Rangers pohrdli příležitostí a následnou ztrátu v Pittsburghu již nedotáhli

V úvodu třetí třetiny se Rangers naskytla čtyřminutová přesilovka při vyloučení domácího kapitána. Početní výhoda byla sehrána tak špatně, že Penguins nakopla ke třem gólům, kterými se dostali domácí z vyrovnaného stavu do trháku. Snížení na jeden gól přišlo při dlouhé hře bez brankáře bohužel pozdě.

Filip Chytil se vrátil do sestavy ve třetí řadě, mimo naopak vypadl Jesper Fast.

Nebojácně vkročili Rangers do zápasu na ledě Penguins. Hned v prvním střídání musel dvakrát zasahovat DeSmith po střele a dorážce Marca Staala.

Stejně tak se Crosbyho řada dostala k nebezpečné střele a hlavně teči Johnsona. Georgievův beton byl na správném místě.

V páté minutě se top řada dostala do obrovské šance k otevření skóre. Zuccarello a Zibanejad udrželipuk v pásmu a Chris Kreider sám před DeSmithem měl tři příležitosti procpat puk do branky. Bohužel domácí gólman byl proti.

Neméně důležité a přesné zákroky předváděl na druhé straně Alexandar Georgiev.

V osmé minutě se za obranu Rangers dostal Guentzel, Kevin Shattenkirk se mu přilepil na záda, čistě mu nadzvedl hokejku a dostal dvě minuty za hákování.

První oslabení ale Rangers zvládli a Penguins k ničemu nepustili.

Rangers většinu střel na domácí branku posílali ze značné vzdálenosti.

První řada Miki Zibanejada si dokázala znovu vytvořit dlouhodobější pobyt v útočné třetině, ale DeSmithovu branku neohrozila.

Čtrnáctá minuta přinesla dvě velké šance. Po jedná na každé straně. DeSmith nejprve vychytal Zuccarella, kterého skvěle našel Tony DeAngelo. Z protiútoku se na Georgieva řítil Rust, ale kliček předvedl možná trochu moc. Jeho pokus zastavil levý beton Georgieva a Bryan Rust následně sám skončil v brance.

Čtyři minuty před koncem první třetiny se Penguins ujali vedení. Letang nahazoval z rohu, trefil brusle Kevina Shattenkirka a puk se odrazil do branky.

Dva hraniční zákroky Namestnikova a Stroma posoudili sudí jako čisté, jeden se dal určitě pískat. Nicméně díky prvnímu se dostali do úniku Strome a Chytil. Filipovu střelu zastavil beton domácího brankáře. Následně Strome poslal k ledu Rusta a za následnou šťouchanici dostal domácí hráč dvě minuty.

Rangers tak dostali přesilovku. A dárek dokázali využít. A stejně jako v prvním případě šlo o vlastní gól. Mats Zuccarello vracel puk zpět na Miku Zibanejada. Do přihrávky vložil hůl Blueger a naprosto přesně tečoval.

Hned po dvanácti vteřinách druhé části musel zasahovat Georgiev po teči Rusta.

Zhruba o minutu později napálil Hayes DeSmithe do masky.

Za další minutu se do dobré obranné práce zapojil Filip Chytil, který před vlastní brankou zablokoval volného hráče před dorážkou.

Chvíli na to byl vyloučen Neal Pionk za podražení. Lehký dotek Pionkovi hole s nohou rozhodčí viděli, jasný zásah Zuccarella do Malkinova obličeje nikoliv. Rangers tak hráli oslabeni o jednoho hráče.

Rangers nebezpečnou přesilovku domácích ubránili. Dvakrát přesně zasáhl Marc Staal.

Po šesti minutách druhé třetiny naskočil do hry Buchnevich. Problémem bylo, že v tu dobu na ledě Rangers pět hráčů měli. A tak se domácí potřetí dostali do početní výhody.

Georgiev byl v bráně jako zeď. Dvakrát skvěle vychytal Malkina. Po dvou minutách se Kreider, který odseděl trest za lavičku, vrátil na led.

Také domácí gólman trápil střelce Rangers. Před půlkou zápasu vychytal Namestnikova.

Další přesilovku dostali domácí poté, co Zibanejad natlačil na mantinel Ruhwedela.

V oslabení Namestnikov tvrdě, ale čistě, zasáhl Letanga, který zákrok opětoval sekyrou přes lýtka ruského hráče. Bohužel sudí se zrovna dívali jinam.

Přesilovku nakonec využil Pettersson po rychlém přenesení hry z jednoho kruhu do druhého. Ani rychlý přesun Alexandara Georgieva nestačil.

Rangers se pokusili o rychlou odpověď. Zuccarello a Zibanejad se snažili přihrávkami vyšachovat bránícího hráče, ale neuspěli. Stejně tak neuspěli ani Kreider a DeAngelo, kteří neprostřelili hromadu hráčů před domácí bránou.

To se ve čtrnácté minutě povedlo na druhé straně. Celá třetí lajna sledovala puk, Shettenkirk se srazil s Chytilem, nikdo nepokryl Dumoulina a ten zvýšil na 3-1.

Dvougólové vedení Penguins trvalo jen 26 vteřin. Po rychlém útoku dorazil na brankové čáře za DeSmithe puk Mats Zuccarello a snížil na 2-3.

Rangers vyrovnali na konci 18. minuty. Třetí řada se usadila v útočné třetině. DeAngelo trefil tyčku, puk se přes Namestnikova dostal ke Stromovi a vyrovnání bylo na světě.

Rangers byli při chuti. O minutu později pálil Kevin Shattenkirk, ale beton DeSmithe byl dostatečně rychlý.

V poslední minutě druhé třetiny se mohlo skóre měnit na obou stranách. Gólmani byli pozorní, ne tak Sidney Crosby, který zasáhl Pionka vysokou holí do oblasti oka a dostal 2+2 minuty. Obránce Rangers se do zápasu již nezapojil.

První přesilovková pětka nenašla vůbec cestu do útočné třetiny. Tam se dostala až druhá pětka, ale žádné zásadní ohrožení branky se nekonalo. To se povedlo až v poslední vteřině Zuccarellovi, ale DeSmith byl ve správný čas na správném místě.

A tak uplynuly čtyři minuty… Crosby se po dlouhém odpočinku zapojil do hry, nechal vystřídal své spoluhráče, zavezl puk do útočné třetiny. Tam se puk dostal k Letangovi, který přes dvojitou clonu prostřelil Georgieva a vrátil domácím vedení.

Georgiev pochytal řadu šancí domácích hráčů, ale na Malkinovu střelu v osmé minutě byl krátký. Malkina pěkně našel zpoza branky nahrávající Phil Kessel.

Rangers trochu rezignovali. Pokud Quinn posadil Chytila v minulém zápase s tím, že mu některé situace prostě ujely, čekám, že v dalším zápase bude sedět alespoň pět hráčů.

Malkin se dočkal v dalším střídání druhého gólu. V útočné třetině se v klidu otočil kolem Hayese a bekhendem z otočky nedal Georgievovi šanci.

Penguins se nehnali za navýšením vedení. A tak se Rangers po oddechovém čase ještě pokoušeli útočit. A v patnácté minutě snížil Kevin Hayes. Tony DeAngelo Hayese pěkně uvolnil, Hayes si počkal až mu DeSmith půjde do kolem a zamířil přesně do horního růžku.

Dvě a půl minuty před koncem odjel Georgiev na střídačku. Hayes se dostal do zakončení, ale trefil DeSmithe do vyrážečky. Pak dostal holí do hlavy, což nikdo neviděl.

Rangers dobře zamkli domácí tým, ale snížení na jednu branku z hole Zibanejada přišlo 18 vteřin před koncem zápasu, což už bylo málo.

Platnost uložené stránky vyprší: 22. 9. 2019 16:18:49