Lundqvist nás přivádí k zoufalství, zní z českého webu Philadelphie

Když bývalý kapitán Rangers Jaromír Jágr podepsal smlouvu ve Philadelphii, zájem Čechů o pensylvánský klub rapidně vzrostl. Důkazem toho je i tento tuzemský web Flyers, který denně navštíví kolem 250 lidí. Jeden z jeho redaktorů, David "Wayne" Hél, nás před časem oslovil s žádostí o výměnný rozhovor k očekávanému zápasu Winter Classic, ke kterému hráči Rangers a Flyers vyjedou již 2. ledna. S Davidovým nápadem jsme souhlasili, a proto si nyní můžete přečíst jeho postřehy k duelu pod širým nebem i k týmu Jezdců. Rozhovor uveřejněný na českých stránkách Letců si můžete přečíst zde.
Myslíš, že hráči půjdou do zápasu s větším nasazením, nebo to bude běžné utkání základní části?
Winter Classic bude velmi sledovaný zápas nejenom ve Spojených státech, ale také v Evropě. Oba týmy se budou chtít předvést v nejlepším světle. Proto si myslím, že hráči půjdou do Winter Classic s větším nasazením než do běžného utkání základní části. Takové utkání se přece hraje pouze jednou za rok. Nebude to tak vyhecovaný zápas jako třeba v play-off, ale o potyčky nebude nouze.

Rangers mají skvělou sezonu, hrají atraktivní hokej a vládnou Atlantické divizi. Myslíš, že jim to může vydržet?
Taková forma jako v posledních týdnech, kdy válcují jeden tým za druhým, jim určitě nevydrží celou sezonu. Na každý tým během sezóny padne horší období. Pak už jen záleží na síle toho týmu, jak se dokáže s krizí vyrovnat. Rangers se mohou spolehnout na jistotu v brance, což se o Flyers říct nedá. V útoku jim to zatím taky klape, skvěle se rozjel hlavně Gáborík. Zatím to vypadá, že jsou Rangers v relativní pohodě. Pokud by takovým stylem dokázali hrát i v play-off, mohou být jedním z aspirantů na letošní Stanley Cup.

Co tě v rámci dokumentu 24/7 v zákulisí Rangers nejvíce překvapilo?
Tak určitě mě zaujalo cestování hokejistů Rangers na zápasy v Madison Square Garden. Nečekal jsem, že budou cestovat newyorským metrem nebo taxíkem. Ještě mě překvapilo, jak se trenér Tortorella nebojí použít nějaké to ostřejší slovíčko proti rozhodčím.

Kdyby sis mohl vybrat jednoho hráče Rangers, kdo by to byl?
Tak v současné chvíli by to rozhodně byl Henrik Lundqvist. V zápasech proti Philadelphii předváděl mnohdy až neskutečné zákroky. Hráči Flyers z něho byly zoufalí přesně jako já. Je to opravdu jistota v brance. Obránci mohou hrát s větším klidem, když vědí, že jim King Henrik kryje záda. Jeho průměr inkasovaných gólů na zápas je neuvěřitelný.

Kde je největší síla a slabina Rangers?
Tak největší síla Rangers je podle mě v obranné fázi hry. Jak jsem řekl, Lundqvist letos chytá opravdu parádně, bohužel i proti Philadelphii. Skvěle hraje také bek Del Zotto. Tolik bodů jsem od něj určitě nečekal. Další silnou stránkou Rangers je trojice útočníků Gáborík, Richards a Callahan. A slabina? Ta se mi letos hledá hodně těžce.

Jak bys zhodnotil dosavadní vzájemné zápasy letošní sezony?
Z pohledu fanouška Philadelphie to nebyla žádná sláva. Zejména proto, že se nám nedařilo prostřelit Lundqvista. V prvním vzájemném utkání jsme naprosto vyhořeli. Nedokázali jsme proměňovat své šance, což se nám vymstilo. Ve druhém zápase jsme byli lepším týmem, jenže nám zase chyběla efektivita. Naštěstí jsme dvakrát skórovali alespoň v závěrečné třetině, takže Lundqvist přišel o shutout. Některé góly Rangers ale doprovázelo velké štěstí. Ve Winter Classic se to snad změní.

Jezdcům chybí vůdce obrany Marc Staal. Jak tohoto beka hodnotíš v rámci ligových obránců?
Tak pro Rangers je to určitě velká ztráta. Flyers by o tom mohli vyprávět, když do konce sezóny přišli o kapitána a vůdce obrany Prongera. Taková ztráta se nejvíce projeví v play-off. Překvapilo mě, že Marcovi přivodil otřes mozku vlastní bratr, i když asi nechtěně. Staal je každopádně kvalitní mladý bek, ale Rangers to bez něj zvládají dobře.

Na který vzájemný zápas nejraději vzpomínáš?
Tak nejraději vzpomínám na samostatné nájezdy v posledním zápase základní části, které rozhodovali o tom, jestli půjdou do play-off Flyers, nebo Rangers. Pamatuji si, že do vedení se dostali Jezdci zásluhou Shelleyho a Flyers se podařilo srovnat až ve třetí třetině. Závěrečné nájezdy tohle utkání skvěle ozdobily. Když Boucher vychytal Jokinena, byl to skvělý pocit. Taky bylo super dívat se do tváří smutných Rangers, kteří jeli na dovolenou. To Flyers se nakonec dostali až do finále Stanley Cupu a uzavřeli tak parádní sezónu.

Jágr vytvořil s Girouxem obávanou útočnou dvojici. Těží Jágr z Girouxovi geniality, nebo je to naopak? Chtěl bys bývalého kapitána Rangers v týmu i pro další sezonu?
Kdo by v týmu nechtěl takového hráče, jakým je Jaromír? Jeho přínos je neuvěřitelný. Skvěle zapadá do přesilových her a rozumí si s Girouxem. Myslím si, že když bude takhle hrát i nadále, je možné, že ve Philadelphii prodlouží smlouvu. A jestli Jágr těží z Girouxovi geniality? Spíš je to tak, že ze spolupráce Giroux – Jágr nejvíc těží třetí úročník. Teď je to Hartnell.

Jaký tipuješ výsledek Winter Classic?
Myslím, že to Rangers vrátíme i s úroky a před vyprodaným baseballovým stánkem zvítězíme 5:2. Mezi střelce se samozřejmě zapíšou Jágr a Giroux. Z Rangers to bude Gáborík. V zápase uvidíme několik potyček. Při té poslední shodí rukavice Simmonds a Prust.

Platnost uložené stránky vyprší: 6. 4. 2020 07:15:08