Po vychytané nule přišla nula na kontě vstřelených gólů. Rangers polední zápas nezvládli

Rozjetí Rangers zavítali do Philadelphie, která se momentálně trápí. Polední zápasy bývají zrádné. A tento nebyl jiný. Pokud někdo sledoval předchozí vystoupení Rangers a to dnešní, musel mít pocit, že za Rangers nastoupilo 20 náhradníků. Smutný to byl pohled na pomalé, nepřesné a otrávené hráče. Jaký to kontrast s předchozími zápasy. Nebýt Lundqvista, který stál celý zápas doslova na hlavě, mohli se Rangers do New Yorku vracet s pořádnou ostudou. Až do 55. minuty to bylo o gól. Poté, co domácí zvýšili na 2-0, Rangers zbytek zápasu víceméně odevzdali. Hráči to asi včera s tím krocanem trochu přehnali.

První ostrý zákrok si připsal Henrik Lundqvist po střele Radka Gudase, kterou přímo před brankářem tečoval Dále Weise.

O necelou minutu později pozdravil Calvina Pickarda v domácí brance Brady Skjei.

Úvodní desetiminutovka patřila domácím, kteří byli aktivnější a nebezpečnější.

Až ve dvanácté minutě se Rangers opět osmělili. Kreider ani dorážející Chytil ale Pickarda nepřekonali.

A když to nešlo pořádnou střelou, nahodil Konecny na branku, Lundqvist puk vyrazil, ale přímo do bránícího Bradyho Skjei od kterého se puk odrazil do tyčky a do branky. Smolný gól poslal Flyers do vedení.

První třetina byla ze strany Rangers hodně vlažná. Na střely prohráli 8-15.

Úvodní střídání druhé třetiny přineslo velkou šanci Chrise Kreidera. Na obranné modré našel Hayes Chytila, který posunul na Kreidera. Jeho střelu z pravé strany Pickard vyrazil.

Lundqvist držel těsný stav zápasu také v páté minutě, kdy zastavil van Riemsdyka, Gudase i Simmondse.

První přesilovku zápasu dostali k dispozici Rangers. Lindblom zasáhl DeAngela vysokou holí do krku a odporoučel se na trestnou lavici.

Všechno ale trvalo strašně dlouho. Zbytečné nahrávky, velmi slabé držení puku, střely, které zasáhl prvního bránícího hráče. Vůbec nebylo poznat, že Rangers hráli v početní výhodě.

V osmé minutě skvěle zastavil Lundqvist Weise. Už vleže stihl pravým betonem zastavit domácí akci, ve které se Weise dostal za obranu a chtěl udělat rychlou kličku.

Na další velký zákrok nečekal Lundqvist dlouho. Gudasovu střelu tečoval Konecny, ale Lundqvist byl skvěle připravený.

Ryan Strome a Travis Konecny se pak pustili do pěstního souboje, který vyprovokoval Konecny poté, co Strome pozdě hitoval Couturiera.

Flyers byl i nadále plný led.

Ve dvanácté minutě zahákoval Staal Weise a přesilovou hru hráli domácí. Stejně jako Rangers ale neuspěli. Navíc na konci výhody se do protiútoku dostali Vesey a Howden, ale Pickard si svou pravou tyčku pohlídal.

V poslední minutě druhé třetiny daroval Weise Rangers druhou přesilovku, kterou si hosté přenesli do závěrečné třetiny.

Ale ani úvodní minuta třetí třetiny nic nenasvědčovala tomu, že by Rangers hráli v početní výhodě.

Nuda v podání Rangers trvala a až ve třinácté minutě se zcela sám před Pickardem ocit Lias Andersson, ale ani rychlé kličky na domácího brankáře nestačily. Frustrovalý Andersson chtěl pak zřejmě o své koleno zlomit hůl, ale spíš to vypadalo, že si ublíží.

Po buly se dostal ke střele DeAngelo, ale když už byl Pickard překonaný, zastavila střelu tyčka. Z protiútoku zvýšil na 2-0 Couturier.

Šanci na korekci skóre dostali Rangers pět minut před koncem v další přesilovce. Za zdržování hry byl vyloučen Hagg. Dvě minuty utekly jako voda.

Dvě minuty před koncem odjel Lundqvist na střídačku a za stavu 3-0 se do ní po chvilce vrátil.

Čtvrtý gól do odevzdané obrany Rangers dovezl Weise. Rangers dnes byli absolutně neškodní.