Příprava skončila porážkou v prodloužení

Závěrečný přípravný zápas sledoval hlavní kouč ze skyboxu spolu s generálním manažerem. Do zápasu nakonec nezasáhl Andersson, důvodem byl nastřelený kotník z předchozího zápasu. Další povedený zápas sehrál druhý letošní draftovaný hráč Filip Chytil. Chytil hrál dobře na mantinelech, vypadal opravdu silně a s pukem si rozumí. Po včerejším testu Lundqvista odehrál celý zápas záložní gólman Ondřej Pavelec a vedl si také velmi dobře. V následujících dnech čeká na vedení nelehký úkol - poškrtat soupisku na úvodní zápas sezóny.
Zápasové statistiky
Hned v první minutě byl vyloučen J. T. Miller za držení. V oslabení sebral na modré čáře puk Grabner, ujížděl na domácí branku, ale Elliotta nepřekonal. Ten svou vyrážečkou zmařil první velkou šanci zápasu. Zbytek oslabení Rangers ubránili.

Ve čtvrté minutě dobře sehrála lajna Hayes – Miller – Grabner své střídání a zatlačila Flyers do defenzívy. Poslední Pionkova střela od modré však po teči Grabnera skončila v síti za plexisklem.

O dvě minuty později Morin hitoval Fontaina a Farhnam, ač o hlavu menší, se do domácího hráče pustil pěstmi. Hit to byl prý čistý, nicméně za podobné ne-li stejné často v přípravě padaly tresty. Takto dostali další přesilovku domácí za bitku, resp. její vyprovokování.

V oslabení trefili domácí tyčku a následně přestřelili. Hned na to se před domácí bránu dostal XXX a po něm šel do bekhendové kličky Fontaine, ale Elliott vytáhl neskutečný zákrok. V přesilovce Flyers gól nepadl.

V deváté minutě Vesey našel před brankou Careyho a ten se již nemýlil. Desharnais zpoza branky nahrál Vesemu, ten přes brankoviště poslal dál a byl z toho gól do prázdné brány.

Giroux, který Careyho u gólu neubránil, o chvíli později fauloval a umožnil Rangers zahrát si v početní výhodě.

Buchnevich, Chytil a Hayes sehráli svou část přesilovky velmi dobře. Vypadalo to, jakoby spolu hráli už několik týdnů. Gól sice nedali, ale Rangers nakonec přesilovku využili. David Desharnais prostřelil Elliotta těsně před jejím vypršením.

Pět a půl minuty před koncem první třetiny zasahoval Pavelec lapačkou proti střele Weala. Toho současně hákoval J. T. Miller a domácí tak hráli další přesilovku, ve které si Pavelec připsal další zákrok a tím to skončilo.

Buchnevich se po skončení přesilovky protáhl před Elliotta, jeho „Forsbergovka“ však skončila těsně mimo.

Do konce třetiny ještě domácí snížili. Giroux převezl puk za modrou a Morin, který naskočil z lavičky, poslal zápěstím prudkou střelu, kterou Pavelec ani nemohl vidět, a trefil přesně do růžku nad vyrážečku.

Za další půlminutu musel být Pavelec opět ve střehu, Patrick si objel branku, ale na brankáře hostí nevyzrál.

Vyrovnání se zrodilo ve třetí minutě druhé třetiny. Domácí se dostali do přečíslení, Rafflovu střelu srazil Skjei před Laughtona, který neměl problém doklepnout za ležícího Pavelce.

Po mintutě se pokoušel Fontaine dostat před Elliotta, byl zadržen nedovoleným způsobem a Rangers tak dostali další přesilovku. Před koncem výhody zblokoval Couturier na modré Hayesovo nahození a ujížděl sám na Pavelce. Ten jeho střelu vykopl levým betonem.

Za dvanáct minut druhé třetiny vystřelili Rangers pouze dvakrát. Na druhé straně Pavelec vytáhl minimálně dva výtečné zákroky.

Ve čtrnácté minutě se před Pavelce sám dostal Leier, ale český gólman byl trpělivý a bezchybný.

Krátce na to Kampfer zakopl o branku a podrazil domácího Raffla. Tak začala čtvrtá přesilovka Flyers, ve které Pavelec dvakrát skvěle zasáhl a oslabení Rangers opět ubránili.

Dvě a půl minuty před koncem třetiny vypálil od modré Gostisbehere a doslova sestřelil Pavelce. Na jednu stranu skvělý zákrok, na druhou stranu docela strašidelný moment. Wells Fargo center ztichlo a po krátké intervenci lékaře Rangers sklidil Pavelec potlesk a pokračoval.

Po dvou minutách byl Chytil zasažen loktem a Rangers se mohli pokusit získat vedení v zápase na svou stranu. Sám Filip Chytil se dostal do zakončení po přihrávce zpoza brány, ale Elliott byl na místě. Po hříchu to byla jediná šance v početní výhodě a hned po jejím skončení si zákrok připsal také Ondřej Pavelec.

V šesté minutě nahodil MacDonald od modré přes klubko hráčů, kde ještě Lindblom tečoval, a puk zapadl o břevno do branky. Flyers tak třemi góly otočili skóre.

V další akci na druhé straně Chytila pokryl jednak Elliott a také oba obránci domácích.

Domácí byli i nadále nebezpečnější. Voráček i Morin těsně minuli, Manningovu střelu od modré chytil do lapačky Pavelec. Po vypršení půlky třetiny pak pokryl pokus Konecnyho.

V jedenácté minutě třetí třetiny byl vyloučen Lettieri za sekání. Hokejka se dotkla hole domácího hráče, ale že by to bylo na vyloučení?

Také toto oslabení, i díky dalším zákrokům hostujícího gólmana, Rangers ubránili, stejně jako Konecnyho pokus při plném počtu hráčů na ledě.

Dvě a půl minuty před koncem se konečně prosadil, po několika předchozích šancích, Michael Grabner. Grabnerův pokus o pak se odrazil od domácího obránce zpět ke švýcarskému útočníkovi a ten podstřelil Elliotta.

Oba týmy se snažily rozhodnout v řádné hrací době. Pavelec zasahoval dvacet vteřin před koncem. Zápas se ale dostal do prodloužení. Pro Rangers již čtvrtého ze šesti přípravných zápasů.

V prodloužení nejprve dvakrát Chytil přechytračil Voráčka – jednou ve vlastním rohu, kam se trochu zahnal sám, ale dokázal zkušenějšího Voráčka přetlačit, a potom na útočné modré, kdy to vypadalo, že se Voráček vydá do protiútoku, tak mu Chytil vypíchl puk. Bohužel to nakonec nestačilo, protože z následného útoku se v poskytnuté výhodě trefil Konecny a ukončil zápasovou přípravu Rangers.

Platnost uložené stránky vyprší: 15. 11. 2019 19:16:21