Chytil svým pátým gólem odstartoval kanonádu Rangers. Georgiev vynuloval Islanders

Do branky se postavil Alexandar Georgiev, do sestavy se vrátil Brady Skjei, jehož místo zdravého náhradníka zaujal Brendan Smith. Rangers se ujali vedení po necelé půlminutě, když se v pátém zápase v řadě trefil Filip Chytil. Dokázal to jako 20. teenager v historii NHL. Šest zápasů v řadě s gólem, jako nováček, má například Sidney Crosby nebo Patrick Laine. Rangers rychle navýšili vedení na 3-0 a narozdíl od minulého setkání v Brooklynu si jej pohlídali. Přispěl k tomu také Georgiev, který vychytal první nulu v NHL.

Pokud se někdo zpozdil o půl minuty, neviděl tak pátý gól Filipa Chytila. První střelu zblokoval obránce, puk se odrazil zpět k Chytilovi a Rangers vedli 1-0.

Výborný nástup Rangers do zápasu podtrhl Cody McLeod, který o tři minuty později tečoval střelu DeAngela a vstřelil svůj první gól v dresu Rangers.

Stejně jako v předchozím utkání se Rangers rychle ujali vedení 2-0 a určitě si všichni pamatují, jak by se zápas neměl vyvíjet.

V sedmé minutě byl vyloučen Komarov a Rangers mohli svou herní převahu zvýraznit v první přesilovce. A po sedmdesáti vteřinách propálil vše Neal Pionk. Lehner neměl nárok a potřetí vytahoval puk ze své klece.

Za třígólového vedení se hra poněkud uklidnila, tempo opadlo a místy měli Islanders lehce převahu. V domácí brance ale pozorně chytal Georgiev.

Osm a půl vteřiny před koncem třetiny zahákoval Hayes Baileyho a Rangers se museli poprvé bránit.

Zbytek oslabení, které se vlastně skoro celé odehrálo na začátku druhé třetiny, Rangers v pohodě ubránili.

Islanders výrazně zlepšili a přitvrdili v bránění. Přesto se v páté minutě do zakončení dostal Kevin Hayes, který usměrňoval puk na hranici brankoviště. Lehner tentokrát zasáhl přesně.

V polovině zápasu dostali McLeod a Johnston pět minut za vzájemnou potyčku. McLeod se prát nechtěl, Johnston ho naháněl po hřišti než došlo na pěstní výměnu názorů. Přesto rozhodčí neviděli důvod Johnstonovi udělit navíc dvě minuty za vyprovokování bitky.

McLeod si poranil ruku, odjel do kabiny a do zbytku zápasu již nezasáhl.

Na konci třinácté minuty fauloval Leddy Chytila a Rangers dostali k dispozici druhou přesilovku, ve které Lehner zastavil dělovku Zibanejada a hosté se ubránili.

Rangers se nakonec dočkali gólu i ve druhé třetině. Dobré napadání první pětky znamenalo gól z hole Kevina Hayese. Shettenkirk získal puk, lehce ho přiťuknul Hayesovi, ten udělal kličku a dovezl puk do branky. Lehner zřejmě čekal střelu, proto byl po kličce zcela mimo branku.

Téměř vzápětí mohli Islanders snížit, ale Eberle netrefil odkrytou branku a následně Georgiev zastavil Leddyho přesto, že hrál s holí od Neala Pionka.

V nástupu do třetí třetiny muselo Islanders trápit vědomí, že když šestkrát nastupovali do závěrečné třetiny a prohrávali, šestkrát nakonec také prohráli.

Ve čtvrté minutě pěkně uvolnil Chytil Kreidera, americký útočník trefil přesně gólmana.

O minutu později zaútočili Howden a Andersson. Mladému švédovi se nepovedlo dostatečně zvednout puk přes beton hostujícího gólmana. Po této akci Rangers zamknuli hosty v jejich obraně a pořádně jim zatápěli.

Zvýšená aktivita Rangers vedla k další, nakonec nevyužité, přesilovce. Po jejím skončení se potrestaný Barzal zapojil do přečíslení, ale na Georgieva si hosté nepřišli.

Rangers skvěle bránili, Georgiev bezchybně chytal a necelé čtyři minuty před koncem zápasu zasadil Kreider pátý hřebík do rakve Islanders. Chris Kreider projel po levém mantinelu a prostřelil Lehnera. Jak typické pro letos nejlepšího střelce Rangers.

Za skandování „Georgie, Georgie“ si Alexandar Georgiev připsal první nulu v kariéře a série porážek od Islanders tak skončila.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 12. 2019 00:03:39