Blueshirts sa v druhom zápase nepresadili a podľahli Tučniakom 0:3

Maratón Rangers pokračoval druhým zápasom v Pittsburghu. Vypredaná Consol Energy Center očakávala zlepšený výkon svojich miláčikov oproti prvému zápasu. Na druhej strane stála otázka, kedy sa prejaví únava v radoch Jazdcov, ktorí sa nachádzajú uprostred série piatich zápasov v siedmich dňoch. Tempo prvej tretiny poznačila séria presilových hier v jej prvej polovici, ale nakoniec sa v nej fanúšikovia gólov nedočkali. Zajasať si mohli priaznivci Pittsburghu až v polovici druhej časti, keď puk zrazil do vlastnej siete Dan Girardi. Pittsburgh nakoniec pridal v tretej tretine ešte dva góly a do New Yorku sa oba tímy presunú za vyrovnaného stavu 1-1. Rangers tak pokračujú v nemohúcnosti vyhrať vo vyraďovacích bojoch dva zápasy za sebou.
Pittsburgh chcel na svojho súpera oproti prvému zápasu vlietnuť a asi pol minúty sa to domácim aj darilo. Následne prišla séria troch vylúčení v rade a Rangers si mohli vyskúšať teoretické poznatky z tímovej porady. Zmena v podobe Antona Stralmana vedľa Dana Girardiho ale zlepšenie v hre pri početnej výhode nepriniesla. Jazdci ukázali svetlý moment len v závere druhého trestu Pittsburghu, keď mal dve šance na hokejke Rick Nash a po ňom Derek Stepan nastrelil tyčku Fleuryho brány. Trápenie v presilových hrách sa predĺžilo na neuveriteľných 28 pokusov.

Trend vylučovania pokračoval aj v polovici prvej tretiny. Zo šarvátky spred brány Henrika Lundqvista vyťažili domáci presilovú hru, keď sa na trestnú lavicu odobral Dan Carcillo. Jazdci sa mohli učiť od svojho súpera ako si počínať v presilových hrách. Ostreľovanie Lundqvistovej brány sa našťastie zaobišlo bez gólov.

Druhú polovicu úvodného dejstva ovládli Tučniaci, ktorí súpera takmer nepustili do vlastnej tretiny. Naopak, Henrik Lundqvist a jeho defenzíva boli v plnej permanencii. Penguins sa síce držali v pásme, ale k vážnejšej šanci sa nedostali. V závere tretiny sa snažil zlomiť streleckú smolu Sidney Crosby. Jeho strela skončila mimo brány švédskeho gólmana a do šatní sa odchádzalo za stavu 0-0. Na strely skončila tretina 9-7 v prospech domácich, ktorí Jazdcov ničili predovšetkým v štatistike hitov – 15 ku 4.

*galerie titulek="Galerie" zarovnani=vlevo obrazky=6009,6010,6011,6012,6013,6014*

Do prostrednej časti zápasu vstúpili opäť lepšie domáci hokejisti. Boli aktívnejším celkom a začínali si vypracovávať čoraz viacej nebezpečných šancí. Po troch minútach daroval ďalšiu presilovú hru Rangers Chris Kunitz a Blueshirts predovšetkým v jej prvej polovici konečne ukázali aj svetlé momenty. Brad Richards hneď po vhadzovaní trafil len Fleuryho a Brassard nedokázal z ťažkého uhla trafiť odkrytú bránu. Na druhej strane sa Kunitz po chybe Girardiho na modrej dostal hneď po naskočení na ľadovú plochu do nájazdu, v ktorom ho bravúrne vychytal istý Lundqvist.

Po presilovke Rangers mohli diváci v Consol Energy Center konečne vidieť rýchly hokej so striedavými šancami na oboch stranách. Bitku o prvý gól nakoniec ukončil vlastným gólom Girardi, ktorý si v snahe zblokovať prihrávku Chrisa Letanga zrazil puk za vlastného gólmana. Okienok v defenzíve Jazdcov začínalo pribúdať z čoho sa rodili šance domácich hráčov. Henrik Lundqvist bol však aj napriek inkasovanému gólu vo veľkej pohode a najmä vďaka nemu sa druhá tretina skončila výsledkom 0-1.

Z úvodu záverečnej časti hry môžeme vyzdvihnúť prvé striedanie štvrtej formácie, ktorá sa dokázala udržať v útočnom pásme dlhšie než pár okamihov. O dve minúty neskôr sa dobrým striedaním prezentoval aj tretí útok, nikto však zo skrumáže nedokázal puk prepasírovať do siete Pittsburghu. Stále platil obraz hry z druhej tretine, kde si domáci hokejisti dokázali vytvárať nebezpečnejšie príležitosti. V 37. minúte musel Lundqvist vyraziť strelu nekrytého Beau Bennetta ramenom. Vzápätí sa Jazdci prezentovali dobrou hrou v oslabení proti tradične skvelej presilovej hre Tučniakov.

Činnosť Blueshirts v útočnom pásme bola mizerná. Hráči si nevedeli prihrať a útočná kreativita zostala pravdepodobne niekde v šatni. S blížiacim sa koncom akoby Jazdci strácali zrak. Päť minút pred koncom nedokázal Dominic Moore vysunúť zreteľne voľného Briana Boyla. V 36. minúte odišiel na trestnú lavicu Derek Dorsett a najlepšia presilová hra v lige žala úspech. Lundqvist strelu Jamesa Neal vyrazil len na hokejku Jussiho Jokinena a ani rybyčka Marca Staal nezabránila zvýšeniu na 2-0. V závere si Jazdci ešte vyskúšali hru bez brankára, ktorú využil na tretí gól domácich Jevgenij Malkin.

Okrem výkonu Henrika Lundqvista niet čo chváliť. Pittsburgh bol v druhom stretnutí jasne lepším tímom a zaslúžene vyrovnal sériu na 1-1. Ďalší zápas sa odohrá na ľade Madison Square Garden v pondelok a Rangers tak zavŕšia piaty duel v siedmich dňoch.