Rozlučka s rokem 2017 přinesla bod z Detroitu

Zápasy s Red Wings v sobě mají zvláštní kouzlo. Z posledních 21 zápasů skončilo hned 17 rozdílem jednoho gólu. A z posledních 15 setkání se v 9 případech nestihlo rozhodnout během řádné hrací doby. Stejně tak dnes. Druhý bod ztratili Rangers v nájezdech. Vinni Lettieri, který nahradil Kreidera a sehrál svůj první zápas v NHL, vstřelil svůj první gól. Lundqvist potvrdil, že se mu proti Detroitu daří (7-1-2). Poslední zápas roku tak přinesl bod. Nový rok začne pod širým nebem.
Zápasové statistiky
Domácí tým měl hned ve druhé minutě možnost rozehrát početní výhodu, která je velkou zbraní týmu z Detroitu. Rangers si s ní poradili. Snad jen jedna chybička, po níž se obranou protáhl Nyquist a ocitl se sám před Lundqvistem. Tento švédský souboj vyhrál Lundqvist, který střelu zastavil svým levým betonem.

Detroitu přesilovka pomohla, byl lepší a nepůjčoval moc Rangers puk. Lundqvist byl ovšem precizní a pozorný a vůbec na něm nebylo znát, že poslední zápas odchytal před Vánoci. Proti Tatarovi zasahoval dokonce bez hole a poté znovu vychytal Nyquista.

Až v sedmé minutě zaznamenali Rangers svou první střelu na branku.

V polovině třetiny Hayes, Miller a Grabner zatlačili domácí do hluboké obrany, ale Howarda v brance moc neotestovali. Následně Mika Zibanejad vybojoval první přesilovku pro Rangers.

V početní výhodně měli Rangers dvě možnosti, ale gól nepadl. Navíc dvacet vteřin před koncem přesilovky narazil Larkin do McDonagha a kapitán Rangers byl vyloučen za nedovolené bránění. Rangers druhé oslabení zvládli skvěle, dokonce sami ohrozili Howarda.

Osmnáctá minuta znamenala první změnu skóre. Domácí DeKeyser za vlastní brankou velmi špatně rozehrál, puk si sebral Vesey a našel před brankou Davida Desharnaise. Tomu stačilo zvednout puk a pak už jen zvednou ruce.

V průběhu třetiny se Rangers ve hře zlepšili, Lundqvist od desáté minuty už neměl tolik práce a první dějství tak vyhráli Rangers 1-0.

Úvod druhé třetiny byl dost neurovnaný. Led byl opravdu pomalý a puk neustále uskakoval. Pak Carey refil břevno a Rangers se dostali do většího tlaku, na jehož konci byla přesilovka pro Rangers, když jeden z domácích hráčů posunul branku.

Přesilovka bohužel vyšuměla do prázdna.

Osmá minuta přinesla vyrovnání. V podstatě z ničeho. Athanasiou přebruslil Holdena a tak špatně trefil puk, který přeskočil Lundqvistovu lapačku.

Vyrovnání oživilo hru domácích.

O pět minut později měl Athanasiou na holi druhý gól. Larkinovu přihrávku přes šířku kluziště trefil okamžitě, přesně a rychle, ale Lundqvist předvedl skvělý skluz od levé k pravé tyčce a puk do brány nepustil.

Red Wings měli dále více ze hry a tři a půl minuty před koncem druhé třetiny hráli svou třetí přesilovku, kterou si Rangers pohlídali.

Závěrečná třetina začala zostra. Nejprve vyzkoušeli domácí pozornost Henrika Lundqvista. Ten se překvapit nenechal. Na druhé straně Grabner minul.

Ve třetí minutě se Rangers opět ujali vedení. Nieves zabrzdil u branky, nahrál Lettierimu a ten ve svém první zápase NHL vstřelil svůj první gól. Ukázkově si najel mezi kruhy, hokejka na ledě a střela si našla svůj cíl.

Následovala početní výhoda pro Rangers. Nebyla sehraná vůbec špatně, ale gól nepadl. Lettieri napálil blokujícího obránce, Nielsen bez povšimnutí vrazil Buchneviche na mantinel, krosčekoval Nashe před Howardem. Howard ovšem také předvedl několik skvělých zákroků.

V sedmé minutě bylo vyrovnáno. Nieves se u vlastní modré pokusil o rozehrávku, ale trefil Nyquista. Puk si vzal Zetterberg. Jeho první pokud Lundqvist zastavil, ale ne dorážku, po které domácí kapitán doslova skočil, už neměl nárok.

V následném střídání si Rangers vybojovali další přesilovku. Daley zachránil již překonaného Howarda, když před brankovou čárou odehrál puk do bezpečí.

Další vyloučení po trapném divadelním představení Nyquista poslalo Rangers do oslabení. Smith byl vyloučen za hit na hlavu, přitom šlo o čistou srážku rameno na rameno. Domácí hráč ovšem po srážce na ledě téměř umřel a tak se vylučovalo.

Oslabení Rangers opět ubránili. Poté byl zezadu sražen Hayes, čistě samozřejmě, a v následné akci na druhé straně se vylučovalo po hákování Staala. Mimochodem stejně byl před několika minutami hákován Buchnevich, což bylo také v pořádku.

V přesilovce už byl Lundqvist překonán, puk se ale zastavil před brankovou čarou, odkud ho vyhodil Ryan McDonagh.

Rozhodující gól ovšem v řádné hrací době nepadl a tak 40 vteřin přesilovky přešlo do prodloužení, ve kterém se letos Red Wings nedaří. Pětiminutových prodloužení prohráli všech šest.

V polovině prodloužení vyslal obloučkem Desharnais Bradyho Skjei, kterého nedovoleně zastavil domácí hráč. Brady Skjei tak dostal k dispozici trestné střílení, které neproměnil.

Rozhodovaly nakonec opět samostatné nájezdy, ve kterých uspěl pouze Nielsen. Otázkou zůstává, proč třetí nájezd neustále jezdí Shattenkirk. Chyběl mu kousek, ale prostě nedal.

Platnost uložené stránky vyprší: 15. 11. 2019 20:02:55