Rodina je na prvním místě, říká před All-Star Game Rick Nash

Rick Nash patří mezi nejlepší střelce soutěže. Po minulé, celkem mdlé, sezoně zažívá malé znovuzrození. Navíc patří mezi předběžné kandidáty na Selke Trophy, která je udělována pro nejlépe bránícího útočníka. Být vybrán do All-Star Game (ASG) je pro hráče zřídkakdy největší motivací. Je určitě dobré mít nějaký cíl a dosáhnout ho, ale ASG hráče před sezonou, skrz tréninkový kemp, nebo na začátku základní části. Útočník Rangers Rick Nash se obvykle neliší. Ale letos je výjimkou. All-Star víkend 2015 pro něj má jedinečný význam, takže představa, že se tam dostane, byla zajímavější, než kdy předtím. Nash tam bude dělat alternativního kapitána Jonathanu Toewsovi. V rozhovoru pro nhl.com mluvil o návratu do Columbusu jako All-Star, o jeho nejoblíbenější vzpomínce na Blue Jackets a o jeho životě jako Newyorčan.
„Nemyslím si, že jsem se snažil více, abych se tam dostal. Takhle to vážně nebylo, ale je to hezké,“ řekl rodák z kanadského Bramptonu. „Pokud by mělo být jedno místo, kam by bylo jít na All-Star Game nejzábavnější, byl by to Columbus.“ Columbus je pro Nashe speciální místo. Byl jimi vybrán v roce 2002 jako celková jednička v draftu a strávil tam další dekádu svého života pomáháním budovat hokejovou tradici na trhu a domu sám pro sebe ve městě. Ten dům pořád udržuje. Nash získal místo v týmu pro All-Star Game, který se hraje 25. ledna, tím, že hrál typ hokeje, na který si fanoušci Columbusu za ty roky zvykli. Je jedním z tahounů Rangers, jelikož má 26 gólů a 41 bodů v 42 zápasech (k 17.1.2015). Dominuje ve všech oblastech, včetně oslabení.

Jaké jsou vaše myšlenky před tím zápasem v Columbusu. Být v zápase, jako je tenhle, v té aréně, před těmi fanoušky?

Je to vzrušující. Myslím, že pro Columbus je velké, že hostí takovou událost. Je to velká věc pro organizaci, je to něco, co si zaslouží. Je vzrušující, že toho budu součástí.

Co pro vás znamená město Columbus?

Ou, pro mě znamená moc. Mám to město pořád v srdci. Být Modrokabátníkem bylo vážně speciální. Začal jsem tam mou kariéru a hodně dlužím organizaci, fanouškům, majiteli. Takže je vzrušující dostat šanci vrátit se na událost jako je All-Star Game.

Jaké si myslíte, že budou reakce fanoušků?

Pokud bych měl hádat, tak by to bylo bučení. Stejně jako s Rangers. Tohle by byl můj tip.

Obtěžuje tě bučení?

Nemyslím si, že bych měl očekávat něco jiného. Hrál jsem tam a odchod nebyl nejlepší. Je to pochopitelné. Teď jsem nepřítel a oni jsou vášniví, takže to očekávám.

Co je vaše nejoblíbenější vzpomínka z časů, kdy jste hrál za Columbus?

Vstřelili jsme vyrovnávací gól, který nás poslal do prodloužení proti Chicagu (8. duben 2009) a dostalo nás to do playoff. Zajistilo nám to místo v playoff. Bylo to prvně pro organizaci, město. A taky poprvé v mojí kariéře.

Popřemýšlejte o posledních událostech. Dostali jste se do finále Stanley Cupu, narodil se vám syn, jste v All-Star Game. K čemu byste přirovnal tuto jízdu?

Nic z toho se nevyrovná narození syna. To je na jiném levelu. To byla ta nejlepší věc na světě. Když máte šanci hrát o Stanley Cup, tak je to úžasná věc v hokejovém světě. Myslím, že mnohem vzrušující je způsob, jakým tým hrál. Je sranda vyhrávat a je zábava vědět, že každý zápas dáváte to nejlepší.

Jak vám narození syna změnilo život?

Myslím, že to dalo věci do souvislosti s tím, na čem záleží. Rodina je na prvním místě.

Když jste byl vyměněn, tak na co jste se těšil v New Yorku, co vás na něm děsilo, a které věci se vám na New Yorku líbily?

Opravdu mám rád show na Broadwayi. Miluju je. Největší rozdíl je v tom, že když jedu na trénink, tak mi to nezabere deset minut, ale někdy i hodinu. Věc, které jsem se bál, byla doprava. Taky jsem si myslel, že každý žije na Times Square. Myslel jsem si, že to tak je, protože tam bydlíte, když jste hostující tým. Zbytek města moc nevidíte. Nejlepší věcí, myslím, je prostě si zajít do restaurace. Fanoušci, energie a život města a hrát za organizaci, jako je tahle. Je to neuvěřitelné.

Jezdíte na zápasy metrem?

Jezdíval jsem. Obvykle jezdíme se spoluhráči spolu, ale do metra jsem chodil. Je to jiné. Jiný životní styl. Je to jedna z těch věcí, které každému přejete, aby hrál ve městě jako je toto. Je to vážně cool.

Zdroj: nhl.com
Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 18:36:40