Nejdelší série výher v MSG skončila. Mrázek vychytal nulu

Před zápasem si v MSG ceremoniálem připomněli poslední výhru ve Stanley Cupu. Po pětadvaceti letech se na ledě sešel tým, který do města přinesl nejslavnější hokejovou trofej. Henrik Lundqvist si na zápas nechal připravit speciální masku. Soupeřem Rangers byla Carolina, která v MSG prohrála předchozích 16 zápasů. Bohužel série skončila a dokonce s nulou na kontě vstřelených branek. Rangers měli obrovskou smůlu, když překonaného Mrázka zachránila před gólem hůl jednoho z jeho obránců. Na druhé straně Lundqvistovi pomohla tyčka. Především ve třetí třetině pak skvělá obrana Hurricanes Rangers do ničeho nepustila.

Do první obrovské šance se ve čtvrté minutě dostával Jimmy Vesey, hráč, kterému se proti Carolině velmi daří. Puk byl před odkrytou brankou soupeře na chvíli osamocen, ale Veseyho k dorážce nepustila natěsno bránící obrana Hurricanes.

Lundqvist #30 of the New York Rangers honors Rangers Legendary goaltender Mike Richter on his mask in honor of the 1994 Stanley Cup Anniversary event prior to the game between the New York Rangers and the Carolina Hurricanes at Madison Square Garden on February 8, 2019 in New York City. (Photo by Jared Silber/NHLI via Getty Images)

Na přelomu šesté a sedmé minuty pak před Lundqvistem zatápěli hostující hráči. Domácí gólman, který nastoupil ve speciální masce, se měl v brance co ohánět. Asi jako Richter před pětadvaceti lety.

O dvě minuty později se do menší šarvátky dostali Strome a Maenalanen. Stromovi se nelíbil hit na Skjeiho. Oba dostali menší trest.

Sedm minut před koncem třetiny rozehrála Carolina svou první přesilovku poté, co byl vyloučen Vinni Lettieri. Lundqvista v jednom okamžiku zachránila tyčka. Oslabení Rangers zvládli pokračovalo se tak za bezbrankového stavu.

Tři a půl minuty se do samostatného nájezdu dostal Nino Niederreiter, puk mu ale trochu sjel z čepele, což nakonec Lundqvista nepřekvapilo.

Po další potyčce v závěru třetiny byl vyloučen pouze Jimmy Vesey a Rangers se museli znovu bránit.

Hned v úvodu druhé třetiny se aktivní Hayesova formace dostala doslova až na brankovou čáru. Vesey zpětnou nahrávkou našel právě Kevina Hayese. Ten udělal kličku, vytáhl Mrázka z branky a snažil se puk zasunout mezi tyčkou a Mrázkovým betonem. To se mu povedlo, ale puk na brakové čáře zastavila hokejka bránícího Slavina.

Druhou třetinu vypadala hra Rangers výrazně lépe. Do šancí a tlaku se dostávala také první řada. Kreider opakovaně testoval Mrázka, ale neúspěšně.

Mark Messier and the New York Rangers Stanley Cup winning team of 1994 attend a ceremony prior to the Rangers game against the Carolina Hurricanes at Madison Square Garden on February 08, 2019 in New York City. The Rangers were celebrating the 25th anniversary of their Stanley Cup win in 1994. (Photo by Bruce Bennett/Getty Images)

Přesto, že se Hurricanes nedostávali do tolika šancí, byli blíže k otevření skóre. Sedm minut před koncem třetiny podruhé v zápase zazvonila tyčka Lundqvistovy branky.

V dalším střídání útoku s Filipem Chytilem nahazoval od modré DeAngelo a také jeho pokus se zastavil na tyčce.

Rozhodčí nevylučovali ani poté, co Foegel zasáhl, po odpískání, krosčekem do obličeje Namestnikova.
Přesilovky se Rangers dočkali třičtvrtě minuty před koncem druhé třetiny. Málem se ji podařilo využít ještě v prostřední části. Zibanejad se ocitl sám před Mrázkem, český gólman ale skvěle zasáhl.

Bohužel ani zbytek přesilovky v úvodu třetí třetiny gól nepřinesl.

V závěrečné části Hurricanes těsně bránili od své útočné třetiny a to dělal o Rangers potíže se založením útoku. A až na konci sedmé minuty se Rangers dostali ke střele na Mrázka. Tou dobou však již Rangers prohrávali 0-1, protože pár vteřin předtím Foegele překonal švihem pod víko Henrika Lundqvista po velmi, velmi těsném přechodu do útočné třetiny.

The New York Rangers Stanley Cup winning team of 1994 attend a ceremony prior to the Rangers game against the Carolina Hurricanes at Madison Square Garden on February 08, 2019 in New York City. The Rangers were celebrating the 25th anniversary of their Stanley Cup win in 1994. (Photo by Bruce Bennett/Getty Images)

V polovině třetiny se Rangers opět dostali až za překonaného Mrázka, ale ani nyní z toho gól nebyl. Smith zpoza branky nahodil do brankoviště, puk proskákal za Mrázkem, ale žádný domácí hráč nedokázal do puku šťouchnout tak, aby jej usměrnil do branky. Dnes chybí trocha více štěstí.

Filip Chytil, poté co upadl, utrpěl drobné zranění, když ho do nosu zasáhla brusle jednoho z hráčů Caroliny. K ošetření došlo na střídačce a Chytil pokračoval ve hře.

Pět a půl minuty před koncem zápasu se Rangers vyskytla příležitost v podobě další početní výhody. První minuta však byla ve znamení marné snahy dostat se do útočné třetiny. Druhá minuta nebyla o moc lepší a Mrázek byl o další dvě minuty blíže k nule.

Devadesát vteřin před koncem odjel Lundqvist na střídačku, ale poměrně rychle se vrátil, protože do prázdné branky se trefil Svechnikov.

Ještě jednou to zkusili Rangers bez gólmana, znovu ovšem dostali gól. Tentokrát přes celé hřiště.

Pozítří uzavřou Rangers sérii domácích zápasů proti Torontu a pak se vydají na cestu po hřištích soupeřů.