Solidní zápas a dobré šance body nakonec nepřinesly. Rangers musí zkousnout hořkou porážku

Na domácí úvodní zápas sezony přijel do MSG jeden z favoritů celé soutěže, poslední vítěz základní části, tým s nejlépe skórující obranou, Nashville Predators. Rangers postavili na úvodní zápas 10 hráčů ve věku 26 let nebo mladších, což byl největší počet od sezony 1956/1957. První zápas pod novým koučem nakonec body nepřinesl, ale Rangers nebyli určitě horším týmem. Výbornými zákroky dlouho držel šanci na body Henrik Lundqvist, druhá a třetí řada odehrála povedené utkání.

Po tradičním slavnostním nástupu se krásně vzpomnělo na Johna Amiranteho, který na jaře 2018 zemřel. Místo klasického zpěvu hymny USA zazněl hlas právě Johna Amiranteho a na Garden Vision proběhl sestřih momentů z let minulých.

Minuta a půl uběhla ze zápasu a Predators se dostali do prvního přečíslení. Henrik Lundqvist, který nastoupil do zahajovacího utkání 13. sezóny a vyrovnal tak Mika Richtera, si hned připsal dva úspěšné zákroky.

Jinak se ovšem úvod zápasu odehrával převážně ve středu hřiště nebo na mantinelech. K ohrožení jedné či druhé brány docházelo zřídka.

Po první reklamní přestávce, v osmé minutě, se Rangers na delší dobu dostali do útočného pásma a prověřili Rinneho. Do největší šance se dostal Jimmy Vesey, kterého před brankou uvolnil Hayes. Veseyho klička ale do branky neproklouzla.

Na druhé straně Craig Smith neuspěl proti Henriku Lundqvistovi.

Hayesova lajna se v dalším střídání opět dostala k zakončení. Rinne tentokrát pokryl pokus Matse Zuccarella, které zpoza brány našel Vesey.

Nashville byl nebezpečný po rychlých výpadech. Jeden takový zakončoval Ryan Johansen, který se prosadil přes obránce, jeho střelu se Lundqvistovi podařilo lehce tečoval a vytěsnit mimo hřiště.

Čtyři minuty před koncem třetiny museli Rangers bránit první oslabení po vyloučení Kreidera za krosček před vlastní brankou. Lundqvist po devadesáti vteřinách vystřihl ukázkový semafor a zastavil tak obrovskou šanci Hartmana. Početní nevýhodu Rangers ubránili.

Vteřinu před koncem pak Rinne opět zastavil ve skvělé příležitosti Matse Zuccarella a do šaten se tak šlo za stavu 0-0. Dva nejlepší hráči první třetiny z řad Rangers? Lundqvist a Vesey.

Z kraje druhé třetiny vyslal Zuccarello za obranu hostí Veseyho, který bohužel trefil jen vnější oblouk brankové konstrukce.

Ve čtvrté minutě druhé třetiny se nejprve do zakončení dostal Lettieri, Nashville se ubránil a pak sám udeřil. Predators se dostali z obranné třetiny, Lettierimu se nepodařilo ve střední třetině zastavit puk a Forsberg o tyčku otevřel skóre zápasu.

Vyrovnání přišlo v osmé minutě. A zasloužila se o to řada Filipa Chytila. Po dobrém napadání se za brankou rychle zorientoval Filip Chytil, zadovkou nahrál před branku, kde našel Jespera Fasta, který střelou pod ruku Rinneho vstřelil první gól Rangers v sezóně.

Po další minutě se hrálo dvě minuty ve čtyřech a Forsberg se dostal do další příležitosti. Lundqvist byl tentokrát na jeho pokus připravený.

Ve dvanácté minutě hosté provětrali betony domácího gólmana, který pak ztratil puk z dohledu. Těsně před tím, než se k němu mohl dostal útočník Nashvillu a zakončit do prázdné branky, ho z třetiny vystřelil Adam McQuaid.

Chytilova řada i v dalších střídáních dokázala ohrožovat branku Predators a ve druhé třetině patřila k nejaktivnějším.

Třetinu uzavřela střela Rangers v poslední vteřině a stejně jako po první části bylo skóre smírné, tentokrát 1-1.

Druhá minuta závěrečné třetiny přinesla velkou šanci Rangers, bohužel Zuccarello se místo střely z mezikruží snažil nahrávat a jeho přihrávku hostující obrana zblokovala.

Ve čtvrté minutě sudí neodpískali vysokou hůl Fialy v obličeji Adama McQuaida. Po následném buly propálil od modré vše, včetně Lundqvista, P. K. Suban a vrátil Predators vedení.

Před polovinou třetiny mohl vyrovnat Jimmy Vesey. Po nahrávce od mantinelu se dostal k zakončení, ale puk dost poskakoval, střela tak neměla razanci a Rinne nakonec dokázal i lehce zasáhnout.

Snaha Rangers o vyrovnání otevírala zadní vrátka a Predators se dostávali do přečíslení, zvýšit vedení se jim zatím nedařilo.

Přesně šest minut před koncem se Rangers dočkali první přesilovky. Chytil nejdříve zaskočil Subana, který ho pak zalehl. Vyloučen však byl až Turris po sekání na Bradyho Skjei. Přesilovka bohužel zůstala nevyužitá.

Tři minuty před koncem Fast nahrál přesně Zuccarellovi, jeho žabka bohužel trefila přesunujícího se Rinneho.

O minutu později odvolali Rangers gólmana. Devadesát vteřin před koncem pak v poskytnuté výhodě chybovala střídačka, protože s Lundqvistem na lavičce naskočil na led další hráč. Sedm bylo moc a sudí si toho všimli. Se Subanem tak šel na trestnou také Namestnikov.

S prázdnou bránou tak hráli Rangers v pěti proti čtyřem. Bohužel pět vteřin po buly trefil prázdnou bránu Sissons. První vyhození Forsberga Rangers zblokovali, druhé skončilo až v bráně.

Třicet čtyři vteřin před koncem ještě vykřesal naději tečí Zibanejadovy střely Pavel Buchnevich. Blízko vyrovnání pak ještě byl Shattenkirk, jeho střelu od modré Rinne dokázat zblokovat. V úvodu sezony tak Rangers musí překousnout hořkou porážku.