Zápas oplývající nepřesnostmi ukončil v nájezdech bekhend Miki Zibanejada

Filip Chytil se pro poslední domácí přípravný zápas dostal na pravé křídlo útoku Miki Zibanejada společně s Vitali Kravtsovem. Závěrečnou třetinu pak odehrál Chytil ve druhé formaci. První zápas odehrál Tony DeAngelo a Henrik Lundqvist byl připraven odchytat celé utkání. Zápas celkově byl dost nepřesný a pomalý a pro Chytila z pohledu boje o místo ne moc dobrý. Na druhou stranu si český útočník dokázal pokrýt puk a být silný v soubojích u mantinelu. Libor Hájek odehrál zápas po boku Jacoba Trouby a odehrál ho s velmi slušným přehledem a přesnými rozehrávkami. Uvidíme, s čím bude David Quinn nakonec spokojený. Poslední zápas odehrají Rangers v sobotu v noci proti Islanders na ledě jejich záložního týmu v Brdigeportu.
Zápasové statistiky

Do první lepší střelecké pozice se uvolnil Tony DeAngelo, Carter Hart si s jeho střelou z levého kruhu poradil.

Čtvrtá minuta přinesla rozmíšku a pětiminutové tresty pro Lemieuxe a Couturiera.

V osmé minutě se Vinni Lettieri snažil dojet nahozený puk, u branky se mu ale pravá brusle dostala do nějaké rýhy a domácí útočník srazil hostujícího gólmana. Flyers se tak dostali do dvouminutové početní výhody.

V ní Farabee trefil tyčku, Lundqvist zastavil Sanheima a do přečíslení ujeli McKegg a Boo Nieves. Rychlý domácí výpad zastavil Hart a rychle také našel puk, který mu vypadl. Oslabení Rangers zvládli.

Scott Laughton se zřejmě nepodíval na opakování zákroku Lettieriho na Harta, kde by zjistil, že šlo o nešťastnou náhodu, a tak vyzval po Lettieriho návratu z tresté lavice domácího útočníka k bitce. Výrazně lépe si vedl právě Lettieri.

Početní výhodu si v první třetině zahráli také Rangers při vyloučení Girouxe devět minut před koncem třetiny. Přesilovka však byla jen o neúspěšném dobývání útočného pásma.

V závěrečné minutě se hodně potil Henrik Lundqvist, ale poslední slovo měl na druhé straně Lias Andersson. V podstatě z ničeho přišla střela Tonyho DeAngela, kterou srazil Vladislav Namestnikov na bránu. Puk se odrazil od gólmana a u levé tyčky ho do branky dorazil Lias Andersson. Do konce třetiny chybělo 12 vteřin.

První třetina obecně hokejové krásy moc nepobrala. Defenzivně přesně a s přehledem se v první části zápasu ukázal Libor Hájek, který nastupoval v první obranné dvojici s Jacobem Troubou.


Pět minut druhé třetiny se čekalo na větší vzruch. Kappo Kakko nastřelil Twarynskiho na útočné modré. Díky tomu se hostující útočník dostal do protiútoku, který zastavil dobrým zákrokem Lundqvist. Hra se rychle vrátila na druhou stranu a po několika rychlých nahrávkách Rangers se uvolnil Kreider, který ale nedokázal usměrnit finální přihrávku do branky.

Gólu se nakonec dočkali Flyers. Střela Kevina Hayese z velmi ostrého úhlu se odrazila od brusle Travise Konecnyho do brusle Miki Zibanejada, od jeho brusle do brusle Henrika Lundqvista a pak do branky.

Usínající publikum probudil výborným zákrokem Lundqvist, který dvě minuty před koncem druhé třetiny zastavil střelu Farabeeho v přečíslení dvou proti Skjeimu. Lundqvist se rychle přesunul a lapačkou puk vyrazil.


Již před koncem druhé třetiny si Chytil a Kakko prohodili místa. Změna trvala i do závěrečné části hry.

Druhé oslabení pro Rangers připravil právě Chytil, který poté, co puk vybojoval, jej ztratil a následně osekával Laughtona. Početní nevýhodu Rangers v klidu ustáli, Chytil se hned po návratu dobře zapojil do obranné práce.

V osmé minutě ujel po levém křídle Chris Kreider, jeho střelu Hart vyrazil. Chytil dojížděl puk na dorážku, byl ale velmi těsně bráněn a navíc Hart stihl přitisknout bohu k tyčce a zastavit i Chytilovu dorážku.

Rangers následně hráli přesilovku, ve které nepřekvapili.

Sedm minut před koncem zastavila Farabeeho podruhé v zápase tyčka.

Zápas se nakonec dostal až do prodloužení.

Dvě a půl minuty před koncem prodloužení Ryan Strome podrazil Raffla a Flyers tak měli možnost hrát 4 na 3. Velkou šanci pro Smithe vybojoval Zibanejad. Lundqvist zastavil tečovanou střelu Couturiera a před koncem prodloužení také jeho další střelu.

O vítězi rozhodly nájezdy, ve kterých DeAngelo Harta nepřekonal, Kakko nedotáhl blafák a Zibanejad se bekhendovou kličkou nemýlil. Lundqvist zastavil Voráčka, Girouxe i Farabeeho.

Platnost uložené stránky vyprší: 26. 1. 2020 09:53:46