Arizona dotáhla třígólové manko a v prodloužení uzmula výhru

Předvánoční sérii domácích zápasů odstartovali Rangers proti Coyotes. Do sestavy se vrátili Pavel Buchnevich (v lajně s Kreiderem a Hayesem) a Mats Zuccarello (se Zibanejadem a Chytilem). Po výborné první třetině a následném vedení 3-0 začali Rangers uvadat a jakmile hosté snížili na 3-1, měli zápas víceméně pod kontrolou. Ve třetí třetině se jim podařilo vyrovnat a v prodloužení dovršit obrat. Všechny tři góly dali Rangers v přesilovkách, ale po třetí brance začal v hostující kleci čarovat Hill a jeho zásluhou bylo, že Rangers nedovolil vstřelit další gól, přestože tutovek měl domácí celek nespočet.
Zápasové statistiky

Již po dvou minutách dostali Rangers šanci přesilové hry. Chychrun seknul před brankou Chytila, kterého uvolňoval Zuccarello. Rangers musí mít ovšem na paměti, že Arizona v oslabení letos skórovalo již 11x. Také se dostal do úniku Richardson, ale Lundqvist si s jeho střelou poradil.

Před koncem přesilovky našel Chytil Buchneviche a ruský útočník trefil přesně mezi brusli a tyčku a poslal Rangers do vedení.

Rangers si pak připravili několik dalších šancí. V osmé minutě pak vyloučený Kreider daroval dvě minuty přesilovkové situace hostujícím Coyotes. Během oslabení Zibanejad a Namestnikov zlomili své hole a Rangers tak bránili v podstatě s dvojicí obránců. Oslabení ale přestáli, a to také díky skvělému zákroku Henrika Lundqvista proti teči Garlanda nebo horní tyčce, do které puk tečoval Stepan.

První třetiny ubíhala vcelku rychle bez větších šancí. Čtyři minuty před jejím koncem ukázal Filip Chytil jak výborný je bruslař. Rychle se prohnal do útočné třetiny, ale bohužel se mu nepovedlo přihrát na Matse Zuccarella.

Závěrečné minuty přinesly nakonec trochu vzruchu.

Po útočném faulu Richardsona se Rangers dostali podruhé v zápase do početní výhody a opět trestali. Zuccarello naslepo nahrával před branku, kde přesně tečoval Kevin Hayes. Hill v hostující brance neměl nárok.

Fredrik Claeson vyzkoušel pozornost vlastního gólmana, Lundqvist naštěstí dával pozor. Smith a Cousins si pak něco řekli a dovysvětlili to pěstní potyčkou.

Po první třetině Rangers vedli o dvě branky.

Úvod druhé třetiny patřil hostům. Jednak Hill předvedl dvojici výborných zákroků na brankové čáře, a pak na druhé straně si hostující útočníci připravili řadu příležitostí, které ovšem gólem neskončily.

V páté minutě Howden vybojoval další přesilovku a po sedmi vteřinách to bylo 3-0. Z pravého kruhu přesně zamířil Mika Zibanejad do pravého horního růžku.

Po gólu odešel Fast do kabiny. Zřejmě šlo o následky srážky s Archibaldem. Do konce druhé třetiny se ale vrátil.

Podruhé v zápase se Rangers bránili v oslabení v osmé minutě. K ohrožení branky se ale Coyotes nedostali.

Hned po skončení oslabení vrazil Pionk do Lundqvista poté, co se snažil ubránit Fischera. Domácí obránce hned na svého soupeře skočil. A za vyprovokování dostal navíc dvě minuty a Rangers se tak znovu bránili. Dlouho to vypadalo dobře, bránící hráči blokovali, Zibanejad se málem dostal do gólové šance. Nakonec Oesterle Lundqvista ale propálil a snížil.

Uběhlo pár vteřin a rozhodčí vyloučili DeAngela, který zbytečně dojel Cousinse. Přesilovka skončila předčasně, ale kvůli faulu na Veseyho. Panik pak po odpískání ještě úmyslně zasáhl Veseyho holí a Rangers tak skoro celé dvě minuty hráli proti třem.

Hill obral Hayese o jasný gól skvělou lapačkou. Puk šel asi mimo, ale zákrok to byl pěkný.

Dvacet vteřin před vypršením situace 5 na 3 byl vyloučen Hjalmarsson za sekání.

Hill byl, během těchto kritických minut pro Arizonu, neprůstřelný. A Rangers se také přestalo dařit udržet si pásmo.

Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná a pro Rangers hodně ospalá. Po dvou třetinách tak stále domácí vedli o dvě branky, nyní 3-1.

V páté minutě závěrečné části se hosté dostávali ve dvou na jednoho. Henrik Lundqvist ale situaci vyřešil.

Filip Chytil pak svým pohybem vybojoval sedmou přesilovku v zápase. Hill neskutečně zastavil Hayese i Kreidera. Howden pak trefil tyčku.

Gólu se Rangers nedočkali, stejně jako Arizona ve své početní výhodě před polovinou třetí třetiny.

Na rozdíl jednoho gólu snížil Archibald ve třinácté minutě. Skjei nedokázal Archibalda před vlastní brankou pokrýt a Lundqvist nestačil zareagovat. Neproměněné šance začínaly Rangers tížit.

Tři a půl minuty před koncem všem pořádně zatrnulo. Kevin Hayes byl v plné rychlosti poslán zády na mantinel. Z ledu odjel po svých, ale zamířil přímo do kabiny.

O půl minuty později bylo srovnáno. Od pravého mantinelu napálil Ekman-Larson kutálející puk a trefil přímo od tyčky do branky.

Zápas dospěl do prodloužení. Hill pokračoval ve skvělých zákrocích, Lundqvist výtečně zakročil proti nájezdu dvou soupeřů. Půl minuty před koncem prodloužení rozhodl Derek Stepan.

Komentáře k článku

Arizona dotáhla třígólové manko a v prodloužení uzmula výhru

Předvánoční sérii domácích zápasů odstartovali Rangers proti Coyotes. Do sestavy se vrátili Pavel Buchnevich (v lajně s Kreiderem a Hayesem) a Mats Zuccarello (se Zibanejadem a Chytilem). Po výborné první třetině a následném vedení 3-0 začali Rangers uvadat a jakmile hosté snížili na 3-1, měli zápas víceméně pod kontrolou. Ve třetí třetině se jim podařilo vyrovnat a v prodloužení dovršit obrat. Všechny tři góly dali Rangers v přesilovkách, ale po třetí brance začal v hostující kleci čarovat Hill a jeho zásluhou bylo, že Rangers nedovolil vstřelit další gól, přestože tutovek měl domácí celek nespočet.
Nový komentář

Rychlé zprávy

Jezdci získali Troubu

18. 6. 2019 (11:31:13), mess

Vedeníklubu uspělo v souboji o zisk obránce Jacoba Trouby. Dvacetipěti letý obránce s pravým držením hole přišel výměnou za Neala Pionka a 1. kolo draftu (20. volba celkově) získané ve výměně Kevina Hayese.

Smlouva i pro Reunanena

5. 6. 2019 (19:36:50), mess

Vedení klubu podepsalo dalšího z mladíků a je jím 21 letý Tarmo Reunanen. Ten hrál letos nejvyšší finskou soutěž s bilancí 58 zápasů 6+19. Není jasné zda pujde příští sezónu za moře nebo odehraje další sezónu na hostování v Evropě.

V systému končí dvojice utočníků

2. 6. 2019 (19:35:43), mess

Vedení klubu se trozhodlo nenabídnout smlouvu dvojici útpočníků z Evropy Dominiku Lakatošovi a Danielu Bernhardovi. Na oba z nich takl ztrácá práva a jsou z nich pro NHL volní hráči.

Statistiky

goals

30
Mika Zibanejad
28Chris Kreider
21Pavel Buchnevich
19Ryan Strome
17Jimmy Vesey

assists

44
Mika Zibanejad
26Tony DeAngelo
26Kevin Shattenkirk
24Chris Kreider
20Vladislav Namestnikov

points

74
Mika Zibanejad
52Chris Kreider
38Pavel Buchnevich
35Ryan Strome
35Jimmy Vesey

wins

18
Henrik Lundqvist
14Alexandar Georgiev

Zranění

10. 3. Hájek Libor
vykloubené rameno, do konce sezóny
22. 3. Fast Jesper
zraněné rameno, do oonce sezóny
24. 3. Kreider Chris
zranění dolní části těla, day-to-day

Poslední transakce

18. 6. 2019 Výměna - odchod - Neal Pionk Více...

18. 6. 2019 Výměna - příchod - Jacob Trouba Více...

5. 6. 2019 Podpis smlouvy - Tarmo Reunanen Více...

18. 5. 2019 Podpis smlouvy - Jegor Rykov Více...

3. 5. 2019 Podpis smlouvy - Adam Fox Více...

16. 4. 2019 Podpis smlouvy - Vitali Kravtsov Více...

Tipovačka TOP 5

Uživatel Body 4 3 2 1
1. kolousek 64 1 4 0 48
2. Pogec 61 0 6 0 43
3. Vancelot 59 0 3 1 48
4. hooory 56 1 2 2 42
5. 2610 55 0 6 0 37
Uloženo do paměti: 26. 6. 2019 12:29:50