Arizona dotáhla třígólové manko a v prodloužení uzmula výhru

Předvánoční sérii domácích zápasů odstartovali Rangers proti Coyotes. Do sestavy se vrátili Pavel Buchnevich (v lajně s Kreiderem a Hayesem) a Mats Zuccarello (se Zibanejadem a Chytilem). Po výborné první třetině a následném vedení 3-0 začali Rangers uvadat a jakmile hosté snížili na 3-1, měli zápas víceméně pod kontrolou. Ve třetí třetině se jim podařilo vyrovnat a v prodloužení dovršit obrat. Všechny tři góly dali Rangers v přesilovkách, ale po třetí brance začal v hostující kleci čarovat Hill a jeho zásluhou bylo, že Rangers nedovolil vstřelit další gól, přestože tutovek měl domácí celek nespočet.
Zápasové statistiky

Již po dvou minutách dostali Rangers šanci přesilové hry. Chychrun seknul před brankou Chytila, kterého uvolňoval Zuccarello. Rangers musí mít ovšem na paměti, že Arizona v oslabení letos skórovalo již 11x. Také se dostal do úniku Richardson, ale Lundqvist si s jeho střelou poradil.

Před koncem přesilovky našel Chytil Buchneviche a ruský útočník trefil přesně mezi brusli a tyčku a poslal Rangers do vedení.

Rangers si pak připravili několik dalších šancí. V osmé minutě pak vyloučený Kreider daroval dvě minuty přesilovkové situace hostujícím Coyotes. Během oslabení Zibanejad a Namestnikov zlomili své hole a Rangers tak bránili v podstatě s dvojicí obránců. Oslabení ale přestáli, a to také díky skvělému zákroku Henrika Lundqvista proti teči Garlanda nebo horní tyčce, do které puk tečoval Stepan.

První třetiny ubíhala vcelku rychle bez větších šancí. Čtyři minuty před jejím koncem ukázal Filip Chytil jak výborný je bruslař. Rychle se prohnal do útočné třetiny, ale bohužel se mu nepovedlo přihrát na Matse Zuccarella.

Závěrečné minuty přinesly nakonec trochu vzruchu.

Po útočném faulu Richardsona se Rangers dostali podruhé v zápase do početní výhody a opět trestali. Zuccarello naslepo nahrával před branku, kde přesně tečoval Kevin Hayes. Hill v hostující brance neměl nárok.

Fredrik Claeson vyzkoušel pozornost vlastního gólmana, Lundqvist naštěstí dával pozor. Smith a Cousins si pak něco řekli a dovysvětlili to pěstní potyčkou.

Po první třetině Rangers vedli o dvě branky.

Úvod druhé třetiny patřil hostům. Jednak Hill předvedl dvojici výborných zákroků na brankové čáře, a pak na druhé straně si hostující útočníci připravili řadu příležitostí, které ovšem gólem neskončily.

V páté minutě Howden vybojoval další přesilovku a po sedmi vteřinách to bylo 3-0. Z pravého kruhu přesně zamířil Mika Zibanejad do pravého horního růžku.

Po gólu odešel Fast do kabiny. Zřejmě šlo o následky srážky s Archibaldem. Do konce druhé třetiny se ale vrátil.

Podruhé v zápase se Rangers bránili v oslabení v osmé minutě. K ohrožení branky se ale Coyotes nedostali.

Hned po skončení oslabení vrazil Pionk do Lundqvista poté, co se snažil ubránit Fischera. Domácí obránce hned na svého soupeře skočil. A za vyprovokování dostal navíc dvě minuty a Rangers se tak znovu bránili. Dlouho to vypadalo dobře, bránící hráči blokovali, Zibanejad se málem dostal do gólové šance. Nakonec Oesterle Lundqvista ale propálil a snížil.

Uběhlo pár vteřin a rozhodčí vyloučili DeAngela, který zbytečně dojel Cousinse. Přesilovka skončila předčasně, ale kvůli faulu na Veseyho. Panik pak po odpískání ještě úmyslně zasáhl Veseyho holí a Rangers tak skoro celé dvě minuty hráli proti třem.

Hill obral Hayese o jasný gól skvělou lapačkou. Puk šel asi mimo, ale zákrok to byl pěkný.

Dvacet vteřin před vypršením situace 5 na 3 byl vyloučen Hjalmarsson za sekání.

Hill byl, během těchto kritických minut pro Arizonu, neprůstřelný. A Rangers se také přestalo dařit udržet si pásmo.

Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná a pro Rangers hodně ospalá. Po dvou třetinách tak stále domácí vedli o dvě branky, nyní 3-1.

V páté minutě závěrečné části se hosté dostávali ve dvou na jednoho. Henrik Lundqvist ale situaci vyřešil.

Filip Chytil pak svým pohybem vybojoval sedmou přesilovku v zápase. Hill neskutečně zastavil Hayese i Kreidera. Howden pak trefil tyčku.

Gólu se Rangers nedočkali, stejně jako Arizona ve své početní výhodě před polovinou třetí třetiny.

Na rozdíl jednoho gólu snížil Archibald ve třinácté minutě. Skjei nedokázal Archibalda před vlastní brankou pokrýt a Lundqvist nestačil zareagovat. Neproměněné šance začínaly Rangers tížit.

Tři a půl minuty před koncem všem pořádně zatrnulo. Kevin Hayes byl v plné rychlosti poslán zády na mantinel. Z ledu odjel po svých, ale zamířil přímo do kabiny.

O půl minuty později bylo srovnáno. Od pravého mantinelu napálil Ekman-Larson kutálející puk a trefil přímo od tyčky do branky.

Zápas dospěl do prodloužení. Hill pokračoval ve skvělých zákrocích, Lundqvist výtečně zakročil proti nájezdu dvou soupeřů. Půl minuty před koncem prodloužení rozhodl Derek Stepan.

Komentáře k článku

Arizona dotáhla třígólové manko a v prodloužení uzmula výhru

Předvánoční sérii domácích zápasů odstartovali Rangers proti Coyotes. Do sestavy se vrátili Pavel Buchnevich (v lajně s Kreiderem a Hayesem) a Mats Zuccarello (se Zibanejadem a Chytilem). Po výborné první třetině a následném vedení 3-0 začali Rangers uvadat a jakmile hosté snížili na 3-1, měli zápas víceméně pod kontrolou. Ve třetí třetině se jim podařilo vyrovnat a v prodloužení dovršit obrat. Všechny tři góly dali Rangers v přesilovkách, ale po třetí brance začal v hostující kleci čarovat Hill a jeho zásluhou bylo, že Rangers nedovolil vstřelit další gól, přestože tutovek měl domácí celek nespočet.
Nový komentář

Rychlé zprávy

Z Nashvillu přichází Brickley, Lindgren povolán k prvnímu týmu

15. 1. 2019 (6:50:05), mess

Vedení Jezdců provedlo výměnu hráčů ze záložních týmů. Do Nashvillu putuje Cole Schneider a opačným směrem Connor Brickley. Vzhledem ke zdravotním problémům Cleassona, Pionka a nově i McQuiada (day-to-day), byl povolán Ryan Lindgren. Ten v posledních zápasech AHL zlepšil svpou hru a byl nejlepším obráncem Vlků.

Pionk a Claesson zranění

13. 1. 2019 (14:20:42), mess

Hned o dvojici obránců přišel tým ve dvou utkáních proti ostrovanům z New Yorku. Po prvním utkání je mimo hru Neal Pionk, se zraněním v dolní části těla. Ve druhém si poranil rameni Fredrik Claesson. Bližší informace o stavu zraněných zatím nejsou.

Pedrie ukončil smlouvu

10. 1. 2019 (17:29:59), mess

Vince Pedrie ukončil svou smlouvu s Jezdci a stal se volným hráčem.

Statistiky

goals

21
Chris Kreider
14Mika Zibanejad
11Jimmy Vesey
10Kevin Hayes
9Pavel Buchnevich

assists

27
Mika Zibanejad
23Kevin Hayes
15Neal Pionk
14Chris Kreider
14Mats Zuccarello

points

41
Mika Zibanejad
35Chris Kreider
33Kevin Hayes
24Jimmy Vesey
21Mats Zuccarello

wins

13
Henrik Lundqvist
6Alexandar Georgiev

Zranění

6. 1. Hayes Kevin
neoznámeno, day-to-day
13. 1. Claesson Fredrik
zranění ramene, neoznámeno
13. 1. Pionk Neal
zranění v dolní polovině těla, neoznámeno
15. 1. McQuaid Adam
neoznámeno, day-to-day

Poslední transakce

15. 1. 2019 Výměna - odchod - Cole Schneider Více...

15. 1. 2019 Povolání z farmy - Ryan Lindgren Více...

10. 1. 2019 Propuštění - Vince Pedrie Více...

5. 1. 2019 Umístění na waivers - Vince Pedrie Více...

29. 12. 2018 Odeslání na farmu - Lias Andersson Více...

20. 12. 2018 Odeslání na farmu - Dastin Tokarski Více...

Tipovačka TOP 5

Uživatel Body 4 3 2 1
1. kolousek 40 1 3 0 27
2. hooory 37 0 2 2 27
3. 2610 35 0 3 0 26
4. Vancelot 34 0 2 0 28
5. Pogec 32 0 3 0 23
Uloženo do paměti: 17. 1. 2019 03:09:37