MSG mám rád. Je tam nejlepší atmosféra v Americe, říká Tomáš Plekanec pro NYR.cz

Newyorská Madison Square Garden bude ve čtvrtek svědkem utkání mezi domácími Rangers a Montrealem. Bude to poslední vzájemné střetnutí těchto tradičních celků v základní části. Tripy do New York City se v kabině Habs (a nejen tam) těší velké oblibě. Do Big Apple rád jezdí i útočník Canadiens Tomáš Plekanec. Užívá si bydlení na Times Square, možnost zajít do jedinečných restaurací a v neposlední řadě také hraní v nejslavnější aréně na světě. Kladenský odchovanec si v pauze pro All-Star Game udělal čas a zodpověděl pro náš web několik dotazů, které se New Yorku týkají.
Je všeobecně známo, že hráči se na cesty do některých měst těší více jinam zase méně. Jaký ohlas má v kabině Habs trip do NYC? A co ty, patří mezi tvá oblíbená místa? Myslím, že NYC patří jednoznačně mezi top tři města, kam všichni hráči rádi jezdí. Stejné je to i pro mě.


Madison Square Garden má za sebou velkou rekonstrukci. Je to na ní i z tvého pohledu hráče znát?
Z pohledu hráče až zase tolik ne. Samozřejmě o tom všichni vědí, ale spíš se to týká VIP prostor a prostor pro fanoušky, kde jsem osobně nikdy nebyl, takže to posoudit nemůžu.


Pořád platí, že MSG patří k tvým oblíbeným arénám?
Pořád to platí. Myslím, že z měst v USA je v MSG nejlepší atmosféra.


Prakticky na denním pořádku jsou dohady o tom, jaká je v arénách
NHL atmosféra a často se přitom zmiňuje, že v New Yorku lidé hokeji nerozumí a příliš nefandí. S tím tedy podle všeho nesouhlasíš.
Nemyslím si to. A jak už jsem zmínil, z měst v USA je MSG asi nejlepší.


Když už jsme u těch fanoušků, často jsou na internetu vidět videa, jak stojí u hotelů či arén a sbírají podpisy. Rozdáváte autogramy i v přelidněném New Yorku?
Je to i v NYC. Je pravda, ze to není jako v kanadských městech, ale i v NYC stoji pár fanoušků u hotelu a chtějí podpisy.


Když jste s týmem v NYC, stíháte si ho alespoň trochu užít? Vyrazit třeba na Times Square?
My většinou bydlíme buď přímo na Times Square, nebo pár bloků od MSG, takže máme všechno blízko. Ale většinou tam stihneme maximálně dobrou večeři v restauracích, které rozhodně nejsou v každém jiném městě.


Rangers a Canadiens mají podle mnohých jednu věc společnou: Chybí jim elitní centr, jehož musí mít každý tým, který chce vyhrát pohár. Souhlasíš s tím?
Nemyslím si to. A těžko se s tím dá souhlasit, když se oba týmy potkaly ve finále konference (a bohužel :), Rangers postoupili do finále) i bez údajně "elitních" centrů. :-)


Carey Price vs. Henrik Lundqvist. Kdo z nich je lepší? :-)
Price.


Máš s někým z Rangers kamarádský vztah? Komunikuješ s někým od nich?
Neznám se osobně s žádným hráčem Rangers, takže nekomunikuji s nikým.


Takhle si Tomáš Plekanec vychutnával pohled na prázdný led MSG před zápasem v říjnu 2013

Platnost uložené stránky vyprší: 3. 8. 2020 20:30:01