Graves se dostal do All-Star AHL. Je to čest, ale nečekal jsem to, přiznává

Před necelými dvěma týdny byl Ryan Graves, dvacetiletá naděje Rangers, který hraje ve své nováčkovské sezoně v Hartfordu Wolf Pack ve farmářské American Hockey League, vybrán do zápasu hvězd AHL 2016 – jako jediný člen Hartfordu a jeden ze dvou nováčků vybraných z Východní konference. 193 centimetrů vysoký obránce je nejvíce skórujícím obráncem týmu s třemi góly, navíc jedenáctkrát asistoval. V obranné třetině je extrémně pevný a připravený, říká asistent trenéra Jeff Beukeboom. Graves, jehož si Rangers vybrali před dvěma lety ve čtvrtém kole draftu, udělal rozhovor s Jimem Cernym. Nejen o All-Star Game…
Prvně ze všeho, Ryane, gratulace k nominaci do All-Star Game. Jaká byla tvoje první reakce, když ses to dozvěděl?

Byl jsem hodně nadšený a bylo mi ctí, že jsem byl nominován. Samozřejmě jsem byl také trochu překvapen. Člověk nikdy neví, jestli se něco takového stane, ale jsem nadšený a těším se na tu zkušenost.

Jaké jsou tvoje očekávání, až přijedeš na All-Star Game?

Nejsem si úplně jistý, jak to půjde. Pojedu tam s čistou hlavou a jenom se tam pobavit. Je tam soutěž dovedností, to je vždycky zábava, pak je tu letos jiný formát se hrou tři na tři a čtyři na čtyři během zápasu, takže jsem si jistý, že to bude zábava pro fanoušky i hráče.

Můžeme od tebe očekávat gól z protiútoku během hry tří na tři?

(směje se) Kdyby se tak stalo, bylo by to skvělé, ale nespoléhal bych na to!

Jsi v půlce své první sezony mezi profíky, takže kde si myslíš, že je tvoje hra, když porovnáš to, že jsi šel z juniorů přímo do tréninkového kempu?

Chci pořád růst a zlepšovat se jako hráč v průběhu celé sezony. Během sezony tvrdě pracuji, taky se v lize hodně učím. Hraji proti větším a rychlejším chlapům, takže se musím zkusit přizpůsobit. Tady v Hartfordu máme celkem mladý tým, takže kluci jsou ve stejné situaci jako já, snažíme se na to všechno zvyknout. Učíme se, co obnáší být profesionál.

V loňském roce se tvoje útočná čísla hodně změnila od toho, kde byla. Jaký byl loni největší rozdíl pro tebe, co se týče ofenzívy?

Hádám, že když jste starší, byl to můj čtvrtý rok v té lize, máte tendenci mít větší úspěch a zkoušet více věcí, ale ve skutečnosti to byla kombinace dvou věcí. Rok předtím (2013/14) jsem hrál ve velmi ofenzivně myslícím mužstvu Val-d'Or a naučil jsem se toho hodně od vážně tlanetovaných ofenzivních obránců, co měli v týmu. Loni jsem hrál za Quebec, tam byl hlavní trenér Philippe Boucher (bývalý obránce, jenž v NHL nasbíral přes 300 bodů). Hodně mi pomohl. Hrál v NHL mnoho let, chodil na přesilovky, který hodně bodoval. Pomohl mi s technikou a se střelou a takovými věcmi, kam střílet. Obrovská pomoc pro mě.

Myslíš, že tvůj úspěch, jak v obraně, tak v útoku, plus skvělá jízda playoff a hrát na Memorial Cupu, pomohl tvému sebevědomí a připravil tě na solidní sezonu nováčka mezi profíky?

Jo, jasně. Velkou částí hokeje je sebevědomí. A to nejen, když sbíráte body, ale ve všech aspektech vaší hry. Přichází to z kombinace tvrdé práce a zkušeností, jakou byl například ten dlouhý běh playoff, který mně, jakožto hráči, hodně pomohl.

Zdroj: blueshirtsunited.com
Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 18:24:24