Rangers si napravili chuť jasným víťazstvom v Edmontone

Jazdci po nešťastnej prehre s Calgary pokračovali druhým zápasom na ich poslednom dlhšom tripe sezóny. Tentokrát sa jeden z najbohatších klubov NHL predstavil na ľade beznádejne posledného tímu západnej konferencie v Edmontone. Alain Vigneault sa po poslednom zápase rozhodol urobiť zmeny v zostave. J. T. Millera nahradil Daniel Carcillo, ktorý nahradil na ľavom krídle prvého útoku Martina St. Louisa, ktorý bol presunutý na pravú stranu do druhej formácie k Bradovi Richardsovi a Carlovi Hagelinovi. Oddýchnuť nechal brankársku jednotku Henrika Lundqvista, ktorého prvýkrát od 13. marca nahradil Cam Talbot. Rangers položili základy svojho víťazstva predovšetkým v prostrednej časti zápasu, keď dokázali vsietiť 3 góly, z toho dva padli z hokejky Ricka Nasha. Jazdci sa dokázali až dvakrát presadiť pri vlastnom oslabení a úder uštedrili Oilers aj počas presilovej hry. Talbot zastavil všetkých 26 striel a zaknihoval tretie čisté konto v sezóne.
Ten, kto prispal úvod stretnutia o nič neprišiel. Na prvú strelu sme čakali 5 minút a jej autorom bol Martin St. Louis, ale jeho strelu Ben Scrivens zastavil ramenom. Prebudeniu nepomohla ani prvá presilová hra Rangers. V jej úvode sa Rick Nash síce šikovne prešmykol pomedzi dvoch obrancov Edmontonu, ale sám zoči-voči Scrivensovi zlyhal. Na druhej strane Talbot musel čakať na prvý úspešný zásah do štatistík o polovicu dlhšie. Bola však z toho nakoniec nebezpečná akcia, keď Jordan Eberle mohol odrazený puk poslať do odkrytej brány.

Novo zložená tretia formácia Pouliot – Brassard – Zuccarello otvorila skóre tri minúty a 30 sekúnd pred prvou prestávkou. Benoit Pouliot získal zle rozohraný puk domácich a vniesol do pásma Oilers vietor. Následne pálil tvrdo od modrej Anton Stralman a jemným tečom poslal puk pod hornú žrď Scrivensovej brány Mats Zuccarello. Pre nizučkého Nóra to bol prvý presný zápas od duelov Stadium series. Gólové suchoty jedného z najproduktívnejších hráčov Rangers sa zastavili na osemnástich zápasoch.

Rangers odchádzali do šatní zaslúžene s vedením, pretože v priebehu tretiny boli lepším tímom a súpera prestrieľali 8-3. Hostia dokonca mohli viesť už o dva góly, ale to by Brian Boyle nemohol skončiť na Scrivensovi, keď puk preťal bránkovú čiaru. Rozhodcovia okamžite nekompromisne rozpažili.

Druhá presilová hra Rangers prišla po troch minútach druhého dejstva. A hostia ju zahrali výnimočne. Najskôr opäť stroskotal na Scrivensovi Martin St. Louis, ktorý sa gólovo nepresadil od 1. marca, keď ešte pôsobil vo farbách Tampy Bay. Výhodu o jedného hráča nakoniec zužitkoval Derick Brassard napriek tomu, že to vyzeralo na teč Pouliota. Pre bývalého hráča Columbusu BLue Jacktes to bol 18-ty gól v aktuálnej sezóne a zároveň išlo o prvý presný zásah Rangers pri početnej výhode po štyroch zápasoch.

Aj domáci tím si konečne zahral presilovku. Jazdci sa totiž dopustili zlého striedania a rozhodcovia ukázali trénerovi Alainovi Vigneaultovi nepopulárne gesto so šiestimi prstami. Olejári ale nedokázali počas dvoch minút vymyslieť zmysluplný plán na prekonanie Cama Talbota. Naopak, hneď po tom, čo sa Daniel Carcillo vrátil späť na ľad Rick Nash šťastným backhandom zvýšil už na 3-0. Najlepší strelec Rangers rozšíril svoju tohto sezónnu gólovú zbierku už na 24 úspešných pokusov.

Ďalšia presilovka Edmontonu prišla v 34. minúte, keď si nedovolene počínal Raphael Diaz. Švajčiarskeho beka to ale dlho nemuselo mrzieť. Už po 12-tich sekundách totiž zdvíhal od radosti ruky nad hlavu. Stepan sa po vyhranom buly šikovne uvoľnil popri mantinely a v prečíslení dvoch na jedného zvýšil svojim druhým gólom v zápase Rick Nash. Okrem iného išlo o ôsmy zásah do čierneho počas oslabenia v sezóne a číslu 61 sa tento husársky kúsok podaril už druhýkrát v prebiehajúcom ročníku. Pre kanadského útočníka to bol piaty sezónny dvojgólový večer.

Začiatok poslednej časti hry sa niesla v znamení presilovej hry domácich. Práve počas nej prišli veľké chvíle Cama Talbota, ktorý si dokázal poradiť s viacerými nebezpečnými strelami Oilers. Do návratu Diaza zostávali 4 sekundy keď sa v útočnom pásme pohrali Zuccarello so Stepanom a prvý menovaný zvyšoval druhým gólom v zápase i oslabení na 5-0. Pre Dereka Stepana to bola tretia asistencia v tomto zápase. Americký útočník má v tejto sezóne na konte už 53 bodov (15+38) čím prekonal svoje kariérne maximum 51 bodov zo sezóny 2011-2012. Edmonton je v štatistike inkasovania počas vlastnej presilovej hry priam tragický túto sezónu. Na ich konte svieti už 13 takýchto gólov.

Tretia tretina bola poznačená množstvom vylúčení. Rozhodcovia vylúčili celkovo až siedmich hráčov. Za zmienku stojí predovšetkým štvorminútová presilová hra Rangers, keď na trestnej sedel Boyd Gordon, ktorého hokejka vytvorila na pere Ryana McDonagha otvorenú ranu. V jej závere si svojou rýchlosťou vypracoval nájazd Rick Nash, ale jeho hattrick a backhandové zakončenie zastavila efektná lapačka Bena Scrivensa.

Tím z Manhattanu postavil svoje víťazstvo predovšetkým na zlepšenej hre v defenzíve na rozdiel od predchádzajúceho zápasu s Calgary. Vo skvelých výkonoch naďalej pokračuje štvrtá lajna, ale poprehadzovaním útokov sa zlepšila hra i ostatných útočných formácií.

Jazdci víťazstvom 5:0 v Rexall Place dorovnali rekord NHL v počte vyhraných zápasov na pôde súpera. Dnešný triumf bol už 24. v sezóne a ak sa Blueshirts podarí vyhrať aj nasledujúci zápas, stanovia nový rekord v tomto ukazovateli. Nepôjde však o žiadneho ľahkého súpera. Na Ranges zajtra čaká tím z Vancouveru. Do známeho prostredia sa po prvý raz vráti tréner Alain Vigneault a jeho zverencov čaká ďalšia konfrontácia s bývalým koučom Johnom Tortorellom. *galerie titulek="Galerie" zarovnani=dolu obrazky=5893,5894,5895,5896,5897,5898,5899,5900,5901,5902*

Platnost uložené stránky vyprší: 18. 4. 2024 19:58:12