Rangers ubojovali výhru proti Senators

Ottawa je nejhorší v průměru obdržených gólů na zápas (4.35) a v ubráněných oslabení (68 %). Což pro Rangers znamená hrozbu. Oba týmy za sebou mají sérii proher – Rangers dvě, Senators tři. Zuccarello zůstal zatím stále mimo, Rangers ho nechtějí moc přetěžovat. Zápas pod hlavičkou Hockey Fights Cancer byl bojem do poslední minuty. Skvěle zachytal Lundqvist a velmi povedený zápas odehrál také Filip Chytil, který připravil vítěznou branku pro Chrise Kreidera.

Rangers si velmi rychle připsali tři střely na Andersona, žádná z nich ale neměla parametry gólového pokusu.

Lundqvist musel vyseknout perfektní zákrok ve třetí minutě, kdy vykopával pokus Boedkera z hranice brankoviště, který dostal přesnou nahrávku zpoza brány.

V šesté minutě se poprvé vylučovalo. Jimmy Vesey zahákoval Matta Duchena.

V první své přesilovce se Senators nedostali ani ke střele a dvakrát jim samotným muselo zatrnout, když se do šancí dostali Zibanejad a Hayes. Ani v jednom případě ale neměli hráči Rangers dostatek času na přesné zakončení.

V jedenácté minutě se usadili Rangers v útočné třetině a vypadalo to jako hra v přesilovce. Zibanejad z rohu našel Staala, který z levého kruhu prostřelil hostujícího brankáře. Byl to Staalův první gól v sezoně.

Rangers mohli hned po buly udeřit znovu, ale Howden nedokázal po Veseyoho nahrávce zamířit přesněji.

Vyrovnáno bylo po dvou minutách. Stone měl nejen šanci tečovat střelu před Lundqvistem, ale také možnost dorážet. Rangers si vzali challenge na nedovolené bránění gólmana. White byl zaklíněn s Lundqvistem, nohu měl v brankovišti, Lundqvist nemohl zasáhnout. Verdikt sudích zněl… gól. Protože Lundqvist by prý stejně gólu nezabránil.

Tři a půl minuty před konce našel pěkně Chytil na modré Pionka. Domácí obránce vypálil, puk propadl Andersonovi mezi betony. Hostující brankář ho však stihl dostatečně ztlumit a s pomocí obránců zažehnat hrozbu druhého gólu.

Druhé oslabení připravil svému týmu osmdesát vteřin před koncem Mika Zibanejad za podražení. Naopak naprosto v pořádku byl průjezd hostujícího hráče domácím brankovištěm a střet s Lundqvistem, při kterém mu hostující hráč srazil masku.

První třetina již gól nepřinesla.

Rangers oslabení ubránili.

Jimmy Vesey by hned ve druhé minutě zasažen holí do obličeje, rozhodčí nic neviděli. Vesey byl ošetřen na lavičce.

První přesilovka pro Rangers se nakonec přeci jen pískala. Za drobné držení hole byl vyloučen Zack Smith.

Přestože se na konci přesilovky Rangers usadili před Andersonem, k ohrožení branky víceméně nedošlo.

Sedmá minuta byla šťastná pro Lundqvista, protože po nájezdu zapomenutého Whita vytěsnil Lundqvist puk na svou pravou tyčku.

Filip Chytil o sobě dal opět vědět v polovině zápasu. Nejprve vybojoval za hostující brankou puk pro Hayese a v následné akci skvěle zpoza brány našel Kreidera. Stejně výborně si ale poradil Anderson v brance Ottawy.

V dalším střídání vystihl Zibanejad rozehrávku hostující obrany, napálil však pouze tyčku a odražený puk stihl Anderson odehrát mimo.

Podruhé zvonilo u uší Henrika Lundvqista ve čtrnácté minutě. Po střele Pyatta tentokrát trefil puk břevno.

Druhou přesilovku pro Rangers vybojoval tři minuty před koncem druhé třetiny Filip Chytil. Vyloučeným byl Marc Stone.

Tyčka pomohla také hostům při střele Howdena. A díky ní si tak Rangers v přesilovce nepřipsali ani střelu na branku.

Druhá třetina tak skončila bez branek.

Zibanejad měl smůlu hned ve třetí minutě závěrečné třetiny, když podruhé v zápase trefil pouze tyčku.

O minutu později se přeci jen Rangers ujali vedení. Strome sice ztratil puk, ten se k němu ale vrátil. Jeho střela se po zásahu Andersona otřela o Anderssona a puk skončil v bráně. Challenge si nyní vzali hosté, protože Andersson projížděl brankovištěm. Výrazně menší kontakt než v případě Lundqvista. Verdikt suchích byl nakonec i v tomto případě gól. Lias Andersson se tak letos poprvé zapsal do střelecké tabulky.

Chabot poskytl Rangers třetí početní výhodu po držení Kreidera. Přes územní převahu byl jediným výsledkem přesilové hry fakt, že konec zápasu byl o dvě minuty blíže.

V deváté minutě odskočili Rangers na dva góly. Chybu obránce hostí na útočné modré potrestal Chris Kreider. Hayes vysekl puk, Chytil zavezl do útočné třetiny, počkal si, nahrál na druhou stranu na Kreidera a ten prostřelil gólmana.

Namestnikov mohl hned zvýšit, ale Anderson se dokázal na brankové čáře roztáhnout a kličku Namestnikova zastavit.

Brady Tkachuk pak oslabil Senators za hrubost. Většina přesilovky byla sehrána dobře, ale možná až moc trochu překombinovaně.

Dalším vyloučeným hráčem byl Chabot, který podrazil Fasta. Současně byl na trestnou lavici odeslán také Namestnikov za sražení Tkachuka. Dvě minuty se tak hrálo ve čtyřech.

Čtyři a půl minuty před koncem pomohla tyčka a pak zákrok Henrika Lundqvista. Ottawa se začínala tlačit častěji do útoku.

O minutu později odjel Anderson na střídačku a Senators hráli v šesti. Přestože Lundqvist dvakrát zastavil Tkachuka, Stone už neměl problém proměnit pěknou nahrávku napříč brankovištěm. Rangers mohli vyhodit puk, ale nazvládli to.

Anderson znovu odjel na střídačku. Rangers se dařilo držet Senators mimo svou obrannou třetinu. Namestnikov dostal na půlce hřiště solidní ránu, Zibanejad se pak konečně trefil a střelou do prázdné brány zvýšil na 4-2.

Necelou minutu před koncem odjel znovu Anderson na střídačku. Žádné drama se ale již nekonalo.