Katastrofálny vstup do Nového roku, Rangers si v Pittsburghu urobili hanbu prehrou 2:5

Po troch dňoch voľna sa hráči New York Rangers vrátili späť do akcie na ľade lídra konferencie z Pittsburghu. V Consol energy center sa im však veľmi nedarilo. Domácim divákom boli tak akurát na smiech. Predovšetkým obrana vôbec nepomáhala Henrikovi Lundqvistovi, ktorý po tretíkrát v rade nastúpil do zápasu od jeho začiatku. Obranná dvojička Marc StaalAnton Stralman boli až pri štyroch z piatich gólov súpera a ani ostatní hráči svojmu brankárovi vo vlastnom pásme nepomáhali. Ani v útoku to sláva nebola. Hráči z Manhattanu si vylámali zuby na skvele chytajúcom Marcovi-André Fleurym, no nakoniec sa im vďaka Matsovi Zuccarellovi a Ryanovi McDonaghovi podarilo zlomiť neprekonateľnosť domáceho gólmana. Rangers nenadviazali na posledné dva víťazné zápasy zo záveru roka a jasne prehrali 2:5. Taylor Pyatt, ktorý len pred dvoma dňami bol stiahnutý z waivers práve Pittsburghom si tak mohol vychutnať porážku svojich ešte nedávnych spoluhráčov.
Dan Bylsma poslal svoju novú akvizíciu do boja proti svojmu bývalému zamestnávateľovi hneď od úvodných sekúnd. No nebol to Pyatt kto ako prvý testoval Lundqvistovú pozornosť. Ani Marc-Andre Fleury dlho nezostal bez práce. Medzi jeho pokušovateľmi sa objavil aj návrátilší kapitán Ryan Callahan. K tlaku sa však ani jeden celok v úvode stretnutia nedostal, aj keď viac striel na brankára vyslali Rangers a to v pomere 4:1.

Penguins boli aktívnejší v nasledujúcich minútach čo napokon vyústilo do prvej presilovky domáceho celku. Tučniaci majú najlepšiu presilovú hru v celej lige a túto skutočnosť potvrdili dve sekundy pred jej vypršaním. Dvojica Sidney Crosby – Chris Kunitz operovali pred hosťujúcim bránkoviskom dovtedy, až napokon druhého menovaného neustrážil Anton Stralman a ten pohodlne doklepol vyrazenú strelu za bezmocného Lundqvista – 1:0.

Rangers inkasovali v prvej tretine ešte raz. Minútu a dvadsať sekúnd pred prvou sirénou Tučniaci skvele rozohrali cez mantinel až do útočného pásma a Benoit Pouliot sa vykašlal na bránenie Jussiho Jokinena, ktorý prihrávku spoza brány pretavil na vedenie 2:0. Jazdcov to mohlo mrzieť o to viac, že v druhej polovici úvodnej časti boli aktívnejším celkom, no na rozdiel od súpera nedokázali premeniť prvú presilovú hru. Čo hosťujúci tím mrzelo oveľa viac bola strata Dereka Dorsetta, ktorý počas oslabenia schytal strelu do nohy a do druhej tretiny už nenastúpil.

A bol to znovu Jussi Jokinen, kto poslal Jazdcov do kolien a to hneď v druhej minúte strednej časti hry. Dan Girardi nestíhal, Brad Richards bol síce zavesený fínskemu obrancovi na chrbte, no ten šťastným odrazom od Ryana McDonagha zvýšil na už na 3:0.

Po góle sa Blueshirts rozbehli v útočnom pásme, no Fleury zostal stále neprekonaný. Jeho čaro nezlomil ani v polovici stretnutia individuálny pokus Ricka Nasha. Darmo boli Rangers aktívni, prekonať domáceho brankára bolo nadľudskou úlohou.

Päť minút pred koncom si hostia zahrali druhú presilovku, ale tak ako počas celej tretiny stroskotali na dobre chytajúcom Fleurym a skvele hrajúcej obrane Pens. Na opačnej strane to bola s obrannými radami hotová katastrofa. Po nevyužitej presilovke stratil puk vo vlastnej tretine Marc Staal a nekrytý Crosby krásnym backhandom zinkasoval už 61. bod v sezóne. Inak dobre chytajúcemu Lundqvistovi to jeho spoluhráči tentokrát totálne kazili.

Jazdcom sa Fleuryho čaro podarilo zlomiť v 48. minúte, keď stratu puku Pyatta zužitkoval Pouliot na prihrávku Matsovi Zuccarellovi, ktorý krásnou strelou do horného rohu znížil na 1:4 a kanadskému brankárovi tak pokazil štvrté čisté konto v sezóne.

Nízky nórsky útočník v službách Rangers stál i na začiatku druhej gólovej akcie hostí. Jeho strela sa aj vďaka padajúcemu Brassardovi dostala k Ryanovi McDonaghovi, ktorý ju šikovne tečoval za Fleuryho chrbát – 2:4. O minútu sa však nádeje na zvraty rozplynuli. Penguins zase raz rozobrali obranu Rangers. Crosby na seba naviazal oboch obrancov a Carl Hagelin sa už len pozeral ako Chris Kunitz zvyšuje na 5:2.

V závere sa do seba ešte pustili McDonagh a Crosby. No, lepšie povedané, kapitán domáceho celku typicky hanebne zaútočil od chrbta na hosťujúceho obrancu a autora druhého gólu Rangers. Obaja si odišli posedieť na trestnú lavicu, kde si to všetko ešte raz cez box časomeračov vysvetľovali.

Jazdci vstupujú do nového roku a druhej polovice základnej časti slabým výkonom proti lídrovi východnej konferencie, ktorí ešte stále postrádal zranenú dvojicu Jevgenij Malkin – Chris Letang. Čas na ľútosť však nie je. Už zajtra čaká na Rangers ďalší zápas a presun do Canady, kde v Toronte vyzvú javorové listy – víťaza tohtoročnej Winter Clasic.

Platnost uložené stránky vyprší: 29. 3. 2024 10:19:00