S přispěním dalšího gólu Filipa Chytila porazili Rangers Floridu

Brady Skjei byl, po nevýrazném výkonu v posledním zápase proti Islanders, jen zdravým náhradníkem. V sestavě se po výměně ukázal Ryan Strome. Filip Chytil hrál na křídle Hayesova útoku s Chrisem Kreiderem a hned zkraje zápasu vstřelil svůj třetí gól sezóny. Florida byla výrazně lepší na vhazování i na počet střel, ale na góly vyhráli Rangers.
Zápasové statistiky

Chytil se hned po 27 vteřinách prodral po pravém mantinelu až před Luonga a bekhendem zakončil. Byl ovšem bráněn hned dvojicí hráčů a tak neuspěl.

V čase 3:03 bylo vše jinak a Chytil slavil svůj třetí gól v sezóně. Trefil se ve třetím zápase v řadě. Kevin Hayes se protáhl po levé straně, po pasu od Kreidera, a Chytil z těžkého úhlu překvapil Luonga. Filip se tak stal první teenagerem v historii Rangers, který skóroval ve třech po sobě jdoucích zápasech.

Vyrovnání přišlo bohužel již za další minutu a půl. Barkov vybojoval puk v pravém rohu kluziště u branky Henrika Lundvista, našel v kruhu na vhazování Hoffmana a ten z první nechytatelnou ranou prostřelil.

V podstatě hned po buly se do šance dostával McCann, kterého nedovoleně zastavil Andersson a Panthers hráli první přesilovku. Velký test domácí obrany, protože Floridě se přesilovky daří.

Hoffman se dopustil obrovské chyby na půlce hřiště a do úniku proti nikomu se dostali Hayes a Fast. Hayesovu kličku ale Luongo se štěstím včas zastavil.

Panthers se na konci přesilovky dostali do dvou šancí, ale oslabení Rangers ubránili.

V deváté minutě šli Rangers opět do čtyřech po hloupém a zbytečném faulu Lettieriho.

V přesilovce trefili Panthers horní tyčku. Po minutě však Ekblad napálil puk z vršku kruhu pro vhazování, ten se otřel o záda Smithe a skončil nad lapačkou v bráně.

Čtvrtý gól v první třetině padl ve dvanácté minutě. Z kruhu pro vhazování se tentokrát trefil Brandan Smith a Rangers vyrovnali. Smith si najel do útoku na přihrávku Liase Anderssona, kterému puk vybojoval Chris Kreider.

Po vyrovnání se hra uklidnila.

Tři minuty před koncem třetiny byli vyloučeni Namestnikov za podražení a Matheson za filmování. Hrálo se tak ve čtyřech a gól nepadl.

Těsně před koncem se zaklínil Fast a do hostujícího obránce a upadl pusou přímo na led. S krvavým šrámem odjel na šití, v zápase ale pokračoval.

Dvě a půl minuty po začátku prostřední částí vyhráli Rangers buly v útočné třetině, Namestnikov zblízka trefil Luonga. Puk se vznesl do výšky, přeskočil Luonga, trefil ho do zad a padal… Rozhodčí stál za bránou a označil akci jako gól. Video záběry ovšem ztratily puk předtím, než dopadl za brankovou čáru. Do konzultace se vložilo Toronto a gól byl potvrzen. Hostující trenéři se hodně čílili, ale rozhodčí stojící za brankou musel vidět puk jasně za brankovou čárou.

Druhá třetina dále probíhala relativně v klidovém režimu, obrany byly pozorné a střel na bránu, v porovnání s první třetinou, ubylo.

První přesilovku pro Rangers „vyrobil“ Bjugstad, který poslal do branky Shattenkirka. V početní výhodě se domácí neprosadili.

V šestnácté minutě hrála Florida třetí přesilovku. Po lehké kolizi byl vyloučen Hayes za nedovolené bránění. Přestože Rangers nemohli vyhodit puk z obranné třetiny a Panthers hodně tlačili, oslabení se podařilo ubránit také díky Henriku Lundqvistovi.

Do třetí třetiny se dal čekat velký tlak hostí. To se také ukázalo v osmé minutě, kdy se zaskvěl sérií zákroků Henrik Lundqvist. Na druhé straně se nenechal zahanbit ani Roberto Luongo, který v šanci dvou na jednoho obral o druhý gól večera Filipa Chytila. Tomu výborně nahrál Chris Kreider.

Chytil pak byl faulován a Rangers měli druhou možnost hrát početní výhodu. A Kreider ji rychle využil. Pionk na půlce nahrál Kreiderovi, ten si zajel po levém mantinelu do útočné třetiny a zavěsil.

Poté, co Rangers odskočili o dvě branky, útočné choutky Panthers ochably. Přestože na střely výrazně vedli, naráželi na Henrika Lundqvista. Tak trochu to vypadalo, že se čeká na nápor v posledních minutách.

Tři a půl minuty chybělo do konce zápasu a Florida se odhodlala ke hře bez brankáře.

Rangers se dvě minuty nemohli dostat z obranné třetiny. Nakonec jim pomohli hosté, Rangers vystřídali a pohlídali si zbytek zápasu.

Platnost uložené stránky vyprší: 31. 5. 2020 02:56:45