Závěr roku ve znamení výher. Rangers ubránili nápor Blues

Do sestavy se poslední den roku vrátil Kevin Shattenkirk a nahradil Brendana Smithe. Kouč Quinn se také, po předzápasovém rozhovoru s Filipem Chytilem, rozhodl českého mladíka poprvé v sezoně posadit a dát na jeho místě šanci Boo Nievesovi. „Některé věci se mu nedařily a občas je dobré zápas sledovat z tribuny. Je to mladý hráč, který se učí věci, které možná nikdy předtím nepotřeboval. Navíc, sezóna je pro devatenáctiletého kluka dlouhá a je to součást vývoje. Ví, co od něj potřebujeme…“, řekl Quinn před zápasem.
Zápasové statistiky

Po úvodním oťukávání se Rangers ve čtvrté minutě dostali k první přesilovce. Druhá přesilovková pětka se dostala k ohrožení Allena, ale domácí gólman poskakující puk včas zalehl. Ve zbytku přesilovky se již Rangers k ničemu zásadnímu nepropracovali.

Po ubráněném oslabení se osmělili také domácí. Nejprve Schenn tečoval před Lundqvistem a po krátké pauze střílel Parayko. S oběma pokusy si Lundqvist poradil.

Přestože Rangers vypadali aktivněji, do vedení šli Blues. Perron se otočil v pravém kruhu, našel O’Reillyho a ten z vrchu kruhu propálil Lundqvista.

Thomas poskytl Rangers druhou přesilovku poté, co zahákoval u vlastní branky DeAngela. Rangers měli problém se pořádně usadit v útočné třetině. Až druhá půlka přesilovky vypadala nadějněji, ale gól nepřinesla.

Šanci odskočit do dvougólového vedení měli Blues čtyři a půl minuty před koncem třetiny. McQuaid byl totiž vyloučen za držení. Blues mají poslední dobou problémy přesilovky využívat. Výrazně jednodušeji, v porovnání se stejnou situací Rangers, si Blues vynutili tlak v útočné třetině. Rangers nakonec odolali.

Allen chytal skvěle. Howdenovi sebral další ze šancí.

DeAngelo vybojoval další přesilovku. Tak dlouho se snažili Rangers zklidnit puk, až se to podařilo. Kreider, kterému málem puk úplně unikl, křižně našel Zuccarella a ten dvacet vteřin před koncem třetiny vyrovnal na 1-1.


Po šestnácti vteřinách druhé části se srazili Kreider a Schenn, což sudí viděli jako nedovolené bránění newyorského útočníka. Dunnovu střelu vyrazil Lundqvist maskou. Paradoxně lepší byli Rangers. Dvakrát se dostali do útočného pásma a dokázali trápit domácí. Hned po skončení oslabení se Kreider přidal do útoku a ze vzniklého přečíslení pálil z první. Allen včas sklapl betony.

Na druhé straně po Fabbriho střele zazvonila tyčka.

Rangers se opět dostali do útoku, Nieves udržel modrou, najel si mezi domácí hráče a bekhendem překvapil domácího brankáře.

Domácí začali opět více tlačit. V sedmé minutě pomohl před brankovou čárou Lundqvistovi Pionk, který odehrál puk do bezpečí.

DeAngelo zahákoval Tarasenka a musel na dvě minuty na trestnou lavici. Lundqvist držel vedení svého týmu vleže na břiše i na zádech a Rangers se ubránili.

Domácí se hodně snažili o rychlé vyrovnání. V cestě jim ovšem stál Henrik Lundqvist.

Do obrovského tlaku se dostali domácí čtyři minuty před koncem druhé třetiny. Strome přišel o hůl, v následném závaru si Strome zvedl z ledu jinou hůl, kterou tam nechal DeAngelo. Byla totiž zlomená a za to dostal Strome dvě minuty.

Nápor domácích tak mohl sílit a Rangers nutně potřebovali mít tuto třetinu za sebou. Rangers se naštěstí dařilo bránit a vyhazovat puky a nakonec také čtvrté oslabení ubránit.

V poslední vteřině ještě Lundqvist zastavil tečovanou střelu a Rangers si mohli zhluboka oddechnout.


V prvních pěti minutách závěrečné části se Rangers téměř nedostali do útočné třetiny. Na druhou stranu drželi Blues mimo ohrožení své branky. V osmé minutě měli domácí na kontě dvě střely v závěrečné části.

Osm minut před koncem se k ojedinělému výpadu vydala trojice hráčů Rangers. Allen trochu zázračně vytěsnil na tyčku pokus Matse Zuccarella, který nahazoval z velmi ostrého úhlu na rozhozeného domácího brankáře.

O tři minuty později se krásně uvolnil Buchnevich a naprosto nepochopitelně se nepískalo, když před okrytou brankou byl zasažen holí do rukavic, což je automatické hákování.

V dalším střídání mu Dunn podržel hůl, ale ani to nebyl zákrok na dvě minuty.

Brady Skjei se pak blýsknul skvělým obranným zákrokem a o chvíli později Lundqvist obral o vyrovnávací branku Schenna.

Do konce zápasu chybělo dvě a půl minuty a Allen byl povolán z branky na lavičku.

Další neskutečný zákrok si připsal Lundqvist minutu a půl před koncem. Těsně před tím mu ještě pomohl McQuaid blokem u tyčky.

Nervy drásající závěr Rangers ustáli a zakončili rok 2018 dvěma výhrami v řadě, což naposledy zvládli 19. listopad.

Komentáře k článku

Závěr roku ve znamení výher. Rangers ubránili nápor Blues

Do sestavy se poslední den roku vrátil Kevin Shattenkirk a nahradil Brendana Smithe. Kouč Quinn se také, po předzápasovém rozhovoru s Filipem Chytilem, rozhodl českého mladíka poprvé v sezoně posadit a dát na jeho místě šanci Boo Nievesovi. „Některé věci se mu nedařily a občas je dobré zápas sledovat z tribuny. Je to mladý hráč, který se učí věci, které možná nikdy předtím nepotřeboval. Navíc, sezóna je pro devatenáctiletého kluka dlouhá a je to součást vývoje. Ví, co od něj potřebujeme…“, řekl Quinn před zápasem.
Nový komentář
31. 12. 2018 (22:09:22), napsal(a): DarkHelm
Po nějaké době nebudou Rangers trávit Silvestra na Floridě...
Odpověď

Rychlé zprávy

Gilmour a Lettieri povoláni k prvnímu týmu

19. 3. 2019 (6:21:17), mess

Obránce John Gilmour a útočník Vinni Lettieri byli pobvoláni k prvnímu týmu. V úterním zápase nebude hrát Filip Chytil (chřipka). Oboma se v AHL daří, Gilmour vstřelil 20 branek a na 33 nahrál. Lettieri má bilanci 23 +23 a ztrávil část sezóny v prvním týmu.

Hájek si vykloubil rameno

10. 3. 2019 (7:30:03), mess

Obránce Libor Hájek si po povedeném startu v NHL vykloubil rameno. Před tím stihl vstřelit dsvůj první gól v této soutěži. Očekává se, že pro něhjom sezóna skončila.

Nováčkovská smlouva pro Husku

9. 3. 2019 (17:55:24), mess

Slovenský brankář Adam Huska, podepsal nováčkovskou smlouvu. Stalo se tak po ukončení univerzity UConn, kde strávil výběr v 7. koler draftu 2015 tři sezóny.

Statistiky

goals

28
Mika Zibanejad
26Chris Kreider
17Pavel Buchnevich
16Jimmy Vesey
14Ryan Strome

assists

39
Mika Zibanejad
24Kevin Shattenkirk
23Chris Kreider
23Tony DeAngelo
18Jimmy Vesey

points

67
Mika Zibanejad
49Chris Kreider
34Jimmy Vesey
31Pavel Buchnevich
27Ryan Strome

wins

18
Henrik Lundqvist
10Alexandar Georgiev

Zranění

10. 3. Hájek Libor
vykloubené rameno, do konce sezóny
22. 3. Fast Jesper
zraněné rameno, do oonce sezóny

Poslední transakce

19. 3. 2019 Povolání z farmy - John Gilmour Více...

19. 3. 2019 Povolání z farmy - Vinni Lettieri Více...

9. 3. 2019 Podpis smlouvy - Adam Huska Více...

3. 3. 2019 Podpis smlouvy - Joey Keane Více...

28. 2. 2019 Povolání z farmy - Libor Hájek Více...

25. 2. 2019 Výměna - odchod - Kevin Hayes Více...

Tipovačka TOP 5

Uživatel Body 4 3 2 1
1. kolousek 60 1 4 0 44
2. Pogec 56 0 6 0 38
3. Vancelot 55 0 3 1 44
4. Savuot 50 1 0 3 40
5. 2610 49 0 5 0 34
Uloženo do paměti: 23. 3. 2019 14:45:13