První výhra v režii ruských posil

Do druhé poloviny přípravy vstoupili Rangers s tím, že více prostoru již bude věnováno hráčům, kteří by měli 3. října vyjet na led proti Jets. Více času také na trénincích věnují Rangers hře v oslabení, což bylo v zápase proti Islanders velmi patrné. Hra v početní výhodě naopak dnes postrádala to nejdůležitější - góly. První výhru v přípravě obstarali ruští střelci Panarin a Kravtsov. První řada Panarin - Zibanejad - Buchnevich, zdá se, má finální podobu.
Zápasové statistiky

První tři zápasy byly především o evaluaci. Jsme blíž tomu, jak chceme vypadat pro první zápas.

--- David Quinn

Jak se tým blíží finální sestavě, dostávají na trénincích větší prostor speciální týmy. Hned první oslabení, které Rangers při vyloučení Trouby čekalo po šesti minutách hry, bylo sehráno velmi precizně. Rangers Islanders nejenže nepustili k jediné střele, ale drželi je ve slušné vzdálenosti o branky Henrika Lundqvista a sami měli možnost ohrozit Greisse.

V deváté minutě Henrik Lundqvist předvedl sérii dobrých zákroků proti Dericku Brassardovi, pro kterého jsou Islanders již čtvrtým týmem za poslední dva roky.

Také druhé oslabení při vyloučení Artemi Panarina odehráli Rangers s přehledem.

Pět minut před koncem třetiny se naopak Rangers dostali do první početní výhody. K tomu po půl minutě byl vyloučen Mayfield a Rangers měli výhodu dvojnásobnou. Gólu byl nejblíže Mika Zibanejad, ale u levé tyčky promáchl prudkou nahrávku Kaapo Kakka. Mladý Fin pak těsně minul v dalším pokusu.

První třetina tak skončila bez branek.


Po dvou minutách druhé třetiny se poprvé mohlo slavit. Po diskutabilním zákroku Sroma, který Toewsovi pomohl ke zlomení hole, zavezl puk před branku Skeji, našel Kravtsova a ten otevřel gólový účet.

Druhá útoční trojice, jejíž věkový průměr byl lehce nad 19 let, byla při chuti i v dalším střídání, ale Ryan Strome ani Kaapo Kakko vedení Rangers nenavýšili.

V půlce zápasu si Lundqvist a Georgiev vyměnili místa. Lundqvist si připsal 13 zákorků.

Vypadá to, že spolupráce ruských útočníků Artemi Panarin a Pavel Buchnevich by mohla nést ovoce. Rychlý útok, který u vlastní branky založil Brady Skjei, skončil krásnou akcí a gólem. Panarin zavezl do útočné třetiny, bekhendem nahrál přes šířku pásma na Buchneviche, který místo střely vrátil Panarinovi a ten mohl střílet do zcela odkryté branky. Mika Zinanejad si sice body nepřipsal, ale natáhl na sebe dva bránící hráče, čímž uvolnil právě Buchneviche.

Ve dvanácté minutě byl vyloučen Lias Andersson, který musel zatáhnout za záchrannou brzdu před vlastní bránou. Stejně jako přechozí oslabení, Rangers byli v početní nevýhodě úspěšní.


Zatímco přesilovky se dnes Rangers nedařily, další nevyužitou si připsali domácí v šesté minutě třetí třetiny, oslabení bránili výborně. Navíc obranu skvěle podpořil v početní nevýhodě v osmé minutě Alexandar Georgiev čtyřmi zákroky včetně vychytání Eberleho, který už už mířil do odkryté části branky, ale Georgiev se rychle přesunul a vyrážečkou hostujícího útočníka připravil o radost z gólu.

O čisté konto Rangers přišli ve dvanácté minutě. Barzal sebral za brankou puk Foxovi, jehož vyhození trefilo rozhodčího a Fox nestihl odražený puk pořádně zpracovat, našel Eberleho a ten švihem trefil přesně nad pravé rameno Georgieva.

Power play hostí začala 80 vteřin před koncem zápasu. Zápas ukončil Artemi Panaril střelou z vlastní třetiny do prázdné branky. Mika Zibanejad zastavil průnik Barzala, puk sklepl Panarinovi, který si jej v klidu zpracoval a přesnou žabkou uzavřel ruské představení v MSG.

Platnost uložené stránky vyprší: 8. 4. 2020 08:18:06