Rangers si nechávají všechny své možnosti ohledně Chytila otevřené

Pokud chcete vědět, proč Blueshirts poslali po dvouzápasovém testu na Broadwayi Filipa Chytila do AHL místo toho, aby ho poslali zpět domů do České republiky, zde je rozhovor Larryho Brookse s generálním manažerem Jeffem Gortonem i letmý pohled samotného osmnáctiletého hráče.
"V hlavě je Filip hráč pro NHL," řekl GM v úterý před zápasem s Blues, který Rangers prohráli 1-3.

Gorton nepotřeboval Chytilovo svolení k přesunu do AHL, ale jasně uvedl, že Chytil, který by také mohl hrát v OHL za North Bay, byl nakloněn rozhodnutí organizace Rangers.

"Ráno jsem s Filipem mluvil a řešili, co pro něj bude nejlepší a jaké jsou jeho priority v tom dlouhodobém horizontu," dodává Gorton.

"Chceme ho vidět více než bychom se rozhodli poslat ho zpět do České republiky. A na to nemáme žádný rozvrh. Vše se bude odvíjet od toho, jak se mu bude v Hartfordu dařit. Může to nějaký čas trvat, ale také nemusí. Chceme mu dát příležitost a on sám jí chce také."

Filip Chytil, celková 21. volba draftu 2017, měl skvělou přípravu a vybojoval si místo v sestavě pro zahajovací zápasy.

Rangers, kteří nutně potřebují centra, mu umožnili hrát s výbornými křídly Matsem Zuccarellem a Rickem Nashem proti Coloradu. V zápase, který Rangers prohráli 2-4 odehrál ale jen 7 minut a 40 vteřin a v následujícím duelu v Torontu jen necelých 5 minut. Třetí zápas pak sledoval jen z tribuny.

"On sám byl první, kdo uznal, že tempo oproti připravným zápasům výrazně narostlo" pokračuje Gorton, "a říkal, že byl také trochu nervózní. Tak mu chceme dát možnost a místo, kde získá čas pro další rozvoj. A dostane tam tolik času, kolik bude potřebovat."

Poznámka redakce: Stromwall byl po přesunu Chytila převelen do Greenville, aby bylo na farmě pro Filipa místo.

Rangers zvolili pro sebe i pro Chytila správné řešení. Nechtějí udělat stejnou chybu jako v devadesátých letech s mladíkem Manny Malhotrou, který také v 18 letech nastoupil, aby Rangers ukázali, že mají mladíky připravené do hry.

"Chceme umožnit Filipovi, aby se lépe aklimatizoval na malé hřiště, což také Filip řekl, že potřebuje."

"Během léta, když jsme se spolu (s Filipem) bavili viděl sám sebe buď v NHL nebo zpátky doma ve Zlíně. Ale to se změnilo. Alespoň nyní. Řekl jsem mu, že bychom ho rádi měli na očích, abychom viděli jak hraje a jak se vyvýjí. Nechceme na něj s žádným rozhodnutím tlačit.

Na juniorský šampionát zatím řeč nepřišla. To je za dlouho. A Filip se na to neptal. Není to náš cíl. Naším cílem je udělat všechno tak, aby se Filip zlepšil. A juniorský šampionát není ani jeho cílem. Jeho cílem je hrát za Rangers.

A víte co je také důležité? Tady nad tím máme kontrolu. Ne nad hráčem, ale nad tím, jak moc a často bude hrát, v jaké lajně bude hrát a zda bude hrát přesilové situace. Občas je dobré mít možnost některé věci řídit" uzavřel Jeff Gorton aktuální dění o Filipu Chytilovi.

Zdroj: http://nypost.com/2017/10/10/how-treasured-rookie-talked-ran
Platnost uložené stránky vyprší: 3. 8. 2020 20:21:36