Chytil přispěl gólem k první výhře Rangers v Brooklynu a první výhře v roce 2019

Přestože se čekal další souboj Lehner – Lundqvist, tak v brance dostal šanci Georgiev, který proti Islanders vychytal svou první karierní nulu v NHL. Bylo to ovšem doma. Před zápasem vypadl ze sestavy Neal Pionk (drobné zranění dolní poloviny těla) a na jeho místo se vrátil DeAngelo. Rangers konečně prolomili prokletí nejel domácí haly Islanders v Brooklynu Barclays Center a zároveň prokletí začátku roku 2019. Zabili tak dvě mouchy jednou ranou a slaví výhru nad Islanders.

Hned v úvodní minutě měly oba týmy šanci. Větší domácí Cizikas, který trefil tyčku. Na druhé straně se Zibanejad nedostal k odraženému puku po zavezení od Kreidera s Zuccarellem.

Na první přesilovku se čekalo 76 vteřin. Howdena fauloval Pulock a Rangers hráli svou výhodu. Rangers zvládali slušně držení puku, ale bez střely gól nedáš. A tak uběhly dvě minuty.

Opticky první osm minut nevypadalo vůbec špatně. Ale vyloženější ohrožení branky Islanders se nekonalo. Tři střely na bránu byly spíše z kategorie „aby se neřeklo“.

Nerozhodnost a neschopnost obránců na konci osmé minuty stvrdil McQuaid, který na útočné modré přišel o puk a následný protiútok domácích hasil faulem Mats Zuccarello.

Rangers se tak poprvé bránili v oslabení, ve kterých se jim poslední dobou vůbec nedaří. Naštěstí se v první přesilovce nedařilo ani domácím.

Ve dvanácté minutě se nechal hloupě vyloučit McQuaid, když nedovoleně bránil Martinovi atakovat puk držícího Bradyho Skjei.

Těsně před koncem oslabení se Beauvillier dostal za obranu, kde před Georgieven seknul Claesson a domácí tak měli deset vteřin dvojnásobnou přesilovku. Z té nic nebylo, a tak pokračovalo klasické oslabení. V tom se do větších šancí dokázali dostat Rangers, ale ani jeden tým nakonec skóre neotevřel.

Dvě a půl minuty před koncem třetiny se Bailey dostal do skvělé šance, ale v prvním pokusu netrefil branku, jeho pokus o dorážku výtečně zastavil pravým betonem Georgiev.

Domácí tým přidal a zatlačil Rangers do defenzívy.

Podruhé v zápase zazvonila tyčka branky Rangers sedmdesát vteřin před koncem třetiny.

Obrovskou šanci stihl v první třetině spálit první útok Rangers. Lehner skvěle zasáhl proti střele Kreidera. Puk neudržel, a tak Rangers začali dorážet. Obranným zákrokem se blýskl Boychuck, který se rybičkou vrhnul proti další střele Kreidera.

Se sirénou ještě zasahoval Georgiev, ale do šaten se šlo za stavu 0-0.

Úvodní pětiminutovka druhé třetiny byla oboustranně poněkud nepřesná.

Na konci páté minuty se řada s Filipem Chytilem dostala před Lehnera, ale domácí obránce Pulock byl schopen zastavit dotírajícího Chytila.

Chris Kreider se v sedmé minutě dostal k další šanci. Bohužel zpětnou nahrávkou DeAngelo Lehnera nepřekvapil jak chtěl a Kreider trefil pouze beton domácího gólmana. Nato Kreider přehnal snahu dostat se k puku a dostal dvě minuty za hloupý faul v útočné třetině.

V přesilovce trefil Leddy opět tyčku, puk se odrazil do brankoviště a Georgiev ho skryl pod betonem. Chvíli se sudí dohadovali, ale pokračovalo se za stavu 0-0.

S koncem přesilovky se k tyčce trefil Beauvillier a otevřel skóre.

V polovině zápasu svou další přesilovku rozehráli Rangers. První minuta byla utrpením, druhá začala vyloučením dalšího domácího hráče. Skoro padesát vteřin výhody dvou hráčů v poli, před kterou si Rangers vzali oddechový čas. Kreider nebyl, po svém vyloučení, součástí první přesilovkové lajny a ve zbytku třetiny si již nezahrál.

Ve dvojnásobné přesilovce Rangers nevystřelili. Zibanejad pak ztratil puk a Islanders v klidu vyhazovali. Rangers vůbec neohrozili domácí branku.

To se povedlo až v následné akci. Boo Nieves sebral špatnou rozehrávku domácích, zavezl za modrou a krátkou nahrávkou našel Chytila, který z první vystřelil, trefil přesně k pravé tyčce Lehnerovi branky a srovnal na 1-1. Filip Chytil se tak prosadil po devíti zápasech.

Rangers se lehce nadechovali, což zastavil lehkým kontaktem s bruslí soupeře Jesper Fast a poslal Islanders do další přesilovky.

Po třičtvrtě minuty zasáhl Strome holí do hlavy Clutterbucka a Rangers šli do třech.

Oddechový čas si nyní vzali domácí.

Pulock po minutě napřáhl a jeho ránu zastavil McQuaid, který se okamžitě sesunul na led. Vypadalo to, že dostal pukem přímo nad koleno, kde končí chránič. Po krátké chvíli odjel naštěstí po svých.

Výhodu proti třem Islander nevyužili, Zibanejad rybičkou vyhodil. Zbytek oslabení Rangers také zvládli.

Do třetí třetiny nastoupili Rangers i s Kreiderem.

V páté minutě měli Islander obrovskou kliku. Nejprve si rozhodčí nevšimli chybného střídání a šesti hráčů, následně Skjei netrefil odkrytou branku.

O další minutu později Claesson nahodil puk, byl dohrán Martinem a okamžitě odjel do kabiny. Podle pohybu to vypadalo na poranění ramene.

Polovina závěrečné třetiny byla ve znamená solidního tlaku domácích na bránící Rangers. Gólu se však Islanders nedočkali.

Po reklamní pauze se ke střele dostali také Rangers, jmenovitě opět Kreider. Opět ale trefil pouze domácího brankáře.

Pět minut chybělo do konce a nahození DeAngela od mantinelu trefilo brusle Zuccarella a doplachtilo do branky. Kopnutí nebylo vidět, změna směru je povolena, gól platil. Rangers se ujali vedení.

O další dvě a půl minuty se před Lehnera natlačil Filip Chytil, domácí gólman byl připraven.

Následovalo vyloučení domácího Filppuly po faulu v útočné třetině.

Přesilovku i hru bez brankáře soupeře si Rangers pohlídali a připsali si první výhru v roce 2019.

Platnost uložené stránky vyprší: 22. 9. 2019 16:20:00