15 LET S VÁMI: Původně fanynka Habs i učitel. Kdo je v redakci webu?

Jsou to v podstatě takoví cvoci. Kdo? Redaktoři fanouškovských webů. Psaní o milovaných klubech věnují svůj volný čas a nemají za to ani korunu. Sousloví „milovaný klub“ je pro ně rozhodující. Chtějí ostatním přinášet informace a je jim jedno, že v případě týmů z NHL je jejich hobby často připraví o spánek. Bez takových nadšenců se pochopitelně neobejde ani web newyorkrangers.cz. Během jeho patnáctileté existence se v redakci vystřídalo mnoho lidí. Někdo vydrží chvíli, jiný smolí články o Jezdcích už celá léta. Aktuálně čítá redakce sedm členů. Rozhodli jsme se, že se vám, čtenářům, u příležitosti narozenin stránek trochu představíme.

David (znám i pod přezdívkou Habídek)

Počet článků k dnešnímu dni: 209


Redaktor David


Jméno: David Zlomek


Bydliště: Uherské Hradiště


Povolání: Student


V redakci od: ledna 2014


Zaměření (typy článků): Všechno, ale hlavně previews a novinky. Občas reportáže ze zápasů.


Proč a jak jsem začal psát pro web: Šlo to hodně rychle, napsal jsem na facebookovou stránku, během pár dní jsem napsal nějaké "kontrolní" články. I přes to, že se mnou Ranger začal ztrácet trpělivost, dostal jsem se do redakce, za což jsem velmi rád.


Nejoblíbenější hráč Rangers: Asi to bude Hank, Kevin Klein, Derick Brassard a Dominic Moore. Z minulosti je mi hodně sympatický Mark Messier.


Nejkrásnější zážitek spojený s Rangers: Mezi nejkrásnější zážitky patří určitě jízda do finále 2014, nekonečné vstávání na zápasy - to má taky něco do sebe. Ale konkrétně - zápasy na stadionu Yankees, celé play-off 2014, série výher od začátku prosince až do třetiny ledna v sezoně 2015, je toho hodně, Rangers prožívají vydařené roky.


Můj článek, co se mi něčím vryl do paměti: Takový článek nemám, možná ten úplně první, kdy jsem psal o výměně Kevina Kleina.


Co mě na psaní pro nyr.cz nejvíce baví: Baví mě Rangers = baví mě psaní o nich. Je to jednoduché, rád přináším československé komunitě novinky okolo týmu. Myslím, že kdokoliv klikne v průběhu sezony na náš web, nemusí hledat informace jinde.


Co webu přeji k narozeninám: Přeji mu minimálně dalších patnáct let a velkou čtenost, víc, myslím, není potřeba.

------------------------------------------------


Monika

Počet článků k dnešnímu dni: 753


Redaktorka Monika


Jméno: Monika Gordíková


Bydliště: Litvínov


Povolání: Novinářka


V redakci od: Moment, prosím Rangera, machra na statistiky webu, o pomoc… V redakci jsem od prosince roku 2010. Páni, za chvíli slavím pětileté výročí.


Zaměření (typy článků): Píšu zejména previews a různé aktuality a publicistické formáty. Tu a tam si střihnu i reportáž z utkání.


Proč a jak jsem začal psát pro web: Hotová telenovela. Jsem v tomto ohledu trochu jako sportovec – do Rangers jsem přestoupila. Předtím, ještě na střední škole, jsem totiž několik let psala pro fanouškovský web Montreal Canadiens. Jenže mi začalo docházet, že tam píšu jenom proto, abych mohla něco psát, a proto, že fandím Tomáši Plekancovi. Uvědomila jsem si, že srdce mám v New York City, konkrétně na Manhattanu u Penn Station. Tak jsem jednou večer napsala na fórum, zda bych se nemohla přidat a začít psát. Vzhledem k mé minulosti, kterou jsem se netajila, to asi mnohým v redakci přišlo trochu ujeté, ale vzali mě. Souboje s Habs jsou pro mě stále výjimečné. Odtud pramení mé velké hokejové přání - aby se Pleky objevil v dresu Rangers.


Nejoblíbenější hráč Rangers: Jednoznačně Henrik Lundqvist.


Nejkrásnější zážitek spojený s Rangers: Odehrál se před čtyřmi lety, když měli Rangers den před přípravným utkáním se Spartou v Praze otevřený trénink. Tehdy jsem si zařídila novinářskou vstupenku a po tréninku jsem v mix zóně s úžasem pozorovala, jak kolem mě procházejí hráči. Pamatuji si, jak jsem ve zmatku předložila Dereku Stepanovi fotku Ryana Callahana k podpisu a on na mě: Hej, to nejsem já. Trapas. Pak už se blížil Hank. Absolutně jsem ignorovala paní, co pořád všem opakovala, že novinářům se hráči rozhodně podepisovat nebudou. Henrik se mi ochotně podepsal a vyfotil se se mnou. Splněný sen. Pak jsem ho „chytla“ ještě venku před autobusem. Takže s ním mám i fotografii v civilu. Tenkrát tam byl se mnou coby novinář i Mišón. Předtím jsme se nikdy neviděli, tak jsem měla obavy, abychom se vůbec poznali. Ale on nemohl přijít nápadněji oblečený – měl snad i trenýrky Rangers. Žádný jiný novinář tam takhle oblečený nebyl.


Můj článek, co se mi něčím vryl do paměti: Těžko říct. Bylo jich víc. Nejvíce asi rozhovor s Jimem Cernyn, co píše pro stránky blueshirtsunited.com, což jsou v podstatě oficiální stránky Rangers.


Co mě na psaní pro nyr.cz nejvíce baví: Vždycky jsem chtěla být novinářkou, protože jsem chtěla ostatním přinášet nové informace. To platí i v tomto případě – chci dalším Čechům a Slovákům servírovat zprávy o Rangers. Troufám si říct, že se nám to s ostatními redaktory daří.


Co webu přeji k narozeninám: Nejdůležitější je zdraví, což v tomto případě zní hodně divně. Aby byl web zdravý a prospíval, potřebuje k tomu zdatné redaktory a také čtenáře, kteří budou konzumovat jejich práci. Přeji mu proto, aby měl stále dostatek nadšených pisálků a těch, co pak budou všechna ta písmenka louskat a hltat.

------------------------------------------------


Mišón

Počet článků k dnešnímu dni: 182


Redaktor Mišón


Jméno: Šimon


Bydliště: Děčín/Praha


Povolání: Student


V redakci od: roku 2008


Zaměření (typy článků): Reportáže


Proč a jak jsem začal psát pro web: Během playoff roku 2008, kdy nikdo z tehdejších redaktorů nemohl napsat report ze zápasu proti Pittsburgh Penguins.


Nejoblíbenější hráč Rangers: Henrik Lundqvist


Nejkrásnější zážitek spojený s Rangers: Září 2011 a možnost popovídat si s hráči po otevřeném tréninku. Dále pak playoff roku 2014 s účastí ve finále - jehož konec byl ale zároveň zážitkem nejtěžším.


Můj článek, co se mi něčím vryl do paměti: Překlad článku o zesnulé manželce Dominica Moorea, který mi připomněl, že sport není zdaleka to nejdůležitější a že i hokejisté v NHL jsou obyčejní lidé řešící obyčejné problémy.


Co mě na psaní pro nyr.cz nejvíce baví: Možnost sdílet svou vášeň s ostatními fanoušky Rangers.


Co webu přeji k narozeninám: Co největší návštěvnost a dlouhá léta - k obojímu jsou ale potřeba šikovní a obětaví redaktoři, takže bych popřál asi především to, aby se pořád nacházeli lidé, které bude bavit o Rangers psát.

------------------------------------------------


Ranger

Počet článků k dnešnímu dni: 144


Redaktor Ranger


Jméno: Martin


Bydliště: Praha


Povolání: IT


V redakci od: 2000


Zaměření (typy článků): Párkrát za sezónu zápas a k tomu Tipovačka.


Proč a jak jsem začal psát pro web: Web jsem v roce 2000 založil.


Nejoblíbenější hráč Rangers: Henrik Lundqvist (pokud to může být i z historie, tak Richter, Leetch, Jágr)


Nejkrásnější zážitek spojený s Rangers: toho je spousta, ale vyberu asi nejlepší sraz při prvním zápase Rangers s Tampou v Praze 4. 10. 2008, po kterém jsme měli párty s účastí spousty fanoušků a taky hostů z Ameriky včetně Stevea Zipaye nebo zakladatele stránek OutsideTheGarden.com Tobyho Iveyho


Můj článek, co se mi něčím vryl do paměti: Hotovo: Jágr do Rangers!


Co mě na psaní pro nyr.cz nejvíce baví: Já se k tomuhle nemůžu moc vyjádřit s těmi pár články ročně.


Co webu přeji k narozeninám: Udržení nebo rozšíření redakce, ještě aktivnější komunitu a víc srazů v reálu.

------------------------------------------------


DarkHelm

Počet článků k dnešnímu dni: 36


Redaktor DarkHelm


Jméno: Alexandr Potěšil


Bydliště: Janov nad Nisou


Povolání: Učitel (doplnil k tomu chechtajícího se smajlíka)


V redakci od: Asi od letošního března


Zaměření (typy článků): Reporty zatím.


Proč a jak jsem začal psát pro web: Byla poptávka, baví mě psaní i hokej a občas se pohybuju v prostředí médií jako organizační síla.


Nejoblíbenější hráč Rangers: Jágr, ze současných nechci někoho upřednostnit.


Nejkrásnější zážitek spojený s Rangers: Tři pražské zápasy a pak to posezení po tom prvním.


Můj článek, co se mi něčím vryl do paměti: Shrnutí kariéry Martina St. Louise.


Co mě na psaní pro nyr.cz nejvíce baví: být součástí něčeho, co člověk dělá opravdu s dobrým pocitem a jiný pohled na samotný zápas při psaní reportu.


Co webu přeji k narozeninám: Aby se časem stal oficiální fan stránkou z pohledu samotného klubu.

------------------------------------------------


mess

Počet článků k dnešnímu dni: 105


Redaktor mess


Jméno: Jirka Smolík


Bydliště: Lázně Bohdaneč (ale jsem Pardubák jako poleno)


Povolání: Technik a projektant ve stavebnictví


V redakci od: srpna roku 2005


Zaměření (typy článků): Analýzy, komentáře, prospekti a mimo psaní hlídání a doplňování databáze.


Proč a jak jsem začal psát pro web: Jako velký fanda Rangers jsem se dostal na stránky a přes první článek (profil Petra Průchy) jsem začal postupně přispívat. Ze začátku mi hodně pomohl DaTel a tímto mu děkuji, protože bez jeho pomoci bych tu dost možná nefiguroval.


Nejoblíbenější hráč Rangers: Není jeden. Z minulosti parta co vyhrála Stanley Cup takže Messier, Graves, Leetch a Richter, z dnešních J.T. Miller a Dan Girardi.


Nejkrásnější zážitek spojený s Rangers: Určitě výhra ve Stanley Cupu v roce 1994, kdy jsem po sledování nočních přenosů usínal ve škole na lavici a hlavně výsměch spolužáků, že fandím Jezdcům. Což mělo na konci sladkou tečku.


Můj článek, co se mi něčím vryl do paměti: Vzpomněl jsem si na tři. První byl můj úplně první a zmiňuji se o něm výše. Druhým je hodně kontroverzní článek, který vyvolal velkou (možná největší diskuzi na těchto stránkách) a to, že by měl skončit Jágr a měla by být zahájena přestavba týmu bez něho. A posledním bylo představení hráčů týmu z doby Jágra Straky, Averyho, Průchy atd., protože v něm bylo hodně vtipných narážek.


Co mě na psaní pro nyr.cz nejvíce baví: Baví mě sledovat, jak se zvyšuje počet lidí, kteří přečetli můj článek, ještě víc mě baví pokud svým někdy záměrně kontroverzním článkem rozproudím diskuzi. Rád sděluji své názory ve svých článcích a analyzuji fakta do konkrétních závěrů. Dále mám zálibu ve sledování a popisování vývoje prospektů.


Co webu přeji k narozeninám: Co nejvíc úspěšných let a neustálé zlepšování. Samozřejmě hodně pracovitých kvalitních členů redakce, bez kterých to nepůjde.

------------------------------------------------


visnicka81

Počet článků k dnešnímu dni: 28


Redaktorka visnicka81


Jméno: Veronika Pullmanová


Bydliště: Oravský Podzámok, Bratislava, Slovensko


Povolání: Študent, redaktor


V redakci od: února 2013


Zaměření (typy článků): Reporty zo zápasov


Proč a jak jsem začal psát pro web: Písala som články o hokeji na jednom portály a jedného dňa ma chalani oslovili, či by som nechcela písať tu. Kedže som stránky navštevovala a kolektív poznala, nemala som dôvod povedať nie.


Nejoblíbenější hráč Rangers: Mats Zuccarello Aasen
Nejkrásnější zážitek spojený s Rangers: Postup do finále Stanley Cupu v roku 2014.


Můj článek, co se mi něčím vryl do paměti: Kedže píšem len reporty, tak je ťažké si nejaký vryť do pamäte. Ale taký pamätný bol možno report zo zápasu proti Bostonu, kde som zo Zdena Cháru spravila 307 cm vysokého chlapa.


Co mě na psaní pro nyr.cz nejvíce baví: Predovšetkým to, že môžem písať o tíme, ktorý milujem. Mám možnosť písať o tom, čo ma baví, čo ma zaujíma a čomu rozumiem (aspoň trošku ).


Co webu přeji k narozeninám: Veľa spokojných čitateľov, veľa šikovných redaktorov, ktorých písanie o Rangers bude baviť a nech to web potiahne ešte aspoň päťkrát toľko rokov ako doteraz

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 7. 2020 02:20:27