Price pomohl Montrealu k důležité výhře

Libor Hájek se stal v této sezóně šestým hráčem Rangers do 21 let, který odehrál alespoň jeden zápas. Zdravým náhradníkem nakonec nebyl Brady Skjei, ale Fredrik Claesson. Český obránce odehrál velmi povedený zápas - čas 17:35, 2 střely, 1 hit. Rangers se ujali vedení po pěkné teči Vladislava Namestnikova. Price pak uzavřel své brankoviště a poté, co Canadiens se štěstím vyrovnali, patřil led víceméně právě Montrealu. První gól v dresu Rangers vstřelil Brendan Lemieux, ale pojistku do prázdné branky nakonec přidal třetím gólem v zápase Joel Armia.

Hned v prvním střídání si debutující Libor Hájek mohl připsat asistenci. Podařilo se mu na modré čáře udržet pásmo, nahrát před branku, kde zakončoval Ryan Strome. Jeho pokus ale skončil těsně mimo branku.

V páté minutě Rangers otevřeli skóre. Rangers za Priceovou brankou rychle rozehráli po mantinelu na modrou čáru, po které Kevin Shattenkirk rychle poslal puk na druhou stranu odkud vystřelil Brady Skjei. Jeho střelu lehce tečoval Vladislav Namestnikov a Carey Price neměl nárok změnit směr pohybu.

Rangers pokračovali v dobré útočné hře. Další šance měli Namestnikov a pak Buchnevich. S jejich střelami si Price poradil.

V deváté minutě ještě zkoušel štěstí Brendan Lemieux, kterého nakonec do branky poslal Christian Folin. Nová posila Rangers si to nenechala líbit a došlo k menší výměně názorů. Oba hráči dostali dvě minuty. Folin za nedovolené bránění, Lemieux za hrubost.

Při hře ve čtyřech Rangers dlouho nepůjčili soupeři puk. Do dobré střelecké pozice se dostal Buchnevich, jeho střelu ale zblokovala obrana.

Namestnikov, který v posledních osmi zápasech vstřelil pět branek, znovu ohrozil Priceho necelých sedm minut před koncem třetiny. Hostující gólman si se střelou poradil levým betonem.

S blížícím se koncem třetiny se více před Lundqvista tlačil také útok Canadiens. Henrik Lundqvist byl ve střehu.

V patnácté minutě byl vyloučen Chris Kreider za hákování. Domácí tým se úspěšně ubránil, Lundqvist chytil dvě střely z hole Shea Webera.

Po skončení oslabení se do další skvělé šance dostal Vladislav Namestnikov, Price byl opět na místě.

První třetina více branek nepřinesla.

Na začátku druhé třetiny krosčekoval Benn Stromea a Rangers tak hráli první přesilovku. Početní výhodu sehráli Rangers velmi slušně, ale neskórovali. Zibanejad odehrál celé dvě minuty. Na konci výhody z první pálil Namestnikov, ale také nyní ho Price vychytal.

Ranger měli hru pod kontrolou. Nedávali Montrealu prostor pro rozehrávku. Sedm minut trvalo, než si Lundqvist připsal první zákrok třetiny.

Montreal se přesto dočkal vyrovnání. V osmé minutě plácnul do puku z otočky Tatar a před brankou tečoval mimo dosah Lundqvista Brendan Gallagher. Možná trochu náhodný gól, ale určitě nedobře pokrytý Gallagher před brankou.

Vyrovnání otevřelo prostor pro útočné akce. Drouin a Domi testovali připravenost Lundqvista, Buchneviche na druhé straně efektně zastavila lapačka Price. Zpět v obranné třetině domácích vyvhytal Lundqvist Gallaghera, který stejně jako Buchnevich předtím mohl jen zvednout hlavu ke stropu haly.

Osm minut před koncem třetiny dostal Libor Hájek dvouminutový trest za držení hole. Celkem přísné vyloučení. Přesilovka Montrealu trvala jen dvacet vteřin, protože se do úniku dostával Zibanejad, kterého musel faulovat Petry. Hrálo se tak ve čtyřech.

Montreal hrál hru ve čtyřech lépe, ale gól padl až za normálního stavu počtu hráčů na ledě. Nahození Montrealu se prazvláštně odrazilo od mantinelu před branku. Na to stačil Lundqvist zareagovat a puk vyrazit. Bohužel jako první se k němu dostal Joe Armia, počkal si až bude Lundqvist na ledě a zavěsil.

Od vyrovnání na 1-1 byl Montreal lepší, aktivnější a jen díky Lundqvistovi byli Rangers ve hře o body.

V sedmnácté minutě se zcela sám za obranou Rangers ocitl Tatar. Naštěstí mu puk trochu utekl a Lundqvist si zůstal připraven i na nepovedenou střelu.

Na konci první minuty závěrečné třetiny trefil Skjei tyčku hostující branky a Price si oddychl, když si puk nesrazil do branky.

V páté minutě Price dalším skvělým zákrokem zastavil Fasta. Z protiútoku vstřelil svůj druhý gól v zápase Armia. Hosté se dostali do úniku dvou na jednoho. Přestože se Skjei snažil před Armiu dostat, tak se mu to vůbec nepovedlo a hostující útočník s přehledem zvýšil na 3-1.

Nevyužité šance, a že jich Rangers měli dost, začínaly mrzet.

V osmé minutě nahazoval puk od modré Libor Hájek a jeho pokus proletěl klubkem hráčů až do náruče Careyho Price.

Rangers se určitě nechtěli vzdát. Do další střelecké pozice si sjel Kevin Shattenkirk, ale Price byl opět na místě.

Devět minut před koncem se srazil Kreider a Vesey. Chris Kreider se hodně těžce zvedal z ledu. Hráči se srazili velmi blízko kolen. Oba ale pokračovali v zápase.

Price byl jako zeď. Pět minut před koncem ho nepřekonal ani Connor Brickley.

V osmnácté minutě se Rangers přeci jen dočkali. Jmenovitě Brendan Lemieux. Rangers udrželi pásmo, po střele Bradyho Skjei se puk odrazil od brusle Jespera Fasta, což trochu zmátlo Price, směrem k Lemieuxovi a ten bekhendem pohotově trefil odkrytou branku.

Po rozehrání pak Lundqvist odjel na střídačku.

Do prázdné branky nakonec zkompletoval první karierní hattrick Joel Armia.