by mohly být asi razantnější.

Rangers určitě dostali instrukce, že přesilovky Arizony jsou poměrně nebezpečné. Přesto se ve druhé minutě nechal vyloučit Adam Fox za držení hole. Naštěstí Coyotes nic zásadního nepředvedli a Ragners se ubránili.

Na druhé straně se do útočného výpadu pustil Kreider, pěkně dostal mezi hráče, ale jeho střela zápěstím skončila v lapačce hostujícího gólmana.

V útočné třetině se v úvodní půlce první třetiny moc Rangers nepředvedli. Za zmínku stojí snad je kroužení Kakka kolem brány.

V obranné třetině Libor Hájek dokazoval, proč jeho čas na ledě roste, a především nerozhodný stav držel pozorný a přesný Georgiev.

V desáté minutě šli Rangers podruhé do oslabení. V brankovišti se nedovoleně krosčekem vyfauloval Pavel Buchnevich. V oslabení čelil Georgiev pěti střelám. Hosté se tak dostali na deset střel. Za Rangers přidal ve dvanácté minutě druhou střelu na bránu Libor Hájek. Začátek zápasu tak měl rozhodně dost daleko výkonu z konce posledního utkání.

Sedm minut před koncem třetiny se Coyotes ujali vedení. Domácí obrana nechala v klidu dorážet před vlastní brankou dva hráče.

Groteskní představení první třetiny dokreslovala srážka Panarina a Skjeiho u vlastní modré při snaze vyvést puk.

V poslední minutě se povedlo vybojovat puk, který se po dvou rychlých nahrávkách dostal mezi kruhy odkud střílel Brendan Lemieux. Jeho pokus však vůbec nemířil do prostoru branky.

Hosté ještě stihli vystřelil další tři střely a domácí mohou být rádi, že šli do kabiny za stavu 0-1. Poměr střel byl hrozivých 4-21!

Začátek druhé třetiny nenasvědčoval, že by se něco mělo změnit. Zibanejad trefil vnější tyčku, Panarin výjimečně střelu z mezikruží nenasměroval na branku.

V úvodu šesté minuty se ale podařilo vyrovnat. Buchnevich zavezl puk, nahrál volnému Lemieuxovi. Jeho střelu gólman vyrazil, ale k puku první dojel Tony DeAngelo a vyrovnal.

Přestože bylo srovnáno, nepřesných nahrávek v útočné třetině neubylo. Georgiev držel remízu například také zákrokem proti tečujícímu Dereku Stepanovi, který byl zcela sám na brankovišti.

Chyb se nedopouštěli jen Rangers, ale také rozhodčí. Několik zvláštních zakázaných uvolnění, pouštěné strkání proti mantinelu.

Rangers šli do třetího oslabení ve dvanácté minutě. Podruhé dostal dvě minuty Pavel Buchnevich, který podrazil útočícího hráče. Pět vteřin před koncem oslabení Goligoski prostřelil všechno, co bylo mezi modrou a síťkou domácí brány.

Pokud se Rangers usadili v útočné třetině, tak střelu od modré viděl Kuemper od jejího počátku.

První přesilovku dostali Rangers pět minut před koncem druhé třetiny po vyhození puku mimo hřiště Fischerem.

Zibanejad dostal pukem do obličeje, ale pokračoval.

Více jak minut navíc Rangers hráli proti třem, protože v oslabení měli Coyotes na ledě sedm hráčů (při chybném a pomalém střídání).

Některé pořádky se ovšem jen tak nezmění. Kreider naprosto marný před gólmanem. Nejenže neprostřelí, ale ani pořádně necloní.

Naštěstí podepsali Rangers na poslední chvíli Tonyho DeAngela, který svým druhým gólem v zápase srovnal ve zbytku klasické přesilovky po krásné přihrávce Stroma. Svou první asistenci v NHL si připsal Kaapo Kakko.

V poslední minutě pak Georgiev opět zachraňoval poté, co přímo v brankovišti tečoval střílenou nahrávku svého spoluhráče Christian Dvořák.

Pátá minuta nejprve přinesla šanci Buchnevich, ale pak dlouhý zámek na druhé straně, který ukončil „faul“ Stroma. Couvající hráč Arizony zakopl o Stromovu nohu a bylo vymalováno. Po dvaceti vteřinách vyhodil Smith puk mimo hřiště a dostal dvě minuty za zdržování hry.

Na závěr oslabení 3-5 se dostal i Libor Hájek. Výhodu dvou hráčů Arizona nevyužila a nevyužila ani zbytek klasické výhody.

V polovině třetiny všem trochu zatrnulo, když Panarin přihrávkou po útočné modré vyslal téměř do samostatného nájezdu Grabnera. Naštěstí ho také ruský hráč dojel za o šanci připravil.

Před koncem třetiny se ještě povedlo první řadě vytvořit si tlak, ale bez gólového zakončení.

Zápas se tak dostal do prodloužení, ve kterém Coyotes nepůjčili Rangers vůbec puk a po minutě utkání ukončil Dvořák.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 11. 2019 10:27:58