Oslavenec Georgiev zastavil 55 střel a zařídil Rangers výhru nad Torontem

Pětizápasová série zápasů hraných na domácím kluzišti skončila výhrou nad silným Torontem. V brance Rangers nastoupil Alexandar Georgiev, který dnes slavil 23. narozeniny. A byla to výtečná oslava. Střelce Toronta dováděl k šílenství. Jen Tavares a Kadri vyslali celkem 20 střeleckých pokusů. A protože Toronto opravdu tlačilo, byla to dnes doslova one man show. Posledním gólmanem, který pochytal alespoň 50 střel v zápase hraném na jeho narozeniny nebyl nikdo jiný než Henrik Lundqvist. Čtyři zákroky chyběly k tomu, aby Georgiev vyrovnal rekord Rangers v počtu střel na jejich branku, který tak stále drží Mike Richter.

Osmadvacet vteřin uběhlo ze hry a Rangers se dostali do vedení. Proti Sparksovi v hostující brance nejprve dvakrát neuspěl Mats Zuccarello, ale Mika Zibanejad z další střely již otevřel skóre zápasu.

Hosté pak zamkli domácí pětici před Georgievem a vynutili si faul Brendana Smithe. Toronto nneskutečně tlačilo, ale Alexandar Georgiev famózně několikrát zastavil Tavarese a měl štěstí i v tom, že Matthews netrefil branku. V oslabení si Georgiev připsal sedm zákroků.

Také po skončení přesilovky se Maple Leafs tlačili za vyrovnáním. Kadri, Zaitsev, Hyman – ti všichni si vylámali zuby na Alexandaru Georgievovi. Domácí gólman měl opravdu skvělý vstup do zápasu.

Těsně za polovinou třetiny hrubě chyboval na útočné modré Tony DeAngelo, který poslal puk přímo na Kapanenovu hůl. Finský útočník se tak dostal do samostatného úniku, který zakončil přesnou střelou k pravé tyčce a vyrovnal.

Chris Kreider umožnil na konci dvanácté minuty Torontu sehrát druhou přesilovku, kterou Rangers ubránili ve větší pohodě než tu první.

Hned po návratu z trestné lavice se Kreider zapojil do útoku, převzal puk od Stroma, našel Jimmy Veseyho. Vesey si puk zpracoval a vystřelil. Trefil se přesně na lapačku do levého horního růžku branky Toronta. Lépe a přesněji to snad ani nešlo a Rangers se z páté střely na branku ujali opět vedení 2-1.

První přesilovka pro Rangers přišla necelé dvě minuty před koncem třetiny po faulu na Matse Zuccarella. Početní výhoda však byla slabším článkem první třetiny.

Druhá třetina nijak nevybočovala z průběhu té první. Po pěti minutách dostalo Toronto další přesilovku, což se vůbec nelíbilo Davidu Quinnovi. Georgiev hypnotizoval útočníky Maple Leafs a především pak Tavarese.

Po ubráněné přesilovce přišla další. Rangers si zahrávali, protože v prvních třech přesilovkách Toronto vystřelilo 18x!

V té poslední přidali hosté tři střely, ale gól naštěstí ne.

Šest minut před koncem třetiny se srazil Pionk s Marnerem. Hyman Pionka pak krosčekoval a vyvolal pokus o bitku. Oba hráči dostali po pěti minutách. Žádný extra tresti pro Hymana.

Filip Chytil si pak rychlou kličkou pěkně položil jednoho z obránců, jeho střela ale skončila na betonu gólmana Sparkse.

Na konci druhé třetiny měli hosté na kontě čtyřicet střel. Kromě jedné všechny pochytal výborně chytající Alexandar Georgiev.

Po šesti minutách závěrečné části se konečně dostali Rangers k ohrožení branky Toronta. Nieves, který se na led moc nedostal, zavezl puk, našel Veseyho, ale jeho dělovka netrefila polo odkrytou branku.

Po krátkém intermezzu v útočné třetině se musel opět činit Georgiev v domácí brance.

Toronto neustále bušilo na domácí branku. Krátce po polovině závěrečné části již měli hosté na kontě 50 střel. Sezónní maximum jak pro střelce Toronta, tak pro gólmana hájícího branku Rangers.

Jako blesk z čistého nebe udeřil ve dvanácté minutě Adam McQuaid. Na útočné modré zastavil slabý pokus o vyhození, nahodil na Sparkse a protože tomu zaclonil Matthews, nedokázal hostující gólman včas zareagovat. Domácí obránce tak mohl slavit druhou branku v sezóně a navýšil vedení Rangers na 3-1.

Toronto se z inkasovaného góly oklepalo a nadechovalo se k závěrečnému náporu a snaze o vyrovnání.

Dvě a půl minuty před koncem, když už byl Sparks na střídačce, opět vychytal Georgiev Tavarese. Bývalý kapitán Islanders byl zastaven Georgievem poosmé v zápase. Kadri měl tou dobou na kontě dokonce dvanáct střel.

Přes tlak, který hosté měli, pečetil výhru Rangers gólem do prázdné branky Kevin Hayes 19 vteřin před koncem.

Rangers nyní čeká čtveřice zápasů na hřištích soupeřů.