Útočná fáze ve Philadelphii nepřesvědčila. Nulu odvrátil Nick Jones

V sestavě Rangers se objevilo několik hráčů, kteří hráli také včerejší zápas s Devils. Celé utkání odchytal Igor Shesterkin a byl pod souvislou palbou domácích. Flyers jsou již dále ve formování finální podoby týmu pro úvodní zápas a tak se v sestavě objevili důležití hráči jako Voráček, Giroux nebo Kevin Hayes. Domácí kouč Alain Vigneault sledoval své svěřence ze skyboxu, aby je měl jako na dlani. Oproti utkání s Devils zápasu chyběla větší jiskra a to přesto, že většina hráčů na ledě má bojovat o pár volných míst v hlavním týmu.
Zápasové statistiky

Po úvodním oťukávání se ve čtvrté minutě dostávala první řada Rangers Kreider – Chytil – Kravtsov do přečíslení, ale Kravtsova překvapil Niskanen dobrým obranným zákrokem a připravil Rangers o šanci ohrozit domácí branku.

V osmé minutě, do níž byla hra dost nepřesná, rozehráli Rangers první přesilovku. V té se ovšem nedokázali pořádně usídlit v útočné třetině a dvě minuty utekly jako voda.

Druhým domácím hráčem, který dostal 2 minuty byl Stewart a sedm minut před koncem první třetiny tak mohli Rangers zaútočit na první gól v zápase.

Gól nepadl a možná nejzajímavějším okamžikem přesilovky byla zlomená hůl Kravtsova při jeho střeleckém pokusu.

Po skončené přesilovce se do domácí brány natlačil Boo Nieves, jeho pokus ale zastavil Hart.

Dvě a půl minuty před koncem třetiny pak dostali první přesilovku také domácí. Těm se zatím v přípravě v početní výhodě vůbec nedaří, zatím nevstřelili ani gól. Po půl minutě to byla jen historie. Polostřelu polonahrávku Girouxe srazil Jacob Trouba za bezmocného Shesterkina a Flyers se ujali vedení.

Do první přestávky šli nakonec Rangers s dvougólovým mankem. Kevin Hayes, jehož hůl nedůrazně blokoval na hranici brankoviště Filip Chytil, tečoval střelu Voráčka a Shesterkin byl opět bez šance. Akci předcházel zákrok, kdy maskou vyrazil střeli Lindbloma.


V úvodu druhé třetiny měli Rangers obrovské štěstí, když domácí třikrát během minuty nastřelili tyčku.

Skvělý přehled měl ve hře Adam Fox. V sedmé minutě ze své obranné třetiny založil rychlý protiútok v němž Hart bohužel zastavil jak střelu Kravtsova, tak dorážku Filipa Chytila.

Rangers se nedařilo vypracovat si pořádnou střeleckou pozici.

Na druhé straně vychytal Shesterkin Van Riemsdyka nebo dva pokusy Twarynskiho.

Twarynski se dočkal sedm minut před druhou sirénou. Na půlce hřiště obral o puk Robertsona, jeno první střelu Shesterkin vyrazil, ale Twarynski ze vzduchu doklepl puk za brankáře Rangers.

Čtvrtým gólem domácích pohrdl dvě minuty před koncem třetiny Morin a těsně přes sirénou Lindblom. Oba domácí hráči se pohodlně dostali za obranu Rangers a tváří v tvář Shesterkinovi neuspěli.

Střelecky Rangers ve druhé třetině hrubě propadli.


V domácí brance třetí třetinu odchytal Berube a hned v první minutě ho prověřil Chris Kreider po pěkné nahrávce Kravtsova. Bohužel pro Rangers si Berube připsal první úspěšný zákrok.

Po dvou minutách byl vyloučen Raffl, ale v první minutě přesilovky musel své kvality dokázat Shesterkin, který zneškodnil samostatný únik Kevina Hayese.

Přesilovku předčasně ukončil Di Guseppe, nikoliv ovšem gólem, ale vyloučením. Devadesát vteřin přesilovky tak měli po krátké hře ve čtyřech domácí Flyers.

Obrovský rozdíl byl v tom, jak týmy hrály početní výhody. Zatímco Rangers se nemohli dostat a usadit v útoku, Flyers nedali puk z holí a výsledkem byla i druhá využitá přesilovka. Ránu Jakuba Voráčka z levého kruhu zastavila až síťka branky Rangers.

Igor Shesterkin se měl i nadále co ohánět. V přečíslení dvou na jednoho zastavil střelu Kevina Hayese.

Třetí přesilovku domácí Flyers dostali opět při vyloučení Di Guseppeho dvanáct minut před koncem zápasu.

Po první ubráněné přesilovce byl téměř ihned po jejím skončení vyloučen Jacob Trouba za úder loktem.

Těsně před návratem Trouby z trestné lavice se Rangers provinili špatným střídáním, a tak na jedno oslabení navázalo další.

Rangers se osvobodili až před vypršením trestu, a další oslabení ubránili.

Nakonec se dočkali gólu také Rangers. Nick Jones překonal Berubeho nečekanou střelou přes obránce do horního růžku.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 8. 2020 03:38:18