Nájezdy proti Capitals rozhodl gól negól Alexe Ovechkina

Opět po týdnu se v poobědovém čase utkaly týmy Rangers a Capitals. Tentokrát v domácím prostředí New Yorku. Byl to poslední vzájemný zápas této sezóny a přestože Rangers nedokázali Capitals ani jednou letos porazit, musel se soupeř hodně snažit a potit. Potřetí ze čtyř utkání nestačilo klasických 60 minut. Dnes dokonce rozhodovaly až nájezdy, které technickým gólem rozhodl hostující kapitán. Do zápasu zasáhli oba čeští hokejisté v dresu Rangers. Filip Chytil si připsal asistenci na vyrovnávací gól.

Ovechkin se sice ukázal jako první, kdy tvrdě hitoval Staala v obranné třetině Rangers. Pak ne úplně dobře rozehrál ve své třetině. Jesper Fast připravil o puk obránce hostí hitem za Holtbyho brankou. Puk se dostal před branku a Ryan Strome ho uklidil přesně pod betony do branky. Po pětačtyřiceti vteřinách tak Rangers vedli 1-0.

Na začátku druhé minuty ale bylo srovnáno. Carl Hagelin chtěl nahrávat před branku, nahrávku zblokoval Libor Hájek. Puk se bohužel odrazil zpět k Hagelinovi a protože Georgiev už se přesouval, před Hagelinem byla otevřená branka a bývalý hráč Rangers se tak poprvé trefil v novém dresu.

Oba gólmani si pak připsali několik zákroků. Holtby zastavil pokusy z holí Zibanejada či Namestnikova. Na druhé straně Oshie pěkně našel Backstroma, kterému vystavil stopku Alexandar Georgiev. O několik minut později Kempný vystřelil, puk lehce tečoval Chytil a pak také Eller, ale Georgiev dokázal zastavit i tuto tečovanou střelu.

Jak se třetina posunula do své druhé půlky, povodil si Burakovsky Staala a přes clonícího Jensena trefil přesně k tyčce. Capitals se tak ujali vedení 2-1.

Osm a půl minuty před koncem třetiny vystihl Zibanejad rozehrávku na útočné modré, naznačil střelu a chtěl si Holtbyho roztáhnout, ale hostující brankář stihl sklapnout betony zpět k sobě.

Backstrom a Oshie si v patnácté minutě pěkně povodili celou pětku Rangers v jejich obranné třetině, naštěstí pro domácí z toho gól nevytěžili.

Na druhé straně pak chyboval Jensen. Ztratil puk, kterému se dostal Lemieux a při snaze o zakončení ho hostující obránce zahákoval. Rangers tak dostali jako první výhodu přesilové hry, které v poslední době mají k dokonalosti daleko.

Po minutě přesilovky byl vyloučen DeAngelo za hákování Hagelina. Zibanejadovi nesedla přihrávka. Puk skákal a DeAngelo ho nezkrotil. Za jeho záda se tak dostal Carl Hagelin a domácímu obránci nezbývalo než faulovat.

DeAngelo z trestné lavice naskočil do útoku, kde ho Niskanen dost podezřele poslal proti mantinelu. Rozhodčí zůstali v klidu. Vylučovali až na druhé straně, kde Chytil zasáhl do obličeje Connollyho a dostal dvě mintuy.

Na konci první dvacetiminutovky ujel v oslabení Strome, do zakončení mu ale sáhl jeden z obránců. Půlminutu přesilovky si hosté přenesli do druhé třetiny.

Přesilovku hosté nevyužili, ale hned po ní se před domácí branku dostal Kuznetsov, žabkou našel Carlsona, který před sebou měl v podstatě prázdnou branku. Georgiev se ale rychle přesunul a předvedl skvělý zákrok. Následně zastavil Ellera, Orlova nebo Ovechkina.

Po jednom z prvních střídání ve druhé třetině musel být ošetřován Kevin Skattenkirk. Po teči ho zasáhl do obličeje puk. Ve stejné době krvácel z nosu na druhé straně Michal Kempný a vypadalo to na zlomený nos. Domácí obránce musel na ošetření do kabiny. Stihl se vrátit ještě během druhé třetiny a horní ret zdobilo šest stehů. Kempný sice odehrál další střídání, ale pak zamířil do kabiny.

Brendan Lemieux se v páté minutě dostal do dobré palebné pozice mezi kruhy, ale levý betony Holtbyho byl velmi rychle na svém místě.

Capitals byli výrazně aktivnější do útoku. V polovině zápasu čelil Georgiev již 21. střele, kterou skryl do výstroje. Předtím opět ukázal dobrý reflex a vyhlavičkoval pokus Nicka Dowda.

Druhá šance třetiny na straně Rangers přišla v jedenácté minutě. Filip Chytil zpoza brány dobře našel Liase Anderssona, jehož pohotovou střelu ovšem Holtby vyrazil.  Stejně tak si poradil s Chytilovou dorážkou.

Vyrovnání zápasu připravila řada s českým útočníkem. DeAngelo vystřelil od modré. Před brankou byl v souboji Filip Chytil, který v pádu bekhendem přihrál Buchnevichovi a ruský útočník trefil odkrytou branku.

Hosté pak dokázali Rangers na dlouho zavřít v jejich třetině. Z úzkých je vyvezl Buchnevich, kterému v úniku sekundoval Kevin Shattenkirk. Buchnevich bohužel nedokázal rychleji nahrát.

Minutu před koncem třetiny zahákoval DeAngelo Connollyho a Rangers museli do oslabení.

V přesilovce skvěle vychytal Georgiev dva ložené pokusy Ovechkina a početní výhoda se přenesla do závěrečné části.

Také druhou minutu Rangers ubránili a navíc dokázali svého soupeře zatlačit do obranné třetiny a převzít zápas pod svou kontrolu.

Nesměli však zapomínat na bránění, protože Capitals stačí málo. Georgiev zasahoval proti teči Larse Ellera. Ještě předtím vyslal do útoku Filip Chytil Chrise Kreidera, který po rychlé zasekávačce těsně minul Holtbyho branku.

Wilsonovi v páté minutě prošel hraniční hit loktem na DeAngela, o tři minuty později byl vyloučen za podražení Veseyho.

Těžko se Rangers dostávali do útoční třetiny a dvě minuty rychle utekly.

Wilsona po návratu z trestné lavice sroloval na led Jesper Fast a na konci střídání se mu ještě věnoval Lemieux.

Provokatér Wilson se ve čtrnácté minutě objevil sám před Georgievem, domácí brankář ale rychle vykopl beton a Wilsona zastavil.

Capitals se postupně dostávali do častějších pobytů v útočné třetině. Čtyři minuty před koncem navíc Brendan Smith ve snaze obejít Orpika svého soupeře zahákoval a poslal Rangers počtvrté do oslabení.

V oslabení před koncem zápasu dostal čas na ledě také Libor Hájek.

Georgiev opět skvěle zasáhl proti ráně Alexe Ovechkina. Rangers se ubránili a do konce třetí třetiny zbývaly dvě minuty.

Stejně jako před týdnem ve Washingtonu, tak i dnes se prodlužovalo.

Druhá minuta prodloužení přinesla dvě tutovky. Nejprve Buchnevich vychytal Holtby, což mělo za následek rychlý protiútok a samostatný nájezd Ovechkina. Ten si ovšem vylámal zuby na Georgievovi.

V poslední minutě nepřekonal Holtbyho ani Mika Zibanejad. A zápas musely rozhodnout nájezdy.

V nájezdech si bod navíc vystříleli ve čtvrté sérii Capitals poté, co Chytil neproměnil a Ovechkin technickým gólem ano. Georgiev při rychlé kličce od Ovechkina vyhodil hokejku. Rozhodčí nejprve po poradě gól Capitals nepřiznali, po poradě z Toronta své rozhodnutí změnili.