Mladíci v dresu Rangers těsně padli s Islanders

Odvetný přípravný zápas proti Islanders se odehrál ve Webster Bank Aréně v Bridgeportu v Connecticutu, kde sídlí farma týmu z Brooklynu. Dnešní zápas sehráli především mladí hráči Rangers, kteří nakonec těsně podlehli. Zápas ale probíhal v dobrém tempu, stejně tak i některé kombinace a hra v početních výhodách. Filip Chytil byl opět vidět. Pravidelně hrál přesilovky a připravil také jediný gól hostujícího týmu.
Zápasové statistiky
Přestože J.T. Miller zaujme v sezóně místo centra, dnes nastoupil na křídle Chytilova útoku.

Islanders byli ze začátku aktivnější a po třech minutách si zahráli první početní výhodu. Oslabení Rangers sehráli dobře, Pavelec si připsal dva zákroky. Vteřinky v oslabení sbírali také mladíci Vesey, Buchnevich a Chytil.

První střelu na domácí branky vyslali Rangers až téměř v polovině třetiny. Z levého křídla střílel Filip Chytil, ale jeho pokus narušil jeden z obránců.

Bailey dvakrát hitoval Farnhama a DeAngelo si jej pak našel a ručně si s ním situaci vysvětlil. Vyloučeni byli dva hráči na každé straně (Bailey a DeAngelo 5 min, Farnham za simulování a Johnson za nedovolené bránění 2 min), a tak se hrálo dál v pěti za skandování Let’s go Rangers.

Ve čtrnácté minutě dostali početní výhodu Rangers. Pohyb a přihrávky v útočném pásmu byly dobré, stejně tak pozorný Halák a proto gól nepadl.

Po výborném zákroku Pavelce se do útočného pásma dostala Chytilova lajna. Její centr skvěle našel Millera před brankou, americký útočník ovšem nestihl zakončit. Následně se ke střele dostal Buchnevich, ale Halák ukázal perfektní lapačku.

Ke konci třetiny byli již aktivnější Rangers, ale jejich snahy přerušilo vyloučení Lettieriho třináct vteřin před koncem třetiny za krosček v útočném pásmu. Vypadá to, že letos rozhodčí nepovolí ani souboje před brankou. Zase tak likvidační zákrok to nebyl.

První třetina gól nepřinesla. Na střely byli lepší domácí poměrem 8-6.

Druhá třetina začala zbytkem přesilovky, kterou Rangers ubránili, ale po jejím skončení se prosadil domácí Bailey. Pavelec první pokus domácích vykopnul betonem, Graves ovšem neodehrál puk z brankoviště a Bailey dorážel do prázdné branky.

V sedmé minutě Rangers využili početní výhodu dvou hráčů. Přes Buchneviche a Chytila se puk dostal ke střílejícímu Lettierimu a ten propálil puk za Haláka. V pokračující klasické přesilovce se již Rangers neprosadili.

Po třech minutách se domácí vrátili zpět do vedení. Domácí využili svého delšího pobytu v útočném pásmu. Skjei nepokryl Beauvilliera, kterému stačilo jen nastavit hokejku na hranici brankoviště.

Necelých pět minut před koncem druhé třetiny se Rangers naskytla další přesiovka 5 na 3. Nyní na čtyřicet vteřin. Rangers hráli přesilovku výborně. Rychlé nahrávky, rychlý pohyb. Chyběl jen gól. Největší závary před Halákovou brankou si připravovala pětice s Filipem Chytilem, která pravidelně chodila na přesilové hry.

Druhá třetina žádnou další změnu skóre nepřinesla.

Do třetí třetiny došlo k vystřídání gólmanů Rangers. V bráně se představil Chris Nell.

Hned v první minutě se k dorážce ze vzduchu dostal Buchnevich, ale trefil jen tyčku. Červené světlo se sice na chvilku rozsvítilo, ale sudí byl blízko a viděl přesně.

Až do půlky závěrečné třetiny to vypadalo, že lépe hrají Rangers. Pak se do samostatného úniku dostal Ho-Sang, jeho pokus mezi betony ale Nell vykryl. Na druhé straně neuspěl sám proti Halákovi Tambellini.

Rangers se snažili o vyrovnání. Halákův beton zastavil příklep z hole českého mladíka. Slovenský gólman, který chytal celý zápas, pak zastavil další pokus Tambelliniho. To už chyběly do konce zápasu dvě minuty a chvíli na to odjel Nell na lavičku a hrála se power play.

Poslední minutu odehrála opět Chytilova lajna, ale na skvělého Haláka si už nikdo nepřišel a Rangers tak padli 2-1.

Komentáře k článku

Mladíci v dresu Rangers těsně padli s Islanders

Odvetný přípravný zápas proti Islanders se odehrál ve Webster Bank Aréně v Bridgeportu v Connecticutu, kde sídlí farma týmu z Brooklynu. Dnešní zápas sehráli především mladí hráči Rangers, kteří nakonec těsně podlehli. Zápas ale probíhal v dobrém tempu, stejně tak i některé kombinace a hra v početních výhodách. Filip Chytil byl opět vidět. Pravidelně hrál přesilovky a připravil také jediný gól hostujícího týmu.
Nový komentář

Rychlé zprávy

Buchnevich a Trouba k arbitráži

5. 7. 2019 (20:21:28), mess

Nově získaná posila Jacob Trouba a útočník Pavel Buchnevich se přihlásili k arbitráži o výši jejich platu. Klub se s nimi dohodne do termínu arbitráže nebo podstoupí vlastní arbitráž. Ani jeden z těchto hráčů nemůže podepsat tak zvaný "offersheet" a klubu se otevírá druhé oknou pro možné vyplacení hráčů ze smlouvy.

Panarin hráčem Jezdců

1. 7. 2019 (18:33:11), mess

Ruský útočník Artemi Panarin podepsal jako volný hráč sedmiletou smlouvu za 81,5 milionů dolarů s Jezdci. Vedení nemá podepsané smlouvy s chráněnými volnými hráče Troubou, Buchnevichem, DeAngelem a Lemiuexem.

Vesey vyměněn do Buffala

1. 7. 2019 (17:41:38), mess

Vedení klubu vyměnilo Jimmi Veseho za 3. kolo draftu v roce 2021 do BUffala. Tímto odchodem uvolnili pod platovým stropem 2,75 mil dolarů.

Statistiky

Zranění

10. 3. Hájek Libor
vykloubené rameno, do konce sezóny
22. 3. Fast Jesper
zraněné rameno, do oonce sezóny
24. 3. Kreider Chris
zranění dolní části těla, day-to-day

Poslední transakce

1. 7. 2019 Výměna - odchod - Jimmy Vesey Více...

18. 6. 2019 Výměna - odchod - Neal Pionk Více...

18. 6. 2019 Výměna - příchod - Jacob Trouba Více...

5. 6. 2019 Podpis smlouvy - Tarmo Reunanen Více...

18. 5. 2019 Podpis smlouvy - Jegor Rykov Více...

3. 5. 2019 Podpis smlouvy - Adam Fox Více...

Tipovačka TOP 5

Uloženo do paměti: 23. 7. 2019 07:14:47