Přípravu zahájil gólem Panarin. K výhře to ale nestačilo

Pět měsíců a dva týdny. Tak dlouho MSG čekala na hokejový zápas. V tom posledním vstřelil poslední gól v MSG Artemi Panarin ze samostatného nájezdu, který ukončil zápas s Blue Jackets. A symbolicky právě Artemi Panaril byl prvním Rangerem, který skóroval v MSG na prahu nové sezóny. Přesilovky nevypadaly špatně, obrana, až na pár výjimek, musí ještě máknout.
Zápasové statistiky

Devils už měli v přípravě první zápas za sebou, a tak nechali svou jedničku z posledního draftu odpočívat a do branky se postavil veterán Cory Schneider. V brance Rangers začal Alexandar Georgiev. Ten se nestačil ani pořádně rozkoukat a Devils po 37 vteřinách otevřeli skóre. Nico Hirschier tečoval střelu Vatanena a domácí brankář nemohl nic dělat.

Ve třetí minutě se poprvé předvedla souhra Mika Zibanejad – Kaapo Kakko. Zibanejadova nahrávka přes třetinu našla Kakka, jeho střelu Schneider vyrazil.

Za zdržování byl následně vyloučen Butcher. První přesilovku rozehráli Rangers v pětici Zibanejad – Panarin – Kakko – Kreider – Trouba. Za svých více jak devadesát vteřin hosty nepustili k puku, několikrát Schneidera ohrozili, ale překonat jej nedokázali, a to Zibanejad už už zvedal ruce. První přesilovka v přípravě tak zůstala nevyužita, Rangers vystřelili 4x.

V sedmé minutě Michael Haley narazil na mantinel Carricka, trochu k tomu přizvedl ruce a hned z toho byla menší bitka s Baddockem. Oba dostali 5 minut.

Vyložené šance osiřely, potyčky přibývaly. Ve čtrnácté minutě pěkně a čistě poslal k ledu Nick Jones Kevina Rooneyho, kterému se to vůbec nelíbilo, a tak rozpoutal bitku, ve které ne body zvítězil obránce Rangers. Další dva pětiminutové tresty byly na světě.

Kappo Kakko předvedl mrštné ruce v sedmnácté minutě, když si obhodil jednoho z obránců. Následně se ale srazil s Butcherem a do zakončení se nedostal.

Sami Vatanen po souboji s Panarinem vyhodil branku Devils z pozice a Rangers dostali druhou přesilovku.

První přesilovková pětka si v početní výhodě otevřela střelnici. Dvakrát zvonila tyčka – po střelách Kakka a Trouby, Kreider z hranice brankoviště trefil Schenidera nebo tyčku. Panarin těsně minul. Celkem velmi pěkně sehrané. Střela Kappa Kakka navíc přišla po krásné a rychlé kombinaci z levé strany přes Troubu na modré čáře.

Když už to vypadalo, že další gól v první třetině nepadne, udělal Crawley na obranné modré hrubku, puk si sebral Maltsev a Smith už byl jen za statistu. Dlouhé ruce, dlouhá hůl a Georgiev se nemohl více roztáhnout.

Devils tak v první třetině udeřili v první a poslední minutě.


Nástup do druhé třetiny si Rangers pohlídali a sami se dostali hodně blízko. Greg McKegg se dostal možná až moc blízko a Schneider si připsal dva zákroky.

Tečovanou střelu z těsné blízkosti na druhé straně také lapil Georgiev.

Sedm minut druhé třetiny bylo spíše nudou, v porovnání s třetinou první, pak Rangers dostali možnost třetí početní výhody a všichni doufali, že bude platit do třetice všeho dobrého.

A bylo. Zibanejad vyhrál buly, Kakko si pohrál s pukem na pravé straně, přes Troubu se puk dostal na levý kruh k Panarinovi a ten střelou z první našel přesně mezírku mezi tyčkou a Schneiderem.

O několik okamžiků později se za obranu hostí dostal Kravtsov, Schneider se ale rychlým pohybem nenechal rozhodit. Také druhý pokus ruského mladíka si cestu do branky nenašel. Akci ukončila posunutá branka.

Těsně po polovině zápasu se prosadil Nikita Gusev. Ztráta puku na útočné modré započala rychlou protiakci a po nahrávce Baddocka usměrnil puk do branky právě Gusev.

Následovala předem avizovaná výměna gólmanů a Igor Shesterkin si odchytal své první minuty.

Sedm a půl minuty před koncem třetiny se za brankou nedomluvil Schneider a Ty Smith, McKegg jim sebral puk a do prázdné branky se trefil Micheal Haley.

Nikita Gusev se opět předvedl pět minut před druhou sirénou. Nicméně nechal vyniknout Igora Shesterkina. V prvním případě krásně našel Hirschiera, jeho ránu vyrazil Igor betonem. Při druhé, tentokrát již z hole Guseva, se puk od tyčky odrazil do zad branáře a do brankoviště, ale Shesterkin jej rychle našel a skryl pod lapačku.

Minutu před koncem třetiny dostal Smith dvě minuty za hákování a Rangers si tak mohli vyzkoušet hru v oslabení. Rychlou akci po ose Gusev – Hirschier – Boqvist vychytal Shesterkin. Tím skončila druhá třetina.


Do třetí třetiny nenastoupil Artemi Panarin. Důvodem bylo lehké natažení třísel a nebyl důvod Panarina dále zkoušet. Do branky Devils se postavil Evan Cormier.

Oslabení Rangers ubránili, Shesterkin si připsal další zákrok proti Gusevovi.

Na konci čtvrté minuty vedli Devils opět o dvě branky. Šťouchání do puku před domácí brankou vyhrál Seney a puk se pod Shesterkinem doplazil do brány.

Zápas ubíhal plynule a po dalších pěti minutách bylo opět sníženo. Na hranici brankoviště se prosadil Lias Andersson, který si přikopl puk a pod gólmanem dostal Rangers do kontaktu. Asistenci na gól si připsali Nieves a Kravtsov.

Po snížení více času s pukem hráli Devils, Wood ale ve čtrnácté minutě podrazil Crawleyho a poskytl Rangers šanci na vyrovnání v další přesilovce. Zůstalo však jen u šance, branku Rangers neohrozili.

Dvě minuty před koncem odjel Shesterkin na střídačku a Rangers zkoušeli power play. Zibanejad střílel z mezikruží, gólmana nepřekvapil. Po zakázaném uvolnění Devils si Rangers vzali oddechový čas, první lajna si odpočinula a vrátila se na led. Proti vyrovnání byli dobře blokující hráči hostí.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 8. 2020 19:22:56