Rick Nash: Třeba mi zazpívají, že jsou rádi, že mě tu mají

Redaktor deníku New York Post Steve Serby je znovu ve svém živlu. V zámoří totiž skončila dlouhá výluka a on už zase může klábosit s hráči Rangers a přinášet klasické nedělní rozhovory. Tentokráte si snad ani nemohl vybrat nikoho jiného. Popovídal si s Rickem Nashem.


Jak velká je šance, že Rangers vyhrají Stanley Cup?

Sledovat je v minulé sezoně bylo působivé. Měli úžasnou sezonu, ale já jsem si jistý, že pokud byste se zeptal každého v kabině, odpoví vám, že to bylo těžké, že bylo těžké hrát celou dobu tak dobře. Záleží jen na tom, zda dokážeme hrát stejným způsobem, jakým se tým prezentoval v minulé sezoně.


Můžete sám o sobě říci, že jste sniper?

Nevím. Sniper většinou střílí (smích) velké góly, a má tvrdé střely. Já jsem spíš silový útočník, který jde na branku, chodím do míst, odkud je těžké střílet góly.


Popište, jaké to bylo, když jste poprvé hrál v MSG…

Pamatuju si, že jsem vstřelil jeden z nejkrásnějších gólů své kariéry. Hráli jsme v oslabení, Jágr mířil na naši branku, já jsem ho obral o puk, sjel do pásma Rangers po levé straně, našel si pozici a vystřelil nad rukavici.


Okusil jste někdy na vlastní kůži, vy, jako Rick Nash, jací jsou fanoušci Rangers?

Jo, když jsem tu byl loni, pochopil jsem definitivně, s jakou vášní do arény chodí. Myslím, že je to skvělé.


Můžete být konkrétnější?

Když zpívali moje jméno, že mě tu nechtějí. (smích)


Proč by vás nechtěli?

No, při trade deadline. Pak jsem vstřelil vyrovnávací gól.


Co vám přesně zpívali?

Nechceme tě. Tehdy jsem definitivně pochopil tu vášeň fanoušků Rangers.


Myslím, že budou zpívat něco jiného, až se vám povede dát gól…

No, doufám. Třeba: Jsme rádi, že tě tu máme. (smích)


Co si myslíte o Bradu Richardsovi?

Výborný „nahrávač“. Má v sobě spoustu výborných herních vlastností. Vyhovuje mi, jak se pohybuje po ledě, protože já moc rád často střílím.


O Chrisi Kreiderovi?

Skvěle bruslí. A umí také vystřelit. Je skvělé mít v týmu takového mladíka, jako je on.


O Ryanu Callahanovi?

S Columbusem jsme proti Rangers příliš často nehráli, ale kdykoli byli naším soupeřem, on byl maximálně zapálený pro hru a odvážný. Bylo těžké proti němu hrát. Z dosavadního pozorování jeho chování v kabině to vypadá, že ho každý respektuje, což je přesně to, co jako kapitán požadujete a potřebujete. Pro něj je to vlastně působivé, protože je pořád mladý, přesto má u každého respekt.


O Henriku Lundqvistovi?

Světová extratřída a něco, co potřebujete pro vítězství v NHL.


O Johnu Tortorellovi?

Slyšel jsem o něm, že je vášnivý, intenzivní, upřímný. Každému řekne, zda hraje dobře, nebo špatně. A to je pro hráče nejdůležitější. Vždycky vás bude motivovat. Slyšel jsem, že je to pořádný tvrďák, na tuhle výzvu se těším.


Jaká je vaše herní mentalita?

Řekl bych, že se pokaždé zaměřuji na činnost, která v tu dobu bude nejlepší pro tým – ať už jde o zblokování střely, hitování, získání puku, útočnou práci, hru v obraně. Jde vždy o situaci v zápase, dělám to, co je v ten moment nejlepší pro tým.


Před odchodem do NYC jste v jednom deníku v Columbusu nechal uveřejnit celostránkový inzerát, na kterém jste děkoval fanouškům.

V Columbusu jsem se spřátelil s mnoha lidmi. V organizaci se ke mně vždycky všichni chovali výborně. Odstartovali tam mou kariéru. Ale hlavní věcí bylo, že fanoušci za mnou zůstali stát. Loni to bylo těžkých šest měsíců.


Proč?

Všechno, co vycházelo na veřejnost ohledně trejdu, a že jsem o něj požádal… všechno se nějak otočilo a vzniknul velký nepořádek, co se týče pravdivosti. A fanoušci pořád stáli za mnou. Já jsem se v Columbusu zapojil do veřejného života, dost času věnoval charitě, a oni to ocenili. Ten inzerát byl to nejmenší, co jsem pro ně mohl udělat.


Kdo byl vaším idolem v dětství?

Mats Sundin. Rostl ze mě tehdy fanoušek Leaf, na předměstí Toronta a on byl kapitán.


Máte nějaké rituály? Jste pověrčivý?

Neřekl bych pověrčivý, je to před zápasem spíš hodně rutinní.


Co jíte před zápasem?

Kuřecí maso a těstoviny.


Jaký je váš oblíbený film?

Vykoupení z věznice Shawshank.


Oblíbený herec a herečka…

Robert De Niro a Eva Mendez.


Oblíbené jídlo…

Steak a brambory.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 17:24:26